Penkios kadencijos ir nė vienos rotacijos

Lapkričio 14, Penktadienis

Daugelis jau žino, kad gruodžio penktoji – paskutinė mano diena Gimnazijoje. Jei sėkmingai sulauksiu tos dienos, būsiu direktoriavęs dvidešimt penkerius metus, tris mėnesius ir penkias dienas. Be jokios rotacijos! Ir jau niekas niekada manęs nerotuos! Ir jau niekas niekada manęs neatestuos! O juk tiek daug priskyrusių sau dievišką teisę viską įvertinti. (Čia turėtų būti daug žodžių, juos apibūdinančių, bet juk negražu keiktis, tiesa?) Vargšiukai… O aš – jau jiems nepasiekiamas! Kokia laimė!
*
Dabar švietimo valdžia vėl kalba apie mokyklų vadovų kadencijas ir rotacijas. Žinoma, jiems lengva kalbėti, nes visi ministrai – nepaskandinami lėktuvnešiai. Devyni ar dešimt jų buvo per mano karjerą? Nesuskaičiuoju… Jie ateina, pasėdi, paskui pasiima tik portfelį ir išeina. Nieko neišsineša, bet nieko ir nepalieka… Persėda į kitą minkštą kėdę. Taip ir rotuojasi, dažniausiai nė kadencijos nebaigę…
*
O kaip jie įsivaizduoja direktorių kadencijas bei rotacijas? Aš tai tikrai ne tik įsivaizduoju, bet ir visu kūnu, visais nervais jaučiu: tas tris likusias savaites nebedirbsiu taip, kaip dirbčiau nežinodamas, kada baigsiu. Niekas nedirbtų ir nedirbs!
*
Gerai, imkime tiesiog n-tosios (n nuo 1 iki maždaug 50) Kauno mokyklos direktorių. Štai jis jau žino, kad po mėnesio ar dviejų baigs kadenciją ir bus nurotuotas į kitą mokyklą, kurios direktorius, ko gero, bus atrotuotas į jo mokyklą. Ne, ne taip bus? O kaip? Direktorius žinos, kad jo kadencija baigiasi ir jis galės toliau savo mokykloje dirbti mokytoju. Bet ar jis norės dirbti mokytoju? Ar jis psichologiškai pakels tokią rotaciją? Gal į jo vietą sės mokytojas, kuris visą kadenciją nekentė to direktoriaus?
*****
Daugiau neberašysiu ta tema. Man neberūpi, o jums nuobodu. Ypač jei neturite mokyklinio amžiaus vaikų. Paskaitysite internautų-ufonautų komentarus ir sužinosite, kad ketvirtį amžiaus direktoriauti vienoje mokykloje yra baisi klaida ir neteisybė. Bet aš išeinu ne dėl ufonautų. Keisčiausia, kad čia, mano aplinkoje, daugybė žmonių nenori, kad aš išeičiau. Žemai lenkiuosi visiems tiems žmonėms ir atsiprašau…

patiko(0)RSS

Atsakymai (47)

Burgis, Lapkričio 14 09:27  #

Vis tiek skauda…

patiko(0)AG, Lapkričio 14 10:37  #

Taip, labai skauda… vakar man dukra sako: „Nenoriu kad baigtųsi lapkritis“. Nustebau: „kodėl? Juk ateis gruodis, šventės, Kalėdos…“ o ji:“nu pagalvok, juk gruodį Burgis išeina.“ Apmaudu, kai blogis laimi prieš gėrį. Liūdna, kad paliekate nusiminusius vaikus, tėvus ir kt.

patiko(0)tik tiek, Lapkričio 14 10:42  #

Perskaityti ir pasirašyti:
http://peticijos.lt/visos/71621

patiko(0)skaitovas, Lapkričio 14 10:56  #

Dėl rotacijų ir kadencijų: Jūs absoliučiai teisus. dar pridėkime ir tai, kad po kadencijos grįžimui į mokytojo darbą yra ir tiesiog per direktoriavimo laikotarpį patirtas deprofesionalizacijos (kaip mokytojo) pavojus… Rotacija kaip keitimas vietoje tam tikros savivaldybės ribose – totalus nesusipratimas, jei tikslas yra tik pats keitimas.
O dėl kai kurių kitų dalykų ne vienas norėtų su Jumis pasiginčyti – atestavimai, vertinimai Jums, atrodo, mažiausiai turėjo skaudėti dėl KTUG statuso. Juk VŠĮ nėra savivaldybės ar ministerijos pavaldumo įstaiga. Ir steigėjai/savininkai – ne ŠMM ar savivaldybės biurokratai? Bet gal aš ko nesuprantu?

