Reikia ko nors didingo?

Birželio 11, Antradienis

Komentatorė Danutė parašė: „Norisi tikėti, kad Jums rūpi ir platesni arimai…“ Susigėdau. Tikrai, visi mano rašinėliai apie anūkėlius, apie egzaminus, apie gėles… Jokios didybės, jokios gelmės.
*
Vakar perskaičiau anekdotą.
*
Jei skaičiavimų rezultatas nepriklauso nuo skaičiavimo būdo – tai matematika. Jei priklauso – tai buhalterija.
*
Nejuokinga? Lėkšta?
*
Skaitau Milano Kunderos „Gyvenimas yra kitur“. Mane erzina… Kodėl reikia taip smulkiai aprašinėti, ką ji padarė, ką jis padarė, ką jų vaikas padarė, kokia tuo metu buvo gamta, kokie tuo metu buvo žmonės aplink… Kokia man iš to nauda: emocijos? informacija? Kodėl tokios knygos rašomos, verčiamos, skaitomos?
*
Taigi vakar Kaune, savo Fredoje (antroje Birutėje, jei tiksliau…) vėl mąsčiau apie didingus dalykus, apie esmę ir prasmę… Štai keletas juodraštinių eskizų.
***
1. Reikia būti su žeme. Su Žeme. Reikia turėti lopinėlį žemės: kieme, sode, pas tėvus, pas senelius. Reikia jausti, kad esi Žemės vaikas.
*
2. Reikia jausti žmones. Artimus ir tolimesnius. Beprasmis gyvenimas ne su žmonėmis. Net gyvenimas vien Dievui – beprasmis.
*
3. Reikia nepasiklysti kalboje. Žodžiuose. Reikia jausti žodžių skonį, sakinių tėkmę. Reikia jausti balansą tarp minties ir jausmo. Pastebėjau, kad kuo labiau senstu, tuo dažniau susijaudinęs, sutrikęs kalbu apie save – taip saugiau, taip mažesnis pavojus paklysti, susipainioti…
*
4. Pasitikrinti reikia istoriškai ir struktūriškai (filosofo Gasiūno mintis): kaip tai buvo tūkstančius metų, kaip tai buvo ir yra šimtuose šalių. Penki tūkstančiai metų ir septyni milijardai žmonių yra reprezentatyvi Gyvenimo imtis.
*
5. Pastatyk bažnyčią širdyje. Pasaulis yra tavyje. Gyveni aukštai, didingai, prasmingai tik tada, kai tas tavo pasaulis, o ne visas pasaulis, pakviečia tave į tokį gyvenimą. Reikia nusipelnyti, kad pakviestų…
*****
Jūs, mano viešnios ir svečiai, galite mane peikti ir girti, galite ginčytis tarpusavyje ir su manimi, bet mano pasaulį keičiate ne jūs. Yra įtakingesnių… Žmonių, reiškinių. Todėl ateikite į mano pasaulį tada, kai pajusite, kad čia gera pabūti, kad čia verta pabūti, kad čia verta pasidairyti…

patiko(0)RSS

Atsakymai (24)

Burgis, Birželio 11 08:43  #

Reitingai, reitingai… :-)

patiko(0)Stud.ktu.lt, Birželio 11 09:59  #

Norėjau paklausti, koks jūsų mėgstamiausias literatūros kūrinys?

patiko(0)Burgis, Birželio 11 11:10  #

Stud…: jau esu apie tai rašęs – nėra literatūros visiems amžiaus tarpsniams, visoms nuotaikoms. Pavyzdžiui, „Dvylika kėdžių“ yra gerai, bet ne visada. E.Hemingvėjus, E.M.Remarkas kartais geriau už V.Šekspyrą, o kartais – atvirkščiai. Kadaise Haufo pasakos buvo geriausia knyga…

patiko(0)Adefagija, Birželio 11 11:40  #

A koks iš viso yra blog’ų rašymo tikslas? Ar tai mados reikalas, ar noras pabendrauti? Jeigu norima pabūti su savo pasauliu, tai jo ir nereikėtų viešinti visam pasauliui. O jeigu jį viešini, vadinasi išduodi visas savo vidines paslaptis, dėl ko gali būti ne tik giriamas, bet ir kritikuojamas, peikiamas. Tuomet ko čia piktintis?
O ar pakeisti mes daug ką kiekvienas galim? Galim, tik mažame apibrėžtame rate, – gal asmeniniam gyvenime, gal šeimoje, gal darbe, gal bendruomenėje, gal valstybėje?
Geriau pažiūrėkim į Dangų, Kalnus, Ugnikalnius, Jūrą…- tik tada supranti, koks menkas žmogus su savo sprendimais.

