Ačiū Tau, Mindaugai!

Jaučiuosi skolingas Bronislovui Burgiui. Nežinau, kaip kitaip jam dabar padėti, todėl bent jau parašysiu, ką pats manau, ką žinau, ką jaučiu.

Vardan visų buvusių, esamų ir būsimų KTUG moksleivių Burgis PRIVALĖJO pasiekti, kad taisyklės nebūtų laužomos be pasekmių. 25 metus jam tai pavyko daryti sklandžiai. Deja, šis atvejis pareikalavo jo asmeninės aukos. Ir vardan visų savo moksleivių Burgis paaukojo VISKĄ. Skausmingesnės aukos nelabai įsivaizduoju.

Tai yra šlykščiausia įmanoma istorija visoje Lietuvos mokyklos istorijoje.

Ta mergina ir jos tėvai net nesuvokia, ką pridirbo. Ne-su-vo-kia.

Pats Burgis su ja šnekėdamas tuo metu puikiai suvokė, kad merginos ir jos tėvų pozicija yra maksimaliai destruktyvi ir ant kortos stato VISKĄ, ką iki tos dienos puoselėjo ir diegė Burgio sukurta išskirtinė BŪTENT TUO POŽIŪRIU gimnazija.

Kaip rusai sako: “lomat – ne stroit”. Pasekmes pajus VISI Lietuvos pedagogai.

Aš didžiuojuosi, kad mokiausi toje gimnazijoje. Ir didžiuojuosi, kad turėjau tokį Direktorių, kaip Burgis. Tie trys metai KTU Gimnazijoje ir bendravimas su B.Burgiu taip kontrastuoja su sovietinės mokyklos, iš kurios išėjau, palikimu, kad net nesugalvočiau, nuo ko pradėti apie tai pasakoti.

Žiauriai liūdna istorija. Visgi tikiuosi, kad teisingumas laimės.

Nematę KTUG iš vidaus akivaizdžiai net neįsivaizduoja, apie ką čia kalba. Ypač tai atskleidžia tokie pareiškimai, kaip iš piršto laužtas neva “pedagogas turi būti žiaurus”. Iš kur tai?… Kas čia per nesąmonės? “Griežtas” ir “principingas” nėra tolygu “žiaurus”.

Burgis yra principingas ir kartu naivus idealistas. Už tai aš asmeniškai jį labiausiai vertinu. Jis niekad nebijojo apsijuokti, atrodyti kvailokai dėl savo idealizmo, dėl savo sąmoningo naivumo, pamokslautojiško tono. Vaikų tarpe tai – rizikinga. Bet KTUG tvyrojo nerašytos sutarties atmosfera. Buvo labai daug laisvės, tačiau buvo labai aiški ir griežta riba, kurios nevalia peržengti nepaminant viso SUSITARIMO DVASIOS.

Mes, mokiniai, jautėmės labai gudrūs ir nuolat Burgį provokavome. Jis niekuomet nevengė nuoširdžios diskusijos, niekad į mūsų paaugliškas provokacijas neatsakė formaliu viršenybės demonstravimu. Ne, jis visuomet su mokiniais kaip su lygiais sau stojo į argumentų kovą. Jis nevengė sunkių, neparankių ar kontraversiškų temų. Pas jį bet kada galėjai ateiti su kvailiausiu klausimu. Ne kartą esu pats tai daręs. Jis man buvo labiau vyresnysis brolis, autoritetingas draugas, o ne biurokratinis personažas. Ir būtent dėl to nuolat norėjosi jį nurungti, priremti prie sienos smile emoticon

Tačiau būtent dėl to jis visus 25 metus buvo itin pažeidžiamas. Tiesa pasakius, aš visuomet stebėjausi, kaip jam pavyko tokios istorijos išvengti tuos 25 metus. Juk visa, ko pakanka tokiam atvejui – gudraus ir kryptingo, trumparegiško ir atkaklaus savanaudiškumo. Destrukcijai reikia labai nedaug.

Didelė laisvė visuomet suteikiama mainais į didelę atsakomybę. KTUG bent jau mano mokymosi metu buvo itin laisvamaniška atmosfera. Ten iki šiol nėra uniformos. Buvo mokinių su skiauterėmis, auskarais nosyje. Visko buvo. Ir Burgis pasakydavo savo nuomonę apie skiauteres, auskarus nosyje ir pan. Bet tik tiek. Tai buvo tiesiog jo nuomonė. Nes tai nebuvo joks taisyklių ir BENDRUOMENĖS SUSITARIMO laužymas. Todėl ir skiauterės ir auskarai nosyje likdavo, jei taip nuspręsdavo jų turėtojas. Bet tai buvo labai svarbi ir subtili įtampa, verčianti apmąstyti, įsisąmoninti savo poelgius ir sprendimus.

Viso to garantas buvo SUSITARIMAS. Tūkstančiai puikiausių mokinių gimnaziją baigė išmokę, kad SUSITARIMAS, ŽODIS yra vienas svarbiausių dalykų gyvenime. Ir to garantas visuomet buvo Burgis. Tačiau atėjo laikas ir garantas tapo sudegintas kaip saugiklis.

Jeigu Burgis būtų kaip bestuburė ameba leidęs trumparegių tėvų ambicijų pakurstytai moksleivei sutrypti tūkstančių susitarimą gerbusių moksleivių ir jų tėvų garbę, aš būčiau priverstas jo paties nebegerbti. O juk Burgiui buvo likę dirbti vos keli mėnesiai…

P.S.: gražu žiūrėti į to vaikino, kuris vis tik PALIKO gimnaziją ir į jo mamos kalbą. Nors ir nusižengęs, jis liko aukštai iškelta galva. Jam liko atviri visi keliai. O mergina išties, – nepakaltinama. Kuo toliau, tuo labiau žaviuosi šiuo taikliu, dvigubą reikšmę turinčiu, Burgio sugalvotu jos apibūdinimu. Ne-pa-kal-ti-na-ma. Net ir degdamas kaip saugiklis Burgis sugebėjo nušvisti kaip kometa. Ne kiekvienam, žinoma, tai suvokti.

Atsakymai

Burgis, 2015-03-17 07:35:43

Dar kartą – AČIŪ!

Burgis, 2015-03-17 07:44:00

O dabar – komentaras.