patiko(0)sonata, Lapkričio 14 11:09  #

Pirmą kartą man patinka dauguma komentarų Delfyje. Jei kas neužmatėt, yra dar toks dalykėlis:

peticijos lt /visos/71621/

patiko(0)utopistas, Lapkričio 14 11:11  #

Tai jau gana sena idėja – kiekviena virėja gali valdyti valstybę, turbūt buvo mintijama apie tokią pačią rotaciją.

patiko(0)scania, Lapkričio 14 11:24  #

Rotacija yra logiškas priešpaskutinis žingsnis viso švietimo pakasynose. Paskutinis bus direktoriai iš partijų.
Visos švietimo reformos to ir siekia. Matyt iš rezultatų! :-(
Valdžioje juk tie žmonės, kurie dėl išlepintų atžalų griauna ištisas gimnazijas.

patiko(0)Egidijus, Lapkričio 14 12:55  #

As nesu specialistas svietimo srityje, bet kodel mes nagalime kopijuoti…taip taip…kopijuoti kaip kad kinieciai daro…paziurekit kur buvo pries 10-meti Kinijos ekonomika ir kokie pasiekimai dabar…visi zino kad Suomijos svietimo sistema geriausia pasauly arba viena is geriausiu…tai kodel mes negalime kopijuot ju…jie ir mentalitetu labai panasus i mus…

patiko(0)tikras lietuvis, Lapkričio 14 13:08  #

Palaikau B.Burgį šią sunkią minutę.

Bet kartu noriu paklausti: ar tarybmečiu būtų įmanoma tokia situacija, kada pažeidėjai galėtų išėsti teisų direktorių?
Manau, kad ne.
Ką tai rodo?
Kad šita santvarka dar nėra geresnė už aną, nors svetimųjų sugalvotą, bet lietuvių Lietuvoje taip modifikuotą, kad išaugino žmones, kurie atvedė į išsilaisvinimą.
Pernelyg daug šioje santvarkoje nuo pat pradžių buvo leista žulikams.
O to tikrai nereikėjo daryti.
Nes kaip tik dėl to Lietuva vis dar sėdi dugne (minus milijonas lietuvių Lietuvoje, žulikai daro ką tik nori ir t.t.).

patiko(0)tikras lietuvis, Lapkričio 14 13:11  #

„Daugybė žmonių nenori, kad aš išeičiau. Žemai lenkiuosi visiems tiems žmonėms ir atsiprašau“…

O kaip, gi, gali būti kitaip – gėrio, juk, nėra taip daug…

patiko(0)tikras lietuvis, Lapkričio 14 13:13  #

Kažkaip visada galvojau, kad tuo šita santvarka ir bloga, kad čia blogis laimi prieš gėrį…
Gaila, kad pasitvirtino…

patiko(0)skaitovas, Lapkričio 14 13:14  #

Egidijui: o mes daug ką kopijuojame, bet neveikia… Kad ir egzaminų sistemą. Atrodo, iš JK. Bet su nukopijuotais daiktais pas mus visada yra nesusipratimų. Originalo autoriai nepažintų savo produkto iš mūsų kopijų, nes mes kopijuojame labai „kūrybiškai“. Bet ir mechaniškos kopijos turėtų nepasiteisinti. Nesutiksiu, kad mūsų ir suomių mentalitetas panašus. Mums dar nepraėjo keturiasdešimties metų laikotarpis, kad atsikratytume vergiško mentaliteto ir jaustumėmės laisvi žmonės. Manau, kad suomiai taip jaučiasi…

patiko(0)sonata, Lapkričio 14 13:21  #

Direktorius daug ką matavo savimi – savo jėgomis, sveikata, nervais. Šitą etapą – pilietiškumą- irgi matuoja savęs sąskaita. Peticijoj parašų daugėja, net jei jie ir „nemačytų“ – tai nesumeluotas vertinimas, geresnis už visokias blėkutes ant šniūrelio, teikiamas su surankintais žandikauliais.

patiko(0)Rokas, Lapkričio 14 13:55  #

O ima ir pastato į direktoriaus vietą mokytoja, kuris atidirbo savo kontaktines valandas ir išėjo namo. Jis per savo kadenciją gali mokyklą nuvaryt į giliausią duobę… Atrotuoja į jo vietą direktorių, kuris pastatė mokyklą ant koją, kadencija baigias, keičiasi direktorius ir vėl iš naujo? Nelabai gerai, neturėtų taip būti, bet, labai tikėtina, taip bus.