patiko(0)Burgis, Birželio 11 11:48  #

Adefagijai: o ko Jūs čia rašinėjate? Pažiūrėkite į Dangų, Kalnus, Ugnikalnius, Jūrą…
*
Aš tai dirbu įvairius darbus nuo ryto iki vakaro. Tam, kad „nenuvažiuotų stogas“, retkarčiais ką nors parašau čia… Tai man smegenų perjungimo būdas, relaksacija, literatūrinė mankštelė. Nieko daugiau.
*
Aš čia ir piktinuosi, ir džiūgauju, ir diskutuoju, neteikdamas tam jokios kitos prasmės, nei čia parašiau…

patiko(0)ema, Birželio 11 12:21  #

rašykite, viešinkite, ačiū

patiko(0)Adefagija, Birželio 11 13:34  #

Burgiui:
Kai paskaitau Jūsų romantiškus įrašus, užsisvajoju ir žiūriu į Jūrą…
Kai paskaitau piktus, užsispyrusius – parašau ir aš…
Jau supykote? -Aš tai nepykstu…Rašykite, rašykite :D

patiko(0)Rasa, Birželio 11 16:03  #

O aš atradau Kunderą iš naujo :) Man jis patinka. Patinka būtent jo „neskuba“ su kuria jis narsto smulkmenas, žaidžia žmonių charakteriais, svarsto apie ne visai tipiškų žmonių poelgių priežastis. Sakot nuobodu? :) O man gražus jo žaidimas rašant. Tai ne „sausa“, kai įvykiai lipa ant įvykių ir skaitai kaip laikraščio suvestinę kokią :) Kol kas skaičiau tris jo knygas, ant lentynos guli ketvirta, parsinešiau iš bibliotekos :) Šitos, kur jūs skaitėt, neskaičius. Vieną skaičiau apie emigrantus, jų „jausenas“, rusiškai, kitą turiu- „Tapatumas“, o pati puikiausia, kurią buvau pasiėmus paskaityt, nes filmas man labai patiko- „Nepakeliama būties lengvybė“.
Jis savotiškai žavus, tas Kundera, su savo mintimis ir požiūriu:
„Mylėtis su moterimi ir miegoti su moterimi – ne tik dvi skirtingos, bet beveik priešingos aistros. Meilė – tai ne noras mylėtis (šis noras siejasi su nesuskaičiuojama daugybe moterų), o noras kartu miegoti (šis noras siejasi tik su viena moterimi). “
„Galimas dalykas, visi šie meilę tikrinantys, matuojantys, sveriantys, tardantys
klausimai ją ir sunaikina. Galimas dalykas, mes nesugebame mylėti kaip tik todėl, kad
trokštame būti mylimi, tai yra kažko (meilės) reikalaujame iš kito, neįstengdami
priartėti prie jo be išankstinių reikalavimų, pasitenkindami tuo, kad jis yra.“

Gero skaitymo vasarą.

patiko(0)Burgis, Birželio 11 16:40  #

Rasai: na, aš todėl M.Kunderą ir skaitau, kad jis vis tik pasako, pasako… :-).
*
O kiek kartų aš dar prieš M. Kunderą sakiau, kad kaltinti vyrą, jog jis permiegojo su kita, yra visai nelogiška. Va, jei būtų nemiegojęs… Na, čia priešingai nei teigia M.Kundera, bet aš laikausi savo!

patiko(0)Adefagija, Birželio 11 20:58  #

BE REIKALO, …kam tokie principai?

patiko(0)Augis, Birželio 12 19:30  #

O ką daryti jeigu tave atstumia visi, netgi patys artimiausi žmonės ir niekaip nerandi kelio kaip prie jų prieiti?

patiko(0)Burgis, Birželio 12 20:16  #

Augiui: nereikia prie jų prieiti! Pasaulyje yra septyni milijardai žmonių, kelis iš jų galite visai ignoruoti. Priminsiu Rasulo Gamzatovo, Dagestano poeto, išmintį: „Ereliai skrido po vieną. Tik žvirbliai buriasi į pulkus.“

patiko(0)Dalia, Birželio 12 22:09  #

pone Burgi,

moterys nesielgia logiškai. O jei permirgojo su kita, skaudu.

