Tylos šeštadienis

Balandžio 23, Šeštadienis

* „Norėčiau būti laikoma Bažnyčios dalimi…“ – skundžiasi mergaitė (lrytas.lt). Kas draudžia?!

* Per Lietuvos valstybinį radiją  – beveik vien katalikiškos laidos. O kas žydams, pravoslavams, musulmonams, laisvamaniams, pagonims, ateistams?

* Šiaurės Korėjoje masiškai žudomi religingi žmonės.

* „Kažkas “Facebook” neseniai rašė, kad prieš didžiąsias krikščioniškas šventes žiniasklaidoje visada padaugėja antikrikščioniškų ir antiklerikalinių tekstų,“ – sako ta bažnyčios dalimi nemokanti būti mergaitė.

* O mes vakar matėme stebuklą! Per „skaipą“. Aštuonis SAVO vaikus ir anūkėlius Stokholme. Aštuonis. Du kubu – aštuoni. Štai kokia gyvenimo matematika. Ir tai buvo Atgimimo stebuklas, tai buvo mūsų Velykos!

***

Šiandien turėtų būti tylos šeštadienis. Pabendrausime su žolelėmis, gėlelėmis. Bet negalėsiu nemąstyti. Negalėsiu nebandyti suvokti bažnyčios nelogikos…

* Kristus buvo Dievo sūnus, tiesa? Bet juk ir mes esame Dievo vaikai, negi ne? Net tie, kurie tiki, kad mūsų protėviai atvyko iš kosmoso, turi pripažinti, kad Kosmosas ir yra Dievas. Taigi anuomet Tėvas leido broliams nužudyti brolį, kad… kad… kad… kad pasimokytume žiaurumo? Kad žinotume, koks baisus gali būti žiaurumas? Bet juk Sutvėrėjas galėjo mus sutverti jau žinančius tai!

* Kristus prisikėlė? Ne, buvo Dievo prikeltas! Kodėl? Žmonijai žiaurumo pamoka būtų stipresnė, jei nebūtų buvęs prikeltas net Dievo sūnus. Reikėjo suteikti viltį dabar gyvenantiems? Reikėjo parodyti, kad Dievas gailestingas? Nieko sau gailestingumas – stebėti ir girdėti kaip sūnus šaukia: „Viešpatie, kodėl mane apleidai?!“ Kita vertus, žmonės bematant perprato tą gailestingumą: gali nusidėti (vogti, paleistuvauti, meluoti…) – vis tiek tau bus atleista. Taip ir gyvename.

***

Tai, ką parašiau, vėl pravirkdys tą jautrią mergaitę… Tai, ką parašiau, tikrai netinka tylos šeštadieniui! Bet kaip tik todėl ir parašiau, kad kiti neberašytų ir nebesakytų NIEKO nei už religiją, nei prieš religiją! Ne dabar! Nebūkime Šiaurės Korėjos tipo fanatikai (ir tie, kurie pasirenka mirtį dėl tikėjimo, ir tie, kurie žudo tikinčiuosius). Tebus tyla. Leiskite mums pasidžiaugti mūsų aštuonių žmonių stebuklu. Leiskite mums įsižiūrėti į Žemės Atgimimą – kiekviename žiedelyje. Leiskite mums dabar neatsakyti, kuo būtent mes tikime. Bet mes tikime! Mes tikrai tikime! Nes Sutvėrėjas suteikė mums tokį džiaugsmą – tikėti.

patiko(0)RSS

Atsakymai (17)

Aš, Balandžio 23 12:50  #

Nežinau, bet man šįkart bent tai tikrai labai juokingai parašėt. Net nuotaika pagerėjo. Ypač patiko:

„Norėčiau būti laikoma Bažnyčios dalimi…“ – skundžiasi mergaitė (lrytas.lt)

sako ta bažnyčios dalimi nemokanti būti mergaitė.

Tikras lietuviškas subtilus humoras….

Nepykit.

patiko(0)D., Balandžio 23 15:01  #

Vieno kunigo pasakyti žodžiai: „Da­bar, kai pa­skui jau­ni­mą laks­ty­ti ne­bes­pė­ju, o no­ras kuo daž­niau pa­bū­ti gam­to­je vis dar ne­praė­jęs, lie­ka tik me­džiok­lė.“
http://www.pzinios.lt/Rubrikos/Kultura-paveldas/Is-sutanos-i-medziotojo-drabuzius
Na taip, daugiau galimybių pabūti gamtoje nėra :)

patiko(0)Jųratė, Balandžio 23 16:20  #

Malonu skaityti Jūsų mintis, kaskart žaviuosi meile šeimai, atsidavimą vaikams ir anūkams.
Gražių Jums Šv. Velykų, sveikatos, stiprybės…

patiko(0)Margarita, Balandžio 23 17:06  #

Ot negaliu patylėti. Man suspaudė širdį, perskaičius, kad Gabrielė Gailiūtė, straipsnio „Norėčiau būti laikoma Bažnyčios dalimi…“ autorė, įvardinta tik žodžiu „mergaitė“. Seniai domiuosi šios autorės ir vertėjos darbais. Ir nenoriu plačiau rašyti čia apie jos darbus, vertybes ir atkaklumą, siekiant savo tikslo. Tik papildant neseniai čia nagrinėtas temas apie mokytojus, tėvus ir vaikus pridėsiu keletą nuorodų apie jos tėvą, vertėją Antaną Gailių, Nacionalinės premijos vertėją, mamą profesorę Danutę Gailienę ir ją, vertėją Gabrielę Gailiūtę.