Aš galvojau, kad patyčios jau pasiekė kulminaciją. Klydau… Vakar ir šįryt supratau, kokia galybė (ar menkystė…) stojo prieš mane…

*

Jūs sakote – kodėl tu nekalbi? Mano protingi patarėjai sako – kuo tu labiau kalbėsi, tuo labiau kaltas atrodysi. Tu neturi teisintis, gintis, kalbėti turi tie, kurie nori tave, tavo vertybes, švietimo vertybes, teisingumo vertybes apginti.

*

Žinoma, aš būtinai jums papasakosiu esminius įvykio, proceso dalykus. Bet dar ne dabar… Kita vertus, kur papasakosiu? Panašu, kad dabar jau bus sunku rasti tų žurnalistų, kurie norės pamatyti ir kitiems parodyti abi puses… Bet rasime vietos interneto platybėse!

*

Patikinu jus dar kartą: aš niekam nieko blogo nenorėjau! Aš niekam nieko blogo nepadariau! Aš ne savo kaltę norėjau išpirkti pinigais, o savo gyvybę. Ir man pavyko. Bent laikinai…

Bernardas, 2015-03-17 08:07:32

Pritariu kiekvienam Mindaugo žodžiui. Kaip ir buvo žadėta, dabar visi žino, ji- nepakaltinama! Apmaudu, jog auka tokia didelė. Esamiem gimnazistam tai puiki pamoka, būsimi- norės parūkyti suole.

Arturas, 2015-03-17 08:36:37

Jūs sakote – kodėl tu nekalbi?

Nekaltas , neatsiprasysiu ir jokios toleracijos pamatines vertybes griaunantiems. Vienu sakiniu i kameras. Ir ramu. Visiems

1982 Jamesas Q. Wilson ir George’as Kellingas paskelbė straipsnį „Sudaužyti langai“ apie policiją ir nusikaltimų prevenciją.

Jei už nežymius pažeidimus, tokius kaip šiukšlinimas ar alkoholio vartojimas viešoje erdvėje juos įvykdę pažeidėjai lieka nenubausti – tai ilgainiui veda prie daug rimtesnių nusikaltimų. Jei, tarkime, parkuose ar kitose blogėjančios būklės viešosiose erdvėse dėl baimės vis rečiau lankosi žmonės – tose erdvėse vis labiau įsitvirtina nusikaltėliai.

ET, 2015-03-17 08:45:00

Labai Jus užjaučiu.

Burgis, 2015-03-17 08:49:56

Et: Mieloji ir Gerbiamoji! Ačiū Jums, bet užjausti reikia ne mane… Na, mane užjausti reikia gal nebent dėl to, kad nuotraukose ir vaizdo įrašuose atrodau kaip iš Osvencimo… 🙂 Bet tai tik dėl to, kad medikai nebespėja manęs remontuoti. Tuoj padidinsime tempus, vėl gražiau atrodysiu! 🙂

*

Jūs daug metų dirbote švietimo baruose, Jūs geriau nei kiti matote, kas dabar vyksta ten…

apropos, 2015-03-17 09:00:42

O aš tai siūlyčiau paskelbti visus tuos įrašus be jokių kupiūrų ir komentarų, ištisai. Ir būtent pačius garso įrašus, bet ne popierines išklotines. Spėju, kad kaip proceso dalyviui jie turėtų būti prieinami, o po teismo galėtų būti ir viešinami. Kam čia užsiiminėt spekuliacijom – tegul faktai kalba patys už save.

Burgis, 2015-03-17 09:12:13

apropos: taip ir žadame padaryti! Bet kol kas net aš tų įrašų neturiu…

Temidė, 2015-03-17 09:13:31

Bet tai negi tie advokatai jums nepataria, kad būtų geriau viską pripažint ir gailėtis? Ar jaučiatės protingesnis ir už advokatus?

Burgis, 2015-03-17 09:31:37

Temidei: ne, mano advokatai geri, jie tokių nesąmonių nepatarinėja.

Jonas, 2015-03-17 09:32:57

Nežinau kiek čia galima rašyti, bet aš esu susidūręs su KTUG gimnazistais, ypatingai senesnių kartų, su vienu, kitu turėjau darbinių reikalų. Labiausiai man iš tikro gaila ne pono Burgio, ne moksleivės, o būtent antrojo išmesto (kadangi žiniasklaida rašo, jokia čia jau paslaptis). Neteisybė, aš aišku į kiekvieno žmogaus galvą neįsiskverbsiu, bet manau tam žmogui yra dabar sunku. Jo tėvai aišku garbingai priėmė pašalinimą ir t.t, bet žinoti kad bendrininkė ne tik liko mokykloje, dar gavo pinigų, aš manau jaunam žmogui didžiulis psichologinis smūgis. Bent man būnant jo metų, būtų buvęs. Už pasekmes reikia atsakyt, bet čia gavosi kas gavosi. Nesąmonė kažkokia…

Antra vertus, niekada nesutikau ir nesutiksiu, kad pilnamečiai moksleiviai negali gerti ar rūkyti, būkim biedni bet teisingi, ne su vienu iš KTUG teko ir čierką pakelti ir mačiau rūkantį nevieną. Bet iš jų žmonės vistiek išėjo, kai kurie dabar labai aukštas pareigas užima arba užsienyje padarę karjerą. O kas būtų jeigu jie būtų išmesti 🙂 Čia tik šiaip pamąstymams.

petras, 2015-03-17 09:37:46

taigi. man tai kaip pašaliniam žmogui nežinančiam jokių įvykio aplinkybių, natūraliai kyla keli klausimai. jeigu mergina buvo pagauta rūkanti ir gimnazijos taisyklės neleidžia to daryti, tai kodėl jinai nebuvo pašalinta iš gimnazijos ?? (nes kaip supratau iš ankstesnių komentarų ji vis dar tebesimoko gimnazijoje ar ne ?) ir jeigu jinai nebuvo pašalinta, tai kam jai (ar jos tėvams) tada kreiptis į teisėsaugą ?

Burgis, 2015-03-17 09:45:30

Jonui: Jūs ne viską žinote… Paguosiu Jus tik tuo, kad tas vyrukas ir jo šeima – aukščiausia klasė! Ir jokios nuoskaudos tas vyrukas nejaučia, nes jis žino – jo gyvenimas pakeltas į aukščiausią lygį.

