Spauda miršta?

Birželio 28, Penktadienis

… daugiau nei 100 knygų namie turi tik 15 proc. Lietuvos vaikų, o pasaulinis vidurkis yra 27 proc. Australijoje – net 50 proc., Rusijoje – 25 proc., Lenkijoje – 24 proc. Esame tarp Afrikos šalių…
*
Saulius Žukas, www.DELFI.lt, 2013 06 26
*
„Lietuvos rytas“ jau priėmė sprendimą, kad nuo kitų metų dienraštis eis penkis kartus per savaitę – nebus leidžiamas pirmadieniais. VŽ rašo, kad nuo 2014 metų pirmadieniais nebus leidžiama ir „Respublika“.
*
www.15min.lt
*
UAB „Verslo žinios“ nusprendė nuo 2014 m. pirmadieniais vietoj popierinio verslo laikraščio leisti tik elektroninį jo variantą.
*
www.15min.lt
*
Nuo sausio pabaigos nebebus leidžiamas nemokamas laikraštis „15min“ – pastaraisiais metais išeidavęs triskart per savaitę, „15min“ taps savaitraščiu.
*
www.delfi.lt, 2011 12 19
*
Dienraščio „Financial Times“ leidinys vokiečių kalba paskelbė, kad jo leidyba bus nutraukta artimiausiu laiku ir kad apie 320 žmonių bus atleisti iš darbo.

www.15min.lt, 2012 11 23
*
Konkuruoti su nacionaliniais dienraščiais savaitraščiui „15min“ pasirodė per sunku. Nuo liepos 5 d. norvegų bendrovei „Schibsted Media group“  priklausanti įmonė Lietuvoje „15min“ nutraukia popierinio savaitraščio „15min“ leidybą, praneša portalas 15min.lt.
*
www.lrytas.lt, 2013 06 27
*****
Tai va – lieka tik www.burgis.lt… :-)
Gyvatė ryja savo uodegą. Tampame neskaitančia šalimi, neskaitančia Europa, neskaitančia Amerika… Nes tie, kurie rašė skaičiusiems, padarė viską, kad skaityti būtų neįdomu, nesvarbu, nenaudinga… Nes visi (įskaitant mane…) pajuto laisvę ir norą rašyti, bet nepasitikrino, ar moka, ar gali tai daryti. Maža to, rašymas tapo pramoga, manija, o ne darbu – sunkiu, kruopščiu, atsakingu darbu. Tie, kurie tokį darbą dirbo ir neblogai uždirbo, buvo paskandinti drumzlinoje rašliavoje… Dabar daugiau laiko sugaišti, daugiau energijos prarandi žvejodamas mažą vertingą žuvelę toje žodžių jūroje, negu gauni energijos, jausmo, žinių tą žuvelę pagavęs…
*
Vakar sugalvojau, kokią knygą savo vaikaičiams sukursiu rugpjūčio mėnesį. Ją skaitant reikės turėti lupą ir veidrodėlį… Užsakymai priimami.

patiko(0)RSS

Atsakymai (15)

Burgis, Birželio 28 09:05  #

Įverčiams…

patiko(0)petras, Birželio 28 09:08  #

Gal tie procentai rodo, kad lietuvaičiai skaitymo erdvei pasirinko internetą ?:)) juk toks spartus, sparčiausias pasaulyje.

patiko(0)Vytautas, Birželio 28 13:31  #

Laba, gal galima detalizuoti, ką reiškia: užsakymai priimami?

patiko(0)Darius, Birželio 28 14:04  #

O man visai negaila popierinės spaudos. Aš kiekvieną dieną perskaitau daugelį naujienų tinklapių ir gaunu visapusišką informaciją.
Prie elektroninių knygų niekaip nepriprantu, skaitau tik popierinias.
Vaikai namuose turi ne mažiau kaip 300 knygų ir bent kartą per mėnesį lankosi bibliotekoje.

