Poreikis bendrauti

… tas poreikis man atsiranda tada, kai jums jis mažiausias…

***

Baigdavosi mokslo metai KPI. Namo į Drukių kaimą nenoriu (blogas buvau sūnus, blogas!), draugai išsivažinėja, o aš taip noriu bendrauti (hormonų audros?). Dėl to – septynios vasaros vadovaujant SS būriams (studentų statybiniams…).

***

Bendravimo trūksta laisvadieniais, stažuotėse, ligoninėse… Bet įpratau! Visada galvoju taip: o tu manai, kad jie dabar su tavimi norėtų bendrauti? Ne. O tu nori jiems gero? Taip.

Ir esu patenkintas!

Atsakymai

kaimietė, 2018-07-01 16:56:55

Labai naudinga ir sveika pabendrauti su savimi. Tuo užsiimdavau, grėbdama šieną, Žąsyčių kaime, per atostogas, studijuojant LŽŪA. Tuo pačiu patikrindavau meilės ryšio tvirtumą. Nauda visapusiška. Ir dabar tai praverčia.

Ačiū už bendravimą su mumis čia.

Dalius, 2018-07-01 17:50:16

A tai kodėl buvote blogas sūnus?

Burgis, 2018-07-01 17:58:21

Daliui: gyvenau savarankiškai, gyvenau greitai, gyvenau kitaip nei vaikystėje… Buvau ir iki šiol esu įsitikinęs, kad vaikai savo darbais, savo gyvenimu turi džiuginti tėvus, o ne buvimu šalia jų. Džiaugiuosi, kad mūsų vaikai taip ir gyvena.

skaitytojas, 2018-07-02 09:26:45

Gal galite atsakyti į tokį klausimą-ar tėvai džiaugdavosi Jūsų pasiekimais,didžiuodavosi Jumis,ar nepriekaištaudavo dėl to,kad negrįžtate padėti jiems dirbti ūkio darbų?

Burgis, 2018-07-02 13:58:49

skaitytojui: ne, jokiu būdu nepriekaištavo! Mama buvo tas žmogus, kuris mus visus (tris brolius ir seserį) visada ragino mokytis, mokytis, mokytis! Gal dėl to mūsų šeimoje du mokykliniai aukso medaliai? Tiesa, tada, kai aš įsibėgėjau iki naikintuvo greičio, mama bandė stabdyti, bet buvo per vėlu… 🙂

skaitytojas, 2018-07-02 14:03:55

Na taip,turėjau nuspėti pagal Jūsų pasiekimus. Nors kita vertus,buvusio Vilniaus mero vaikystės atvejis kitoks:

https://zmones.lrytas.lt/tv-antena/2014/02/28/news/a-zuoko-ispazintis—apie-alkoholikus-tevus-ir-vaiku-auklejima-4692079/

Sokolovas, 2018-07-03 08:30:07

JAU YRA MATEMATIKOS VBE REZULTATAI

Valdžia bijo

blogų rezultatų.

Valdžiai reikia

parodijos.

Vis dėlto reikalai šiek tiek pagerėjo. Pernai matematikos VBE neišlaikė vo 5,64 proc. abiturientų. Esant tokiam liberalizmui, net ir stropūs mokiniai pradeda tingėt mokytis (“mokytojau, labai karšta, aš jau daugiau neateisiu”-mokinės žinutė likus savaitei iki egzamino,-pirmą kartą taip). Juk visi žinojo-egzaminai lengvi, valdžia bijo blogų rezultatų.

O šiais metais matematikos VBE neišlaikė 12,78 proc. abiturientų (laikė 17056). Jau geriau. Ateinančios laidos susimąstys…

206 abiturientai (1,2 procento) gavo “šimtuką”

Bet vis dėlto lieka vis ta pati tiesa-VALDŽIA BIJO BLOGŲ REZULTATŲ, IR PIRMENYBĘ TEIKIA PARODIJAI.

Juk NEC praneša, jog net 13,5 proc. abiturientų nemokėjo apskaičiuoti, kiek gramų sudaro 6 procentai nuo 1,5 kg . Tai kodėl tada neišlaikiusiųjų procentas nėra 13,5 ar daugiau ? Atsakymą randame čia pat. Pasirodo, jog egzaminui išlaikyt pakako vos 8 taškų iš 60 !

Taigi, nors padėtis šiek tiek pagerėjo, bet ypatingo džiaugsmo nėra…

Burgis, 2018-07-03 13:31:59

Sokolovui: kaip jūs žiūrėtumėte į akis abiturientams, kurie dvylika metų iš matematikos gaudavo tik 9 arba 10, o iš VBE 100 negavo? Man atrodo, kad Jūs kažko nesuprantate…

Sokolovas, 2018-07-03 14:39:13

Gerb. Burgiui:

Galima dvylika metų mokytis vien dešimtukais, net be devynetų. O iš egzamino gauti vos 70 procentų. Aš dažnai su tokiais susiduriu, ir ramiai žiūriu jiems į akis . Tiesa, ne aš jiems tuos dešimtukus rašau 🙂

O esmė labai paprasta. Mokykloje pažymius rašo už TEMINIUS kontrolinius darbus, t.y. stropus mokinys kiekvieną kartą išmoksta TEMĄ, ir puikiai iš jos parašo kontrolinį. Kaip mokinys moka ankstesnes temas-nieko nejaudina. Taip ir atsiranda “dešimtukininkai”, gebantys išmokt (ir pamiršt) atskiras temas, bet nemokantys KURSO.