Rasa, 2015-03-17 09:46:54

Jonai 🙂 Suaugę žmonės viską gali. Ir nesuaugę gali. Gerti, rūkyti, užsiiminėti seksu ir dar belenko. Vat pats pats paprasčiausias pavyzdys. Tu turbūt suaugęs žmogus. Gal būt turi žmoną. Ir ar kaskart eini pas kitas, kai tik užsimanai? Juk išties su žmona sieja tik susitarimas būti ištikimu toms taisyklėms, kurių nuspredžiate laikytis, kad sąjunga būtų teisinga, garbinga ir laiminga. Juk esi turbūt sveikas vyras ir GALI, kalbant tavo žodžiais 🙂 Ar todėl, kad tu GALI tai daryti, tu turėtum tai daryti ir dar paskui labai pykti, jei žmona pagavus tave išspirtų per duris? :)))))))

O vaikinukas ne traumuotas bus, jis išties garbingas ir išties šaunuolis. Jis tiesiog sąmoningas žmogus jau dabar. Sąmoningų tėvų sąmoningas vaikis. Jis prisiima atsakomybę už savo veiksmus, o tai rodo, kad jis jau brandus. Va tokiais aš stengiuosi išauginti savus vaikus. Tokių gimnazijoje daug. Esu kalbėjus apie tai seniai ir ne kartą su gimnazistais. O va dėl to, kad tau būtų buvęs smūgis tai, apie ką rašei- kad ta mergina gavo pinigų :))))))))))) Va dėl to tu ir nebuvai gimnazistu! 🙂 Ten kitokie vaikai. Dauguma kitokie.

Jonas, 2015-03-17 09:59:16

Rasai, aš jaunas dar (bent taip tikiuosi), neturiu net 30 🙂 Ir žmonos neturiu… O taip tai šeimos santykiai ir rūkymas/alkoholis du skirtingi dalykai. Negalima juos lyginti. Aš neskatinu alkoholizmo, bet kartais, atitinkama proga, išgerti, nematau nieko blogo ir nežadu pripažinti kad čia baisi nuodėmė 🙂 Daug kontraktų taip pasirašoma…

Ne, ne taip supratot, tikrai man ne pinigų būtų gaila, o pačios situacijos, žinoti kad kažkas sėdi už aš nubaustas. Aišku, kaip svetainės šeimininkas sakė, aš daug ko nežinau šitoje situacijoje.

O taip tai dėl KTUG , ne aš ten nesimokiau, esu rašęs, aš mokykloje apskritai nelabai gerai mokiausi, bet nemanau, kad tik KTUG žmogų gali išauginti 🙂

Iš šalies, 2015-03-17 10:24:37

Burgiui: Dėl nuotraukų reikia užjausti fotografą, ne jus.

Darius, 2015-03-17 10:25:25

Jonai, tu pats parašei, “…jog nemanai, kad tik KTUG žmogų gali išauginti”.

Eilinei mokyklai kartais pavyksta išauginti žmogų, o KTUG – beveik visada Žmogų. Ar matai skirtumą?

Rasa, 2015-03-17 10:29:15

Jonai, nežadu nei tavęs nei kažko auklėti 🙂 Žmogus sulaukęs tavo metų arba supranta, kad yra ir kiek yra vertas jo asmeninis Žodis (pasižadėjimas) ir jo laikymasis (atsakomybė už jį) arba ne. Bet kokiuose santykiuose, bet kuriose situacijose. Paprastai jau turi ir susiformavusias vertybes. Nuosavo žodžio nesilaikymas ir atsakomybės vengimas mano akimis paverčia žmogų mazgote. Jei tau nepriimtinos kažkokios sąlygos, tu nežadi jų pildyti. Jei žadi- laikykis. Viskas paprasta kaip du kart du. Bet kokiuose santykiuose tai galioja- šeimoje, versle, normalaus bendravimo. Visur.

Tomas Juškevičius, 2015-03-17 10:33:42

Keistos diskusijos šia tema. Seniai visiems aišku – taip, rukė. Ir turi už tai atsakyti vienaip ar kitaip. Jei taisyklė apie nerūkymą atitinka bendras mokyklų nuostatas ir yra teisėta, moksleivė turėjo būti išsyk iš gimnazijos pašalinta, kodėl gi tai nepadaryta?

Bet juk kalba ne apie tai. Kalba apie tai, ar buvo grasinta ir ar buvo darytas spaudimas paauglei. Kol kas spaudoje pasirodžiusi informacija rodo, kad buvo. Labai būtų smagu, jei direktorius tai pakomentuotų ir paneigtų. Bet to nėra ir yra tik ugningi ir emocingi šūksniai tyrlaukiuose. Ir talpinimas tekstų iš “savo komandos”.

Kas iš visų tų emocijų? Vienas informacijos apie spaudimo darymą paneigimas kalbėtų dešimtsyk įtikinamiau.

Jonas, 2015-03-17 10:36:07

Galiu būt žmogus iš mažosios, man nesunku. gyvenau kaip žmogus, taip toliau gyvensiu. Tiek šiaip istoriškai noriu priminti, kad toks požiūris leido atsirasti Hitleriui ir žūti krūvai žydų. Aš baigiau 🙂

Rasa, 2015-03-17 11:04:44

Jonui: 🙂 Aš asmeniškai nelaikau tavęs blogu žmogumi, ar žmogumi iš mažosios raidės 🙂 Juk nepažįstu tavęs nei trupučio. Gyvenk tu kaip nori, linkiu visokieriopos sėkmės 🙂 Juk kalbu tik apskritai apie žmonių laikymąsi savų pasižadėjimų. Tu nepriimk asmeniškai 🙂 Nežinau ar pav. aš galiu laikyti save panašia į Hitlerį dėl to, kad stengiuosi laikytis to, ką pažadu. Sau, vaikams, draugams. Kad taip auklėju ir savus vaikus. Mokau juos tiesiog nežadėti to, ko nežada išpildyti. Ir prisiimti atsakomybę už savo sprendimus. Ne tik mokyklose, kuriose jie mokėsi. Visur. Kasdien.

