Seminaras Garliavoje

Birželio 18, Pirmadienis

Primityviai Garliava keršija Kaunui, primityviai… Aš gi ruošiausi seminarui, nusivežiau kompiuterį, muzikos… Bet po poros valandų keršytojai išjungė elektrą visai mokyklai (gal ir visam rajonui?).

*

Juokauju, žinoma. Dar geriau, kad elektra dingo, – galėjau daugiau pakalbėti. Man patinka kalbėti… :-). Ir J.Lukšos gimnazija man patiko: pastatas ir žmonės. Ypač žmonės. Nežinau, kiek tokie seminarai naudingi klausytojams, bet man labai naudingi. Vėl pasitvirtino niūri prielaida, kad mokytojai kankinami popiergaliais, auditoriais… Vėl pakartosiu: Mokytojų negalima mokyti! Mokytojas gali ir net turi mokytis (net pasikvietęs mane, jei manys, kad galiu jam būti naudingas…), bet jo negalima mokyti varu, šantažuojant visokiomis atestacijomis. Jei jis nėra Mokytojas, jį reikia pakeisti Mokytoju, o ne iš paprasto žmogaus bandyti „pagaminti“ mokytoją pagal savo skonį…

*

Čia galėtų padiskutuoti seminaro dalyviai. Man smalsu! Sakiau – sistema negali įvertinti pati savęs. Norėčiau jūsų nuomonių, pageidavimų, kritikos. Gali būti, kad tai ne paskutinis mano seminaras.

 

patiko(0)RSS

Atsakymai (20)

Burgis, Birželio 18 14:57  #

Gal balsuos dalyvavusieji?…

patiko(0)ajaxiss, Birželio 18 15:24  #

Elektrą išjungė tyčia ar ne?:)

patiko(0)Burgis, Birželio 18 15:50  #

Tai aš nežinau, nei kas išjungė, nei kodėl…

patiko(0)Natalja, Birželio 18 15:56  #

Laba diena,
leidžiu sau parašyti Jums žinute neatsakydama i Jūsų pateiktą klausimą, bet tiesiog sureaguodama į Jūsų dėstomas mintis spaudoje. Jūs man esate didžiausias autoritetas tarp šiuolaikinių pedagogu. Tiesiog prašau Jūsų nuomonės ir patarimo. Turiu Dievo dovaną: labai gabų gamtos mokslams sūnų. Mano vaikas baigė pirmąją klasę jam dabar neseniai suėjo 7 metai, bet jis nuo 4 metų skaito ir būtent priklauso tai kategorijai smalsių vaikų, kurie išvardina vidury nakties visas Saulės sistemos planetas didėjančia tvarka ir dar su visais palydovų kiekiais ir pan… Nekalbu apie skaičiavimą ir jo priežastinį mąstymą bei akivaizdu domėjimasį fiziką ir viskuo kas susiję su gamta. Iki šių metų labai džiaugiausi jo sugebėjimais… bet susidūriau su mūsų švietimo sistema. Dabar jis baigė pirmąją klasę, matau prarają tarp jo klasiokų ir jo, nors jis jauniausias pirmokas mokykloje. Mokytoja „negaišta laiko“ diferencijuotam mokymui, nes vaikai klasėje net neskaito. Perkelti per klasę visas pedagogų kolektyvas bijo, nes jis ir taip jauniausias. Noriu paklausti Jūsų ar yra kokia pradinė mokykla arba būrelis Kaune arba rajone kur galima būtų sutikti ir daugiau tokių vaikų ir entuziastingų tėvu. Dar norėjau paklausti ar KTU Gimnazija turi progimnaziją ar kažką panašaus, nes nežinau kaip ištempti dar tiek metų „nenusodinant “ vaiko.. Dabar kai pradėjau mokykloje rodyti iniciatyvą organizuojant kokį nors būrelį gabiems vaikams susidūriau su man sunkiai įveikiamu pasipriešinimų. Ar KTU Gimnazija negalvoja turėti tokių gabių vaikų klasę nuo ankstyvesnio amžiaus nei nuo 9 klasės?
Ačiū už sugaištą laiką. Su pagarba, Natalja

patiko(0)ajaxiss, Birželio 18 15:56  #

Gal kas sugalvojo nevykusiai papokštauti?

patiko(0)burokelis, Birželio 18 16:21  #

Galbut ajaxiss bus papokštavęs? :)

patiko(0)burokelis, Birželio 18 16:22  #

*Galbūt

patiko(0)ajaxiss, Birželio 18 16:25  #

nebuvau nei Kaune, nei Garliavoje :P

patiko(0)Jūratė, Birželio 18 16:37  #

Įdomu, ar palietė ši Jūsų mintis mokytojus:
„Mokytojų negalima mokyti! Mokytojas gali ir net turi mokytis (net pasikvietęs mane, jei manys, kad galiu jam būti naudingas…), bet jo negalima mokyti varu, šantažuojant visokiomis atestacijomis. Jei jis nėra Mokytojas, jį reikia pakeisti Mokytoju, o ne iš paprasto žmogaus bandyti „pagaminti“ mokytoją pagal savo skonį…“?
Man ji labai patiko, pacituosiu mokytojų kambario stende, ačiū.

