Ta širdis lyg aukso prisipildo…

cia

Čia mes gyvename. Čia mums gera, bet ne vieta tą gėrį sukuria, o žmonės.

*

Mildutė baigė pirmą klasę ir su mokslo draugais tris paras keliavo po Baltijos šalis. Nupirko mums lauktuvių. O, kaip tinkamai ji parinko lauktuves, kaip rūpestingai! Galvodama apie mus. Ir aš džiūgauju – Mildutė turi gerą širdį!

*

Tas vyrukas seniai gyvena Londone. Baigė prestižinį universitetą, įgijo prestižinę specialybę. Į Lietuvą atvyko tik dešimčiai dienų. Ir paprašė susitikimo su savo buvusiu direktoriumi. Laimingas, laimingas buvau jį susitikęs! Gerą širdį turi vyrukas.

*

Lukas, mūsų aštuonerių metų vyrukas Stokholme, pagrojo gitara. Mes susižavėję žiūrėjome į „skaipo“ ekraną ir klausėme – kas išmokė taip groti? „Gabrielė išmokė“, – pasakė Lukas. Ta mergina kartais padeda mūsų jaunajai šeimai pasaugoti vaikus, bet jai nepriklauso mokyti groti. Gerą širdį turi Gabrielė!

*

Taip, aš būnu piktas, liūdnas, griežtas, tingus, todėl vėl ir vėl pasitikrinu: kiek aukso liko širdyje? Liko!

Todėl toks geras ir gražus mano vakaras…

vakarop

Atsakymai

Sokolovas, 2016-07-01 16:49:05

KAIP IŠ TIKRŲJŲ YRA TAISOMI ABITURIENTŲ DARBAI

NEC bėda ta, kad, kaip susidaro įspūdis, jo nevieša funkcija- slėpt realią padėtį. Aukštosioms mokykloms verta susimąstyti dėl stojamųjų egzaminų atkūrimo…

http://www.delfi.lt/news/daily/education/zada-skandala-del-egzaminu-rezultatu-prabilo-darbus-tikrinusi-mokytoja.d?id=71708266

no name, 2016-07-01 17:00:38

Jeigu bus grįžta prie stojamųjų egzaminų į aukštąsias mokyklas, tai jose greičiausiai labai sumažės studentų (arba tie egzaminai bus neaišku kokio lygio – jei aukštoji mokykla bus protinga ir galvos apie savo egzistavimą). O jei mažės studentų, tai bus bėda pačiai aukštajai mokyklai – nebus krepšelių, nebus pinigų, kur dėsis visi savo kėdžių įsikabinę rektoriai, prorektoriai, dėstytojai? Čia gi bus Pandoros skrynios atidarymas:) Dabar gi praktiškai visi sėdi kaip peliukai ir apsimeta, kad viskas LT gerai ir su viduriniu, ir su profesiniu, ir su aukštuoju mokslu. Tik bėda, kad kartais ima ir viešai kokia mokytoja prabyla (kaip naujausio straipsnio atveju).

Sokolovas, 2016-07-01 17:16:43

Na ir nereikia daug studentų….

Be to, laikui bėgant padėtis keistųsi. Viena, kita abiturientų laida kentėtų. Po to jau įsigalėtų supratimas- reikia mokytis, ruoštis RIMTIEMS egzaminams…

Istorinė patirtis neleis man meluoti. Kai ( iki 1989 metų) buvo stojamieji egzaminai, abiturientų bei studentų žinių lygis buvo kur kas geresnis. Po to buvo panaikinti stojamieji, konkursuose buvo dalyvaujama tik remiantis mokykliniais (!) egzaminais ( valstybiniai atsirado tik 1999 metais).

Įvyko sunkiai pataisoma deformacija.

Bet, kaip paaiškėjo, ir valstybiniai egzaminai nesprendžia problemos, nes centralizuotas vyksmas tampa sistemos spragų slėpimo svertu.

Tokiomis sąlygomis bet kokios kalbos apie aukštųjų mokyklų autonomiją gali tik kelt liūdną šypseną…

no name, 2016-07-01 18:04:36

Žinoma, kad nereikia šitiek studentų. Tiesiog greičiausiai didžioji dauguma aukštojo mokslo sistemos dalyvių (tiek studentų, tiek dėstytojų, tiek administracijos darbuotojų) suinteresuoti tokios sistemos buvimu. Aš ją vadinu “diplomų lizingas” – keletą metų moki įmokas, mokytis nelabai reikia, ir gauni diplomą bei paprastai dažniausiai pats sau esi labai svarbus ir reikšmingas:). Jokiu būdu negeneralizuoju – yra ir normalių studijų programų, ir studijuojančių (ne studentaujančių) asmenų. Tačiau manau, kad aukštasis mokslas – labiau privilegija (ir tikrai ne turtingųjų ar tų “prie valdžios”, o gabių ir kūrybingų jaunų žmonių) ir studijuoti aukštosiose mokyklose turi tikrai ne tokie kiekiai asmenų kaip dabar. Stojamieji (bent jau VU ir bent jau į porą studijų programų) buvo ir 1992 m., ir 1996 m. – tikrai žinau:)

Sokolovas, 2016-07-01 22:57:28

TOLERUOJAMI NUSIKALTIMAI ?