Šiaip jau aš ne visai sutikčiau su Darium 🙂 Vaikai (mano manymu) turi patys pasirinkti, kurioje ir kokioje mokykloje jie nori mokytis, kuri jiems artima ir kurios taisyklių jie nori laikytis, kuri juos labaiusiai skatintų tapti gerais žmonėmis. Pav. mano vaikai labai skirtingi ir jie pasirinko skirtingas mokyklas. Gavo daug labai skirtingų “pamokų”.

Aurelija, 2015-03-17 11:07:14

O aš tai tikrai neišsigandau perskaičiusi tas ištraukas. Kai čia aplink visi kalbėjo, kad Direktorius jau sumokejo pinigus, nes turbūt jaučia, kad prisidirbo, tai buvau išsigandus – gal tikrai kas Direktoriui išsprūdo… Bet kai skaičiau poklabius tai taip ir girdėjau Direktoriaus balsa tuos žodžius sakantį. Ir viską supratau, ir viskas labia teisingai pasakyta. Gal kiek ir griežtokai vietomis, bet esu tikra, kad dėl iš viso to neteisingumo kylančių teisėtų emocijų.

Labai žaviuosi terminu “nepakaltinama”, nes jis šitoj situacijoj yra labai taiklus!

Laikykitės, Direktoriau visi jums, Gimnazijair gimnazistams labai daug ko pavydi ir iš to kyla visa ta neapykanta. Tik žvirbliai skraido būriais…

Virginija, 2015-03-17 13:15:51

Gerb. Mokytojau, labai skauda sirdi, del to, ka tie vadinami tevai, Jums isdarineja. Tikrai skauda ir kartu labai pikta, kad kazkas sumane( ar is pavydo ,ar is durnumo) SUGRIAUTI TOKIA GRAZIA GIMNAZIJA, JOS IDEJA. Mano vaikas baige gerb.Direktoriaus Gimnazija ir del to labai LAIMINGAS IR ISDIDUS. Taip pat ir as, kaip mama laiminga. Tikejausi,kad ir anukai gales Gimnazijoje mokytis, bet , matau, kad nespes. Kazkam labai rupi sunaikinti. Gerb. Mokytojau zinokit, mes mylim Jus!

Ema, 2015-03-17 13:40:08

Broniau, ( manau turiu teisę taip kreiptis, nes kažkada buvom gerai pažįstami ). Linkiu stiprybės, nes jos dar reikės. Pati dirbu mokykloje ir gerai žinau, kokių yra tėvų. Jie dėl savo vaiko, kuris jiems kaip altorius, padarys viską, o mokytoją apipilti purvu ( ir ne tik) jiems – norma. Nedirbantys mokykoje neįsivaizduoja, kokie dabar mokiniai ir tėvai. Aišku, tokių mažuma, bet ir vieno klasėje užtenka, kad ne tik dirbti, gyvent nesinori. Atsiras, kas man pasiūlys – nedirbk. Bet kai tau seniai ne 16-ka, kur jau čia išeisi. Be to, o kodėl aš turiu išeiti – mano žinios, patirtis ( turiu mokytojo metodininko kategoriją ) reikalingi kitiems mokiniams. Tik gaila, kad per tokius ,,altorius” ir jų gimdytojus darbas nebeteikia džiaugsmo.

Beje, dėl mokinio elgesio esu rašiusi, ir ne tik aš,pareiškimą policijai.

Dar kartą stiprybės ir sveikatos. Tikiuosi, kad po keleto metų ir mano anūkas mokysis GIMNAZIJOJE.

Burgis, 2015-03-17 14:03:03

Ačiū, Ema! Žvėriškai smalsu, kuri čia Ema… 🙂

Darius, 2015-03-17 14:26:32

Čia Ema iš J.Štrauso operetės “Šikšnosparnis” 🙂

tik tiek, 2015-03-17 14:37:07

Kartais reikia matyti ir savo klaidas.

R.E.L.?, 2015-03-17 14:41:19

Ar tiesa, kad mokykla neturėjo rašytinių elgesio taisyklių?

Burgis, 2015-03-17 15:34:16

R.E.L: dešimt taisyklių moksleiviams galioja bent 20 metų. Žinoma, jos parašytos! Štai jos:

***

MOKSLEIVIŲ TAISYKLĖS

***

Pagrindinė taisyklė – žinoti taisykles

Pagrindinė nuostata – kasdien tobulėti

***

  1. Gimnazijos moksleiviai laisvanoriškai priima Švietimo įstatymu, Gimnazijos Įstatais, šiomis taisyklėmis ir kitais švietimo dokumentais nustatytas pareigas.

  2. Moksleiviai turi tausoti Gimnazijos patalpas, inventorių. Ir už netyčia padarytą žalą atlygina kaltininkas.

  3. Moksleiviai turi stropiai ir sąžiningai mokytis, pagarbiai elgtis su mokytojais, visur būti mandagūs ir kultūringi.

  4. Gimnazistai negali gerti alkoholinių gėrimų, rūkyti, vartoti narkotikų.

  5. Moksleiviams netinka keiktis, meluoti, vėluoti.

  6. Gimnazijoje neapgaudinėjama. Nusirašinėjimas netoleruojamas.

  7. Be pateisinamos priežasties negalima praleisti pamokų.

  8. Moksleivis, gavęs bent vieną nepatenkinamą (1, 2, 3) arba du silpnus (4) trimestrinius įvertinimus, pašalinamas iš Gimnazijos.

  9. Moksleivis, gavęs bent vieną silpną (4) trimestrinį įvertinimą antrą kartą, pašalinamas iš Gimnazijos.

  10. Moksleivis, kurio elgesiu nepasitenkinimą slaptu balsavimu išreiškė bent pusė klasės bendramokslių, apsvarstomas Pedagogų tarybos susirinkime.

***

Visiems gimnazijos bendruomenės nariams (moksleiviams, jų tėvams, mokytojams, administracijai) diegiama samprata, kad niekas gimnazijoje neturėtų būti baudžiamas – nusipelnęs bausmės pats turi palikti gimnaziją.

Burgis, 2015-03-17 15:34:42

tik tiek: prašyčiau vieną kitą mano klaidą paminėti…

Temidė, 2015-03-17 15:37:29

R.E.L: Neturėjo… Iš kur tau turės. Ten visi klausydavo Burgio. O Burgis nemėgsta popierizmų. Jis net neusitvarkė iki galo gyv. vietos deklaravimo kandidatavimui į Tarybą. Juokingiausia, kad mano pusiau-debilas klasiokas sugebėjo sėkmingai įsiregistruot ir vos nepateko į Tarybą.