Yra vietų, kur ta rotacija būtina, bet yra vietų, kur jos nereikia. Todėl čia reikalingos kažkokios išimtys.
Štai Jūsų mokykla buvo visa galva (ką jau galva… visu dvimetriu) aukščiau nei kitos mokyklos. Kiekvienas gabesnis, savo ateitimi besirūpinantis jaunuolis turėjo bent krislelį noro mokytis būtent KTUG. Aš ir norėjau. Kas dėl to turėtų gauti daugiausiai nuopelnų? Tikrai ne ŠMM, mokslo sistema, bet kartu iš vien dirbantis kolektyvas ir geras jų vadovas. Ar tokį vadovą būtina rotuoti kartu su kitais? Nemanau.
Tuo tarpu viena kita man žinoma mokykla ilgus metus kentė egoistiškos, savo kišenę tepildančios, seniai pensijinio amžiaus sulaukusius direktorės valdžią. Mokyklos reitingai (tiek skelbiami žurnaluose, tiek pagal mokinių atsiliepimus) labai žemi. Ar tokios direktorės turėtų būti rotuojamos jaunais ir ambicingais? Be abejonės.

patiko(0)scania, Lapkričio 14 14:02  #

Ne rotacijoje sprendimas! Blogis – piktnaudžiaujančiuose valdžiauninkuose. Ir tie, kurie griauna, ir tie, kurie leidžia, tie, kurie gina tokius. Ką rotacija pakeis?

patiko(0)saiva, Lapkričio 14 14:33  #

O aš žinau pradinę mokyklą, kurioje sėdi iš gilių tarybinių laikų užsilikusi direktorė: stabdo viską, ką gali, padlaižiauja valdžiai, taupo lėšas ir grąžina savivaldybei… Tokią reiktų greičiau išrotuoti į šiukšlyną.
Žinoma, ne apie burginio tipo direktorius kalbame. Daugiau tokių. Ypač norėtųsi išrotuoti ministrą, kuris atvykus iš visos Lietuvos šimtui žmonių nėrė į krūmus, atsisakė susitikti.

patiko(0)scania, Lapkričio 14 15:03  #

Saiva… Kiek metų ta direktorė dirbo?! Juk visi žino! Ir valdžia, ir pavaldiniai, ir šiaip pijokai alubaryje.
O išvados? Iš to, ką matai? Kad padės dar kažkokia valdžios sugalvota sistema, kurią įgyvendins ta pati valdžia, kuriai tinka ta aprašyta direktorė?
Kas jums, žmonės gerieji?! Sunku suprast realybę? :-D

patiko(0)tikras lietuvis, Lapkričio 14 15:37  #

juokinga, Lapkričio 14 15:32 #
—–
Tikrai juokinga – tai nepriklausoma Lietuva?
Nuo ko nepriklausoma?
Nuo tvarkos!

patiko(0)saiva, Lapkričio 14 16:38  #

scaniai
Tai norėjau pasakyti, kad rotavimą pamatuoti labai sunku, gal net neįmanoma. Direktorių yra visokių: nuo Burgio iki mano minėtos tarybinės padlaižūnės. Ir niekas teisingai nenuspręs. Valdžia jai palankių direktoriukų nekeis, ji kaip tik norėtų atsikratyti nepatogių burgių. Išeitis be padėties. Rotacija- irgi ne išeitis. Gal direktorius turėtų rinkti visi mokyklos mokytojai??? Gal iš savo arba artimos, pažįstamos aplinkos kviesti žmogų, už jį balsuoti arba ne..

patiko(0)balietis, Lapkričio 14 17:34  #

Mano dukra Vilniuje lanko prancūzišką mokyklą (Prancūzijos švietimo sistemos filialas). Direktoriai rotuojami kas 2-3 metus, negali būti ilgiau. Ir auditai kasmet, ir auditorius pats veda pamokas ir jokia mokytoja jam negali paaiškinti, kuriuos vaikus klausinėti, o kurių ne. Ir egzaminai kasmet su vis griežtėjančia tikrinimo tvarka (mažiems taiso mokytoja, didesniems – vertinimo centras, dar didesniems patį egzaminavimą prižiūri vertinimo centras). Ir nelabai išeina ten daryti direktoriui spaudimą ar aiškint, kaip reikia dirbti, nes jis yra samdomas profesionalas, jo veikla ir taip audituojama, jis visiškai pasitiki savo mokytojų kolektyvo kompetencija ir nebijo to pasakyti.
Tai va, rotacija labai padeda nuo užsisėdėjimo, įsisenėjusių problemų maskavimo, visokių ten intrigų ir „man dar čia ilgai reikės dirbti“ faktorių. Suprantu, kad KTU yra ypatinga mokykla, tai arba reiktų rotuotis su Licėjaus direktorium (bet dviese gal per mažai), arba rotuoti tarp KTU dėstytojų.