Iš to straipsnio:

“Akis jai badė ir vertinimo keistenybės. Pavyzdžiui, vienas vertinimo komisijos narys, pasakojo mokytoja, netiesiogiai prasitarė, kad jo mokiniai 12 uždavinyje vietoje atsakymo 19, gavo atsakymą -19. „Akivaizdu, kad tai yra klaidingas atsakymas, bet kodėl nepasinaudojus proga, kad šiemet vertinimo komisijoje nebeliko universiteto atstovų, o vertinimo komisijai vadovavo ilgametė pedagoginio universiteto docentė? Džiūgavo tas vertinimo komisijos narys, kad pavyko prastumti tokį atsakymą, džiūgavo, kad jo kiekvienos pastabos klauso vertinimo komisijos pirmininkė. Du taškai už 12 uždavinį buvo skiriami ir pateikus neteisingus atsakymus, o beveik niekas net nebandė protestuoti. Paskyrus du taškus už dyką, buvo nuskriausti teisingai jį išsprendę mokiniai“, – aiškino mokytoja. ”

Ar NEC vadovybė žino, jog bet kokie vertinimo komisijos nario kontaktai su abiturientais yra nusikaltimas? Ar NEC vadovybė žino, jog rezultatų klastojimas taip pat yra nusikaltimas?

Seniai laikas teisėsaugai susidomėt NEC veikla.

Virginija, 2016-07-02 10:39:57

GERA ŠIRDIS – didžiausia vertybė; tik labai svarbu, kad Jos nesumintų batu, kartais ji to neatlaiko…Gerų širdžių, p.Burgi,Jums linkiu.

Sokolovas, 2016-07-02 23:47:45

ŠTAI ABEJINGUMAS IR ŽUDO..

Tai va, dėl ko nebuvo

“kai kam” B. Burgio

žadėtos “blokados”

Jei būtų rašoma apie futbolą, čia būtų daug diskusijų. O kai apie nusikaltimus taisant abiturientų darbus, tai abejinga ir…nusikalstama tyla.

Abejingumas- tai bendrininkavimo forma. Ir jokia STT čia nepadės…Abejingumas- tai JŲ skydas.

Kodėl esate abejingi? Aš pasakysiu, nes pratrūko. Esate abejingi, nes ieškote, kam sumokėti, kad jūsų vaikas gautų daugiau, ir nebūtinai teisėtų, balų. Jums rūpi futbolai, bet jums nerūpi tikra padėtis, tikros jūsų vaikų žinios. Jums rūpi tik galima (pirkta) jų karjera, o po to, ir vėl, dėl visko kaltinsite Valstybę. Pamirštate, gerbiamieji, jog Valstybė- tai mes su jumis.

Ne gerų žinių linkite vaikams savo….Perkate jiems “geležines geldas” ( mašinas), ir kažkodėl manote, kad jūsų šlamantieji padarys juos laimingus…

Ieškote, kam sumokėti už pažymį, nors pastarasis nereiškia visiškai nieko. O žinių juk nenupirksi…

Nenupirksi ir moralės, kuri jums, tėveliai, vos tik pasensit, gali atsisukt jūsų pačių išugdytu bumerangu….

O kol kas…Jūsų džiaugsmas, kad galima kažką (GALIMAI) nupirkt NEC vertinimo komisijoj ( “mano mokiniai gavo ne 19, o -19, aš atidirbau”) skatina jūsų tylėjimą bei abejingumą.

Jūs norite savo vaikams gero? Jūs jiems blogo linkite.

Nei laimės, nei meilės, nei žinių nenupirksite už jokius šlamančiuosius !