Sunku kūrybingoms asmenybėms.

Temidė, 2015-03-17 15:40:38

Bet ar tos taisyklės kur nors patvirtintos? Turi juridinę galią?

Temidė, 2015-03-17 15:44:49

Burgiui: jūsų klaida – savo tinklaraštyje ribojate žodžio laisvę, trinate jums nepatinkančius komentarus, sąmoningai formuojate teigiamą savo įvaizdį. O Delfi komentaruose skaitytojai gali nuomonę reikšti laisvai, todėl turite kelis šimtus jus smerkiančių komentarų.

Daugiau atvirumo, p. Burgi.

Temidė, 2015-03-17 15:48:55

Šitam tinklaraštyje irgi ne viskas tvarkoj su taisyklėmis – nėra privatumo nuostatų, neskelbiamos komentavimo taisyklės, slapukų politika ir kt.

aina na, 2015-03-17 16:00:04

Gal Adefalija persivadino Temide?

Temidė, 2015-03-17 16:01:47

Ne, aš anksčiau buvęs Sakalas. Prieš tai buvau dar ten kažkuo…

aina na, 2015-03-17 16:07:02

Reik ir man keist “KLYCKA”, nes labai trina. Pasivadinsiu as tada ASILAS, ar tiks ?

Temidė, 2015-03-17 16:09:56

Gundymas matematika:

Neįvardintas nusikaltėlis buvo nuteistas 4 metų laisvė atėmimo bausme. Kiek mažiausiai ir kiek daugiausiai vasario 29 dienų gali pasitaikyti bausės atlikimo laikotarpiu?

Sokolovas, 2015-03-17 16:17:43

KO GALIMAI SIEKIA KTU GIMNAZIJOS BEI BURGIO PUOLĖJAI

Nesvarstau ir nesvarstysiu žiniasklaidos pranešimų, “pokalbių įrašų”, ir kitų IŠ KONTEKSTO IŠPLĖŠTŲ EPIZODŲ. Sveikas protas ne tik negali sutikt su tuo, kad viena šeimynėlė gali sujaukti visą Gimnazijos Gyvastį, bet ir verčia ieškoti TIKRŲ PRIEŽASČIŲ bei slaptų motyvų…

Manau, jog vanagams-reformatoriams rakštimi tapo išties Universitetinė Gimnazija, kurios mokiniai MOKOSI, o ne “eina” nuolat darkomas bei biurokratizmo prievartaujamas “programas”.

Net pretendentai į KTUG vadovo pareigas įslaptinti…

Yra pagrindo manyti, jog KTUG siekiama paversti eiline, “balastui” prieinama, gimnazija, anokia butaforija, kuomet apibūdinimas “KTU gimnazija” pavirs vien dekoracija, anokiu “istoriniu šešėliu”.

Jei “konkursą” ( įslaptintą farsą? ) laimės nieko bendro su KTUG neturėjęs asmuo, tai tuomet viskas taps dar aiškiau, negu yra dabar…

Temidė, 2015-03-17 16:22:25

Sokolovai, išspręskit mano uždavinį. Pateikit visus galimus sprendimo metodus.

Tomas Juškevičius, 2015-03-17 16:24:53

Tik liudijimas: mano komentarą irgi ištrynė, nors ten nebuvo įžeidžiančio turinio ir, be kita ko, pasivadinta tikru vardu ir pavarde, kuriuos p. B. Burgis žino. Kodėl?

Temidė, 2015-03-17 16:27:15

Sokolovai, gal ir patikėčiau, jei pats N kartų nebūčiau išvadintas “pacientu” šio tinklaraščio komentaruose.

Temidė, 2015-03-17 16:30:42

Todėl, Tomai, todėl…. Juk sakiau, kad ištrins. Šia publikuoja tik pritariančius. Čia patekt daug sunkiau nei į Acta Mathematica.

Tomas Juškevičius, 2015-03-17 16:31:05

Sokolovai: manding jums paranoja. Normaliam civilizuotam pasaulyje visur yra teismai ir jie nagrinėja ieškinius. Tokia tad ir ši situacija. Kas ką griauna? Kurią gimnaziją griauna? Jei įstaiga neišsilaikys be vieno žmogaus – tai ji suvis nieko neverta. Čia kaip – “yra Putinas, yra Rusija, nėra Putino, nėra Rusijos”.

Tokio tipo šūkavimai kvepia Garliava, gal gana jau to?

Man labai labai sunku patikėti, kad direktorius, kurio ir paties šeimoje yra nemažai teisininkų, nežino, kad vis tiek galų gale jis laimės bet kokią byla jei akivaizdžiai yra teisus. Bet iš situacijos, bent kol kas, taip neatrodo.

Iš kur atsiranda kompensacijos bylos eigoje ir t.t.? Apie tai nekomentuojama tiesiai šviesiai. Kai niekas iš B. Burgio pusės nekomentuoja situacijos konkrečiai ir aiškiai, nenuostabu kad daugiau girdima kita pusė, kuri tai daro.

Sokolovas, 2015-03-17 16:31:35

Temidei. Nereikia būti tokiam pažeidžiamam 🙂

Pacientas- dar ne ligonis, tiesa? Einate, pavyzdžiui, eilinio sveikatos patikrinimo, ar pažymos, į polikliniką- jūs ten pacientas. Ar tai labai žeidžia? 🙂

Stebėtoja, 2015-03-17 16:32:46

Temidei (Jūsų paties komentaras):)-“Juokingiausia, kad mano pusiau-debilas klasiokas sugebėjo sėkmingai įsiregistruot ir vos nepateko į Tarybą.”

R.E.L.?, 2015-03-17 16:33:44

Tikiuosi, taisyklės patvirtintos direktoriaus įsakymu. Tačiau pašalinimas numatytas tik 8 ir 9 taisyklių punktuose?

Sokolovas, 2015-03-17 16:33:46

Tomui Juškevičiui

Iš kur atsiranda kompensacijos?

Iš kai kurių individų troškimo pasipinigauti.

Tomas Juškevičius, 2015-03-17 16:33:57

Temide, pasisakyk viešai, kas esi, nes kitaip tai čia iš tamstos tik pirsnojimas neatsakingas.

