Visiems yra vietos

Liepos 1, Trečiadienis

*
Мир всем народам на свете.
Всем есть простор на планете, –
Свет и богат и велик.
Наши советские дети
Так изучают язык.
(Самуил Маршак)
*
Tai „įkalė“ man vaikystėje, tai „įkalė“! Žinoma, aš buvau imlus, lengvai išmokdavau visokius eilėraščius, bet už tai dabar kartais jie veliasi, kai visai to nereikėtų… Šis S.Maršako eilėraštis, tiksliau ta eilutė „visiems planetoje yra vietos“, iškart atėjo į galvą, kai sugalvojau parašyti apie žmonių įvairovę. Aš ją kasdien matau…
*
Kai kurios medicinos seselės, slaugės negali paslėpti antsvorio, savo senatvės, bet kaip puikiai jos dirba! Ar aš norėčiau, kad palatoje dirbtų kokia nors jauna blondinė, kuriai tikrai ne ligoniai galvoje? Ne!
*
Vis daugiau nutukusių vaikų, bet ar dėl to jie blogesni? Ne! Jiems blogiau, bet kitiems jie kartais šimtą kartą geresni už tuos gražuolius, vikruolius.
*
Labai daug žmonių su akiniais… Bet ar jie blogiau dirba, blogesni vyrai (žmonos), mamos (tėčiai), dukros (sūnūs)? Ne! Mes net nebepastebime, kiek daug žmonių su akiniais.
*
Negalima diskriminuoti žmonių dėl amžiaus, išvaizdos, aprangos, išsilavinimo, manierų, kalbos… Bet „pagauk“ save, „pagauk“ – tu tai darai! Ir ne tik tada, kai, pavyzdžiui, kažkieno apranga nešvari. Net tada, kai vos pažiūri į mane, įvertini amžių ir „nurašai“. O juk aš vis dar moku šį tą, aš nekenkiu tau, o norėčiau padėti tau ir mano „širdyje ne sutema“…
*
Pagalvok. Įsivertink. Gal ir tave diskriminuoja? Kaip į tai reaguoji?

patiko(64)