Vis tiek turite pamatyti!

Birželio 3, Šeštadienis

 

 

*
Netylėsiu!
Šiurpstu nuo abejingumo mūsų vaikams…
Iš visų dešimtokų pasityčiojo matematikos PUPP (pagrindinio ugdymo pasiekimo patikros) rengėjai. Metai po metų jie tai daro. Ir nei tėvai, nei seneliai, nei mokytojai (mokytojai?) neprotestuoja!
*
Įdedu kelių „užduočių“ pavyzdžius. Ar tikrai manote, kad reikia 10 metų mokytis (apie 1000 valandų – matematikos!), kad išspręstum tokius uždavinius?!
*
Tikriausiai manote, kad išrinkau pačius lengviausius?
Pirma, iš visų dvylikos uždavinių jūs neišrinktumėte nė trijų normalių, rimtų, verčiančių pagalvoti uždavinių.
*
Antra, kam dėti tokius uždavinius, kurie skirti tik protinę negalią turintiems vaikams? Kurie skirti tik tam, kad Partija ir Vyriausybė galėtų pasigirti – beveik visi atsiskaitė sėkmingai!
*
Trečia, ar jūs manote, kad bent kiek sąžinės ir padorumo turi tie, kurie kiekvienam moksleiviui per tą PUPP įteikia šešiolikos lapų paketą? Šešiolikos lapų! Supaprastintai, minimizuotai bandau jums parodyti: 16 x 20000 (dešimtokų daugiau…) = 320000 : 160 lapų (320 puslapių) = 2000 knygų. Inkvizitoriai užvakar sudegino daugiau kaip du tūkstančius storų knygų! (Jei užduotys – abiejose lapo pusėse, tai tik 1000 knygų…)
O mes kelis dešimtmečius užduotis (šešių uždavinių…) stojusiems į universitetą (institutą) užrašydavome kreida lentoje (pridedu pavyzdžius). Ekologija!
*
Ir dar. Pažiūrėkite į egzamino pakete pateiktą formulių rinkinį. Supratote, kad dabar šešiolikmečiai nieko (nieko!) mintinai neturi mokėti? Nes ministrė irgi mintinai nemoka Pitagoro teoremos…

*

 

 

 

 

patiko(15)