Visas mano rūpestis šiandien ir rytoj – priimti naująją gimnazistų kartą. Dabar dirbu „online“ režimu, tai bent parašinėsiu…
*
Ankstyvą rytą atėjo mergaitės mama. Verkė tikromis, gailiomis ašaromis – dukrai šeštadienį nepasisekė… Po MLT nebuvo aukštai, šeštadienio testai daug lėmė, o nepasisekė… Rezultatų dar neturėjau, tai guodžiau kaip mokėdamas. Neklausė manęs mama, verkė, pasakojo apie dukrą ir tikėjo, kad motinos žodžiai virs balais…
Po pusvalandžio gavau rezultatus – įstojo ta mergaitė, įstojo su nemažu rezervu! Tai ko ta mama verkė?
*
Tuoj po to atėjo kita mama. Panašu, kad vos jai įėjus aš turėjau sušukti: „O, kokia staigmena! Ką turėčiau padaryti?“ Ji pasakytų – aš padaryčiau. Ne, jos dukra neįstojo…
*
Atėjo buvęs bendradarbis pasiklausti, kiek reikėtų mokėti, kad priimtume jo anūkę. Aš, kvailys, atsisakiau pinigų… Anūkė nebus mūsų gimnazistė.
*
Atėjo bankininkė su pyragėliais (eklerais). Vos neišmečiau pro duris (bankininkės, ne pyragėlių…), kai peržengė slenkstį. O pasirodė, kad pyragėliai ne man, o „Danskebank“ klasei mokslo metų baigimo proga.
*
Nepasimokiau. Įžengė moteris su maišeliais (suprask, dovanomis), nuo slenksčio pradėjau ją tardyti. Apsijuokiau… Pasirodo, ji iš leidyklos, atėjo su reikalais, o ne dėl savo ar kitų vaikų.
***
Sunku, kai iš penkių pasiimame vieną. Toks mūsų darbas. Žiaurokas…
patiko(0)
Atsakymai (13)
Paguoskite…
patiko
(0)
Jus ne guosti, o sveikinti reikia! Sveikinti už tai, kad taikote tvarką, kuri padeda surinkti gabius ir motyvuotus moksleivius į vieną vietą. Mokyklų pertvarkos fone tokia tvarka yra mažas šviesos spindulys.
patiko
(0)
ką čia guosti? man rodos, jei reikėtų guosti – tai reikėtų ir KTUG naikinti.. man tik rodos taip ….
patiko
(0)
Racionaliau būtų rengti ne egzaminus, bet viešą aukcioną. Vistiek niekas netiki, kad pažymiai kažką lemia.
patiko
(0)
Juokinga, žinios lemia. Prieš trisdešimt metų mane įtikinėjo, jog be pinigų į teisę neįstosiu.Dabar jau esu sena teisiinkė. šiandien mano sūnėnas ketvirtam dešimtuke tarp įstojusių, nes tikėjo, kad reikia mokytis.
patiko
(0)
juokinga, visai nejuokinga. Aš tikiu, kad pažymiai čia tik ir telemia – tai kaip čia išeina – nesu niekas, nes „niekas netiki“, ar iš vis manęs nėra?
patiko
(0)
Tiesiog įdomu, kaip, per kiek laiko susiklostė ta „neoficiali“, sklandanti tarp tėvelių (?), nuomonė, kad viską lemia „pažymiai, gabumai, testai“: ar čia nuo Gimnazijos kaip instituto tokia aura sklinda, ar dėl to, kad Gimnazija yra įasmeninama ir jai vadovauja toks „žiauruolis“ B.B. ?
patiko
(0)
NiekurNeiva: jei būtų kitaip, gimnazija nebūtų išgyvenusi 23 metus… Galėčiau skaityti paskaitas ta tema verslininkams, bendrovių vadovams. :-)))
patiko
(0)
Na jau – puikiausiai gyvena ir išgyvena visa eile gimnazijų. Ir taip, ir kitaip. 23 metai patys savaime nieko nei įrodo, nei paneigia.
patiko
(0)
vitalijai: ne, tokių mokyklų kaip mūsų gimnazija, Lietuvoje daugiau nėra (Licėjus tik šiek tiek panašus…). Mat mes nuo pirmos dienos dirbame rinkoje, kietoje kapitalizmo rinkoje.
patiko
(0)
o va priimtumėte ne 52, bet 352, ir niekas nebesiveržtų. Norisi to, kas sunkiai gaunama.
patiko
(0)
Norisi to, kas kokybiška ir naudinga, o ne to kas sunkiai gaunama. Kai norėjau keisti mokyklą, domėjausi tuo metu lyderiavusiomis gimnazijomis (KTU, Varpo, Saulės, Rasos), bet labiausiai domino mokslo kokybė ir vidinė tvarka, o ne vietų skaičius.
patiko
(0)
Pirmąkart rašau šia tema. Žmogus įstojo į gimnaziją be mlt, pora metų pasimokė ir grįžo namo su labai gerais KTUG pažymiais. Kaip danguj. taip ir ant žemės. Grįžusi pasakė: gerai, kad įstojau, ir gerai, kad grįžau. P. S. Turiu pripažinti, kad p. Burgis – puikus oratorius ir vadybininkas. Moralas – jei neįstojote, ne pasaulio pabaiga, tikrai:)
patiko
(0)