Visada pirmą kartą būna paskutinis kartas

Jums svarbesni pirmieji ar paskutinieji kartai?

*

Tai vienas iš 100 abiturientų klausimų. Filosofinis klausimas! Sugalvojau filosofinį atsakymą: visi paskutinieji kartai yra ir pirmieji kartai. Pavyzdžiui, gerai prisimenu kaip pirmą kartą paskutinę dieną buvau viengungis. Dar prisimenu, kad net graudų eilėraštį bandžiau parašyti supratęs, kad pirmą kartą studentas esu paskutinę dieną…

***

Pažiūrėkime į šios dienos pavasarį! Viskas pirmą kartą ir viskas – paskutinę tokią dieną…

Štai paskutinio sniego fone pirmieji tulpių daigeliai:

Štai paskutiniai sniego lopiniai – gaila, tiesa?

Štai pirmieji kačiukai išnykstantį sniegą palydi…

Mes lauksime pirmojo derliaus, lauksime!

Bet neskubinu, neskubinu… Nuo vaikystės man patinka štai toks vanduo su leduku, pridengęs žolę… Įsivaizduoju dviejų pradų sandūrą – vandens, šalčio, ledo ir žalumos, gyvybės, pavasario…

Jūs žinote romantišką kovo mėnesio pavadinimo aiškinimą? Tai kova – žiemos ir vasaros kova. Laimėtojas aiškus, bet ar mes ne su ilgesiu prisiminsime žiemą?…

Atsakymai

Burgis, 2012-03-03 10:30:43

Patinka kovas?…

Gediminas, 2012-03-03 10:55:14

Nuostabūs žodžiai, nuostabios mintys! 🙂

Kaip nelaukiu tos dienos kai pirmą kartą būsių studentas paskutinę dieną….

Marius A., 2012-03-03 15:21:54

Žinome, kad:

Analogiškai:

Quod erat demonstrandum.

——————

O jei manęs paklaustų abiturientai šio klausimo – neabejotinai atsakyčiau, kad pirmas kartas yra svarbesnis. Nes jis neabejotinai pirmas. O ar tai paskutinis kartas – to niekada negali žinoti. Gyvenimas gali pasisukti ir galiu vėl tapti studentu. Arba vėl įsidarbinti įmonėje, į kurią, maniau, kad einu paskutinį kartą… Ok, viengungis gal vėl nebūsiu (galima filosofuoti, ar išsiskyręs vėl yra viengungis ar šis statusas prarastas amžiams), bet, “exeptio firmat regulam”.

Pritariate?

Burgis, 2012-03-03 16:27:56

Mariui A.: visa tai taip teisinga ir… taip nesinori tikslumo! Abiturientas tuo klausimu sakiau ir dar sakysiu: galite įsivaizduoti mergaitės jausmus, jei apsilankiusi vyruko kambaryje ji netyčia pamatytų parašytą „pirmojo karto“ planą…

Marius A., 2012-03-03 16:39:14

“Pirmo karto planas” – Jūsų dukart paminėta idėja, ne mano. O dėl tikslumo – aš tik parodžiau, kad negalima dėti lygybės tarp pirmo ir paskutinio karto. Ir kalbu apie pirmą kartą, o ne “pirmą kartą”.

Iš kitos pusės – planuoti (o ne planą rašyti) vis tik reikia. Suprasti savo sprendimus, savo atsakomybę ir pasekmes. Plačiąja prasme.

Mykolas Okulič-Kazarinas, 2012-03-04 01:45:10

Paspaudžiau „Patnka“ ties „Patinka kovas?…“. Ne todėl, kad patiktų kovas, o todėl, kad patiko Jūsų, Bronislovai, straipsnelis, gražiai suliejantis pirmuosius ir paskutiniuosius kartus. (Prisiminiau profesoriaus, buvusio Žinijos draugijos direktoriaus Sauliaus Kanišausko mintis apie tai, kaip profesorius turi bendrauti su studentu.)

***

Taigi, straipsnis patinka, o kovas ne – nei patinka, nei nepatinka. Sniego likučių per mažai jau ir slidinėjimui, ir peizažui papuošti, ir namus apšviesti (šviesai atspindėti).

Visa kas aplinkui ims žydėti truputi vėliau.

Panašus tarpas yra lapkričio mėnuo, kai jau būna pasibaigęs Auksinis ruduo, dienos trumpos, o aplinkui pilkuma. Rudens tarpą užpildo civilizacijų karai: Vėlinės, Helovynas ir kalėdinės dekoracijos prekybos centruose.

***

Taip susiklostė, kad kovo 2 d. sukvietėme AKL visuotinį susirinkimą. Dabar pagalvojau, kad pataikėme į tinkamą laikotarpį. Dirbsime gamtos ritmu: kol kas ramiai apsvarstysime strateginius planus, susikaupsime ir pasiruošime imtis didelių darbų kartu su atgimstančia gamta. (Norėčiau, kad taip ir būtų.)

Aušra, 2012-03-05 09:13:05

Labai patinka ir laukiu, nes kovo mėnesį mano gimimo diena.

Birutė, 2012-03-09 08:20:50

Įdomi straipsnio formuluotė, kaip ir dauguma, kuriuos skaičiau, kai tik sužinojau apie šią svetainę.

Iš tikro pirmas kartas būna pirmas ir kartu

paskutinis, o paskutinis( ir yra pirmas, ir vienintelis, ir jo ir daugiau nebus. Kuris labiau patinka? Manyčiau priklauso nuo to kokie rezultatai, įspūdžiai, emocijos. Tai yra – pasekmė.