Rūšiuoti ar nerūšiuoti?

Spalio 28, Penktadienis

Mane jau surūšiavo…
„Žalgirio“ arenoje „Vičiūnų“ dvidešimties metų jubiliejų šventė visa Lietuvos aukštuomenė (lrytas.lt).

O manęs ten nepakvietė… Įsivaizduokite – visa aukštuomenė buvo, o manęs net nepakvietė! :-(((
*
O vakar atsisveikino ir gimnaziją paliko tas abiturientas, apie kurį čia rašiau, kurio aš nepakviečiau baigti mūsų gimnazijos.
O šiandien aš vienam naujokui gimnazistui pasiūliau pakeisti mokyklą. Rūšiuoju!
*
Baigiasi pirmasis penktokų mokymo ciklas, negaliu apsispręsti, ar noriu toliau juos visus mokyti. Gal verta surūšiuoti į tinkamus ir netinkamus?
*
Svetainės lankytojas (Persona Grata) klausia, ar tinka „rūšiuoti“ jau penktokus? Kažkada girdėjau tokį pasakojimą iš Japonijos (nepamenu, gal čia jau apie tai rašiau?). Ateina į darbą labai patenkintas vienos prestižinės bendrovės darbuotojas. Bendradarbiai klausia, kas tokio gero atsitiko. „Sutvarkiau savo vaiko gyvenimą!“ – džiūgauja tėtis. „Kaip sutvarkei?“ – domisi bendradarbiai. „Gavau vietą prestižiniame vaikų darželyje!“
*
Pasakoja, kad Japonijoje taip: iš gero vaikų darželio – į gerą mokyklą, iš geros mokyklos – į gerą universitetą, iš gero universiteto – geras postas geroje darbovietėje. Visas gyvenimas – vienoje tiesėje!
***
Pakartosiu savo nuostatą: griežtai rūšiuoti („japoniškai“), skirstyti į kastas – negalima! Visai nerūšiuoti, vienodai mokyti nevienodus vaikus – negalima!
*
Nenoriu ir nesiekiu, kad mane priskirtų tai aukštuomenei, kuri buvo susirinkusi arenoje. Bet ir nesutinku, kad tinginiai, latrai, bomžai, vagys būtų vienodai vertinami su darbščiais, dorais ir teisingais žmonėmis. Gyvenimas mus rūšiuoja…

patiko(0)RSS

Atsakymai (13)

ro, Spalio 28 13:52  #

Jei galima, paklausiu. Už kokius nusižengimus mokiniams siūlote persikraustyti į kitas mokyklas?

patiko(0)Burgis, Spalio 28 13:58  #

ro: pagrindinės (ir beveik vienintelės…) priežastys yra keturios:
1. Nesimokymas
2. Pamokų nelankymas
3. Alkoholis
4. Nikotinas

patiko(0)mindas, Spalio 28 14:10  #

Iš vieno akademiko anglo girdėjau (o jis tai buvo skaitęs viename jėzuito straipsnyje), kad šiais laikais į klases (darbininkų, aukštuomenės, etc.) skirstoma kiek kitaip nei anksčiau.

Anksčiau buvo skirstoma pagal tai, kaip žmonės _uždirba_ pinigus (kasdami anglį ar sėdėdami teisininko kontoroje).

Šiandien yra skirstoma pagal tai, kam žmonės _išleidžia_ pinigus (naujausiam ipadui, o gal mokslui apmokėti prestižinėje vaiko mokykloje?). Geros kokybės mokslas Anglijoje brangus…

patiko(0)Iš arčiau, Spalio 28 14:49  #

Šiaip gal jau viskas ir teisingai, bet jeigu jau taip rūšiuojat, kaip Jūs sakot, tai gal blogai tada rūšiuojat?
Bo, pagal mane tose MLT praeina tie kurie kažką moka, į gimnaziją irgi ateina tie kurie kažką moką, na nebent KTUG kaip ir visur būna atvejų – gerai tepsi, toli važiuosi.

patiko(0)D., Spalio 28 15:04  #

Burgiui: įdomu, o kokių tikslų vedami tokie moksleiviai patenka pas jus į gimnaziją?

patiko(0)art, Spalio 28 15:19  #

rūšiuojant nerūšiuoti.. Ar rūšiuojant neatimama galimybė vaikui pereiti į kitą kategoriją? Turiu omeny ar nedaroma kliūtis.

patiko(0)įdomu, Spalio 28 16:55  #

Įdomios priežastys dėl kurių pasiūlote išeiti. Įdomu ne todėl kad priežastys blogos, o todėl kad nepaminėti tokie dalykai kaip vagystės, daiktų niokojimas, agresija, įžeidinėjimas. Matyt su tokiais mokiniais nesusiduriate dėl paties pirmo prafiltravimo jau priimant į mokyklą.

Nežinau ar rūšiavimas gerai ar blogai. Atrūšiavimas gabiausiems pakelia kartelę, o negabesniems tą kartelę nuleidžia. Taigi, žvelgiant per tobulėjimo prizmę, gabiausiems atrūšiavimas gerai, o negabesniems blogai. Žvelgiant per geros savijautos prizmę, atrūšiavimas gabiausiems blogai, o negabesniems gerai.

Tarkime kad mums svarbiau tobulėjimas o ne atsipalaidavusi gera savijauta. Bet irgi: ar svarbiau išgryninti ir išugdyti keletą genijų (ir palikti mases virti savo sultyse), ar visus virti bendrame katile ir tuo šiek tiek kelti bendrą vidurkį.

Klausimai aktualūs tiek dešimtoje klasėje, tiek penktoje, tiek ir pirmoje.

patiko(0)įdomu, Spalio 28 16:59  #

art klausia: „Ar rūšiuojant neatimama galimybė vaikui pereiti į kitą kategoriją? Turiu omeny ar nedaroma kliūtis.“
Bent aš atsakyčiau taip: rūšiuojant mažinama galimybė negabesniems pakilti į kitą kategoriją, ir atvirkščiai, nerūšiuojant mažinama galimybė gabiausiems pakilti į kitą kategoriją.

patiko(0)Burgis, Spalio 28 17:30  #

O, džiaugiuosi, kad tema sudomino!
Atsakau:
D.: Į gimnaziją ateina žmonės, kurie patys ir / arba jų tėvai nori būti geresni, geriausi. Džiaugiuosi, kad dauguma tokie ir būna.
įdomu: ne, agresija, niokojimas, įžeidinėjimai gimnazijoje nėra ir nebus problema. Jei bus – aš tą gimnaziją sudeginsiu…
Taip, rūšiavimas priėmimu į gimnaziją, į universitetą, į darbą nesibaigia. Visą gyvenimą mus rūšiuoja. Ypač moterys… :-)

patiko(0)Smokas, Spalio 28 17:52  #

kas galėtų parekomenduoti gerą gimnaziją, licėjų Lietuvoje ? Maždaug tokią

http://www.youtube.com/watch?v=w1nD05kje7I&feature=youtube_gdata_player

patiko(0)as, Spalio 28 20:52  #

na ismetant prasciau besimokancius,keliamas gimnazijos reitingas.

patiko(0)Rimvydas, Spalio 28 23:34  #

Mano nuomone- nikotinas neturėtų būti priežastis per(si)kraustymui

patiko(0)Burgis, Spalio 29 14:17  #

as: kas yra gimnazijos reitingas? Aš nežinau… Žinau tik tiek, kad kiekviena organizacija, kiekviena mokykla turi matyti savo paskirtį, savo tikslą ir jo siekti.

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>