Variacija paskaitos tema

Spalio 29, Penktadienis

Netrukus mes mokysimės apie normalųjį skirstinį. Manyčiau, kad tai – tikimybių teorijos centras.  Paskaita per trumpa viską smulkiai išaiškinti, bet ir čia vietos nedaug, tai čia išsiaiškinkime bent vieną įdomų dalyką. Pagal principą „Savo nepridėjęs – svetimo neliesk“, skelbiu vieną ištrauką iš savo „Niekam tikusios matematikos mokymosi knygos“ ir vieną internete rastą paveikslėlį:

exp_2

norm_1

norm_2

patiko(0)RSS

atsakymai (6)

Nyazoff - nematomaranka.lt, Spalio 29 16:45  #

Kiekvienos ekonominės krizės sėkla pasėjama tada, kai žmonės patiki, kad žino patikimus normaliojio skirstinio parametrus.

patiko(0)konėra, Lapkričio 1 20:50  #

Kur būtų galima įsigyti „Niekam tikusią matematikos mokymosi knygą“? Esu niekam tikęs matematikas, gal padės?

patiko(0)Justas, Lapkričio 1 20:56  #

Konera: galima isigyti KTU gimnazijoje ir dar čia nesenai mačiau statybos fakultete

patiko(0)Burgis, Lapkričio 1 21:30  #

konėra: įdomu, ar Jūs mane pažįstate? :-)

patiko(0)konėra, Lapkričio 1 22:08  #

p. Burgiui – tikrai neturėjau garbės :-)
kažkaip nedraugavau su matematika, bet galvoju rasti būdų ją prisijaukinti, nes įdomu. Ypač domina tos knygos, kurios parašytos ne mechanistiniam dėstymo būdui.

patiko(0)Vladas, Lapkričio 2 20:02  #

Labai gražus pavyzdys, – deja pas mūsų fizikus ir matematikus taip ir yra (mes gi universitetas!!!) Kažkada klausiau mūsų matematikių, kodėl jos taip viską užproblemina, – ir tada jos mane paklausė – „kaip išaiškinti vairuotojui, kas yra integralas“. Labai puikus klausimas, – jeigu pasukti vairą fiksuotu kampu, kaip keisis važiavimo kryptis, o tai ir yra tas probleminis integralas – kas gi čia neaišku.

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>