Sveikatos ministro pavyzdys

Balandžio 19, Sekmadienis

Nesimiega… Šiandien iš Vilniaus atvažiuos mūsų saulutės!
Žadėjau šia tema parašyti rytoj, bet parašysiu dabar, kol verdu rytinę košę…
Taigi, koks ryšys tarp manęs ir europarlamentaro Vytenio Andriukaičio?
V. Andriukaitis yra gydytojas. Tiesa, dabar jis negydytojauja, jį patį gydo, bet jis buvęs visų gydytojų ministras, todėl stebėjau, kokį pavyzdį kaip pacientas jis parodys mums, pacientams.
*
Operacija truko beveik septynias valandas. Apie tai mes sužinojome maždaug po dviejų savaičių. Kaip ir apie tai, kad trys V.Andriukaičio broliai mirė nuo onkologinių ligų. Įdomu, ar apie tai žinojo europarlamentarai, kai rinko V.Andriukaitį komisaru?
*
Dabar apibendrinkime. Sunkiomis, ypač onkologinėmis ligomis sergantys žmonės yra trijų tipų:
1. Vieni visais būdais, visomis išgalėmis slepia savo ligą (ligas) nuo visų, net nuo artimų žmonių. Įspūdis toks, lyg jie jaučia didelę savo kaltę arba didelę gėdą, kad serga. Suprantu, jei tai sifilis ar AIDS, bet jei tai, tarkime, kasos vėžys, tai kokia čia kaltė ar gėda? Bet aš žinau, kodėl jie taip daro, tuoj paaiškinsiu…
*
2. Antri aplinkiniams leidžia suprasti, kad serga, kalba užuominomis, nei sako, nei slepia… Ir aš toks! Nėra čia ko kasdien visiems gadinti nuotaiką, nėra čia ko sureikšminti savo ligų. Kiti turi didesnių problemų, patikėkite. Be to, vieną dieną, savaitę tau skauda, gal net vos pajudi, o po to, žiūrėk, visai neblogai gyveni. Toks ir yra gyvenimas!
***
Retos šventės, kai nieko neskauda.
Bet ne švęsti ir esam atėję.
Vienas rytmečio spindulį gaudo,
Kitas mato, kad jau vakarėja.
***
3. Treti yra žmonės, kurių onkologinė liga tampa viešųjų ryšių akcentu: V.Kernagis, J.Ivanauskaitė, J. Miščiukaitė, V.Adamkus… Ar to nori sergantieji? Ar to nori jų artimieji? Aš nežinau… Gal tiesiog jie negali to išvengti? V.Andriukaitis norėjo paskelbti ar negalėjo nepaskelbti? Gal tiems žmonėms viešumas padeda sveikti?
*********************
Tai dabar jau laikas pasakyti apie save. Žurnalistė parašė: „septynios operacijos, dvi iš jų onkologinės“. Deja, tai tiesa. Kodėl aš pasakiau? Todėl, kad Pravieniškių teisės žinovai visai sužvėrėjo. Todėl, kad žmonės nesupranta, kodėl mes sumokėjome išpirką. Ir dar todėl, kad ši informacija man jau nepakenks ieškant darbo… Kaip tik dėl to, kad bijo būti išstumti iš visuomenės, iš darbo rinkos, gal net iš politikos, pirmojo tipo žmonės taip stropiai slepia savo ligas.
*
Aš tai pajutau savo kailiu. Kiek kartų niekšeliai norėjo mane „patraukti“… Širdies kraujagysles man šuntavo prieš septyniolika metų. Prieš septyniolika metų! Pirmoji onkologinė operacija atlikta prieš dvylika metų. Prieš dvylika metų! Ei, jūs, sergantieji, galvas aukštyn! Matote, kiek galima išgyventi ir kaip galima gyventi! Nė už ką, nė už ką nesumenkinkite savo gyvenimo anksčiau laiko. Visada prisiminkite, jog tai, kad jus pjausto ir siuva, pjausto ir siuva yra gerai, nes nėra nieko blogesnio, kai užkasa visai sveiką žmogų… Sudėvėti save reikia visai, visai! Dėl to gyventi reikia narsiai. O mano gydytojai Kaune visi yra beveik pusdieviai!
*
Tai va, dabar žinote dar vieną šios istorijos aspektą…

patiko(0)RSS

Atsakymai (13)

Burgis, Balandžio 19 08:31  #

Dabar ir tau geriau, tiesa?

patiko(0)kaimietė, Balandžio 19 09:18  #

Po onkologinės ligos- operacijos supratau,kad reikia gyventi. Taip šauniai pamokė. Laikas sulėtėjo, viskam randu laiko, viskas džiugina, kur pasisuku, sakau ačiū.
O buvau beišpuikstanti…
Ir kai klausia, kada geriausias mano gyvenimo tarpsnis, atsakau-kai susirgau vėžiu ir išėjau iš ligoninės.
Linkiu ramaus sekmadienio ir ačiū už rašymą.

patiko(0)ema, Balandžio 19 10:32  #

Suprantu, kodel jiems sumokejote. Bet jei jie tokie teisus, nenutrukus teismams, tiesiog privalo grazinti Jums tuos pinigus. Aisku, jei pas juos nors trupinelis morales…

patiko(0)Temidė, Balandžio 19 11:40  #

Čiq rašo apie buvusį gimnazistą:
http://www.delfi.lt/mokslas/technologijos/article.php?id=67744644

Apie kokią Pauliną čia kalbat?

patiko(0)Temidė, Balandžio 19 12:50  #

O kaip gimnazijoje buvo žiūrima į lytinius santykius tarp gimnazistų? Pavyzdžiui, kaip būtų buvę reaguojama, jei du moksleiviai kokioje nors nuošalesnėje gimnazijos vietoje būtų užklupti sueities metu? Kuris taisyklių punktas būtų pritaikytas ir kokia bausmė grėstų? Ar skirtųsi bausmės, jei būtų užklupti vaikinas ir mergina arba du vaikinai?