patiko(0)Burgis, Birželio 18 19:31  #

Nataljai: Jūs Kaune? Noriu pamatyti Jūsų vaiką!

patiko(0)Klara, Birželio 18 20:30  #

Dabar paklausiau D.Chvorostovskio.Labai jautru.Jūs citavote keletą posmų su aliteracijomis, prisiminiau dar vieną iš iš H.Radausko:,,Lelijų linijoms lengvoms prilygt gali,/O,melancholija šio vakaro tyli.“ Supratau, kad seminaras buvo vertingas (poezija ir muzika).Tik neaišku, kaip bus su vizija, misija (apie ją nekalbėjote) bei išorės audito išvadom.

patiko(0)audra, Birželio 18 21:05  #

Natalijai: tik neperšokit klasės, mes taip peršokom, tai taip ir nebepritapo prie bendramokslių, nors iki tol neturėjo problemų su bendraamžiais.

patiko(0)Natalja, Birželio 18 22:22  #

Taip, mes gyvename Kauno raj., todel susitikti nebutu jokiu problemu, galime susitarti el. paštu.
Ačiū Audrai už patarima. Aš jau supratau, kad peršokimas neduos reikiamos naudos, tiesiog bandau ieškoti kitokių kelių…

patiko(0)Burgis, Birželio 18 22:39  #

Nataljai: tai skambinkite į KTUG ir susitarkime…

patiko(0)Natalja, Birželio 18 22:46  #

gerai, ryt ryte taip ir padarysiu, jeigu Jus neatostogaujate ;-).

patiko(0)Random, Birželio 18 23:57  #

Dėl klasės perkėlimo: jei vaikas gabus, tai jam klasės perkėlimas tik padės. Kuo ankščiau tai padarysit, tuo greičiau vaikas pritaps prie bendramokslių, bei jam tenkančio krūvio. Asmeniškai klasę praleidau gan vėlai, bet problemų dėl to neiškilo, išskyrus naujųjų klasiokų pavydą(tuo metu buvau labai prastoje mokykloje). Gerose mokyklose dėl amžiaus problemų visai nekyla, tad siūlau paieškoti mokyklos, kur mokosi bent šiek tiek gabesni vaikai ir viskas tikrai bus gerai.

patiko(0)Regina A., Birželio 19 00:44  #

Dėl klasės perkėlimo: svarbu ne tik žinios ir motyvacija, bet ir vaiko bendravimo įgūdžiai.
Jei vaikas puikiai bendrauja, komunikabilus, lengvai pritampantis naujame kolektyve, kelkite. (neatsimenu juridinių dalykų – gal reikės kitos klasės kursą pasiruošti ir laikyti „egzaminėlius“?) Jūs rašote, kad gabus gamtos mokslams. O kaip su kitais mokslais? Nebus per sunku su jais? Jei taip, tai tuomet reikėtų ieškoti kitų būdų per neformalųjį ugdymą.
Mano mokykloje (jei neklystu) čia kartais rašantis GL buvo jaunesnis – peršokęs klasę, bet tai nesutrukdė jam būti mokyklos lyderiu, o perėjus į KTUG – pasaulio olimpiadose medalius rinkti.

patiko(0)Seminaro dalyvė, Birželio 19 19:04  #

Puikios mintys. Smagu,kad nesileidžiate spaudžiamas
švietimo ministerijos ir esate laisvas tiek darbuose,tiek mintimis.Žinoma,jūsų išskirtinumas yra jūsų sąjungininkas.Turiu omenyje ir Jus kaip asmenybę ir KTU gimnaziją.
,,Atlaidai“-puikios eilės, jau buvau kažkur skaičiusi.
Su malonumu prisiminiau ir Jeseniną, Baltakį.
O elektra? Kam ji reikalinga,kai žodis toks gyvas ir šviesu akyse ir širdy? Taigi,nepykit ant Garliavos.Mes čia visi tokie skirtingi…Sėkmės.

patiko(0)iš Garliavos, Birželio 19 20:58  #

Patiko Jūsų informacijos pateikimo būdas,suteikti galimybę išgirsti ką noriu,poeziją ir muziką ar apie gabius vaikus. Kažkaip išgirsti viską ir įdomu nenuobodu.Gal ir man pavyks kas nors panašaus per matematiką:) Geros vasaros.

patiko(0)Burgis, Birželio 20 09:01  #

Žmogau, spragsintis minusus, gal galėtum išdėstyti man, ką padariau blogai? Nebijok, juk tu anonimas…

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>