Rytoj – pirmoji paskaita

Rugsėjo 4, Sekmadienis

Vakar Vilniuje, Verkių malūne, mes šventėme vienos mūsų draugės reikšmingą sukaktį. (Jei atsiųs bent vieną nuotrauką – dar parašysiu.)

Rytoj 8.00 surengsiu pirmąją šio semestro paskaitą Statybos fakulteto antrakursiams. Būtent surengsiu, o ne skaitysiu. Noriu, kad būtų visai kitaip. Juk pirmoji…

*

Gulėdamas saulutėje galvoju, kad tarp pokylio ir paskaitos yra daug panašumų.

* Kas tie svečiai? Kas tie mano studentai? Labiausiai viską lemia žmonės.

* Vakar buvo svarbu, kad žmonės norėtų linksmintis. Rytoj bus svarbu, kad žmonės norėtų dirbti.

* Vakar buvo svarbu kiekvieno asmeninis indėlis į renginį. Rytoj tai irgi bus svarbu.

* Vakar buvo nemažai žmonių. Norėčiau, kad rytoj būtų daug žmonių.

* Patiekalai rodo renginio lygį. Rytoj irgi norėčiau pateikti šį tą prašmatnesnio.

* Vakar buvo staigmenų, to, apie ką atvykusieji iš anksto nežinojo. Tai ir rytoj bus, pažadu – bus, staigmenų.

* Vakar žinojau, kad gausiu tiek, kiek pats pasiimsiu. Nepasiimsiu – kitų nekaltinsiu. Rytoj turėtų būti taip pat.

* Reikėjo nemažai pastangų, pasirengiant vakarykščiam pokyliui. Šeimininkams ir svečiams. Rytoj norėčiau analogijos.

***

Ką praleidau?…

patiko(0)RSS

Atsakymai (32)

Burgis, Rugsėjo 4 18:58  #

Reitinguokite prasmę…

patiko(0)Arvydas, Rugsėjo 4 19:05  #

Moki dirbti – mokėk ir švęsti! :)

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 5 10:18  #

Susipažinome: 44 sąraše parašė, kad norėtų tik pažymio, 7 – kad norėtų mokslo. Pastarieji rizikavo, kad, nepasiekę tinkamo lygmens, gali gauti skolą.
*
Va, dabar taip ir dirbsime… Pirmasis užsiėmimas buvo „į vienus vartus“, bet jis buvo kitoks, todėl pretenzijų neturiu. Įdomu, kokių pretenzijų jau turi klausytojai?

patiko(0)Klausytojas, Rugsėjo 5 16:24  #

Pretenzijų galima bus turėt, kai užsiėmimai nebebus „kitokie“. Cirkas pirmai paskaitai tai nieko. Svarbu, kad semestras būtų prasmingas.

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 5 18:18  #

Klausytojui: o Jūs paprašėte kažko kito? Nepamenu… Galite nebeateiti, nes dėstymo stilių visada pasirinksiu aš. Nes jei ateisite, galiu demaskuoti Jūs kaip visai nepasirengusį studijoms. Tada veiksmas bus trumpas ir griežtas.

patiko(0)A.D., Rugsėjo 5 20:16  #

Na ką gi..? Jeigu pirmųjų paskaitų tikslas buvo atkreipti dėmesį ir sudominti studentus, tai kone 100-tu procentų pavyko. Man, kaip filosofija ir psichologija, tarp kitų dalykų, besidominčiam, buvo suteikta nemažai peno analizei ir pamastymams. Kalbant apie „M“ ir „P“, įdomu kiek smarkiai atitinkamų pasirinkimų skaičius lems mokymo stilių/būdą… Remiuosi kiek nuvalkiota fraze – mokėk kažka gerai, o viso kito bent po truputį. Tai nors ir nemėgstu, ir nemoku matematikos norėčiau mažų mažiausiai vidutiniškai (pagal studentų standartus) išmokt. O šeip dėkojam dėstytojui už originalias ir tam tikrais aspektais informatyvias įvadines paskaitas. Pastangos, iš asmeniškai girdėtų atsiliepimų, buvo teigiamai įvertintos.