Tomas Juškevičius, 2015-03-17 16:38:27

Sokolovui:

arba iš tam tikrų individų noro užglaistyti jiems nemalonią situaciją, kuri atsilieps jų reputacijai. Kai esi absoliučiai teisus – tiek neformaliai, tiek formaliai, teisiškai, kam siūlyt kažkokias kompensacijas?

O kai tai dar ir niekaip nekomentuojama, galima įvairiai galvoti.

Ir bendrai – viešumas yra naudingiausias teisiąjam, o ne tam, kuris nori kažką sukto daryt. Kodėl tat tyla tik iš p. B. Burgio stovyklos? Lyg ir jo patiem daugsyk šiame pačiame blog’e aptariamiej jo principam prieštarauja – drąsos, skaidros, aiškumo, tikslaus pasakymo, kaip viskas yra. Deja, to tikrai nėra dabar.

V.T., 2015-03-17 16:39:43

Laba diena,

Paskutinės žinios,Gerb.Direktoriau,manau tikrai rodo,kad Jus kažkam labai neparankus.Tikrai nežmoniškas puolimas,gyvo šviesuolio deginimas ant laužo.Tegul žaibai talžo juos!Tačiau labai labai gaila,kiek tai atima Jūsų sveikatos.Tikiu,kad bus jėgos,kurios anksčiau ar vėliau nubaus skriaudikus.

Didelės didelės stiprybės Jums!

Pagarbiai-V.T.

Ema, 2015-03-17 16:43:37

Broniau, ne, aš ne iš ,,Šikšnosparnio”! Čia ta Ema, kur kažkada kritikavo anūkės vardą, kad ne lietuviškas. O jei rimtai – aš mokiausi KPI Automatikos fakultete ( AT-0 gr.), antrame kurse perėjau į Elektrotechnikos fakultetą, kurį sėkmingai baigiau ir pagal paskyrimą išvykau iš Kauno. Be to, mes bendravome ,,visuomeniniais pagrindais” – abu buvome studetiški aktyvistai.Sėkmės!

skaitovas, 2015-03-17 16:51:29

Sokolovui:

Kas tie aukštai lakiojantys vanagai-reformatoriai? Gal paaiškinsite?

* * * *

Man diskutuojant su kai kuriais ŠMM veikėjais, susidarė įspūdis, kad didžiausias variklis (gal reformatorius-vanagas?) – KTU rektorius. Jam labai rūpi pasodinti į KTU gimnazijos direktoriaus kėdę sau įtinkantį žmogų. Jam labai rūpi jo paties autoritetas, ypač po to, kai, apskelbęs 19 norinčių pakeisti Burgį, sukrapštė tik tris realiai to norinčius. Įvairių machinacijų dėka atsirado dar keturi. Iš pokalbio jau aišku, kad tai tikrai neturėtų būti su KTUG susijęs žmogus. Viena vertus, tai nėra blogai. Suprantant Burgio vadovavimo stilių, demokratiniu valdymu ir lyderių auginimu iš darbuotojų KTUG net nekvepėjo. Nesmerkčiau tokio vadovavimo, kai vadovas yra autoritetas. bet šalia jo kitų autoritetų nėra. Bandymas pratęsti „burgiškas“ tradicijas patirtų absoliutų fiasko, nes jas gali pratęsti tik pats Burgis. O dėl KTU rektoriaus numanomo pasirinkimo? Kiek aš žinau, apsaugok Viešpatie nuo tokio direktoriaus! Bet gal bendruomenė pati supras?

Temidė, 2015-03-17 17:02:52

Sokolovui: aš, priešingai nei p. Burgis, nevaikštau į ligoninę. Kodėl turėčiau būti vadinamas pacientu?

T. Juškevičiui: aš ne toks ekstremalas kaip jūs. Ateinu čia kartais, nes Burgis gan įdomus žmogus, bet dar įdomesni komentuotojai. Tik erzina Burgio netolerancija kitokiai nuomonei. Nors anksčiau esam viens kitam pasakę ir gražių žodžių. Norėčiau su juo susitaikyt. Bet nežinau, ar jis to nori. Jei ištrins šį komentarą, reiškia – nenori.

Iš šalies, 2015-03-17 17:07:36

Tomui: paprastai teisiantis galioja principas – turi teisę tylėti, nes viskas, ką pasakysi, gali būti panaudota prieš tave. Jei Direktorius viešai komentuotų ir aiškintų situaciją iš savo pozicijų, anoji pusė galėtų sakyti, kad va, jis pasakė taip ir anaip, o mes su tuo nesutinkam, tai gal pridedam jam dar vieną straipsnį. Nekomentuoti jam greičiausiai patarė teisininkai. Juk pažadėjo papasakoti, ką bus galima, kai viskas pasibaigs. Mūsų smalsumas nėra čia svarbiausias dalykas, reikia turėti šiek tiek kantrybės.

Tomas Juškevičius, 2015-03-17 17:13:58

Iš šalies: viskas puiku. Kam tada kelti emocines bangas ir nukreipinėti pokalbį nuo esminio “buvo spaudimas neadekvatus ar nebuvo?” prie sąmokslų teorijų apie gimnazijos sunaikinimą, apie norą žudytis ir t.t.? Kam visi poetiniai viražai? Tai gal tada vyriškai – nekomentuoju ir apie tai nekalbu. Bet jei lakštingala negali nečiulbėti, tai tada gal geriau konkrečiai apie reikalą? Pasakomos kelios emocingos frazės ir tikimasi pailaikymo už nežinia ką. Kaip gali tikėtis palaikymo, jei net nepasakai, kas iš tiesų ten nutiko? Man atrodo, tai amoralu.

Jei jau jokių komentarų, tai gal ir jokių šališkų nuomonių spausdinimo? Man atrodo, kad taip būtų padoru, o dabar nei šiaip nei taip.

Tomas Juškevičius, 2015-03-17 17:15:17

Temidei: kodėl aš ekstremalas?

Na jei reikia jum už šimto slapyvardžių slėptis, tai panašu kad esat kaip ta kudakuojanti višta išlindus iš po varnalėšos – negali už žodžius savo atsakyti, tai geriau ir nekalbėk. Nepadoru.

Stebėtoja, 2015-03-17 17:16:55

Geros tos gimnazijos taisyklės. Ir jei ateis gimnazijai vadovauti darbuotojai iš Pravieniškių pataisos namų, blogiau nebus, tik grieščiau.