Būsite ir toliau abejingi, aš jūsų nepakeisiu. Bet paskui nekeikite tikrovės, patys ją tokią kurdami…

juristas, 2016-07-03 11:06:38

siulote teisesaugai susidometi NEC veikla. Jus tiesiog apie NEC veikla zinote daugiau negu apie teisesaugos. O futbolas – vienintelis per TV rodomas veiksmas, kur niekas nevaidina, o jei vaidina, gauna geltona kortele

Burgis, 2016-07-03 13:11:15

Sokolovui: šį kartą Jūs absoliučiai teisus! O man jau nusibodo aiškinti: vergams – vergų dalia…

D., 2016-07-03 19:08:51

Pirmokė dukra iš kelionės su klase parvežė lauktuvių kačių maisto, katėms. Sakė kiti vaikai juokėsi kai ji pirko jį. 🙂

qwerty, 2016-07-03 21:16:29

Rasos minkštumas ir geranoriškumas, nepaisant jos tokio vyriško balso, kaip priešprieša tinklaraštininko kategoriškumui. Kas nugalės?

Rasa, 2016-07-03 23:51:31

qwerčiui: prajuokinai 😀 Net nuėjau pas sūnų pasitikslint. Klausiu jo: ar aš minkšta ir geranoriška? 🙂 O jis kaip pasižiūrėjo išraiškingu daug pasakančiu žvilgsniu ir irgi paklausė: o šitai dar iš kur ištraukei? 😀

Išties tai nežinau kokia esu. Bet jei palyginčiau save su gyvūnu, vis tik palyginčiau save su vilke, ne su katyte… 😀

O jei apie mane ir tinklaraštininką, kaip tu vadini, tai… Kas nugalės? Tai kas stipriausia- draugystė! 😀 Nors mes ne draugai, jeigu ką, juokauju. T.y. manau, kad aš jį laikau savo internetiniu draugu, o jis tai manęs ne, nelaiko :)))) Bet tai nieko tokio 🙂

Sokolovas, 2016-07-04 09:43:26

SKELBIAMI MATEMATIKOS VBE REZULTATAI

NEC informacija:

“Matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 17 621 kandidatas iš 18781 užsiregistravusio į egzaminą 2016 metų kovo mėnesį. Egzaminą išlaikė 89,34 proc. visų laikiusiųjų. 2015 metais matematikos egzaminą išlaikė 90,72 proc. kandidatų. Šimto balų įvertinimą gavo 2,18 proc. kandidatų (2015 m. – 2,23 proc.). Šiame egzamine visi šimto balų įvertinimą gavę mokiniai mokėsi išplėstiniu kursu, 86,1 proc. jų pirmame pusmetyje turėjo 9–10 balų įvertinimus.”

Rezultatai, 2016-07-04 14:28:52

Nors ir nuleido kartelę 1 balu, nors ir skyrė taškus už blogus atsakymus, bet vis tiek neišlaikiusių net 11%. Smagi statistika.

Sokolovas, 2016-07-04 18:49:28

NEC NEGALI PARODYTI TIKROSIOS PADĖTIES

Ir todėl NEC per savo 17 gyvavimo metų jau tiek “ištobulėjo”, kad ėmėsi matematikos mokslo revizijos.

Anot NEC, aritmetinės progresijos narių išsidėstymo tvarka neturi reikšmės…

Iš paskelbtos vertinimo instrukcijos:

“Vertinant mokinio 12 uždavinio atsakymus, buvo atsižvelgta į tai, kad sąlygoje minimi pirmieji trys aritmetinės progresijos nariai gali būti išsidėstę bet kuria tvarka”.

Rezultatai, 2016-07-04 19:45:01

Sokolovai,

kiek žinau, vertinimo instrukciją taisė ne egzaminą sudarę asmenys, o vertintojai. Todėl ir buvo prikurta tokių šedevrų.

Nei vienas sveiko proto žmogus tokiems taisymams nepritartų.

Sokolovas, 2016-07-04 19:54:37

Tuomet kaip reikia pavadint tokią instituciją, kur “kairioji ranka” nežino, ką daro “dešinioji ranka”? Ir kaip gali kam nors pritart (nepritart) “sveikas protas”, kurio, regis, ten nėra?…

Sokolovas, 2016-07-04 20:07:03

KAI ATEINI Į SODĄ, KURIO NESODINAI, – NEMOKI NEI STEBĖTIS, NEI DŽIAUGTIS…

Iš “Kauno dienos”:

“Kol kas daugiausia šimtukų – net 61 – surinko KTU gimnazijos mokiniai. Mokymosi įstaigos vadovas tikina, kad egzaminų rezultatai per daug nenustebino, nes jau daug metų abiturientai gauna panašius įvertinimus…”

Jūsų ir nestebins, nes ne jūs kūrėte….O kas nesistebi, tas ir nesidžiaugia. Kas nedega, tas smilksta. Ir ilgainiui gesina geriausias liepsnas, vis dar prasiveržiančias…

Rezultatai, 2016-07-04 20:11:46

Tos institucijos vadovai saugo savo kėdę visais įmanomais būdais, todėl ir neleidžia kairei rankai žinoti, ką daro dešinė ranka.