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 5 20:16  #

Cha… Na, nubauskite, nubauskite. Pirmadienį plokštelę apversime kita puse. Darbas su studentais ir darbas su blakėmis labai skiriasi. Bandykite jau dabar surasti blakę – jums patiks!

patiko(0)laisvamanis, Rugsėjo 5 20:50  #

na. o blakės kuo čia dėtos? o B.B. tonas, švelniai tariant, kaip labai negebančio dirbti su studentais.

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 5 21:52  #

laisvamaniui: dvigubi standartai?! Studentas gali vadinti docento paskaitą cirku, o aš to anonimo negaliu vadinti blake? Vadinsiu! Nes tik blakė galėjo sėdėti, tylėti, keliskart raginant nieko neklausti, o paskui įkąsti!
*
Visiems, kuriems mano tonas nepriimtinas, siūlau lankytis „delfyje“ ir pan. – ten tonas geras… :)
O aš ir daiktus, ir žmones, ir įvykius vadinsiu taip, kaip vaikystėje išmokau.

patiko(0)Blake, Rugsėjo 5 22:21  #

Jūs esat žmogus einantis prieš sistemą. Norint jum įtikti, nematau kito kelio tik kaip eit prieš jus. Bet esu įsitikinęs, kad einantis prieš jus studentas bus taip sudirbtas, kad vargu ar kada išlips iš skolų.

patiko(0)laisvamanis, Rugsėjo 5 22:36  #

docentas – tai dar nėra neklystantis.

patiko(0)Rasa, Rugsėjo 5 23:07  #

O dar vaikystėj sakydavom: „Kas ant kito sako, tas ant savęs pasisako…“ :) Todėl nesipykit čia visi :)

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 6 09:29  #

Pyksimės, Rasa, pyksimės… Nes laisvamanis irgi nėra neklystantis: jis nei paskaitoje buvo, nei tų studentų matė, bet rėžia – „tonas kaip negebančio dirbti su studentais“. Aš nesu jokios gyvūnų globos draugijos narys, laisvamani, o studentai yra akademinės bendruomenės nariai, mano kolegos, todėl veiksmas lygus atoveiksmiui.
*
Blakei: „sudirbtas“ gali būti tik tas, kuris to vertas. Kiek jau yra bandžiusių „sudirbti“ mane – „nesudirbo“. Įžūliai meluoja visi, kurie Jums aiškina, kad aš „sudirbu prieš mane einančius“! Pirma, aš tikslingai stengiuosi neįsiminti savo studentų pavardžių, kad taisydamas darbus būčiau visai nešališkas. Antra, nors ir esu stiprus, įtakingas, bet tikrai nemoku sumenkinti dalyką mokančio žmogaus vertės, sumažinti jam įvertį. Juk ne aš vienas auditorijoje, o protokolai (atsiskaitymų lapai) saugomi.
*
Pasakysiu jums visiems atvirai: aš žinau, su kuo teks dirbti. Norėjau pasimėgauti laisve mokyti to ir taip, kaip aš noriu, mėgstu, kaip, mano supratimu, studentai gauna daugiau naudos ir universitetas patiria mažiau nuostolių. Dabar gi, po tokios diskusijos, dirbsiu taip… kaip dirba kiti. Žinau, kad daugumai kurso žmonių tas posūkis nepatiks, bet – jau ne man kitokia kova su blakėmis. Rankos turi būti švarios.

patiko(0)bbd, Rugsėjo 6 09:48  #

kazkoks apsirukes tas burgis atrodo

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 6 09:59  #

Labai geras bbd komentaras studentų gynėjams ir Burgio smerkėjams. Ačiū, bbd!

