Ak, jau liepa?

Tik pagalvokite – rytoj mūsų jauniausiam anūkėliui jau metukai sukaks! Taip Žemė sukasi, sukasi, sukasi!

O mes čia domimės, kas į kokią partiją perbėgo, kas kam nepatiko…

Na, man nepatiko, kad išeidama Prezidentė manęs neapdovanojo. Galėjo šitaip atsiprašyti, kad stovėjo po medžiu, kai mane užpuolė…

Na, man nepatiko, kad naujais Prezidentas nepakvietė manęs į inauguraciją. O juk ir šiandien per TV girdėjau, kad švietimas jam labai svarbus. O juk aš tai šviečiu, šviečiu! Kaip jonvabalis…

***

Meluoju aš… Man patinka, kad valdžios žmonės neapdovanoja, nepagerbia. Neįsivaizduoju savęs tarp pakviestųjų į inauguraciją, nors užmušk – neįsivaizduoju! Tai – ne mano teritorija, tai – ne mano žmonės. Su kuo aš bendraučiau? Kas su manimi bendrautų? Brrrr… Tik smalsu, kas bus Prezidento patarėjai švietimo klausimais. Gal ta, kurią išeinanti Prezidentė apdovanojo? Keistokai atrodytų…

***

Uogienių privirėme visoms trims šeimoms. Ir dar virsime!

Būkite sveiki ir linksmi!

Atsakymai

Sokolovas, 2019-07-11 18:57:05

JAU YRA MATEMATIKOS EGZAMINO REZULTATAI

Ateina laikas

rinkti akmenis…

Šių metų egzaminas tikrai nebuvo sudėtingas. Bent jau išlaikyt jį tikrai buvo įmanoma.

Tačiau niekas neišmokys nenorinčio mokytis. Tuo tarpu kasmet tampa vis daugiau niekuo nesidominčių, nuobodžiai plaukiančių pasroviui žmonių. Abiturientai-ne išimtis. Ir štai- egzamino neišlaikė apie 18 procentų jį laikiusių abiturientų.

Jei pernai išlaikymo ribą sudarė 8 taškai, tai šiemet šią ribą sudarė 9 taškai (iš visų 60). Pagirtina, kad mažėja nuolaidžiavimas niekuo nesidomintiems tinginiams.

Pažymėtina, jog NET 18 PROCENTŲ ABITURIENTŲ NESUGEBĖJO SURINKTI DAUGIAU KAIP 8 TAŠKUS (iš 60).

Džiugina ir tai, jog šiemet aukščiausią įvertinimą (šimtuką) gavo daugiau abiturientų nei pernai. Pernai šimtuką gavo 1,5 procento abiturientų, o šiemet- apie 2 procentus abiturientų, laikiusių matematikos egzaminą.

Juozas P., 2019-07-11 21:52:33

Pirmai pastraipai nebūtinai su humoru- kaip tik nevėlu dar tapti Prezidentu. Kuom LT blogesnė už JAV?

Ar Jonvabalių partiją įveis…. įkurti?

Rostanas, 2019-07-12 00:29:56

Sokolovui:

Apie nenorinčius mokytis ir nesidominčius. Galbūt įvairiausių chemikalų pripompuotas maistas slopina žmonių emocijas ir veikia kaip raminamieji, ko pasekoje žmonės yra “nudusinti”. O galbūt technologijos nukreipė jaunimo dėmesį nuo realybės. O gal nesubrendę žmonės kurdami šeimas paleido į pasaulį nebrandžias kartas…

Darius, 2019-07-12 01:36:59

Ir mano mažiukas baigė KTUG. 3 šimtukai (anglų, informatika ir matematika) tikrai neblogai. Nesusilaikiau nepasigyręs 🙂

Rasa, 2019-07-12 02:37:13

🙂 Sveikinimai, griežtas tėti Dariau. Na griežtas tai mano supratimu, žinoma. Nežinau koks tu ten iš tikrųjų. Tik žinau, kad atrodai man visiška mano priešingybe 🙂

Smagu, kad tau smagu. Smagu, kad tikriausiai šaunuolis tavo mažiukas 🙂

Sokolovas, 2019-07-12 03:27:55

PRIE TO NEGALIMA PRIPRASTI

Ateina mokinė. Na gal ir per vėlai. Tik balandį….Ką išdėstai, -kitą dieną moka…Bet kursas didžiulis, o ji ne tik mokosi…Jai dar dirbti tenka….

