Vėl apie rusus…

Gegužės 27, Sekmadienis

* Seimo narių skaičių reikia padidinti.
* Stalinas buvo protingas ir geras žmogus.
* Islamas yra vienintelė teisinga religija.
* Gėjų santuoka yra tvirtesnė už vyro ir moters santuoką.
* Lietuviai yra godūs ir klastingi.
* Rusai yra patikimesni mūsų draugai už lenkus.
***
Įsivaizduokite, kad aš oficialiame renginyje iš tribūnos imčiau ginti visus šiuos teiginius. Įsivaizduokite, kokia būtų ten susirinkusių žmonių reakcija. Ar jie prisimintų apie toleranciją? Ar jie sutiktų, kad mano galvojimas gali radikaliai skirtis nuo jų galvojimo? Ne! Jie vieningai pasmerktų mane, gal net apkaltintų Tėvynės išdavyste…
***
Bet aš pažadėjau jums parašyti apie rusofobiją, todėl ir parašysiu.
Įsivaizduokite, kad Putino Rusija (ne rusai!) užpultų mūsų šalį. Kurioje pusėje stotų Lietuvos rusai? Tie, kurių jūs dabar nemėgstate, o gal net nekenčiate, tiesa? Kaip elgtųsi Rusijos rusai? Kiltų didžiulė protestų prieš užpuolimą banga? Aha, taip ir įsivaizduoju, kad protestuoja tie, kuriuos mes dabar kiekviena proga pašiepiame arba bent ignoruojame jų pasiekimus, jų gerus darbus.
***
Tai tiek ir užtenka man rašyti šia tema. Kurkime ne priešus, kurkime draugus.
Lietuvos rusai nerepatrijavo į Rusiją. Galima manyti, kad jie tiki sąjungos atkūrimu, o galima manyti, kad jiems Lietuva geresnė už Rusiją.
Lietuvos rusai nedaug išmoko lietuvių kalbos. Galima manyti, kad jie demonstruoja rusų kalbos viršenybę, o galima manyti, kad jiems apskritai sunkiai sekasi mokytis kalbų, galima manyti, kad jie patenkinti, jog lietuviai jiems atsako rusiškai. Gal jūs pastebėjote, kad daug Lietuvos žydų geriau kalbėjo rusiškai, o ne lietuviškai? Kodėl?
***
Putino Rusija nėra visa Rusija. Pasiimkime tą jos dalį, kuri nėra Putino Rusija.

patiko(39)