36 tūkstančiai puslapių

Darbo partijos byla susideda net iš 36 tūkst. puslapių.

(lrytas.lt)

*

Aš jums jau ne kartą sakiau. Aš jums jau ne kartą rašiau – mes pražudysime valstybę biurokratiniu idiotizmu.

Pakartosiu – jei mažos gimnazijos direktorius per dieną turi pasirašyti po 10-20 dokumentų – tai tragikomedija. Todėl kad nė genijų genijus negalėtų ne tik įsigilinti į tuos dokumentus (o reikėtų! nes juk pasirašydamas atsako!), bet net perskaityti negali. O jei vis tik skaito, tai kada tas direktorius dirba?!

*

Kas, kiek žmonių gali perskaityti 36 000 bylos puslapių? Perskaityti, įsigilinti, palyginti? Kas sukūrė tą bylos monstrą? Už kiek sukūrė, už kieno pinigus? Aš jums sakau: jei tai padaryta stropiai, rimtai, atsakingai, jei tai darė kvalifikuoti specialistai, tai darbo vertė seniai seniai viršija 25 milijonus litų, dėl kurių ir yra ta byla! Norite ginčytis? Pagalvokite apie „Snoro“ likvidavimo išlaidas.

*

Tada paklauskime taip: kam naudinga sukurti tai? Kam apskritai naudinga užversti valstybę popieriais, elektroniniais dokumentais, duomenų bazėmis, statistinėmis ataskaitomis, viešųjų pirkimų procedūromis? Aš jums pasakysiu: tiems, kurie nei moka, nei nori dirbti. Tiems, kuriems drumzlinoje „informacijos“ jūroje patogu gaudyti dideles pinigų, privilegijų žuvis. Sau ir savo klanams.

*

Tai dabar pasakykite man, kas skatina emigraciją? Kas skatina nesąžiningumą? Kas skatina gyvenimą pagal taisyklę, kurią eilėraščiu „įrėmino“ Sergejus Michalkovas:

*

Ты пустился в путь опасный, —

Сердце мечется в груди.—

Сядь на камешек, несчастный,

Образумься, не ходи.

Умный в горы не пойдет.

Умный гору обойдет.

*

Nesuprantantiems VU kalbos, savaip išversiu paskutines eilutes: protingi pasinaudoja dokumentų kalnais, kad pasiektų savo viršūnes be didelių fizinių ir dvasinių, dorovinių ir intelektualinių pastangų…

Atsakymai

Burgis, 2012-12-07 08:56:01

Įvertinkite…

petras, 2012-12-07 10:18:57

Viskas normalu. visa tai įeina į “demokratijos” kainą.

Nerijus, 2012-12-15 14:04:29

Dėstytojau pažiūrėkite filma Zeitgeist. Jai turėsite laiko visas jo dalis. Būtų įdomu sužinoti Jūsų nuomonę apie visa tai