Iš šalies, 2015-03-17 17:21:12

Tomui: ši svetainė juk kaip dienoraštis, o gal ir ne kaip, o tikrai dienoraštis. Ir joje šia tema tik po kokio straipsnio kartais kokia nors emocija pasirodo, kas čia tokio?

Plokštuma, 2015-03-17 17:21:43

Aš manau, kad direktorius jei ir kalbėjo apie neveiksnumą, tai sakė metaforiškai, o šiais laikais viskas suprantama tiesiogiai, metaforų žmogai nesupranta ar dėl nenoro gilintis, ar dėl siauro proto. Kalbėti metaforiškai šiais laikais yra savižudybė. Plokščiažmogiai supras vienareikšmiškai, į kontekstą nesigilins

P.K., 2015-03-17 17:30:12

…greitai mokyklos “brand’as” nusitąso – tereikia vienam žmogui viešai paniekinti taisykles.

…greitai puikus puslapis virsta “pacientų” susirinkimo vieta… Tereikia “liaudžiai”/”daugumai” su savo nuomone susirinkti į krūvą.

…tiek KTU Gimnazija, tiek šis puslapis neskirti “balastui”. Nepakaltinamieji – plūduriuokit toliau… Ten, kur Jūsų žodžio niekas neklauso ir jis negalioja, kur santykių aiškinimasis per teismus – įprasta priemonė.

Linkiu Direktoriui (ir visiems kitiems – ex gimnazistams) stiprybės.

Kalnas čia. Reikia saugotis, kad tas šlamšto cunamis nenuplautų.

Tomas Juškevičius, 2015-03-17 17:36:07

“Tikrai nežmoniškas puolimas,gyvo šviesuolio deginimas ant laužo.Tegul žaibai talžo juos!”

Grožis, šitą reik prisimint. Kaip ir “Už Lietuvą, vyrai!”

Stebėtoja, 2015-03-17 17:44:57

Čia ne teismo salė, o B.Burgio svetainė. Mane, tuo klausimu B.Burgis įtikino. Neetiška reikalauti kažkokių pasiaiškinimų ar paaiškinimų.

Temidė, 2015-03-17 17:47:36

Stebėtoja.: nepatinka komentarai ir klausimai? Comments off! Ir tada tik skaitysim, skaitysim…

Tomas Juškevičius, 2015-03-17 17:49:04

Tai tas comments off iš dalies ir pritaikytas, tik ne visada dėl keiksmažodžių ar užribio kalbų, o kad nepatinka.

Burgis, 2015-03-17 17:54:50

Gerai, jūs pasikalbėkite… O toliau kaip gyvensite?

*

Jei aš nors šimtąją dalį to, ką kai kurie iš jūsų daro su manimi, būčiau padaręs tai gimnazistei, pats užsidaryčiau kalėjime. Iki gyvos galvos.

Tomas Juškevičius, 2015-03-17 18:00:21

p. Burgi: Niekas nieko nedaro, klausia tik jūsų apie jūsų poziciją, apie faktus. Jūs nieko neatsakot, o viešinate ditirambus skirtus jums. Kokio tad elgesio tikitės?

Ar kas jum grasino? Kėlė ultimatumus? Čia net nearti to, kuom esate kaltinimas.

Čia jūsų niekas ir nekaltina, o klausia, kritikuoja. Gaila, kad jau nematot tarp tų dalykų skirtumo. Panašu, kad dabar jau vadovaujatės “kas ne su manim tas prieš mane” principu.

Kodėl taip sunku išdėstyti savo poziciją viešai? Paneigti melą (jei jis melas)? Kas yra blogo, kad tą padaryti siūloma?

Burgis, 2015-03-17 18:06:05

Tomui Juškevičiui: Jūs kas? Advokatas? Prokuroras? Bent jau teisininkas? Aš jau dešimtis kartų rašiau, kad mano situacijoje privalu klausyti tik profesionalų! Kai aš susergu, tai neklausau, ką siūlo daryti taksistai, kepėjai ar kirpėjai – aš klausau tik gydytojų ir preciziškai vykdau jų nurodymus. Kaip tik dėl to iki šiol dar esu gyvas.

*

Dabar vykdau advokatų nurodymus. Ir vykdysiu, nors internautai norėtų mane sumaišyti su mėšlu. Neveikia! Gal dabar aiškiau?

No offense.

Raimonda, 2015-03-17 18:09:30

Puikus Mindaugo laiškas, svarbus jis ne tik Direktoriui. Svarbus ir mums visiems, KTUG absolventams, nes ir mes visi kartu gyvenam šia Mokytojo nuvertinimo istorija, liūdim ir.. nepasiduodam!

Kur dar toliau žengs, kaip čia kažkas rašė, tėvai ir jų “altoriai”? Kokias asmenybes užaugins šiandienos tėvai ir įbaiminta mokykla? Reikia kažką daryti.

Esu baigusi Gimnaziją, todėl nesvetimos ten diegtos vertybės. Niekuo jos neypatingos, tiesiog mokė ir kaip matau moko būti žmogumi. Visa kita jau kitų labai gražiai parašyta, nesikartosiu. Bet kažkam tos KTUG pamokos neįveikiamos.

Džiaugiuosi, kad Direktorius pasirinko gintis ir kovoti. Jei puola, privalu gintis. Tikiu teismais, po jų ir paaiškės visa situacija. Ieškau ir aš būdo kaip, apart moralinio palaikymo, padėti Direktoriui. Todėl tiesiog negaliu ramiai skaityti mūsų žiniasklaidos bele kaip pilamų straipsnių, vienas po kito, aišku, kol tiek komentarų, redaktoriai glosto per petį tokius žurnalistus(žurnalistus?). Manau turim būti nepakantūs tokiai žiniasklaidai, barti juos, neskaityti jų, nekomentuoti. Ramiai laukti teismo pabaigos ir neprarasti tikėjimo Direktoriumi. Jokiu būdu!

Nes čia principinė kova už laisvesnę, teisingesnę, brandesnę, saugesnę ir visokią tik geriausią Lietuvą savo vaikams.

Burgis, 2015-03-17 18:29:01

Atleisk man, Raimonda, nepasiklausęs perkėliau Tavo komentarą į naują temą. Nors Tavo tokia kalba labiau tiktų Pasaulio Tribūnoje. Iš visos širdies dėkoju!