patiko(0)Rasa, Rugsėjo 6 10:22  #

Burgiui: jei jau esat stiprus, neturit niekam nieko įrodinėt, turėtumėt būt atlaidesnis :) Čia tik mano nuomonė :) Stoprus ne tas, kuris rodo galią, o tas, kuris padeda silpnesniam suprast, išmokt, sužinot, padaryt kažką („padaryt“- ne jaunimo vartojama prasme rašau :)
Ir dar, jei matytumėt savo studentuose savo anūkus po 15-18m., tai pamatytumėt, kad jie gana puikūs. Dauguma. Ir nemanykit, kad jie (jūsiškiai) tikrai tokie nebus, nes nežinot. :) Net jei jie, kai kurie dabar vaidina, kad bbd., daugelis pakankamai geri :D Net jei jie laiko save svarbiais ir protingais ne mažiau už dėstytojus :) Jie ir yra svarbūs ir protingi, tik dar truputį kvailoki kai kuriose vietose. Pav. matematikoje :)
O kai mane užnervina kas nors, aš irgi sakau, kad b…b… dėčiau, jei turėčiau :P Čia ne Bronislovą Burgį dėčiau, čia ką kitą… :))))))
Taikos jums visiems ten studijose, ir dėstytojams ir studentams :)
Ir nepamirškit, kad juokas, o ne pyktis gamina vitaminus. O sveikatą reik saugot :)

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 6 10:41  #

Ačiū, Rasa, aš ir esu atlaidus – nieko nemušu… :-). Leidžiu čia rašinėti, nes kitur jie tyli kaip kurmiai. O galvoje sukasi mintis apie kitą temą, bet dabar neturiu laiko parašyti…

patiko(0)Arvydas, Rugsėjo 6 10:43  #

Kad galėtumėte pasigaminti vitamino C, rašau anekdotą:

Kalbasi du matematikos profesoriai:
– Man šiais metais pasitaikė visiškai kvaili studentai! Įsivaizduojate, kolega, aš jiems vakar paaiškinau temą, bet jie nesuprato. Aš jiems dar kartą paaiškinau, bet jie vis tiek nesuprato. Tada aš jiems paaiškinau trečią kartą! Jau ir pats supratau, o jie, kvailiai, vis tiek nesuprato!..

patiko(0)Petras Ražanskas, Rugsėjo 6 13:13  #

„Blogai yra ne nežinoti, o nenorėti sužinoti“. Ne mano mintis, todėl kabutėse.

patiko(0)Ignas, Rugsėjo 6 22:30  #

„Dabar gi, po tokios diskusijos, dirbsiu taip… kaip dirba kiti.“
Nemotyvuoti studentai demotyvuoja destytojus, nemotyvuoti destytojai demotyvuoja studentus. Kantrybės! kažkada išeisim iš šito uždaro rato..

Bėje, nepatenkintųjų priekaištai yra skardesni nei patenkintųjų pagyros.

patiko(0)A.J., Rugsėjo 6 22:33  #

Labas vakaras, noriu padėkoti už išskirtinę įvadinę paskaitą. Peno apmąstymams visai savaitei per akis. Beje, vis dar skamba Verdžio maršas galvoje, net lauke girdėjosi. Jau buvau apsidžiaugęs, kad turime naują „skambutį“.

„Ne tas įdomus, kuris už draugų pečių auditorijoje kaip Zanavykų turguje liežuvį laido, o tas, kuris garsiai ir viešai išsako nuomonę“. Ne visai taip, bet kažkas panašaus.

Peace

patiko(0)Klausytojas, Rugsėjo 7 17:17  #

Noriu atsiprašyti, jei įžeidžiau cirku pavadindamas Jūsų pirmąją paskaitą. Omarų neteko ragauti.

patiko(0)Domantas Stanikunas, Rugsėjo 7 18:23  #

Atsirado grupelė studentų nepatenkintų nauju destymo būdu, tačiau ar buvo bent vienas pasiūlymas kaip tai pakeisti, visi tylėjo paskaitose nuleidę galvas, o kai tik „laido riteriai“ gryzo namo, prasidėjo gausybė priekaištų. Atsibodo ta kasdieninė monotonija visose paskaitose, ir kai tik atsirado bent vienas dėstytojas galintis paįvairinti ta nuobodžią sistemą, pasirodė daugybė blakių(puikus palyginimas), kurios pasislėpę bando vėl nuslopinti daugumos studentų viltį, kad nuo šiol bus viskas kitaip, liausis ta monotonija,prasidės kažkas nauja ir įdomaus. Visada atsiranda grupelė „visažinių“ kurie mano kad jų balsas čia svarbiausias, net nepagalvodami kad tai pakenks didžiąjai daliai studentų.