O egzaminas kaip tik TIKRINA VISO KURSO ŽINIAS.

Kai vanagai-reformatoriai nutars atsisakyt egzamino, ir palikt tik mokytojų pažymius,-tai atsiras žiauriai daug aukščiausių įvertinimų-dešimtukų, šimtukų, tūkstantukų 🙂 Bet matematikos kurso nemokės niekas. Kas, kaip, ir kam tuomet “žiūrės į akis”,-nežinau….

Burgis, 2018-07-03 16:44:33

Sokolovui: ne, nesupratote! Aš kalbu apie tuos, kurie IŠ TIKRŲJŲ moka mokyklinį kursą dešimtukui. O Jūs savo reklama tokioms užduotims kaip šiemet, skatinate NEC duoti užduotis UŽ kurso, VIRŠ kurso. Gaila…

Beje, netaktiška klausti, bet turite žinoti, kad man smalsu, kaip matematiką mokėsi Sergejus Sokolovas, Dainius Dzindzalieta? Tikriausiai maksimaliais pažymiais, tiesa? O kaip jausdavotės, kai nepelnytai (dėl mokytojo/dėstytojo atmestino darbo, klaidų, arogantiško požiūrio ir pan.) negaudavote maksimalaus balo?

Sokolovas, 2018-07-03 17:14:05

Gerb. Burgiui:

Egzaminas nelengvas. Tačiau nėra nei vieno uždavinio, kuris būtų “virš programos”. Šimtuką, mokant visą mokyklinį kursą, buvo įmanoma gauti.

Dėl kitko. Mokiausi mokykloje penkiabalės sistemos laikais. Matematikos turėjau KETURIS.

Dėl ko ? Mes buvom ne dabartinė pretenzinga karta. Mes-kitaip ugdyta karta. JEI MOKYTOJAS PARAŠĖ 4 (arba 3, arba…2),-REIŠKIA TAIP TURĖJO BŪT ! Mes buvom pratinami visų nesėkmių priežasčių savyje ieškoti. Mes nesvarstėm, mes vykdėm.

O nūdien įsigalėjusio liberalizmo sąlygomis mokiniai yra pratinami gerai galvot apie save ir savo gebėjimus.. “Aš geriausias, aš protingiausias”…-mes taip niekada net nepagalvodavom, juk kitas gali pagirt, bet ne pats save, o dabar tai tapo norma !. Ir todėl jiems dabar sunku, kai tenka nusivilt savo “gebėjimais”…

O tuo tarpu…Na kas, kas dabar gali būti tas Viešpats-Dievas, kuris atskirtų-ar “tas vaikas” buvo vertas šimtuko, ar vis dėlto jis vertas gauto pažymio ?

Burgis, 2018-07-03 18:01:20

Gerb. Sokolovui: keista, keista… Juk aš irgi mokiausi tais laikais, kai buvo penkiabalė sistema. Ir visada iš matematikos turėjau lygiai 5. Ir aukso medalį gavau, nors ir buvau tremtinys. Ir universitete iš visų egzaminų gavau po 5. Tai čia mane pervertino ar aš save pervertinau?! Teorinės elektrotechikos egzaminą laikiau gal penkias valandas, bet neatsitraukiau prieš dėstytojo Tilviko žioplumą.

*

Negali būti, kad aš toks vienas pasaulyje! Negali būti, kad visi lyderiai (VISI! Niekas negavo 60 taškų!) nesupranta, ką turi mokėti, o Jūs suprantate. Negali to būti pagal tikimybių teoriją!

Random, 2018-07-03 18:11:15

Sokolovai, priminei:

“Pats apie save niekada negali sakyti, kad esi sumanus, tą turi pasakyti aplinkiniai. O tu […] esi sumanus!”, –R. Kašuba.

Nepastebėjau, kad mokyklos laikais masiškai visi save girtų. Buvo tokių fruktų, bet dažniausiai jei turi kompetencijos toje srityje iš anksto matai nepasitikėjimą savimi ir trūkumus glaistomus tokia agresyvia forma… Ir taip tikrai visais laikais, net ir jūsų, buvo.

Aš pritariu Burgiui: kokia dar gali būt sėkmė ar nesėkmė egzamine, kuris turi tikrinti tavo įtvirtintas žinias?! Gi ne loterija, o žinių patikrinimas!

Taip, jei pakilsi aukščiau šimtaprocentinės ribos, tavo žinios bus įtvirtintos šimtui patekus į įvairiausias išimtines situacijas kurso ribose. Bet kiek mokyklų tokių kaip KTUG, kur mokinius moko virš kurso ribos, kad egzamino metu būtų nusileidimas, o ne bandymas pritempti šimtą lopant skyles? Tai yra neteisinga visų Lietuvos mokinių atžvilgiu.

Beje, ar kada nors man teko “mokytis” ir “vykdyti”? Niekada. Absoliučiai viską, ką moku prilyginčiau bendrajam išsilavinimui ateinančiam darant tai, kas patinka. Jei mokytojas vertino neadekvačiai – žinoma, kad reiškiau pretenzijas. Nors ir nevisada jos davė rezultatą, bet bent praplėčiau žmonių, su kuriais neturėsiu nieko bendro, sąrašą.

Burgis, 2018-07-03 20:08:47

Random: Jūsų komentaras prilygsta Švedijos komandos pergalei. Man – medus ant širdies! Ačiū!