Studentai: gėris ir nerimas

Rugsėjo 10, Antradienis

Šiemet dirbu Cheminės technologijos fakultete, dėstau antrakursiams „maistininkams“. Pirmoji savaitė parodė, kad semestras bus įdomus, bet sunkus…
*
Kol kas jie (daugiausia jos…) stropiai lanko užsiėmimus. Šiandien jie atidavė namų darbelį. Daug daug studentų sprendė (išsprendė?) VBE uždavinius! Smagu! Dar nepatikrinau, bet iškart matau, kad kokybiškų darbų nedaug…
*

Jie turi bent keturis šaltinius, iš kurių gali semtis žinių: šios svetainės skyrių „Matematika“, mano parengtą „Konspekto konspektą“, mano matematikos knygos du skyrius ir e-pratybų skyrių. Žinoma, ir daug visokiausių vadovėlių!

*
Jie gražiai klauso, bet mažai klausia. Keli mano kontroliniai pavyzdžiai, kontroliniai klausimai rodo, kad spragų (ne tik matematikoje…) daug, todėl tas bandymas pasislėpti ne(si)kalbant neramina…
*
Ar aš sugundysiu juos studijuoti neįrodinėdamas, kur tą tikimybių teoriją pritaikys? Ar jie studijuos suprasdami, kad studijuoti įdomu, svarbu? Ar jie norės išmokti, sužinoti, o ne tik atsiskaityti?
*
Pamatysime… Noriu tikėti, kad bent vienas kitas iš jų čia bent anonimiškai paklaus manęs, pasiūlys, sukritikuos… Tam ir parašiau.

patiko(0)RSS

Atsakymai (19)

Burgis, Rugsėjo 10 10:48  #

Įverčiams…

patiko(0)genute, Rugsėjo 10 11:24  #

gal bijo kvailai paklausti,
o ir išvaizda jūsų gan „grėsminga“ :)

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 10 11:35  #

genutei: tai aš jiems jau kelis kartus sakiau: „Aš tik iš išorės grėsmingai atrodau. Šiaip esu švelnus ir geras, tik po 2-3 per metus užmušu…“

patiko(0)Arūnas, Rugsėjo 10 12:56  #

Aš per Jūsų paskaitas taip pat tylėdavau, nes netyčia ištarus ne tokį žodį ar frazę galėdavai užsidėti ant kaktos taikinį visam semestrui:)

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 10 13:12  #

Arūnui: na, ir kiek po semestro buvo nušautų? Ir ką laimėjote tylėdamas? Nuo manęs pasislėpėte, o nuo savęs?
*
Pažiūrėkite, aš dažnai pasakau netinkamą žodį ar frazę, anot anoniminių komentatorių, ir jie mane sušaudo be jokio gailesčio! O man – dzin! Aš ir toliau kalbu, rašau ir nebijau pasirodyti netobulas.
*
Nekalbėdamas niekada ir nesužinosite, kaip Jus vertina aplinkiniai. Nekalbėdamas niekada ir neišmoksite laimėti žodžių mūšiuose. Jūsų nekalbančio niekas ir nebepastebės, neįvertins, nepagirs… Ir gali ateiti diena, kai Jūs imsite nekęsti savęs už tą kurmio gyvenimą…

patiko(0)buves_studentas, Rugsėjo 10 21:36  #

Kur bėga žiurkės iš skęstančio laivo?

patiko(0)R.P, Rugsėjo 11 10:30  #

O gal dar ir kitais metais antrakursiams „maistininkams“ dėstysite? Tikrai lankyčiau ir klausinėčiau:)

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 11 10:50  #

R.P.: nežinau, nežinau kur leis… Jei leis… Bet vis tiek ačiū Jums!

patiko(0)Arūnas, Rugsėjo 12 13:06  #

Burgiui: Nušautų nebuvo, nepasisekė tik vienam skaičiuotuvui patekusiam į šiukšlių dėžę :)

Nelaimėjau nieko, bet ir nieko nepralošiau. Mano nuomone per paskaitas buvo daugiau juokų nei rimto darbo, o turėtų būti atvirkščiai. Greičiausiai tai ir atgraso nuo diskusijų.

O ir maloniau yra tada, kai žmonės tave vertina ir giria ne pagal kalbas, o pagal darbus :)

patiko(0)Saulius, Rugsėjo 12 14:15  #

Matai, Arūnai, vieni mokytojai šviečia (iš čia kilo švietimo proceso pavadinimas), o kiti švyti. Pastaruoju atveju pačio užduotis manau buvo, kuo ryškiau reflektuoti tą švytėjimą. Pagal ryškumo laipsnį ir būtų simpatijos t.y. įvertinimo laipsnis.

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 12 14:52  #

Arūnui: matote, kaip gerai gavosi: Jūs rimtai dirbote, tai aš galėjau pajuokauti. Tiesa, gal aš Jums trukdžiau? Ne, to negali būti, Jūs būtumėte pasakęs, net pareikalavęs.
*
Džiaugiuosi bent tuo, kad aš Jus pagyriau (taip supratau iš komentaro).

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 12 14:53  #

Sauliui: Jūs švieskite, o aš švytėsiu. Pažiūrėsime, kuris daugiau apšvies…

patiko(0)Saulius, Rugsėjo 12 17:03  #

p. Burgiui: tai Jūs savo malonumui švytėkite kiek geidžiate, bet šiuo konkrečiu atveju man gaila žmogaus sugaišto gyvenimo laiko.

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 12 18:58  #

Ponas Sauliau Stony, kada Jūs mane pagirsite?

patiko(0)Saulius, Rugsėjo 12 23:41  #

p. Burgiui: kai Jūsų paskaitos atsidurs virtualioje erdvėje ir jos bus studijuojančių reitinguojamos, kaip vienos iš populiariausių ir kokybiškiausių.

patiko(0)Arūnas, Rugsėjo 13 09:39  #

Atsiprašau p. Burgi, jeigu Jus įžeidžiau ar nuliūdinau savo komentaru, nes to tikrai nenorėjau. Tiesiog išsakiau savo nuomonę. Jūs esate vienas iš tų dėstytojų, kuriuos prisiminsiu ilgai, nes buvote ĮDOMUS ir kitoks nei kiti.

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 13 10:05  #

Arūnui: Jūs negalite įsivaizduoti, kaip dabar mane pradžiuginote ir kaip save pakylėjote į aukštumas, kur ir noriu matyti studentus!
*
Paaiškinsiu plačiau… Man jau 60+, nėra lengva kasdien „užsivesti“ tikram darbui ir tikram gyvenimui. Labai didelė pagunda viską supaprastinti, atlikti formaliai – labai čia man reikia! Dar semestras kitas ir jau nebedėstysiu…
*
Va, tada ir pradeda visu galingumu veikti grįžtamasis ryšys – studentai! „Dėl ko stengiuosi?“ – klausiu savęs. „Dėl tokių, kaip Arūnas!“ – atsakau sau.
*
Ačiū Jums!

patiko(0)chemikas Rimas, Rugsėjo 13 11:10  #

B.B. – 100 balų:) puikaus Jums savaitgalio

patiko(0)Burgis, Rugsėjo 13 11:27  #

Ačiū, chemike… :-)

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>