patiko(0)Domantas Stanikunas, Rugsėjo 7 18:26  #

Labai teisingai pasakė Ražanskas.

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 7 19:05  #

Tema baigta. Atsiprašymas priimtas. Atšaukimai atšaukiami. Premijos galioja. Sąrašai galioja. Gyvensime akademiškai.
*
Norėčiau prašyti ateityje, prieš rašant komentarus ir spaudžiant „nykštį“ žemyn, šiek tiek pasitarti tarpusavyje. Ačiū, jūs man jau patinkate!

patiko(0)Martynas, Rugsėjo 7 19:53  #

Šiandien viešoje erdvėje vienas žmogus pakomentavo jūsų komentarą. Galbūt pakomentuosite atgal?
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/-/68355

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 7 21:58  #

Martynui: taip, galiu pakomentuoti. Kiekvienas žmogus gali turėti savo nuomonę, bet aš žinau, kas yra Vincentas Lamanauskas ir kodėl jo tokia nuomonė. Žinoma, aš nesutinku! Pirmiausia, ir oponentas išsiduoda, kad universitetų skaičiaus sumažinimas leistų sutaupyti pinigų. Ar tai nereikšminga?! Antra, oponentas apsimeta arba tikrai nežino, KIEK dideliuose universitetuose dirba netinkančių ten dirbti. O tinkančių dirbti universitetuose, bet esančių „šalia“ universitetų – nedaug. Trečia, maža KTU gimnazija jau seniai įrodė, kad ne didumas, o būtent mažumas leidžia pagerinti kokybę. Žinoma, didieji pasaulio universitetai tai padaro sukurdami daug gana autonomiškų koledžų, bet gal vis tik prisiminkime apie gyventojų skaičių, apie anglakalbių ir lietuvių kalba studijuojančių skaičių. Apie mokymo ir darbo resursus anglakalbiams, prancūzakalbiams, rusakalbiams ir … lietuviams.
***
Mano oponentas turėtų atvirai pasakyti, kaip ir iš kur jis „atėjo“ iki to straipsnio. Aš pasakau.

patiko(0)Statybininkas, Rugsėjo 8 17:21  #

Sveiki, atsiprašau, kad taip vėlai parašau, bet tik dabar teturiu galimybę:) noriu Jums Padėkoti už puikią pirmadienio paskaitą, ji prabego labai greitai ir smagiai, Jūsų dėstymo būdas-unikalus :) tikiuosi toks liksite visada :) Pagarbiai Jūsų studentas

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 8 19:36  #

Ačiū, Statybininke.

patiko(0)Rytis, Rugsėjo 8 23:17  #

Po perkunais kaip galėjo jūsų paskaita nepatikti. Jūsų dėstomas paskaitas tik ir tepamenu ir tikrai norėčiau kad daugiau tokių dėstytojų būtų : ). Na tikuosi po metų kelių jie tikrai supras jog geriau tokios paskaitos nei eilinės niurios ir neidomios. Nes kas nori ka nors išmokti ar sužinoti. Laisvai tai gali savarankiškai su minimaliais dėstytojų pagelbėjimais. Čia ne darželis jug.

patiko(0)AB, Rugsėjo 10 11:59  #

Burgis – unikalus zmogus. Viskas tuo ir pasakyta!

patiko(0)Ernestas, Rugsėjo 12 21:09  #

Apie kūrybiškumą ir švietimo sistemą.
http://www.technologijos.lt/n/svietimas/S-11620/straipsnis?l=1&name=S-11620&p=1

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>