patiko(0)Mindaugas Milašauskas, Lapkričio 14 18:37  #

Aš didžiuojuosi būdamas KTU Gimnazijos absolventu ir tuo, kad jos direktorius yra gerbiamas ponas Burgis.
Vadovaujant gerbiamam Direktoriui Gimnazijoje visuomet buvo ir yra diegiami aukšti reikalavimai mokslui, tvarkai ir sau. Iš savęs reikalauti yra sudėtinga, bet jei stodamas sutinki su tokiomis taisyklėmis, tai ir turi jų laikytis. Tai principai, kurių laikytis Gimnazijoje turėjo visi. Jei gerbiamas Direktorius, laikydamasis šių principų turi nukentėti, tai yra nenormalu ir nemoralu.

Linkėjimai ir stiprybės!

patiko(0)Iš šalies, Lapkričio 14 18:45  #

Su KTU gimnazija nieko bendro neturiu. Gal tik tiek, kad kažkada norėjau, kad ten mokytųsi sūnėnas. Bet ne nuo mano norų tai priklausė. Man labai gaila, kad gimnazijos Direktoriui tenka trauktis iš vietos, kurioje jis tiek daug padarė ir kur jį visi taip myli. Labai tikiuosi, kad Direktorius galės pritaikyti savo patirtį kažkokiu kitu būdu ir toliau padės jauniems žmonėms. Kuo geriausios jam sėkmės.

patiko(0)scania, Lapkričio 14 18:52  #

Burgis galėtų vien už vieną cigaretę išmest? O tėveliai nė patys nežino, kaip čia savaime bylos kyla?
Kaip lietuviška.

patiko(0)qwerty, Lapkričio 14 19:27  #

Kas ten per ikiteisminis tyrimas? Kodėl įtarimai taip opertyviai? Gal reikia pagalbos?

patiko(0)qwerty, Lapkričio 14 23:35  #

Ilgai čia nebuvau…Adefagija vis dar rašinėja, o tinklaraštininkas vis dar trina. Nors vienas pastovus dalykas šiame beprotiškame pasaulyje…

patiko(0)Arvydas R., Lapkričio 15 01:28  #

Vaikinai, ar žinojote, kad jei mergina Jus palieka savo noru, ji privalo atidirbti dar dvi savaites?? :)

patiko(0)Aiste, Lapkričio 15 01:36  #

Nesvarbu, kas ką besakytų, tačiau jūs, direktoriau, esate fantastiškas!

Ačiū!

patiko(0)tikras lietuvis, Lapkričio 15 01:37  #

Adefagija, Lapkričio 14 22:00 #
————
Neskubėk ir būsi pirma.
Ikiteisminio tyrimo pabaigų išklotinėje gali būti ir bylos nutraukimas, patraukiant atsakomybėn šmeižikus bei iškeliant bylą neteisėtai iškėlusiam bylą „teisėsaugininkui“.
Jau Kedžių byloje turėjote, kauniečiai, suprasti: kartais bačka pradeda ristis atgal į jūsų pusę – net nebesvarbu kiek jūs sukišot „teisėsaugininkams“ papirkti.

patiko(0)Aš, Lapkričio 15 10:59  #

Galima paklausti, ar kitą savaitgalį vyksiančiame MLT bus Direktoriaus kalba? :)

patiko(0)Burgis, Lapkričio 15 18:06  #

Aistei: ačiū Tau, tu esi labiau fantastinė!

patiko(0)Burgis, Lapkričio 15 18:07  #

Aš: Ne, nebus… Aš dabar nekalbus…

patiko(0)sonata, Lapkričio 15 21:13  #

Norėčiau pasiteraut, kiek per gimnazistų per ketvirtį amžiaus yra baigę KTUG? Apytikriai, žinoma.

patiko(0)Burgis, Lapkričio 15 21:18  #

Sonatai: skaičiuokime maždaug: 75×20=1500. Baigė šiek tiek daugiau…

patiko(0)sonata, Lapkričio 15 21:25  #

Ačiū. Peticijoj pasirašiusių skaičius artėja prie Jūsų įvardinto. Socialiniai tinklai visgi turi privalumų.

patiko(0)qwerty, Lapkričio 15 21:45  #

Gal tinklaraštininkas man atsakys į vieną klausimą. Nekalbus, todėl, kad nepažeisti vaiko teisių, jo kurių nors interesų? Bent trumpo taip/ne norėčiau.Ačiū.