http://lt.wikipedia.org/wiki/Gabriel%C4%97_Gaili%C5%ABt%C4%97

http://lt.wikipedia.org/wiki/Antanas_Gailius

Tiesiog pagalvojau, kad jeigu kur nors rasčiau internete aptariant Gerb. B.Burgį ir vadinant jį „vienas vyriškis“…lygiai taip pat neiškęsčiau nepasisakius. O apie religiją – nieko …tebūnie kiekvieno asmeninis reikalas:)

patiko(0)Margarita, Balandžio 23 17:08  #

Pataisymas:
„Nacionalinės premijos laureatą“

patiko(0)Burgis, Balandžio 23 19:15  #

Margaritai: tikrai nenoriu įžeisti Gabrielės Gailiūtės, bet laikausi nuostatos, kad žiniatinklyje minėti vardą ir net pavardę reikia tik būtiniausiais atvejais – žmogui gali būti nemalonu dėl įvairiausių priežasčių, ypač jei jį ne giri, o stebiesi… Antra, tėvų nuopelnai vaikams neperduodami! Džiaugiuosi, kad kalbėdami apie mano vaikus, žmonės nesako – tai to, B.B., sūnus ar dukra. Vaikai patys jau šis tas yra…

patiko(0)sonata, Balandžio 23 19:16  #

kartais ir talentingi žmonės parašo nei šiaip nei taip… jei mergaitės tėvai garsūs, o autorė šiame straipsnyje parašė kaip mergaitė, nepasirodė labai giliai, tai toks ir įvertinimas… juk vertinti, kaip moko pedagogika, reikia ne žmones, o jų darbus.

patiko(0)sonata, Balandžio 23 19:17  #

:)))) na parašėm su p. Burgiu vienodu laiku:)))

patiko(0)Margarita, Balandžio 23 19:51  #

Na sutinku, kad pavardes minėti ne visada reikia, bet šiuo atveju buvo pacituota tiksli antraštė ir šaltinis, tai gal reikėjo ir paminėti, kad autorė ar autorius skundžiasi. Man labai nelabai šitas Jūsų įrašas:( Reitinguoju minusu riebiu:(

patiko(0)Algis, Balandžio 23 20:33  #

Margarita,nesistebėk ir nesipiktink.To žmogaus B.B. prioritetai ir patriotiškumo,ir tėvų tikėjimo atžvilgiu kitokie.Jei Jūs pamenate sovietinius laikus,ką Jums sako tas faktas:tremtinys ir SSB būrio vadas?

patiko(0)Margarita, Balandžio 23 20:48  #

Pamenu sovietinius laikus. Ir pavyzdžių visokių pamenu. Bet ne apie tai šį kartą.

Aš gal kiek per jautriai sureagavau…tiesiog seniai skaitau G.G. straipsnius ir galiu tik pavydėti tokios brandos.

Viename savo įraše ji sakė sutinkanti ginčytis religinėmis temomis, bet tik su tais, kurie bus perskaitę tam tikras knygas (ji nurodė kurias). Na aš negalėčiau ginčytis, nes net Biblijos neesu perskaičiusi visos.

patiko(0)Burgis, Balandžio 23 21:08  #

Margaritai: tai šiuo požiūriu gal aš labiau pasirengęs ginčytis su G.G., nes esu perskaitęs nemažai tos tematikos knygų, įskaitant Bibliją. Laisvalaikiu dažnokai paskaitinėju Naująjį Testamentą, stengdamasis suprasti „kitą pusę“… Kol kas Sutvėrėjas man tos malonės nesuteikė.

patiko(0)Algis, Balandžio 23 21:12  #

Margarita visai ne per jautriai.Pasaulio piliečių,“vaivorykštės spalvų“ ir panašių šiukštu negalima kritikuoti,o ant tikinčių ar turinčių kitokias pažiūras galima pilti bet ką.Gi nemoka kitaip išgarsėti Vilniaus Neries vamzdžio menininkai,poetai…

patiko(0)Margarita, Balandžio 23 21:40  #

Gerb.Burgiui :būtų labai įdomu kada nors paskaityti Jūsų ir G.G. diskusiją šia tema:)

Gerb.Algiui: ačiū už palaikymą:) Atvirai sakant, labai nedrąsu buvo pasisakyti, bet esu davusi sau pasižadėjimą – sakyti ką galvoju/savo nuomonę ir …išklaustyti kitų nuomonę.

Jaukių ir saulėtų Šv.Velykų :)

patiko(0)Margarita, Balandžio 23 21:47  #

Jeigu įdomu, tai šias knygas G.G. minėjo:

1. C. S. Lewis „Tiesiog krikščionybė“
2. Karen Armstrong „Biblija. Knygos biografija“
3. Francis S. Collins „Dievo kalba“.

P.S. aš K.Armstrong knygą jau perskaičiau:)

patiko(0)g, Balandžio 24 13:41  #

Visaip gyvenime būna… Toks žymus ateistas Ragauskas paskutinėmis gyvenimo dienomis jau šaukėsi kunigo.

patiko(0)Liutauras, Balandžio 25 22:35  #

šeštadienis jau senokai prabėgęs, tai drįstu replikuoti

1. man G.G. tekstas buvo labiau išlaikytas ir vientisas
2. krikščionių bažnyčios mokyme daug logikos klaidų
3. mažos klaidos man negadina bendro paveikslo
4. šio įrašo išvados man neleidžia daryti prieš ją išdėstyti teiginiai

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>