Vasara dar tik prasideda!

ilgos

*

Sutrumpėja dienos, sutrumpėja,

Bet labiau skaidrėja širdyje.

Mes ramiai užmigsime parėję

Mylimųjų rankų vainike.

*

B.B., 1990, Danija

*

Jau atostogavote? Dar ne? Tai jūsų vasara dar tik bus!

Savo anūkėliais pasidžiaugėte? Dar ne? Tai jūsų vasara dar tik bus!

Buvo šalta, šalta, šalta…

Paskui buvo karšta, sausa, karšta…

Vanduo buvo šaltas, šaltas, šaltas…

O dabar bus ir naktys ilgesnės poilsiui, ir dienos dar ilgos poilsiui.

Ir maudytis, maudytis, maudytis!…

Ir saulė tavęs nebesudegins, o tik gintaro arba aukso smiltelėmis nurudins.

O tuo metu, kai visi tik lepinsis, lepinsis, lepinsis, tu gali patyliukais pasiruošti paskaitoms, pamokoms, atestacijoms… Niekas nė nepastebės, o tavo ruoduo bus lengvesnis.

O mano vasara pirmą kartą po daugybės metų nepasibaigs rugsėjo pirmąją dieną…

Atsakymai

Sokolovas, 2015-06-24 10:19:46

“ŪKANOTOJO ALBIONO” VASAROS BUTAFORIJA

Nėra vasaros, jūros,

Nei saulės,

Jau papartis nežydi nakčia,

Juodi debesys rudenio šaukias,

Atskubės nekviesta sutema…

Jau geriau ruduo, negu tokia “vasara”.

Tik kalendoriaus lapeliai skiria šią “vasarą” nuo darganoto, lietingo rudens. Daugiau niekas…

Rudenį bei žiemą, jau seniai sniego nepripažįstančią, saulė slepiasi už horizonto, o dabar- už tokio neįveikiamo debesų sluoksnio.

Tokia vasara- tai butaforija, kaip ir visas dabartinis gyvenimas…

Girdėjau, Anglijoje beveik nėra vasaros atostogų. Nes ten vasara visada buvo tik kalendorinė butaforija. Dabar jau ir pas mus…Jau ir mes tapome “Ūkanotuoju Albionu”…

Povilas, 2015-06-24 11:28:13

Ruoštis rudens paskaitoms vasarą… Įspūdingas atsidavimas !

Universitete iš vieno dėstytojo girdėjau: “man skiria tik 90 valandų pasiruošti… Ką, galvojat visas klaidas įmanoma ištaisyti ar modulio medžiagą tinkamai atnaujinti ?”. Iš kito (mano nuomone – vis dar idėjinio) – “Dirbu 0.1 etato – nespėju”… ir t.t.

Iš kur tokia kultūra į universitetus atėjo ? Toks užkrečiamas ir dusinantis pesimizmas ?

Burgis, 2015-06-24 12:43:46

Povilui: tie vargšai, kurie dirba už pinigus, žinoma, vasarą jokiu būdu nesiruoš. O aš mėgavausi tuo, ką veikiu, tai kodėl nepasimėgavus vasarą?

mama R, 2015-06-24 17:43:21

Ups… ėjau nuostabiu mišku, kvapas, tiesa, panašus į rudens, bet jūra padūkusi kaip vasara. Sėdžiu ant kopos užuovėjoje. Meditavau iki snaudimo, o dabar jau ramioje galvoje sukasi darbų planas. Sekančios savaitės, iki rugsėjo 1-os, iki gruodžio 1-os. Ne, nedirbu dabar, tik darbus dėlioju, kad dirbčiau kuo lengviau :).

mama R, 2015-06-24 17:46:40

p.Sokolovai, daugiau optimizmo 🙂 Suprantu jus, mokslo metai pasibaigė, norisi saulytės. Pajūry ji kaip tik šviečia. Dažnai orų prognozės nepagrįstai gasdina.

Regina, 2015-06-25 12:00:02

Mano darbastalis lūžta nuo knygų ir užrašų. Vasara – tai laikas, kai gali mėgautis mokslu, kai gali rašyti, kurti iki paryčių, nes nereikia bijoti, jog ryte nepabusi ir pavėluosi į darbą. Knygoje Isaiah Berlin “Vienovė ir įvairovė (žvilgsniai į idėjų istoriją)” radau įdomų straipsnį apie tai, kad Makiavelio “Valdovas”, nors visi vieningai pripažįsta, kad knyga parašyta aiškiu, paprastu, skaidriu, glaustu stiliumi, net šiais laikais turi daugiau nei 20 mokslinių interpretacijų! Kartais tos interpretacijos radikaliai priešingos viena kitai, bet kiekviena, atskirai paėmus, yra teisinga. Ir niekas nežino, kur tikroji tiesa. Ar jums ši situacija nieko neprimena?

Regina, 2015-06-25 12:11:44

Jeigu kam įdomu, gal svetainės šeimininkas nesupyks, tai parašysiu tik keletą Makiavelio “Valdovo” interpretacijų, palyginkite ir pamąstykite, kaip rasti TIESĄ…

  1. “Valdovas” – tai satyra.

  2. “Valdovas” – tai įspėjamoji istorija, pasakojanti, kaip gali būti ir ką gali padaryti tironai. Knygos tikslas – paakinti žmones kuo labiau priešintis tironams.

  3. Tai tipiškas to meto kūrinys, valdovų veidrodis (šis žanras labai populiarus Renesanse).

  4. “Valdovas” – tai puolimas prieš bažnyčią ir visus jos principus; tai pagoniško požiūrio į gyvenimą gynimas.

  5. Machiavellis – šaltas technikas, etiškai ir politiškai neįsipareigojęs, objektyvus politikos analitikas, moraliai neutralus mokslininkas.

  6. Machiavellis – savo laiko kontūrams jautrus žmogus, patikimai aprašęs tai, ko kiti nepriėmė ir nepripažino.

Ir t.t.

Pinus, 2015-06-25 14:36:59

“Kaip rast TIESĄ?” “Tiesa”, ” Teisingumas” priskirtini etinių sąvokų kategorijai, Todėl negali būti vienos “Tiesos”, gali būti visuomeninė (daugumos) tiesa, tam tikros žmonių grupės tiesa, institucinė tiesa, individo suprasta ar įsivaizduojama tiesa priklausomai nuo aplinkos, tikslų, pasaulėžiūros, politinės pakraipos, …