patiko(0)petras, Birželio 13 10:06  #

Erelių mažėja kaip reikalas, o žvirblių bais jau daug. jeigu erelių nebeliks, tai manyčiau tie „išmintingi“ žodžiai nebeturės prasmės apskritai :)

patiko(0)ak, Birželio 13 14:09  #

Miegojęs esu su daugybe moterų, mat buvau turizmo instruktorius ir palapinėje ar be palapinės šalia manęs dažnai miegodavo bent kelios moterys ir merginos. Žmona už tai nepyko, nes pati buvo keliavusi ir žinojo ką reiškia kokius 20 – 30 km nužygiuoti su sunkia kuprine ant pečių. O va dėl tų aukštumų tai mano aukštumos yra kitokios nei Burgio. Man aukštuma buvo sėdėti prie Boja _ Dago vulkano Turkmėnijoje ir žiūrėti kaip burbuliuoja iš jo besiveržiantys skysčiai. Aukštuma buvo poliariniame Urale, susilankstyti grapkę ir Chara moto lou upės srovėje pagauti aŠTUONIS CHARIUSUS. Buvo smagu.

patiko(0)Burgis, Birželio 13 14:31  #

ak: tai kodėl ta buvusi Jūsų didybė dabar Jums nepadeda?

patiko(0)ak, Birželio 13 19:50  #

o KAS SAKĖ, KAD NEPADEDA? lABAI PADEDA IŠGYVENTI.

patiko(0)Adefagija, Birželio 13 20:41  #

ak, – mus čia suintrigavote gudria replika….
Bet, po teisybei, tai neįdomu su kiek moterų miegojote kaip unisex…
Viešinkit toliau, į kiek jų įsiskverbėte?

patiko(0)ak, Birželio 13 21:30  #

NA KALNUOSE AR DYKUMOJE ĮPRANTI ŽIŪRĖTI, KLAUSYTIS, GALVOTI.Visa tai praverčia ir vėliau. Antra – pajunti savo menkumą prieš Pasaulio didybę, pajunti savo trumpalaikiškumą ypač naktį, gulėdamas ant ledyno ir žiūrėdamas į jau daugybę milijardų metų šviečiančias žvaigždes – būtent kalnuose paJUNTI koks esi menkas ir kokios menkos tavo problemos. Sugrįžęs gali ramiai valgyti kruopų košę, gerti arbatą ir jaustis laimingu ryte sėdėdaMAS PRIE EŽERO, KAI PAS TAVE KASNELIO TEŠLOS PAPRAŠO PAUKŠTELIS AR PELIUKĖ. Kalnai išmoko daugelio dalykų. Kartą Altajuje visą mėnesį išgyvenome be pinigų. Ir buvo smagu… Taigi…

patiko(0)Burgis, Birželio 13 21:33  #

ak: Jums padeda tik išgyventi, o aš mėgaujuosi galėdamas gyventi.

patiko(0)ak, Birželio 13 21:47  #

Mėgaujuosi ir aš. Nekibkite gerbiamas Burgi. Jūs irgi išmoksite mėgautis.Beje ir dabar mokate, gėrėtis rasos lašu, gėlės žiedu. Tiesa jūs labai pasinėręs į buitį – vaikai, vaikaičiai. Aš, pavyzdžiui esu daug kartų buvęs palangoje, bet niekada nebuvau jokiame viešbutyje – turėdavau draugų, kurie man leisdavo sode pasistatyti palapinę, aR BENT JAU MIEGMAIŠĮ PASITIEST.O jūra, muziejai ir visa kita buvo puiku. Tiesa, niekad nesu buvęs Palangoje sezono metu nes nepernešu skruzdėlyno. Na bet kaip mėgautis gamta – jau skonio reikalas. Jūs jau nebe ŽemaITIJOS KAIMIETIS, jŪS – GREIČIAU MIESTIETIS.

patiko(0)Adefagija, Birželio 13 21:59  #

Vat, vat…Man jau dabar pasirodė, kad ak yra gerietis, gamtos vaikas…O p. Burgis, …. vis dėlto, nežiūrint jo pasiekimų ir įdomaus charakterio, yra vartotojas, vartotojas ir dar kartą vartotojas….Ir dar labai mėgstantis gerus reitingus :)

patiko(0)Ema, Birželio 17 14:26  #

ak – šlykštukas

patiko(0)ak, Birželio 17 14:41  #

Ema – kvailutė

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>