Kas geriau, 2015-03-17 18:33:58

– gintis ar nesiaiškinti? Kalba yra nesusipratimų šaltinis – pasakė vienas žymus žmogus. Ir jis teisus. Žodžiais galima taip viską apvelti, kad net pats velnias jokio galo nesuras. Šitos istorijos viešas angažavimas primena Pakso puolimą ir Orvelo romaną “1984”. Betgi advokatai ir yra tam, kad paneigtų melą, kodėl dabar reikia puolamojo išpažinties?

Trakimas, 2015-03-17 18:48:15

Nelegaliai daromi irasai negali buti ikalciu.Kodel?Nes yra galimybe manipuliuoti situacija,kai kita salis nepateikia savo ishsakytu minciu.Kita shalis gali tiesiog provokuoti pasnekova ir jo reakcija panaudoti,kaip “ikalti”.

Trakimas, 2015-03-17 18:56:10

Taigi.O ar gerb.Burgis nufilmavo rukancia moksleive?Ne -tikriausiai.O be reikalo.Jis pasitikejo bendra Gimnazijoj tvyrancia atmosfera.Jei jus baudziate moksleivius,tai turite tureti nenugincijamus to irodymus.

Trakimas, 2015-03-17 19:07:26

Joks nelegaliai padarytas irashas negali buti ikalciu.Nes padarytas irasas nelegaliai.Jis negali buti vertinamas ,kaip ikaltis,nes kita salis jau atejo pas Burgi su ijungtu magnetofonu ir paruostom frazem,kurios -galbut-turejo provokuoti,erzinti,ishmushti ish veziu ir t.t.Niekas nezino ir negali zinoti,ar irasas yra pilnas ,ar jame nieko netruksta,ar pasnekesys su Burgiu gerai surezisuotas,kad sukeltu jo sitokia reakcija?

Trakimas, 2015-03-17 19:22:36

Uzvirsuojant,reikia pasakyti stai ka.Panasiu budu gerai zinomas zurnalistas ir BNS direktorius Racas buvo pashalintas ish posto.Kaip ir gerai zinoma zurnaliste Janutiene.Panasi veikla,patraukiant nepageidaujamus zmones “ish vaizdo” yra musu kasdienybe.Tam yra pasitelkiamos vieshu ryshiu bendroves,kurios ne tik parasho scenarijus,bet ir konkrecius klausimus bei visa veiksma surezisuoja.Jei tik yra pakankamas interesas ir kazkas uz tai uzmoka.

Danutė, 2015-03-17 19:54:16

Gerb. Direktoriau, gerbiu Jus. Gyvename dūžtančiose formose. Išlaikykit.

Arturas, 2015-03-17 20:54:35

!!!!KTUG absolventams, nes ir mes visi kartu gyvenam šia Mokytojo nuvertinimo istorija, liūdim ir….reikia kažką daryti.

Kas (absolventams?) trukdo susirinkti per kita teismo posedi ir .. palaikyti, issakyti nuomone ….

Bus kameros bus spauda tv … puiki tribuna.

Organizuokites alumni.

Studenčiokas, 2015-03-17 21:30:24

KTUG idėja yra faina, su pažadais, auklėjimu, bet teisinėje sistemoje, matyt, vargu ar gali egzistuoti sėkmingai.

Galų gale, nebuvo būdų jos išprašyti nepažeidus įstatymų? Kokios galimybės yra išmesti mokinį?

Nesuprantu, kodėl nebuvo eita teisiniu keliu?

Realiai labai trūksta pilnos p. Burgio istorijos, nes iš tų ištraukų, iš įrašų, sakykit ką nori, gal nesuprantu, bet jokiam direktoriui nepritinka to sakyti moksleiviui. Klystu?

Regina D., 2015-03-17 21:34:01

Arturui: va čia jau tikrai Garliava pakvipo.

Teismas – ne teatras ir ne turgaus aikštė, teismas nagrinėja konkretų epizodą, pateikia konkrečius kaltinimus su konkrečiais įrodymais, o ne aukština ar žemina, uždeda ar nuima karūną.

Burtis gaujomis ir skanduoti net nežinant tikrosios situacijos yra KVAILA. Teisinėje valstybėje ginčą spręsti teisme yra NORMALI praktika, turtingesni žmonės normaliame pasaulyje turi ne tik savo šeimos gydytoją, bet ir advokatą, tai kam čia svaidytis žaibais ir perkūnijomis mergaitės ar jos tėvų adresu? Juo labiau, kad Burgis traukiamas baudžiamojon atsakomybėn ne už mergaitės pašalinimą iš gimnazijos, o už kitus – rimtus kriminalinius dalykus. Jei tie žodžiai būtų nuskambėję ne iš direktoriaus,o iš kokio “daktariuko” lūpų, ar ir tada manytumėte, kad tai tik gražios ir tikslios metaforos?

O gyvenime atsitinka visko net iškiliausioms asmenybėms. Jau senokai, bet vienas labai garsus VU mokslininkas baltistas nužudė savo žmoną. Vienas garsus lietuvių poetas buvo teisiamas už dukros sužalojimą…

Arturas, 2015-03-17 21:49:24

Temidei:

Burgis? gal kad lryto komentaru, lim 600–>0?, bet to nebus. Pavadinkim tai skambiai “viesieji rysiai”

Speju palaikot Burgi (tik?) o gal padedat, atmiežti faktus nuo fantazijų (straipsnius formuojancius nuomone)

Ir pasakyk man, ka reiskia, kai pedagoge (pazystanti B.Burgi) po lrytas? TV3?? klausia ar Direktorius tikrai norejo ismesti mergaite per langa? Ar palaukti Strasburo teismo issaiskinimo?

Rasa, 2015-03-17 22:00:44

Reginai D. nežinau kada paskutinį kartą buvote kokiame nors teisme. Taip, teismas ne teatras ir ne turgaus aikštė. Man mūsų lietuviškas teismas, kai jame buvau, priminė cirką. Arba durnyną (nors jame nesu buvus, bet tokiu įsivaizduoju 🙂 O aš buvau su tokiu mažu ir visiškai aiškiu reikaliuku, kuriam išspręsti turėjo užtekti 3-5 min. Deja…