Nostalgija žvakėms?…

Lapkričio 10, Pirmadienis

Skaitau Mopasaną… Nuobodu taip, kaip buvo nuobodu tiems, kurie aprašomi. Paryžiaus aukštuomenė: priėmimas, vėl priėmimas, pasivažinėjimas karieta, meilužė, kita meilužė… Nuobodybė. Tekstas „lėtas“ kaip ir tas gyvenimas, kuris aprašomas. Drungnas tekstas ir drungnas gyvenimas. Aš dar nežinau, kaip bus toliau, bet manau, kad tas dailininkas meilužę iškeis į jos dukrą…

***

O dabar bus taip: baigsiu darbus, židinį užkursiu ne vakare, o ryte, kad, grįžus iš darbo žmonai, būtų šilta ir jauku. Skaitysiu „lėtas“ knygas. Lėtai valgysiu. Lėtai vaikštinėsiu. Pamėgsiu prietemą. Mąstysiu žvakių šviesoje. Vėlai gulsiu, vėlai kelsiu…

***

Nesąmonė! Nieko to nebus. Aš gyvenau, gyvenu ir gyvensiu greitai! Mopasanas to nesuprastų. O aš jo herojams nepavydžiu. Net meilužių…

patiko(0)RSS

Atsakymai (12)

Burgis, Lapkričio 10 13:19  #

Kas žino, kas žino…

patiko(0)klausimas, Lapkričio 10 19:26  #

O iš kokios Jūs Adefagija aplinkos?(Adefagija – apsirijimo deivė). Ką ryjat, ar nuolat ryjat, laiko tarp rijimų užtenka postams rašyti?

patiko(0)scania, Lapkričio 10 19:57  #

Lėtiems vakarams, sode, ant suoliuko, yra kaimietis poetas Stasys Jonauskas. Kurį reikia skaityti iš eilės, neskubant. Jis užčiuopia laiko gysleles. Jis įkvepia.
O Mopasanas neįkvepia. Kad ir prie žvakių.

patiko(0)pwl, Lapkričio 11 08:58  #

O aš skaitau Umberto Eco. Įtraukiantis, savaip judrus, kaskart nenuspėjamas, bet išlaikantis iškeltą kartelę. Tinka ir vakarui ir dienai.

patiko(0)Aušra, Lapkričio 11 13:13  #

Laba diena,
bet žvakes ir knygas reikės pirkti…, bet ramybė labai siejasi su ilgaamžiškumu. Tai gerai.
Turiu klausimą ne į temą,kaip vertinti lietuvių kalbos mokytoją, kai jos mokiniai įvertinti taip: dviems vaikams 7, o visai likusiai klasei 6,5,4…iki 1,5. Kalbu apie gimnazijos 9-okus.

patiko(0)Burgis, Lapkričio 11 13:41  #

Aušrai: čia mūsų gimnazijoje ar kitoje? Nepriklausomai nuo to, atsakymas toks: arba gimnazija mokytoja pasitiki, arba ne; jei pasitiki, tai mokytoja darbus gali vertinti taip, kaip ji vertina; jei nepasitiki, tai ji neturi dirbti toje gimnazijoje.
Paprasta.

patiko(0)daiva, Lapkričio 11 16:06  #

O priimkit gyvenimo metamą iššūkį- išmokti gyventi lėtai ar bent jau lėčiau, tai sudėtinga. Aš pati labai to norėčiau. Juk kiekybės jums nebereikia, tegyvuoja kokybė.

patiko(0)loreta, Lapkričio 11 18:50  #

Aušrai: Manau, vertinimas visai proporcingas:) Žinoma, trūksta Jūsų vaiko dešimtuko, na, bet ką padarysi:):)

patiko(0)petras, Lapkričio 11 20:00  #

Aušra, nepergyvenkit, jei jūsų vaikas ateityje stos į lietuvos universitetą (aukštąją), tai mokyklos baigimo rezultatai turės labai menką indėlį lyginant su abitūros egzaminų rezultatais. bent jau taip būdavo, nebent kas pasikeistų netikėtai (bet ir tai, svarbūs 12 tos klasės vidurkiai, o ne 9tos), tad realiai jokio skirtumo ar gauna 10 ar 7 maksimaliai klasėje. Nebent jūsų vaikas iš tikro mokosi vidutiniškai. tai reiktų keist mokyklą, o gal po metų kelių pasirodys mokytojos darbo vaisiai ir nudžiugins vaikai tėvelius dešimtukais ir devintukais :)

patiko(0)Daiva, Lapkričio 11 21:41  #

Aušrai: Šiuo metu reikėtų vertinti ne mokytoją, dėsčiusią vaikams vos porą mėnesių, o vaikų lietuvių kalbos pagrindus. Matyt, pagal KTU gimnazijos keliamus reikalavimus jie yra nepakankamai geri. Šią mokytoją bus galima įvertinti pavasarį, kai matysis vaikų pažanga. O ji įmanoma tik esant pasitikėjimui Mokytoja.

patiko(0)GZ, Lapkričio 11 23:42  #

Prisimenu, kaip KTUG chemikas Šiūša mums penketukininkams globaliems proto bokštams dvejetus surašė. Visi jį ir jo dalyką pagarboj po to laikė. Iki šiol šypseną kelia.

Dabar mano atžalos kai ką rūgštesnio gauna, tai ir sureaguoja. Aš kiek pasinervinu. Paskui pasidžiaugiu.

patiko(0)sonata, Lapkričio 11 23:45  #

Aušrai: vertinimas yra pakankamai subjektyvus dalykas. Kažkada savo atžalos rašinį daviau įvertint dviem viena kitos nepažįstančiom aukštos kvalifikacijos mokytojom. Vertinimai gerokai skyrėsi: 6 ir 10. Gimnazijoj buvo pirmas nuo galo su matematikoj, dabar Universitete užgriūtas įvairiausių matematikų lavina, bet gauna stipendiją. Taip kad…

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>