patiko(0)Burgis, Birželio 28 14:19  #

Vytautui: na, čia labiau pokštas… Turiu parengti tą mokymosi priemonę penkiamečiams Mildutei ir Lukui, bet gal dar kas nors turi tokių vaikučių?…
*
Kol kas kalbu atsargiai, nes dabar rengiu kitą projektą (rimtą, matematinį…), tai net neturiu laiko ilgiau galvoti apie šį savo sumanymą. Žinau tik tiek, kad noriu parengti ką nors originalaus ir patrauklaus…

patiko(0)Aušrius, Birželio 28 16:51  #

Stebiuosi Jūsų kūrybiškumu! Sukurkit tokią knygą, jei laiko turėsit. Vaikams patiks. Žinoma, jei skaitymo procese dalyvaus ir tėvelis su mamyte. Tik tada patiks.
O dėl popierinės spaudos… Kartą atsistojau prie periodikos lentynų prekybos centre, ir bandžiau paskaičiuoti. Kokių tik žurnalų nėra! Kelios rūšys arklių mylėtojams, kelios rūšys – kačių mylėtojams, kelios rūšys mezgimo mėgėjams, devyni skirtingi žurnalai medžio darbų mėgėjams. Kieno hobis sodas ar namų interjeras, pasirinkimą turi dar didesnį. Jei renkate traukinių, laivų ar lėktuvų modelius – prašom, kiekvienam atskiri žurnalai. Čia Anglijoj. Aš negaliu atsistebėti. Nejaugi visi šie žurnalai turi paklausą? Paskui pasisukau į vaikišką skyrelį. Jau net nežiūrėjau pavadinimų. Tiesiog jūra žurnaliukų apie barbes. Taip, Anglija vis dar skaito. Bet ką jie skaito? Kiekviena nauja karta – vis paviršutiniškiau, vis primityviau. Paskui taip ir rašo. Taip ir kalba. Taip ir mąsto. Man iki šiol gaila „Kompiuterijos“. Spauda nemirs. Bet perkančių ir toliau mažės. O tie, kas išliks skaitantys – turės labai aukštus reikalavimus. Todėl popierinė spauda bus labai brangi – tik išrinktųjų dalykas.

patiko(0)Regina A., Birželio 29 12:45  #

Super!
Jau turite (vidaus) užsakymų. Tai mano užsakymas (išorės atstovų) nr.x1 :-) Užsisakau 2 egzempliorius. Labai lauksiu

patiko(0)Burgis, Birželio 29 13:38  #

Reginai A.: ačiū! Aš stengsiuos… Parašysiu, jei pavyks sukurti.

patiko(0)Ignas, Birželio 29 15:54  #

kokia prasta situacija…

patiko(0)Vytautas, Birželio 29 21:04  #

Paklausiau, nes turiu pora atžalų: Domantą (4 m.) ir Rūtą (2 m.) . Mane Jūsų pasiūlymas sudomino ;)

patiko(0)Aušrius, Birželio 29 22:21  #

Čia dar apie nūdienos žiniasklaidą:

http://www.15min.lt/ikrauk/naujiena/pramogos/respublikinis-renginys-nesudomines-ziniasklaidos-517-349201
Nebebus tos žiniasklaidos, ir kas jos pasiges? Niekas nepasiges. Ir teisingai.

patiko(0)Vytautas, Birželio 30 21:11  #

Jeigu galima aš irgi vieną egzempliorių norėčiau užsisakyti…

patiko(0)Burgis, Birželio 30 21:18  #

Vytautui: ačiū, aš stengsiuos…

patiko(0)Viltė, Liepos 2 11:22  #

Mano mažajam berniukui tokia knygelė būtų labai įdomi. Manau, netgi paskatintų patį skaityti ir atrasti skaitymo malonuma, nes būtų kitokia. Tad jei yra galimybė užsisakyti :), taip ir padarom.

patiko(0)Burgis, Liepos 2 11:49  #

Ačiū, Vilte!

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>