Reportažas iš įvykio vietos

Gegužės 28, Pirmadienis

Visas mano rūpestis šiandien ir rytoj – priimti naująją gimnazistų kartą. Dabar dirbu „online“ režimu, tai bent parašinėsiu…
*
Ankstyvą rytą atėjo mergaitės mama. Verkė tikromis, gailiomis ašaromis – dukrai šeštadienį nepasisekė… Po MLT nebuvo aukštai, šeštadienio testai daug lėmė, o nepasisekė… Rezultatų dar neturėjau, tai guodžiau kaip mokėdamas. Neklausė manęs mama, verkė, pasakojo apie dukrą ir tikėjo, kad motinos žodžiai virs balais…
Po pusvalandžio gavau rezultatus – įstojo ta mergaitė, įstojo su nemažu rezervu! Tai ko ta mama verkė?
*
Tuoj po to atėjo kita mama. Panašu, kad vos jai įėjus aš turėjau sušukti: „O, kokia staigmena! Ką turėčiau padaryti?“ Ji pasakytų – aš padaryčiau. Ne, jos dukra neįstojo…
*
Atėjo buvęs bendradarbis pasiklausti, kiek reikėtų mokėti, kad priimtume jo anūkę. Aš, kvailys, atsisakiau pinigų… Anūkė nebus mūsų gimnazistė.
*
Atėjo bankininkė su pyragėliais (eklerais). Vos neišmečiau pro duris (bankininkės, ne pyragėlių…), kai peržengė slenkstį. O pasirodė, kad pyragėliai ne man, o „Danskebank“ klasei mokslo metų baigimo proga.
*
Nepasimokiau. Įžengė moteris su maišeliais (suprask, dovanomis), nuo slenksčio pradėjau ją tardyti. Apsijuokiau… Pasirodo, ji iš leidyklos, atėjo su reikalais, o ne dėl savo ar kitų vaikų.
***
Sunku, kai iš penkių pasiimame vieną. Toks mūsų darbas. Žiaurokas…

patiko(0)RSS

Atsakymai (13)

Burgis, Gegužės 28 14:01  #

Paguoskite…

patiko(0)Rytis, Gegužės 28 15:02  #

Jus ne guosti, o sveikinti reikia! Sveikinti už tai, kad taikote tvarką, kuri padeda surinkti gabius ir motyvuotus moksleivius į vieną vietą. Mokyklų pertvarkos fone tokia tvarka yra mažas šviesos spindulys.

patiko(0)laisvamanis, Gegužės 28 17:57  #

ką čia guosti? man rodos, jei reikėtų guosti – tai reikėtų ir KTUG naikinti.. man tik rodos taip ….

patiko(0)juokinga, Gegužės 28 18:53  #

Racionaliau būtų rengti ne egzaminus, bet viešą aukcioną. Vistiek niekas netiki, kad pažymiai kažką lemia.

patiko(0)Rita, Gegužės 28 21:22  #

Juokinga, žinios lemia. Prieš trisdešimt metų mane įtikinėjo, jog be pinigų į teisę neįstosiu.Dabar jau esu sena teisiinkė. šiandien mano sūnėnas ketvirtam dešimtuke tarp įstojusių, nes tikėjo, kad reikia mokytis.

patiko(0)sonata, Gegužės 28 21:45  #

juokinga, visai nejuokinga. Aš tikiu, kad pažymiai čia tik ir telemia – tai kaip čia išeina – nesu niekas, nes „niekas netiki“, ar iš vis manęs nėra?

patiko(0)NiekurNeiva, Gegužės 29 09:23  #

Tiesiog įdomu, kaip, per kiek laiko susiklostė ta „neoficiali“, sklandanti tarp tėvelių (?), nuomonė, kad viską lemia „pažymiai, gabumai, testai“: ar čia nuo Gimnazijos kaip instituto tokia aura sklinda, ar dėl to, kad Gimnazija yra įasmeninama ir jai vadovauja toks „žiauruolis“ B.B. ?

patiko(0)Burgis, Gegužės 29 09:40  #

NiekurNeiva: jei būtų kitaip, gimnazija nebūtų išgyvenusi 23 metus… Galėčiau skaityti paskaitas ta tema verslininkams, bendrovių vadovams. :-)))

patiko(0)vitalija, Gegužės 29 09:58  #

Na jau – puikiausiai gyvena ir išgyvena visa eile gimnazijų. Ir taip, ir kitaip. 23 metai patys savaime nieko nei įrodo, nei paneigia.

patiko(0)Burgis, Gegužės 29 10:28  #

vitalijai: ne, tokių mokyklų kaip mūsų gimnazija, Lietuvoje daugiau nėra (Licėjus tik šiek tiek panašus…). Mat mes nuo pirmos dienos dirbame rinkoje, kietoje kapitalizmo rinkoje.

patiko(0)Margarita, Gegužės 29 11:28  #

o va priimtumėte ne 52, bet 352, ir niekas nebesiveržtų. Norisi to, kas sunkiai gaunama.

patiko(0)kibir-tele-vibir, Gegužės 29 12:19  #

Norisi to, kas kokybiška ir naudinga, o ne to kas sunkiai gaunama. Kai norėjau keisti mokyklą, domėjausi tuo metu lyderiavusiomis gimnazijomis (KTU, Varpo, Saulės, Rasos), bet labiausiai domino mokslo kokybė ir vidinė tvarka, o ne vietų skaičius.

patiko(0)Loreta, Gegužės 29 23:03  #

Pirmąkart rašau šia tema. Žmogus įstojo į gimnaziją be mlt, pora metų pasimokė ir grįžo namo su labai gerais KTUG pažymiais. Kaip danguj. taip ir ant žemės. Grįžusi pasakė: gerai, kad įstojau, ir gerai, kad grįžau. P. S. Turiu pripažinti, kad p. Burgis – puikus oratorius ir vadybininkas. Moralas – jei neįstojote, ne pasaulio pabaiga, tikrai:)

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>