Tik šįryt sužinojau, kodėl mūsiškiai pralaimėjo prancūzams…
Nuėjo sūnus į rungtynes (žr. nuotrauką), o jo širdis tai prancūzų pusėje, ar mes nežinome? Kitaip ko ten lėktų vos ne kasmet į Prancūziją? O kai tokie aistruoliai, kaip komanda gali laimėti?
*
Dabar rimtai. Pirmas klausimas: kodėl visą laiką kalbama apie nežmonišką aistruolių triukšmą salėje, o per TV aš pasigendu net „normalaus“ triukšmo? Antras klausimas: daug kalbama apie aistruolius kaip šeštąjį žaidėją, bet gal čia lankosi buvę ar esantys sportininkai profesionalai, kurie galėtų atvirai (anonimiškai) pasakyti, kiek iš tiesų aistruoliai padeda? Esu girdėjęs, kad profesionalūs žaidėjai visai negirdi, nekreipia dėmesio į tribūnų reakcijas. Ar ne taip vakar žaidė prancūzai? O gal jie antžmogiai? O gal taip yra tik todėl, kad afroamerikiečiai (ar tiesiog tamsiaodžiai…) visai nesupranta, ką tos tribūnos šaukia, todėl ir nesijaudina?
Atsakymai
Vaiva, 2011-09-10 10:36:59
Dukra buvo vakar irgi, triukšmas nežmoniškas, bent jai taip atrodė, Jasikevičius prašė žiūrovių palaikymo,nu gal tada ir būtinas žiūrovų palaikymas…
D., 2011-09-10 12:06:07
Vis dėlto nepalyginsi krepšinio aikštelės su 11 tūkst. žiūrovu ir futbolo stadiono – 60 tūkst. 🙂
Tautvydas, 2011-09-10 17:07:10
Teko dirbti su trimis skirtingais ir profesionaliais treneriais. R. Butautas dar mažiems vaikams sakydavo, kad nėra didesnio malonumo, kai savo geru žaidimu nutildai visą salę. Tada nieko negirdi, o jėgų net daugiau. Ir dar didesnis malonumas, kai priešininkas žaizdamas savo salėje panikuoja ir bijo tave dengti.
tūlas, 2011-09-10 17:58:56
Šnekat lyg niekad nebūtumėt buvęs krepšinio rungtynėse, o gal ir nebuvot? Tik kažkodėl manu, kad per tokį amželį vis tik turėtumėt būt buvęs…
Triukšmo ten būna daug, labai daug, tiesą sakant neesu girdėjęs daugiau triukšmo per krepšinio rungtynes, nei žaidžiant Lietuvos rinktinei. Atisribot galbūt bando tie kurie žaidžia svečiuose (šiuo atveju Prancūzai), ir jiems gal netgi ir pavyksta (priklauso nuo profesionalumo), bet žaidžiantiems namuose nėra jokios prasmės bandyt atsiribot, kai visa arena juos tik ir stengiasi užvest bei suteikt energijos, ir patikėkit manim jiems tikrai tai šį tą reiškia, nereikia nė žodžių užtenka vien į akis pažiūrėt.
House, 2011-09-10 23:28:29
Foto palyginimui – http://www.americamonumental.com/wp-content/uploads/azteca-lleno1.jpg
Burgis, 2011-09-11 09:41:21
Tūlam: na, vieną kitą kartą teko… Jutoje net buvau NBA varžybose.
*
Aš neabejoju dėl triukšmo salėje, bet norėčiau daugiau triukšmo (emocijoms sukelti…) per TV.
petras, 2011-09-12 10:20:37
užvakar ar kada žėjau kaip žaidė džokevičius su federeriu. būtų federeriui užtekę vieno pataikymo ir būtų laimėjęs pusfinaly man rods. bet džokevičius nuėjo prie jį palaikančių žmonių, paprašė palaikymo šūksnių, užvedė sirgalius, užsivedė pats ir laimėjo 😀 labai įdomios varžybos buvo. atrodo, lyg būtų energetinis vampyras. iš sirgalių emocijų prisisiurbė ir jėgų naujų įgavo 🙂 o prancūzų žaidėjai vadovaujantis logika turėtų būt afroprancūzai + afroamerikiečiai:))
M11, 2011-09-12 12:12:36
Aistruolių staugimas tikrai daro įtaką. Kaip ir teisėjų abejotini švilpukai, varžovų klaidos, trenerių taktiniai sprendimai.
Kuo aukštesnis sportininko lygis, tuo geriau jis/ ji moka atsiriboti nuo neigiamos šių veiksnių įtakos ir pasinaudoti teigiama jų įtaka. Tai psichologinis tvirtumas ir profesionalumas.