Palaimingoji nežinia

Liepos 22, Penktadienis

Rytoj tikrai jau pradėsiu atostogauti! Ir čia mažiau rašinėsiu. Luką ir Emelie lepinsiu. Mildą ir Laurą pasikviesiu. Bet galvoti nenustosiu…
*
* Mes nežinome, kodėl erdvė trimatė…
* Mes nežinome, kodėl laikas vienakryptis…
* Mes nežinome, kaip viskas prasidėjo…
* Mes nežinome, kodėl visa tai yra…
* Mes nežinome, kodėl vienas Dievas nori, kad būtų daug religijų…
***
Leidžiamės žemyn:
* Mes nežinome, kada iš tiesų neteksime darbo…
* Mes nežinome, kada pagaliau visai susirgsime…
* Mes nežinome, ką iš tiesų apie mus galvoja mūsų vadovai…
* Mes nežinome, kas iš tiesų valdo mūsų šalį…
* Mes nežinome, kiek iš viso turėsime vaikų, vaikaičių, provaikaičių…
***
Leidžiamės dar žemiau:
* Mes nežinome, ar mums tikrai reikia atominės elektrinės…
* Mes nežinome, ką laimės mūsų krepšininkai Europos čempionate…
* Mes nežinome, kiek po kelerių metų Lietuvoje bus universitetų…
* Mes nežinome, ko nemoka mūsų mokytojai…
* Mes nežinome, ko artimiausiu metu neteksime…
***
Ir tai mus guodžia! Netiesa, kad mes kuo skubiau norime sužinoti tai, ko nežinome. Daugybė žmonių ligoninėse, darbovietėse, šeimose daro viską, kad tik nesužinotų jiems nemalonios tiesos. Dažniausiai jie tai maskuoja tiesos paieškomis… Koks gėris, kad mes tiek daug nežinome apie savo likimą! Kaip sunku būtų gyventi, jei viską žinotume. O dabar – gera gyventi!

patiko(0)RSS

Atsakymai (13)

Burgis, Liepos 22 09:48  #

Skaičiuosiu pritariančius…

patiko(0)alba, Liepos 22 10:15  #

Ko gero, mes iš tiesų nežinome, kas valdo mūsų šalį, nes labai dažnai atrodo, jog viskas daroma taip, kad paprastiems žmonėms, vargo pelėms, būtų dar sunkiau joje gyventi. Kaip skriaudžiami silpniausi — neįgalieji, pensininkai, vaikai! Ir kodėl Lietuvos vaikai patys nelaimingiausi? Tai byloja kažką labai rimto…

patiko(0)Nepris, Liepos 22 10:54  #

Klausimai kodėl erdvė trimatė ir kodėl laikas vienakryptis yra nekorektiški, nes slepia savyje prisirišimą prie dekartiško pasaulio matymo. Iš tikrųjų juk mes nežinome keliamatė ta erdvė ir keliakryptis tas laikas.

Klausimas kaip viskas prasidėjo slepia savyje prielaidą, kad tas viskas kažkada kažkaip turėjo prasidėt, nes Amžinybės logika neprieinama tam, kas įsikibęs į gimimu ir mirtimi apribotą laiką.

Būtų galima tęsti. Tik norėjau pritart, kad tikrai į tą palaimingą nežinojimą neriam pirmai progai pasitaikius, ir kad pats efektyviausias būdas nerasti tiesos yra kelti vienpusius klausimus.

patiko(0)Burgis, Liepos 22 11:27  #

Aš jau žinau, kad Nepris žino atsakymus net ir į neiškeltus klausimus… :-))).

patiko(0)Nepris, Liepos 22 12:01  #

Tikrai nežinau visų atsakymų, bet žinau nemažai klausimų, kuriuos turėtume kelti (pirmiausiai patys sau), bet nekeliam, nes iš toli prisibijom, kad atsakymai bus mažų mažiausiai nepatogūs.

Pavyzdžiui, labai nemažai pasistengiam, kad „neužgautume“ savęs nei klausimais, nei atsakymais apie savo silpnybes, ydas, įpročius, automatines reakcijas, laiko švaistymą beprasmei veiklai, nenorą suprasti aplinkinius, nesugebėjimą jaustis laimingais…

patiko(0)petras, Liepos 22 12:36  #

iš tikro tai pritart norėčiau :) kuo mažiau žinai, tuo mažiau galvą skauda. tuo laimingesnis esi.

patiko(0)sonata, Liepos 22 15:29  #

:))) suvaikėjau visai – asociacija su vaikiškos knygelės herojaus Danuko Dunduliuko fraze – „Aš nežinojau, kad nuo žinojimo užpakaliuką sopa“. Nepamenat? Pasikartokit, tai kur kas smagiau ir sveikiau nei detektyvai, kad ir kokie „užvedantys“ jie būtų.

patiko(0)Petras Ražanskas, Liepos 22 15:52  #

Pirmieji keturi klausimai yra neteisingi dėl to, kad implikuoja priežastingumą ten, kur jo nėra. Kodėl erdvė trimatė? Nes jei ji būtų dvimatė, klaustume, kodėl ji yra dvimatė. Erdvė tiesiog yra trimatė. Galima nebent sugalvoti dešimtis priežasčių, kodėl tokie padarai kaip mes nesusiformuotų kitokiamatėje erdvėje, bet tai jau būtų visai kitas klausimas. Į penktąjį klausimą užtat labai lengva atsakyti: reductio ad absurdum. Matematikoje čia jau rašytume „Gavome absurdišką teiginį, todėl prielaida neteisinga“.

patiko(0)Kasparas V., Liepos 22 17:35  #

Būtų pernelyg neteisinga nepa(iš)klausyti:
http://www.youtube.com/watch?v=zGyaEYBHUNY

patiko(0)Smokas, Liepos 22 19:19  #

kad ir kokios gražios šnekos, bet vis tiek visos bėdos yra tik per nežinojimą. Ar žinote kitokių priežasčių ?

patiko(0)nv, Liepos 22 20:56  #

Likimo įronija-mes sužinome, kad šiandien ir Norvegijoje – gerovės valstybėje,griaudėja teroristų sprogimai,šaudomi civiliai gyventojai.Aukščiausi gyvenimo standartai nesuteikia saugumo jos piliečiams.

patiko(0)E.B., Liepos 23 01:05  #

Bet dėl to ir įdomu!!! :-)

patiko(0)Burgis, Liepos 23 14:23  #

E.B.: tai aš ir sakau – žinoma, gerai!

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>