Ar jums vadovaujant gimnazijai pasitaikė nors vienas atvejis, kada nepilnametė gimnazistė pastojo?

patiko(0)Atsakymas, Balandžio 19 13:19  #

Ar jums vadovaujant pasitaikė atvejų, kad nepilnametės gimnazistės nėštumo kaltininkas būtumėte Jūs?

patiko(0)Temidė, Balandžio 19 13:36  #

Atsakymui: Nenusišnekėk! Aš rimtai klausiu. Domina, ar gimnazijoje būna tokių problemų.

patiko(0)nemezide, Balandžio 19 16:36  #

1. Grazi mintis apie sudeveta kuna.
2. Komentaruose priviso troliu, trolinanciu vienas kita. Gerai cia juos sheria, matyt. Gal reiktu moderuoti sitas diskusijas?
3. Zurnalistai daug prirase emocingu nesamoniu, o teisines puses aprasymu truksta. Butu idomu pamatyt bylos argumentacijas ir abieju pusiu statomas logines konstrukcijas. Kaip apibreziamas sistemingas bauginimas ir kas pagal BK yra psichine prievarta. Ar yra buve kitu bylu su sitais 145 str elementais ir kuo jos baigesi, o gal yra Auksciausio teismo isaiskinimu. Kokia nuo to bauginimo galejo kilti gresme nukentejusios sveikatai, kas ja vertina, kokia zala realiai padaryta, o jei padaryta, tai ar yra priezastinis rysys. Ar is viso byloje kalbama apie gresme/zala P. sveikatai? (zurnalistai apie tai neraso). Ar BK XIX skyrius gali buti taikomas tokiais atvejais, jei gyvybei ir sveikatai nei gresmes, nei realios zalos nebuvo? Ar buvo/bus skirta P. kokia nors ekspertize tai zalai ivertinti. Ir t.t. Va kas idomu, o ne ten visokie burtai, ka ji zinojo, ka pamirso, ko nesuprato, kodel ruke ir panasiai.

patiko(0)Burgis, Balandžio 19 16:44  #

nemezide, džiaugsme mano, ar Tu vis dar gražuolė ir linksmuolė?
*
Ta byla, mano įsitikinimu yra pirmoji ir absoliučiai unikali bent jau Lietuvos švietimo sistemoje, o gal ir visos Europos, Azijos, Australijos ir Atlantidos… Jokios logikos joje niekada nebuvo ir niekada nebus.

patiko(0)Ieva, Balandžio 19 16:57  #

Labai labai gražūs ir teisingi žodžiai. Man, kaip būsimai gydytojai, bus gėda ir klaikiai liūdna, jei ta paauglė, jau dabar per savo neatsakingumą gadinanti žmogaus sveikatą, taps mano kolege.
Ir tiesiog dantis sukandu iš pykčio, kai pagalvoju, kaip stipriai sielotis dėl šitų neteisybių turi ir Jūsų artimieji.
Nieko, kaip ir sakėt – mergina labiausiai pakenkė sau. Daugybė akademinio Lietuvos jaunimo atstovų ją jau pasmerkė. Jūs tikrai esate laimėtojas. Stiprybės!
Pagarbiai

patiko(0)nemezide, Balandžio 19 17:09  #

Kadangi byla vis delto atsidure ne shvietimo, o baudziamojo persekiojimo sistemoje, tai logikos i ja turetu inesti gynejai advokatai, o jei nepavyks inesti – imushti geleziniais loginiais argumentais. Tikiuosi, bent po sitos bylos (ir/arba po apeliacijos, jei reikes) 145 straipsnis bus taikomas logiskiau.
Aciu, kad klausiate apie mane, as dabar net linksmesne ir protingesne nei buvau :)

patiko(0)Sokolovas, Balandžio 19 19:56  #

VĖL INKVIZICIJA LAUŽĄ KŪRENA…

Gerb. Burgis drąsiai skelbia tai, ką galvoja. Tai, kuo jis yra įsitikinęs. Tai šiais laikais reta? Deja, taip…
Kalbate apie „pripelijusia moralę“. Ne Burgis sukūrė pripelijusią moralę, jis tik stojo prieš ją.
Burgis savęs negina? Manau, jog taip. Dėl to jis ir kalba atvirai. „Taip buvo ketvirtį amžiaus!“- vis kartoja jis. O žinote, juk tai nuostabu! Tas, kas lengvai atsižada savo idėjų, praeities, patirties, tas neturi ir garbės! O kur jūs nūdien regite pažangą bei gėrį? Mokslo bei švietimo griuvėsiuose šėlstančioj vanagų puotoj? Įdomu, ar už metaforas gal irgi jau teisia?
O ko mus moko Istorija? Tie, kas vėliau buvo įvertinti, o dar vėliau ( nūdienos griuvėsiuose) vėl pamiršti, buvo teisiami Inkvizicijos teismo. Jie ir laužų liepsnose nenutildavo. Ir…Nesikartosiu…
Už metaforas dar neteisia? Gal dar kam nors šlamančiųjų prireiks?…
Vėl inkvizicija laužą kūrena?

patiko(0)Lolita, Balandžio 19 20:06  #

P. Burgi, palaikau Jus šiame absurdo dramos tarpsnyje. Sveikatos, stiprybės Jums ir dar kartą sveikatos.

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>