Aistros, aistros, aistros! Aistros?

Dienos įgyja pagreitį…

  1. Stojamieji į gimnazija visada sukelia tėvų ir vaikų ašarų liūtį, o kaltas visada lieku aš. Bet jau rašiau – už tikrus dalykus reikia mokėti krauju. Vaikai to verti.

  2. Šiandien baigiau paskaitas šių metų studentams. Gavau porą neblogų įvertinimų. Skaičiau netipišką, labai rizikingą paskaitą (lytinio švietimo tema), o vienas labai šaunus studentas pamanė, kad aš kasmet taip darau… Deja, deja. Aistra verta to, kad apie ją papasakočiau, tiesa?

  3. Rytoj – priėmimas į KTUG. Liks nepriimtų… Džiaugsmas gavus naujokų sumišęs su gėla dėl gerų vaikų, bet ne mūsų. Įdomi tema – kaip reaguoja gerų vaikų, nepatekusių į KTUG tėvai.

  4. Šiandien gavau du „emigrančių“ pareiškimus išbraukti iš trečios klasės sąrašų. Priimsime, bet tai jau bus kiti. Nesame sala…

  5. Reikia saugoti sveikatą, nesudegti, nes šiandien išspausdintoje nuotraukoje Emelie – graži, graži! O vakar dviejų metukų Lukas linksmas kartojo naują žodį: „šaunuolis!“ Keturi anūkėliai – ne juokas, reikia geros sveikatos.

  6. Atskirai reikės pakalbėti apie frakcijas darbovietėse.

  7. Ketvirtadienį ateis edukologijos magistrančių būrelis. Labai laukiu! Kiek jose aistros gyventi, dirbti, kurti?

***

Smulkiau – vėliau.

P.S.

Vaiva pagyrė eilėraštuką Lukui, bet man jis tik šiaip sau – per greitai gyvenu dabar…

Kalbu su Luku

Lukai, sakyk lėtai:

“Jag-äls-kar-dig…”

Aš atsakau linksmai:

“Och jag älskar dig!”

*

Mūsų kalba tokia –

Meile išverčiama.

Jūra mūsų viena –

Jausmo jūra gera.

*

Jeigu yra žmogus,

Žodis yra – ir bus!

Taip jis dvejus metus

iugina mus visus.

*

Kalbam visom kalbom,

Piešiam visom spalvom.

Mūsų kartų kartoms

Lieka tai pamokoms…

Atsakymai

Darth Vader, 2010-05-18 19:44:38

O kam studentus – lytiškai šviesti? Bene tamsuoliai? Išvada: nereikia kištis – yra sąžinė ir BK, trečias nereikalingas…

Dėl stojamųjų – kažko nesupratau. A kodėl JŪS esate kaltas? Jei aš stočiau (ir neįstočiau) – save tekaltinčiau, savo protinius sugebėjimus, bet ne gabesnius už save. Išvada: nepergyvenkit, nes sąmokslo teorijos nemirtingos.

kaip reaguoja gerų vaikų, nepatekusių į KTUG, tėvai? Nežinau. jei aš būčiau tėvas – neleisčiau vaiko ten. Išimtinai dėl politinių motyvų – labai jau nuauklėja vaikus KTUG.

Jusu studentas, 2010-05-18 20:13:54

Dėstytojau, mums tikrai ne vis vien ką pasakojate per paskaitą. Asmeniškai aš vertinu, kai paskaitų metu dėstytojas sugeba įdėti dalelę savęs, kai studijų paskaita tampa viena iš nedaugelio gyvenimo paskaitų.

Nuoširdžiai dėkui 🙂

Matėme Jūsų akis po paskaitos, kurios tarsi klausė: “Ar Jie kažką suprato?, ar jiems to reikėjo? ”

Taip dėstytojau! Po paskaitos tikrai ne vienas buvo susimąstęs ir apie tuos pačius dalykus tikrai turės kitokią nuomonę ar bent jau pažiūrės į tuos pačius dalykus su didesne atsakomybe:)

Dėkui dar kartą 🙂

Burgis, 2010-05-18 20:30:00

Aistra liepsnoja neilgai

Paskui ji pradeda rusenti.

Pamažėle mes imam senti

Ir lieka mums tik jie – vaikai.

(A. Baltakis)

***

Ačiū, mano studente! Taip, aš labai noriu, kad jūs būtumėte laimingi, ir jūs jau seniai žinote kodėl: kad jūsų vaikai nemuštų mano anūkėlių. Laimingų tėvų vaikai nesimuša.

*

Šiandien man buvo labai sunku, bet aš privalėjau tai padaryti. Kas, jei ne aš?

Nepris, 2010-05-18 20:41:36

Būtent — “kas, jei ne aš?” Tai geriausias kriterijus atsirinkti, ką gyvenime daryti verta, ir ko — nelabai.

wh2, 2010-05-18 22:01:01

Aciu jums siandien uz paskaita. Kas vadovaujasi siom taisyklem apie kurias siandien pasakojot, tiem zmonem jusu patarimai tik uztvirtino tai, ju idealus ir ju mastyma apie dvieju zmoniu rysi ir meile. O “komentariu” ir zinovu mastysenos manau nepakeisite, nes jie jusu net nesiklauso, pas juos visiskai kitos vertybes…

hm…, 2010-05-18 22:29:22

Nepris, nesutikčiau. Tiesiog yra per daug dalykų, kuriuos turėtų kažkas daryti, bet to nedaro, todėl vienas visko nesuspėsi.

