Šimto iš matematikos egzamino link…

Vasario 18, Šeštadienis

„Šimtadienį“ atšventėte? Tai dabar jau tikrai ruošiatės brandos egzaminams? Rimtai ruošiatės?
*
Ankstesnėje temoje lankytojas „naka“ pasiskundė, kad neberašau apie matematiką. Buvau žadėjęs visai neberašyti, nes tokie įrašai nėra populiarūs, bet kaip nerašyti, jei prašo?
Pažadu iki egzaminų pateikti tris įrašus matematikos brandos egzamino tema. Čia – pirmasis įrašas. Dešimt priesakų ir įsivertinimo testas.
*
Kaip mokytis dabar?
*
1. Mokykis reguliariai. Prisiversk. Kuo arčiau bus vasara, tuo bus sunkiau prisiversti.
2. Pasirink tinkamus mokymosi šaltinius. Studentų prašydavau parodyti man vadovėlius, iš kurių jie žada mokytis. Iškart siūlydavau atmesti vadovėlius, skirtus VU matematiką ar fiziką studijuojantiems. Jūs, žvaigždžių iki šios neskynusieji abiturientai, nepasimokysite iš šaltinių, skirtų stojantiesiems į Harvardą, į Kembridžą, į МФТИ, МИЭТ ir pan.
3. Turėk konsultantą. Mane konsultantu pasirinko net dvi firmos, bet darbo neturiu… Gerai, pasirinkite kitą konsultantą, bet pasirinkite! Pavyzdys: šįryt kažkokia internetinė keistenybė pasirodė mano kompiuteryje; bandžiau susitvarkyti vienaip, kitaip – nemoku; paskambinau į Kauną Rimui – kompiuterių genijui; problema išspręsta!
4. Mokykis ne „iš eilės“. Laikas mokytis „iš eilės“ jau pasibaigė. Šaudyk atsitiktinai ir stebėk, kiek pataikai.
5. Susigraduok temas ir užduotis pagal sudėtingumą. Dabar dar „taikyk“ į lengviausias.
6. Ruošk konspektą. Užsirašinėk formules, teoremas, metodus, tipinius pavyzdžius.
7. Pasirink, ką išmoksi. Ką išmoksi mintinai, ką išmoksi išvesti, įrodyti, ką išmoksi pasirinkti iš formuliaro.
8. Venk skaičiuotuvo! Gal išmoksi vengti tiek, kad ir egzamino metu skaičiuotuvu (jei leis naudotis…) tik pasitikrinsi, o ne spręsi?
9. Nieko nepalik „migloje“. Tai išsprendei ar neišsprendei? Galima išspręsti geriau, trumpiau, ar negalima? Klaida atsakyme ar tavo sprendime?
10. Neapgaudinėk savęs! Loterijoje nelaimėsi… Jei ko nemoki, tai pagal kiaulystės dėsnį kaip tik tai ir „paskandins“ tave. Nori 100? Norėti nedraudžiama…
***
Pasitikrink:

Įsivertinimo testas Vasaris
Konsultuoju el. paštu broburg14@gmail.com.
*
P.S. Sokolovui: prašyčiau sprendimų čia nepateikti ir uždavinių nekomentuoti. Ačiū!

patiko(29)