Partija, partija! Nesusireikšminkite…

Lapkričio 4, Sekmadienis

Jungtinėse Valstijose gyvena maždaug 330 milijonų žmonių. Demokratų partijai priklauso maždaug 43 milijonai žmonių. Maždaug 13 proc. gyventojų. Respublikonų partijai priklauso maždaug 30 milijonų žmonių. Maždaug 9 proc. gyventojų.
*
Lietuvoje gyvena maždaug 3 milijonai žmonių.
Lietuvos socialdemokratų partijai priklauso maždaug 20 tūkstančių žmonių. Maždaug 0,7 procento gyventojų.
TS-LKD partijai priklauso maždaug 16 tūkstančių žmonių. Maždaug 0,5 procento gyventojų.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklauso maždaug 4500 narių. Maždaug 0,15 procento gyventojų.
***
Skaičius pateikiau labai apytikslius. Kas ten sužiūrės, kiek tų gyventojų iš tiesų, kiek tų partijos narių iš tiesų?
Bet vaizdas aiškus. Nuo ryto iki vakaro mums kala ir kala: partija nutarė, partija paskyrė, partija išrinko… Ir susidaro toks vaizdas, kad ta partija veikia piliečių vardu. Mūsų vardu. Tu nepritari vienai partijai, bet pritari kitai. O koks gi skirtumas?! Nei viena, nei kita NĖRA visuomenės atstovė!
***
Dabar gyvensi kitaip, tiesa?

*

Andreas Eriksson nuotrauka

patiko(33)RSS

Atsakymai (8)

petras, Lapkričio 5 17:52  #

nu, jo, norėčiau pamatyti tokį neegzistuojantį dalyką, kaip valstybę, kur į kiekvieno piliečio nuomonę būtų atsižvelgta (kad būtų atstovaujama visiems piliečiams). stebūklai turbūt visiems patinka, nors niekas jūjų net nematęs :D

patiko(5)Giedrius, Lapkričio 5 19:11  #

Jeigu liaudis valdoma tik per įstatymus ir tvarka palaikoma tik bausmėmis, liaudis mėgins išvengti bausmių ir nejaus gėdos. Jeigu liaudis valdoma per dorą ir tvarka palaikoma ritualais, liaudis ne tik jaus gėdą, stengsis pasitaisyti, bet ir išreikš klusnumą (Konfucijus).

Įstatymas tik baudžia ir grasina, bet nenukreipia ir neapdovanoja (Kuga Kacunan, japonų žurnalistas, XIX a.).

Aš manau, kad piliečiams žymiai geriau, kai visa valstybė klesti, nei tuomet kai pertekliuje gyvena tik atskiri asmenys, tuomet visuma sugriūva (Tukididas).

Beprotis yra tas, kuris nemokėdamas valdyti savęs, nori valdyti kitus (Publilijus Siras).

Geras piemuo nuima aviai vilną, bet ne „skūrą“ (Gajus Svetonijus Trankvilas).

patiko(14)Burgis, Lapkričio 6 01:08  #

petrui: na, Jūs vėl nušokote nuo bėgių… Aš gi pateikiau dviejų valstybių palyginimą. Supratote skirtumą? Partijose neturi būti kiekvienas žmogus net tuo atveju, jei valstybę valdo partijos (žr. SSSR). Bet partijos turi turėti padorų žmonių atstovavimo skaičių.

patiko(4)Rostanas, Lapkričio 8 00:40  #

Pirmiausia, reikėtų pradėti nuo to, kad visos partijos yra privačios ĮMONĖS. Įmonės, kurių pavadinime yra žodis partija. Nežinau iš kur Burgis ėmė skaičius, bet rekvizitai.lt puslapyje radau tokius skaičius:
Lietuvos socialdemokratų partija – 59 darbuotojai.
TS-LKD – 17 darbuotojų.
Lietuvos valstiečių ir žąliųjų sąjunga – 2 darbuotojai. LVŽS pavadinime nėra žodžio partija, tai kodėl dauguma ją laiko partija? Juk tai yra sąjunga, o ne partija.
Antra, kiekviena partija iškelia SAVO kandidatus. Ne visuomenės, ne žmonių, o SAVO kandidatus. Tie žmonės dirba partijai ir iš tų darbuotojų mes išsirenkame. Koks skirtumas už ką balsuosi ir kas laimės Euroviziją, nes dainininkai ten ateina dėl pinigų, o ne dėl klausytojo. Jei partija įdarbino žmogų, tai kam dirba tas žmogus: partijai ar visuomenei?
Trečia, visur veikia individai, o partija yra priedanga, migla, būdas žmonėms klaidinti. Pats geriausias pavyzdys yra konservatoriai. Kai suverti kaltę ant konservatorių, tai lieka švarus tikrosios partijos pavadinimas ir lieka švarios pavardės, nes visa kaltė suverčiama ant neegzistuojančios partijos – konservatorių. Tai yra „pėdų mėtymas“, apgaulė.

patiko(4)Dalius, Lapkričio 8 11:37  #

Susikaupkite ir nusiraminkite, Rostanai:)

patiko(2)LEVUTĖ, Lapkričio 9 22:58  #

Jus čia labai gerai parašet. Ale tai uz ka balsuot?

patiko(0)Dalius, Lapkričio 9 23:56  #

Už Šimonytę, Levut:) Aišku jei Visvalds nekandidatuos .

patiko(1)Rostanas, Lapkričio 10 13:32  #

Levutei:
Aš nesu nei ekspertas, nei patarėjas. Viską ką parašysiu tėra tik mano nuomonė. Pirmiausia, jeigu klausi už ką balsuoti, tai reiškia nesigaudai, kas yra LR, kas yra rinkimai ir kam jie reikalingi. Kitaip tariant, rošiesi dalyvauti matematikos olimpiadoje nieko nesuprasdama apie matematiką. Be to, jei klausi už ką balsuoti, tai reiškia, kad lauki, kol kas nors tau pirštu parodys už ką balsuoti. Antra, koks skirtumas, už ką balsuosi, jei esi ištižėlė, tai tie „dėdės“, kurie tavęs nepažįsta, vistiek tavimi nepasirūpins. Jie ten eina užsiiminėti rimtais reikalais, o ne rūpintis ištižėliais ir pildyti jų norus. Tam yra „24 valandos“ :) Ir šiaip, kas tau iš to jei tu išsirinksi vieną nepažįstamą žmogų iš būrio nepažįstamųjų? Tiek prezidentai, tiek Seimo nariai yra tam, kad vykdytų tai, kas jiems liepta, o ne užsiiminėtų saviveikla. O žiniasklaida gali pagražinti veidus, o gali ir išpurvinti veidus.

patiko(3)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>