Turite juos matyti, girdėti!

Sausio 22, Penktadienis

Grįžau iš Kauno. Buvo reikalų: pakeičiau automobilio lemputę, atlikau savo dantų profilaktiką, nusikirpau plaukus, pravažiavau pro mūsų (jau ne mūsų…) namą.
*
Bet ne dėl to važiavau į Kauną. Svarbiausias mano tikslas buvo pasikalbėti su moksleiviais. Lietuvos moksleivių sąjungos buvau pakviestas pakalbėti Žiemos forume. Ačiū Dominykui Sergūnui, ačiū Laurai Sprogytei, ačiū Arnoldui Gritei, ačiū Viljamui Sipavičiui, ačiū… Ne, aš neišvardinsiu visų mielų man žmonių, kuriuos sutikau. Tik pagalvokite – auditorijoje buvo abiturientų, kuriuos aš mokiau, kuriuos įsidėmėjau kaip išskirtinius, kai jie buvo penktokai… Tik pagalvokite – mane užkalbino mano buvusios gimnazistės sūnus! Tempus fugit!
*
Šiandien aš vėl mačiau mūsų visuomenės elitą! Šiandien aš atsakinėjau į esminius jaunų žmonių klausimus: apie gyvenimo tikslus (nereikia tikslų!), apie moralę, apie knygas… Jie, kitaip nei kai kurie mokytojai, klausinėjo. Jie sėdėjo pusantros valandos be pertraukos, o kai kurie studentai praleidžia paskaitas, nes… jos per ilgos.
*
Tikiuosi sulaukti dalyvių laiškų. Man per mažai pusantros valandos! Jie – mūsų ateitis. Noriu juos gerai pažinti, nes jie kurs ateitį mūsų anūkėliams. Noriu, kad kai kurie iš jų nueitų dirbti į mokyklas, į universitetus – aš jais pasitikiu. Ir jūs, valdžios žmonės, turite pasitikėti tais, kurie atėjo pasiklausyti, kaip išmokti išmokti…

patiko(55)RSS

Atsakymai (22)

Burgis, Sausio 23 08:56  #

qwerty: nepyk, tavo komentarą ištryniau. Nieko tokio, išgėrei, parašei, nenoriu, kad išsipagiriojęs gailėtumeis. Pastebėk, kad į tave dabar jau vienaskaita kreipsiuos, nes po tokio komentaro – kokie jau ten mandagumai… O tavo prašymą išgirdau, parašysiu taip, kaip prašei.

patiko(11)aleksandras, Sausio 23 09:26  #

Perskaičiau tą qwerty komentarą: nevykęs komentaras …. pagalvojau, kad sukurti svetaine lengva, bet kaip sudėtinga palaikyti svetainę tokioje būklėje, kad ji būtų ne tik įdomi, bet ir skatintų atsiliepti į tai, ką joje rašo svetainės autorius… kodėl sudėtinga? iš dalies dėl to, kad vis daugėja žmonių, kurie tik „vartoja“ (žinias, mintis, emocijas), bet negali atsiskleisti rašydami (nemoka? neturi ką pasakyti? …?) O kaip sudėtinga rašyti kas dien!- ar kas nors (iš „vartotojų“)apie tai susimąsto? Žinoma galima „rašyti“ dienoraštį („ką matau, tą dainuoju“ :)), bet „atsako“ galima sulaukti jei skaitymo momentu sutaps autoriaus ir skaitytojo „bangos“ , -bet juk tai atsitinka gan retai… jeigu svetainės tikslas skleisti žinias, bet vargu ar reikia laukti daug komentarų… gerbiu žmones, kurie turi drąsos ir energijos turėti „gyvą“ svetainę…

patiko(23)Burgis, Sausio 23 20:06  #

aleksandrui: ačiū, labai gerai parašėte!

patiko(7)Vida, Sausio 23 21:36  #

Šaunu, kad nekeikiate šiuolaikinio jaunimo:)

patiko(3)qwerty, Sausio 23 21:37  #

Tinklaraštininke, esate teisus. Esu kvailas nevykėlis, kreiptis į kurį kiekvienas gali be jokios pagarbos. Tačiau gyviems nėra kapų. Nėra kur man pasidėti tokiam.

patiko(3)Burgis, Sausio 23 21:41  #

qwerty: ar tu prisimeni, kiek kartų tave gyriau? Prisimink! Tu moki preciziškai mąstyti, labai tiksliai pataikyti parašydamas. Tai kam tau nusileisti iki vulgarybių? Sarkazmas, ironija – prašau!
*
Aš tave labai suprantu! „Tačiau gyviems nėra kapų“ – parašei juodas mano mintis. Bet aš jas įveikiu, įveikiu! Ir tu įveik.

patiko(15)Dalius, Sausio 23 22:01  #

Kodėl, Bronislovai, nereikia abiturientams tikslų?

patiko(1)mama R, Sausio 23 22:05  #

Pozityvumas gelbėja ir juodžiausioje situacijoje.
*
Kartais mieste spurgineje stebiu gimnazistus. Džiugina tie pozityvieji. Jie ir žingeidūs, laisvi, alkani.. jie gerbia vienas kitą. Jie nebijo suaugusių ir nesivaržo šalia jų garsiai kalbėtis su draugais. Jie nesigėdija kai jiems skambina mama :)
*
Mažų mažiausiai kvaila sakyti „aš toks (nevykėlis)“ ir nesistengti keistis. „Aš toks“ – riba? Baigtumas? Plomba?

