Saliamoniškas sprendimas

Tie žurnalistai nepatinka ne tik jums, bet ir man. Kodėl tie mažaraščiai tokie arogantiški, pasipūtę? Jie pro sukąstus dantis mesteli kokią frazę ir nebandyk klausti, apie ką kalbama, – išjuoks kaip tamsuolį, neišprusėlį. O iš tiesų tai patys nežino, ką pasakė, ką parašė. (Čia aš, žinoma, sutirštinau spalvas. Tyčia, kad skaitytumėte toliau…)

*

Pavyzdžiui, dabar Garliavos istorijoje retkarčiais paminimas Saliamono vardas. Apie ką čia? Paskaitykime „Vikipedijoje“:

*

Karalius Saliamonas – trečiasis suvienytosios Izraelio karalystės karalius (~971–931 m. pr. m. e.), valdęs Izraelį po tėvo Dovydo. Saliamonas Biblijoje aprašomas kaip pats turtingiausias ir išmintingiausias karalius, tačiau Senajame Testamente aprašytos legendos nėra patvirtintos ir Saliamono istoriškumas nėra įrodytas.

*

Koks ryšys su Garliava? Vėl paskaitykime (kalbos netaisau) žiniatinklyje (http://www.watchtower.org/l/my/article_63.htm):

*

Netrukus pas Saliamoną ateina dvi moterys išspręsti sunkios problemos. ‛Ši moteris ir aš gyvename vienuose namuose, — aiškina viena iš jų. — Aš pagimdžiau berniuką, o po dviejų dienų ji taip pat pagimdė kūdikį berniuką. Po to vieną naktį jos kūdikis mirė. Bet kai aš miegojau, ji padėjo savo mirusį vaiką šalia manęs, o manąjį pasiėmė. Kai aš pabudau ir apžiūrėjau mirusį vaiką, pamačiau, kad jis ne mano.’

Į tai kita moteris sako: ‛Ne! Miręs vaikas yra jos, o gyvasis mano!’ Pirmoji moteris atsako: ‛Ne! Miręs vaikas yra jos, o gyvasis mano!’ Taip šios moterys ginčijasi. Ką darys Saliamonas?

Jis pasiunčia atnešti kardo, ir kai jį atneša, sako: ‛Perkirskite gyvąjį vaiką į dvi dalis ir duokite vieną dalį vienai, o kitą — kitai.’

‛Ne! — šaukia tikroji motina. — Meldžiu, nežudykite vaiko. Atiduokite jį jai!’ Bet antroji moteris sako: ‛Tenebus nei tau, nei man; perkirskite jį.’

Galiausiai Saliamonas taria: ‛Nežudykite vaiko! Atiduokite jį pirmajai moteriai. Ji yra tikroji motina.’ Saliamonas tai žino, kadangi tikroji motina taip labai myli savo kūdikį, kad pasiruošusi atiduoti jį kitai moteriai, kad tik jis nebūtų nužudytas. Kai žmonės girdi, kaip Saliamonas išsprendė problemą, jie džiaugiasi, turėdami tokį išmintingą karalių.

***

Jūs, be abejo, žinojote tą legendą. ir aš žinojau, neabejokite! Bet ar ją žino visi Lietuvos žmonės? Na, bent jau Garliavos akcijoje dalyvaujantys žmonės? Labai tuo abejoju! Tai ar jūs, žurnaliūgos, negalite pasinaudoti proga ir visiems papasakoti tą legendą? Juk pamokanti legenda, pamokanti…

Atsakymai

Burgis, 2012-04-19 09:15:01

Ačiū?…

Vladas, 2012-04-20 08:16:16

Netikėtas požiūris. Bet gal ir teisingas. Aš tą istoriją žinojau (vaikystėje pasakojo mama) ir netgi nepagalvojau, kad kažkas jos gali nežinoti. Dabar rimtai suabejojau. Iš tikro sovietmečiu mokymo programose to tikrai nebuvo.