Švietimo rinkos patikra. Šiandien. Tuoj…

Tuoj du šimtai aštuoniasdešimt ar net daugiau moksleivių susirinks Statybos rūmų salėje. „Mokslo lyderių turnyrų“ sezonas prasideda! Mes turėsime darbo ir kitais metais!

*

Labai smalsu, kokie jie… Karta po kartos vaikai keičiasi. Blogėja? O, ne! Gerėja? O, ne! Tiesiog jie keičiasi, o mes turime matyti tuos pokyčius.

*

Vakar dviejose antrokų klasėse pavadavau mokytoją ir daviau 10 minučių užduotį – anonimiškai parašyti ką nors, kaip nors duota tema. Vienoje klasėje tema buvo „Meilė“, kitoje klasėje – „Svarbiausia…“. O, kaip įdomiai jie parašė! Norėtumėte paskaityti? Ne, jums negalima, pažadėjau niekam niekada nerodyti…

*

Vakar su keliais mokytojai diskutavome apie pasikeitusį moksleivių (ir mokytojų?) požiūrį į nusirašinėjimą. Pirmiausia, žinoma, patobulėjo „technologija“: galima fotografuoti, perduoti iš nešiojamojo įtaiso į nešiojamąjį; galima mažu įtaisu prisijungti pri žiniatinklio; galima iš įvairių šaltinių greitai „sukompiliuoti“ neva „savo“ darbą. Net disertacijas taip sukuria…

O baudžiamasis kodeksas, dekalogas, nepasikeitė: „7. Nevok.“ Bet, matyt, jau visi sužinojo istoriją apie tai, kodėl septyni rašomi su tokiu įstrižu brūkšneliu. (Dar nespėjusiems sužinoti pasakysiu. Kai Viešpats ant Sinajaus kalno Mozei davė Įsakymus, Mozė pradėjo prašyti: „Viešpatie, šitą septintą išbrauk! Vis tiek niekas nesilaikys.“ Ir Viešpats išbraukė…).

Anksčiau nusirašinėdavo ir bijodavo. Gėdydavosi. Dabar nusirašinėja ir didžiuojasi savo išradingumu, sumanumu…

*

Ir mano studentės, deja, nusirašinėjo… Įrodinėsiu? Bausiu? Ot, ir ne! Tegu jas  baudžia Dangaus Valdovas. Gal net ne pagal septintąjį Įsakymą…

*

Einu ir susitiksiu su mūsų ateitimi. Smagu! Didinga!

Atsakymai

Burgis, 2013-11-09 09:24:18

Su mumis…

Aušrius, 2013-11-09 14:05:56

Apie mūsų studijų papročius žino pasaulyje ir kiti. Štai Anglijos Universitetuose studijų kokybė nebūtinai geresnė. Dažnai net ir prastesnė. Tai kodėl jie skeptiškai vertina mūsų diplomus? Apie mūsų diplomus jie galvoja panašiai, kaip mes apie kaukaziečių vairuotojo pažymėjimus:

– Tai kad čia pas tave lakūno teisės!

– Klausyk, brangusis, kokias pardavė, tokias ir pirkau.

Santūrieji anglai taip nesišaipo. Jie tik žino apie mūsų akademinį nesąžiningumą ir jiems to užtenka.

;d, 2013-11-09 14:06:38

savo studentams leidziu naudotis visomis imanomomis priemonemis, bet rezultatai kaip visada. tie, kurie nezino, apie ka eina kalba is google nesamoniu prisirenka ir tiek.

Aušrius, 2013-11-09 15:39:49

Šaunuolis, ;d. Doc. R. Markauskas irgi leidžia savo studentams atsinešti nors ir visą biblioteką. O B. Burgis išvis leidžia rašyti ką nori, kad tik ką nors parašytų… Rezultatai netikėti: duok žmonėms parodyti savo kvailumą, tai jie ir parodys!

Bet šiuolaikinės technologijos leidžia nuslėpti net ir kvailumą. Užduotį galima nufotografuoti, nusiūsti kokiam profesionalui, o po penkių minučių gauti sprendimą. Kas neturi kantrybės, skambina tiesiog iš auditorijos ir pašnibždomis tariasi. Netekęs kantrybės ima šnabždėti garsiai… Žodžiu, nusirašinėtojų įžūlumas ir stebinantis, ir šlykštus.

Aš, 2013-11-10 23:23:48

Mano studentai irgi gali naudotis viskuo. Net googl’u visagaliu. Negalima imti “salės pagalbos” ir “skambučio draugui” 🙂 Aš turiu dvigubą naudą – patikrinimo/egzamino metu nereikia “gaudyti” nusirašinėjančių, o ir užduotys būna reikalaujančios pajudinti smegenis, ne tik nurašyti. Deja, rezultatai dažnai nuvilia, studentai dažnai priekaištauja, kad lygiai tokių uždavinių nesprendė.

O čia pasijuokimui – vienas iš įsiminusių studentų “perliukų” – “Pradmenis” parašė Erotas…..

chemikas Rimas, 2013-11-11 12:22:31

na, be Eroto – kas gi būtų prasidėję?