Nepris, 2010-05-18 22:53:31

hm, turėjau omeny dalykus, kurių niekas nedaro, nedarys ir daryti negali. O tu gali. Tada tiesiog PRIVALAI, tai padaryti.

makgonagal, 2010-05-18 23:29:58

Taip, norėčiau ir aš padėkoti, už jausmingą ir tikrai vertą dėmesio paskaitą :). Dėkoju už gyvenimo tiesas, už visas taip gražiai išdėstytas gyvenimo subtilybes..

K-2, 2010-05-18 23:49:07

Gera paskaita buvo:). Gal butu galima suzinoti, pavadinima ir atlikeja skambejusios per paskaita dainos:) Dekoju.

Lina, 2010-05-18 23:52:55

Būtų įdomu išgirsti, apie ką buvo paskaita… Nors šiek tiek 🙂

Studentas, 2010-05-19 01:23:18

Dėstytojau, negalvokite, kad mes, studentai, esam visiškai abejingi tam, ką jūs dėstote per paskaitas.

Šiandien, turbūt, buvau vienoje naudingiausių paskaitų per visą savo gyvenimą. Net jeigu mūsų veidai atrodė abejingi ir šalti, tai tik todėl, kad mes nenorėjome parodyti to, ką iš tikrųjų jautėme…

Jūsų paskaitos buvo išskirtinės. Ir daina, “Over and over again” primins Jus ir tą jausmingą gyvenimo pamoką ilgai ilgai…

Ačiū.

Nepris, 2010-05-19 06:24:31

Ir man įdomu… 🙂

zore, 2010-05-19 08:36:00

Studijų laikais lankiau šeimos pedagogiką, nors nei vyru, nei vaikais dar “nekvepėjo”… 🙂 Paskaitos buvo fantastiškos, visa garbė dėstytojui. Kaip dabar norėčiau išklausyti tų paskaitų…

Rasa, 2010-05-19 10:30:59

O Burgis sakydavo studentai šiokie, studentai anokie 😀 O jie protingi, geri ir mieli. Ir vertinantys gerus ir tikrus dalykus 🙂

Taip, galėtumėt apšviesti ir mus. Smalsu.

Burgis, 2010-05-19 10:52:24

O, nesitikėjau tokios reakcijos… Ačiū.

Nebuvusiems pasakysiu, kad tai buvo generalinė repeticija prieš gimnazistų paskutinį skambutį. Temą pavadinčiau taip: kaip pabūti begalybėje. Bet pedagogai tai turbūt pavadintų lytinio švietimo pamoka.

Skambėjo P. Čaikovskio pirmasis koncertas fortepijonui ir orkestrui, Barbaros Streisand daina „Woman in love“, skaičiau S. Jesenino, E. Karnauskaitės, B.B. eilėraščius, E. Hemingvėjaus „Kam skambina varpai“ ištrauką, kabėjau apie tuos DU, kurie susiruošė į begalybę.

Atsiprašau, kad atsinešiau per mažai saldainių su alkoholiu – nemaniau, kad į paskutinę šio semestro paskaitą ateis tiek, kiek atėjo į pirmąją. Į paskutinį skambutį tikrai atsinešiu alkoholio, nes aš pernelyg jaudinuosi ir viską sugadinu…

Ačiū tiems klausytojams, kurie padėjo man!

Mar, 2010-05-19 13:19:10

Reikšmingiausia žmogaus pasaulėžiūrinių vertybių formuotoja yra šeima.Visos knygos ir paskaitos apie moralę ,dažniausia greit užmirštamos.Motinos pamokymai ir jos gyvenimas,tai niekada neužmirštama…Deja ,daugeliui,kai kurių pamokymų tikroji prasmė atsiskleidžia tik per jo paties gyvenimo ilgą ir karčią patirtį.. “Palaiminti širdies skausmu,nepirkę pažinimo..” -F.ŠILERIS

sonata, 2010-05-19 14:21:23

Darth Vader: o aš norėčiau, kad visos gimnazijos “ant Lietuvos” turėtų būtent tokią aurą. Ten laisvi ir protingi žmonės, Bendruomenė tikrąja to žodžio prasme. Na kur dar kitur, nei šitoj Gimnazijoj, keli vyresnėliai pasilieka po pamokų, kad paaiškintų pirmokui olimpiadinius uždavinius, ir tik dėl to, kad pastarajam įdomu. Tokių “keistenybių” ten nutinka kiekvieną dieną ir ne po vieną kartą. Aš tik džiaugiuosi, kad “nuaklėjimas” vyksta būtent taip.

sonata, 2010-05-19 14:22:27

atsiprašau – “nuaklėjimas” t.y. “nuauklėjimas”.

Indrė, 2010-05-19 20:17:52

Sonata, kai taip parašėte, aš norėčiau grįžti atgal ir pagyventi tokioje bendruomenėje.. Tik pasapnuodavau apie vyresnėlius draugus, kurie padėtų, įkvėptų, o po to aš būčiau ta įkvėpėja… ir visa tai vyktų n a t ū r a l i a i , kaip kad čia aprašėte..

Lenkas, 2010-05-20 00:33:38

B. Burgiui

Man visai patiko ta paskaita 🙂 idomu isklausyti kito zmogaus mastyma, svarstymus, patirti. Tarp pazistamu nepriimtina sneketi tokiom temom. Tad vis gi naudinga buvo isklausyti sia paskaita, yra su kuo palyginti, gal tai nera visai tas ka norejau isgirsti, bet pagirtina kad apskritai nors vienas destitojas sugeba paivairint savo paskaitas 🙂 Kiti destitojai tesiog sudomina savo destomu dalyku, jei to nepadaro, studentai miega.

Aciu 🙂