patiko(0)Amber, Lapkričio 15 22:41  #

Nieko amžino nėra. Geram direktoriui išėjus, naujajam bus labai sunku. Nepakeičiamų nėra, o naujasis direktorius galbūt bus geresnis, o galbūt bus blogesnis. Sunkiausia bus atpratinti didžiulį būrį prisirišusiųjų.

patiko(0)Burgis, Lapkričio 16 05:33  #

qwerty: priežastys dvi: vaikas ir teisėsauga.

patiko(0)Darius, Lapkričio 16 10:48  #

Tai nejaugi iš 1500 nėatsirado nei vieno gero teisininko (advokato) pasisiūliusio išspręsti antrą priežastį?
Nejaugi teisinga žmonių nuomonė, jog tapę advokatu, praranda atmintį, padorumą ir sąžinę?

patiko(0)qwerty, Lapkričio 16 11:13  #

Dariau, kad šioje stadijoje advokatas staigaus sprendimo negali duoti.Prokuratūra vėliau pati nutrauks tyrimą. Tik nesuprantu kam tie cirkai su įtarimų pateikimu. Juk yra specialaus liudytojo statusas, jei jau taip nori nervus patampyti. Nebent tas liudytojas (taip vadinamas specialusis)atsisako duoti parodymus.

patiko(0)Burgis, Lapkričio 16 11:25  #

Oho, kiek jūs išmanote teisėje! O aš buvau žalias…

patiko(0)qwerty, Lapkričio 16 12:18  #

Kiek internete permečiau info apie šį šurmuliuką, tai ikiteisminis tyrimas veikiau galėjo būti pradėtas ne dėl žmogaus terorizavimo (kas šiomis aplinkybėmis būtų akivaizdžiai nepagrįstas, niekur nevedantis, todėl nutrauktinas tyrimas), o dėl žmogaus veiksmų laisvės suvaržymo.Tačiau ir toks tyrimas niekur neveda.Esmė tame, kad reikalavimas laikytis galiojančių taisyklių, negali būti kvalifikuojams, nėra tapatu reikalavimui vienaip ar kitaip elgtis pagal kaltininko nurodymą, jo norus.Viskas baigsis tuo, kad pareiškėjai ir kiti proceso dalyviai gaus nutarimą, nog tyrimas nutrauktas, visi įtarimai panaikinti, kad tai yra privataus kaltjnimo deliktas, o nepatenkinti gali kreiptis į teismą privataus kaltiniml tvarka.

patiko(0)qwerty, Lapkričio 16 12:20  #

O ten vėl tas pats.Kadangi negali būti tokios situacijos, kad reikalavimas laikytis galiojančių normų yra teisės pažeidimas. Kitas dalykas savavaldžavimas, kai perspaudi ko nors reikalaudamas)

patiko(0)tokia, Lapkričio 16 16:36  #

Teko šiek tiek dirbti KTUG, bet sveikatos srityje, ne pedagoginėje. Džiaugiuosi, kad galėjau pati pamatyti, kokia vertinga ši gimnazija. Visai tai nuopelnas gerb. B.Burgio. Ir atvirai sakant, nežinau ar kas galės pakeisti B.Burgį. Tai visiškai nestereotipinis, nesusireikšminęs direktorius, kaip daugumos Kauno miesto mokyklų. Ačiū Jums už tai. Tikrai gaila, kad išeinate iš šių pareigų. Sveikatos jums ir Jūsų šeimai.

patiko(0)Darius, Lapkričio 16 18:28  #

qwerty: tai aš ir klausiu: ar nėra nei vieni KTUG baigusio advokato, kuris mestų visas milijonines bylas ir stotų ginti direktoriaus? Visa tą juridinė rašliava, kurią čia surašėte, 99 proc. žmonių yra nesuprantama, bet pateikus ją tos prasižengėlės tėveliams, sukeltų neblogą efektą.

patiko(0)Iš šalies, Lapkričio 16 19:50  #

Dariui: Jau vien tai, kad direktorius viešai nekomentuoja situacijos, rodo, kad neblogą advokatą jis jau turi.

patiko(0)prabegom, Lapkričio 16 19:52  #

Dariui: teisinė mašina yra sunkiasvorė patranka, jai užsivedus, nėra taip paprasta ją sustabdyti (bent dar didesne patranka). Ji sustos, tačiau tam reikės to, formaliojo laiko, kol bus surašyti visi popieriai, sudėti parašai.

patiko(0)sonata, Lapkričio 16 21:04  #

prabėgom: arba skambučio…

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>