Žydėjimas toks – lyg užuojauta…

Liepos 9, Šeštadienis

(Gimnazijos direktoriaus pokalbis su abiturientais ir savimi)

zydi_r4

Ką tik buvo gegužė! Gegutė kukavo, metus ir pinigus jums padalijo.

Ką tik buvo birželis! Ką tik! Aistras ir hormonų audras slopino įtemptas darbas, jaudulys, nerimas. Buvo sėja, ar jūs pastebėjote? Ar jūs visi žinote, ką reiškia biržyti?

*

Užgeso (be nosinės…) Joninių laužai – ir jau liepa! Beveik vidurys! Tas žydėjimas dabar jau ne pavasarinis, dabar jis lyg tvanas, lyg skubantis srautas…

zydi_r3

Žydėjimas virš to, kas daryta – nepadaryta, virš to, kas nuskendo, pražuvo… Žydėjimas visada virš, virš, virš… Toks ir jūsų žydėjimas, nepriklausomai nuo įrašų atestatuose…

*

Jus egzaminavo, surikiavo. Vienas procentas egzaminą laikiusių gavo po 100, vienas procentas – po 99, vienas procentas – po 98, …, vienas procentas – po 2 ir vienas procentas – po 1. Legenda gyva! Ar jūs ja tikite? Ar jūs pasitikite tuo, kaip jus surikiavo? Kažin kodėl tie užsieniečiai klausia: „Ar tu esi „top five“, „top ten“ klasėje?“ Juk jūs žinojote, kuris kuriame „tope“ klasėje esate, tiesa? O dabar jus surikiavo kitaip, tiesa? Ir jūs sunerimote… Nebežinote, ar mokate daugiau nei atlyginta, ar mažiau?

*

Ruduo jus įvertins, brandus ruduo… Bet kai kas gali įverčio sulaukti ir anksčiau. Žiūrėkite, dar tik žydėjimo metas, o vienas obuoliukas jau nukrito… Sukirmijęs.

derlius_1

Visi subręstame skirtingu laiku. Štai šiandien mudu savo sode jau suvalgėme šešias šilauogių uogas (aš – keturias, o mano mieliausioji – dvi, nes ji daug daug žirnių suvalgė!), o kieme šilauogės dar žalios… Ateis ir tavo valanda, ateis, būk kantrus!

derlius

Tik šita veislė kažkokia įtartina – vis po vieną kitą uogelę nukrenta, nukrenta…

Bet jūsų, dvidešimtoji, laida – geros „veislės“. Geriausia per penkmetį, tiesa? Ne vien apie brandos egzaminus kalbu. Prisiminkime „Šimtadienį“, „Paskutinį skambutį“, „Kaljano grupę“, „Metų knygą“, …

*

Jūsų žydėjimas – užuojauta mums, pasiliekantiems. Bet ne gailestis! Laikas yra tolydus, erdvė yra tolydi, todėl jūsų keliai yra ir bus mūsų laike ir mūsų erdvėje.

patiko(1)RSS

Atsakymai (4)

Burgis, Liepos 9 19:05  #

Reitingams…

patiko(0)Ieva, Liepos 9 21:26  #

puiku

patiko(0)Vaiva, Liepos 10 12:23  #

Taip romantiškai ir lyriškai, atrodo ne vyriškos giminės atstovo rašyta, bet viskas teisinga,džiaugiuosi kartu su Jumis šiais abiturientais. Gyvenimas viską sustato į savas vietas ir kartais taip trokštami, bet neįgyvendinti dalykai jaunystėje tampa beveik užmirštais ir nereikšmingais senatvėje. Tikiuosi, kad šių dienų jaunimui taip nenutiks :)

patiko(0)Jūratė Ablačinskaitė, Liepos 10 16:02  #

Laimingi (ne tik) abiturientai, galintys skaityti/girdėti tokią direktoriaus kalbą.

patiko(0)XHTML

Leistinos XHTML žymos:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>