patiko(7)qwerty, Sausio 23 22:05  #

Tinklaraštininke, aš jau pasidaviau. Beveik…

patiko(3)Rasa, Sausio 23 22:08  #

Burgiui: ir prašyčiau paaiškinti, jeigu galima, kaip gali būti sarkazmas gerai, t.y. tinkama? Ar tikrai sarkazmas geriau už vulgarumą? Kuo?

patiko(4)Burgis, Sausio 23 22:26  #

Daliui: ačiū už klausimą, apie tai rytoj parašysiu atskirai…

patiko(2)Burgis, Sausio 23 22:30  #

Rasai: sarkazmas yra ir literatūrinis stilius, ir teisinga būsenos raiška. Jei būsena yra sarkastiška, tai bet koks kitoks, ne sarkastiškas, rašinėjimas yra veidmainystė. Sarkazmas neįžeidžia ir nepažemina, jei reiškiama nuomonė apie dalyką, bet ne apie žmogų.
*
O vulgarumas yra labai arti chamiškumo ir sutampa su prasčiokiškumu. Nemėgstu nei prasčioku, nei prasčiokiškumo, nemėgstu besikeikiančių, nemėgstu urvinių žmonių…

patiko(7)Rasa, Sausio 23 22:49  #

Burgiui: teisinga būsenos raiška? Kilęs iš (lot. sarcasmus) – griežti dantimis iš pykčio. Galbūt mes skirtingai suprantame ir sarkazmą :) Vikižodyne va rašo, kad sarkazmas – aštri, kandi pajuoka, pagrįsta kalbančiojo pranašumu prieš tą, apie kurį jis kalba arba į kurį jis kreipiasi.
Sarkazmas šimtaprocentinis „stūmimas“. Tik ne vulgarus, o intelektulaus. Arba, aš sakyčiau, kad tai vulgarumas, intelektualiai pakeltas n- tuoju laipsniu :) ir tapęs protingų ir labai išsilavinusių žmonių vulgarumu, už kurį kartais verta visai prasčiokiškai trumpai drūtai skelt į dantis.
Na bet čia tik mano nuomonė.

patiko(5)Burgis, Sausio 23 23:03  #

Rasai: tai jau taip, čia tik Jūsų nuomonė…
Jūs neperskaitėte: „Sarkazmas neįžeidžia ir nepažemina, jei reiškiama nuomonė apie dalyką, bet ne apie žmogų.“
*
Bet Jūs man galėsite skelt į dantis, kai aš sarkastiškai Jums paaiškinsiu, ką galvoju apie veidmainius… :-)))

patiko(1)Rasa, Sausio 23 23:41  #

Burgiui: :) aš jau nebesimušu :)
Šiandien pagalvojau, kad aš siaubingai ilgai jau pas Jus rašau… Paskaičiau apie Mildutės gimtadienį ryte ir pagalvojau, kad kai pradėjau rašyti, tai Mildutės dar nei nebuvo! :) Taigi vos ne ketvirtadalį savo gyvenimo aš prapliurpiau pas Jus! Siaubinga… :)
Bet užtat jau pripratau, kad turėjau progų ant Jūsų supykti ar įsižeisti milijoną kartų :) Aš jau nebeįsižeidinėju, net jei ir mane veidmaine pavadinumėt. Tiek jau to.

patiko(8)qwerty, Sausio 23 23:55  #

Rasa, aš ir nesimušu. O tinklaraštininkas mane daužo. Užstok mane)

patiko(1)Burgis, Sausio 24 09:56  #

Rasai: dar kartą, paskutinį: kai kalbu sarkastiškai, aš kalbu apie dalykus, temas, o ne apie žmones… Jūsų veidmaine nepavadinsiu, net jei taip galvočiau. Kodėl turėčiau tai pasakyti geram žmogui? O va tiems niekšams, kurie tampo mane po teismus, – pasakysiu! Ir tai bus sarkazmas Jūsų prasme… Nes aš pranašesnis už juos ir nebijau to parodyti. Todėl jie ir keršija.

patiko(7)Burgis, Sausio 24 09:58  #

qwerty: vakar aš tau rašinėjau ir galvojau – pavyks ar nepavyks man suprasti, kiek tu „trolini“, o kiek rašai nuoširdžiai? Nepavyko… Kai tu kitus (kitas) „trolini“ – aš suprantu (kartais atrodo, kad jos nesupranta…), bet man tu turi rašyti taip, kaip pastarajame komentare Rasai – tik tada suprantu…

patiko(1)Rasa, Sausio 24 10:07  #

Burgiui: Qwertis kaip chameleonas :) Jį ne pulti ir ne ginti reikia, o prispaust uodegą ir tik pasigėrėt, kaip jis spalvas maino bandydamas išsisukt :)

patiko(9)qwerty, Sausio 24 22:50  #

Rasa, o jei tave kas prispaustų ir gėrėtųsi, kaip tu bandai išsisukti.Kaip tu jaustaisi?

patiko(2)Rasa, Sausio 25 00:38  #

Qwerčiui: papirkai su tuo „jaustaisi“ :) Taigi. Tada, manau, jaustausi kaip Rasa, kurią „kas“ prispaudė :) Ir, manau, tikriausiai skirtingai jaustausi pagal tai, kas būtų tas „kas“ ;)

patiko(5)sonata, Sausio 25 20:05  #

hmzzz… „šum jiestj, a draki nietu“… dėl visa ko atsargiai smunku į kitą tema :D

patiko(2)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>