Dirbi, kiek gali su ja. Gal net daugiau, nei …ji pati to nori. Bet taip jau yra- mokytojui skauda daugiau, nei mokiniui….

Ji mokėsi B lygiu. Tad tik iš manęs sužinojo apie integralą. Ir…Sprendė namų darbus!

Aš parengiau planą, kad nors kiek suspėtume…Buvo karštas birželis.

“Ne, nepaleidžia darbdavys”-rašo man mokinė.-“Tiek to, kiek išmokau-tiek”…

Ką aš pasakyčiau šiam darbdaviui? Nieko. Nes aš JAM PAPRASČIAUSIAI SPJAUČIAU Į MORDĄ.

Mergaitė stengėsi, nors ir pavėluotai. Ji vijosi, mokėsi, stebino gal net pati save…Ir…Tik 22 balai…

Ką aš galėjau patart? Tik viena-jei bent kiek įtari,-pateik apeliaciją….

Gal ir ji kalta. Gal. Bet, sakykite, o kada, na kada mes patys nebūnam kalti dėl negandos, kuri mus užklumpa nelauktai, kada? Juk kaskart būnam kalti patys. Tik ne visada pripažįstame tai…Ir taip trokštame paramos….

“Jei bent kiek įtari neteisingą vertinimą-duok apeliaciją”-tiek tegalėjau patart savo nuostabiai mokinei, kurią taip trumpai mokiau-vos du mėnesius….

Prie to neįmanoma priprasti…Kad ir tūkstantį metų mokytumei juos…Tai-amžinas skausmas. Bet, laimei-ir amžinas šauksmas. Nes…Kasmet tokią dieną tenka išgirsti-“Ačiū, mokytojau!”.

Ir ši diena nebuvo išimtis. Bet…Vis dėlto…Prie kai ko neįmanoma priprasti….

Dekanas, 2019-07-12 10:37:10

Pasigirsiu, kad gavau kvietimą į vakarinę inauguracijos dalį. Žmonai džiaugiasmas didžiulis. O man teko neplanuotos išlaidos.

Rostanas, 2019-07-13 13:15:57

Klasikinis variantas, kad mokinė mokinosi tik dėl pažymio, dėl kažkokio pripažinimo, dėl mokytojo, dėl tėvų, bet ne dėl savęs, ne dėl to, kad jai įdomi ta matematika. Tai tik parodo, kad vaiką, kaip ir cirko gyvūną, gali išmokyti bet ko, nežiūrint į tai ar tam vaikui reikia ar nereikia, įdomu ar ne, svarbiausia, kad patiktų tam “mokytojui”. Kad ir kiek tos matematikos buvo prikišta žmonėms į galvas per paskutinius 50 metų, mano nuomone, kokie 99% žmonių naudoja pradinių klasių žinias. Visi matematikai, paimkite ir suskaičiuokite visus savo mokinius, kuriuos mokėte per gyvenimą, ir paimkite ir suskaičiuokite, kiek mokinių tapo matematikais ar laisvalaikiu užsiiminėja matematika. Palyginkite tuos du skaičius, kad suprastumėte savo įdirbio rezultatus. Jūs panašūs į centrinius bankus, kurie “atspausdina” dešimtis milijardų banknotų tam, kad išgautų 0,1% ekonomikos augimą. Aš neturiu nieko prieš matematiką ar matematikus, bet tiesiog noriu pasakyti, kad matematika nėra “pasaulio bamba”, o yra eilinis, paprastas mokslas, niekuo nesiskiriantis iš daugybės kitų mokslų. Ta prasme, matematikos fanatikas niekuo nesiskiria nuo krepšinio, botanikos ar filmų fanatiko. Pasaulis yra didelis ir margas ir tikimybė matematikui surasti matematiką yra tokia pat kaip botanikos fanatikui surasti botanikos fanatiką.

Sokolovas, 2019-07-13 14:54:17

NE ŠIO PASAULIO, IR NE MŪSŲ VARDAN…

Rostanui:

Matematika nėra mokslas “apie gyvenimą”. Ir matematika iš tikrųjų nėra “pasaulio bamba”, nes ji-NE ŠIO PASAULIO. Todėl daugelis šio pasaulio atstovų (“pasaulio bambų”) išdidžiai mano, kad matematikos jiems nereikia…

Juk tai lengviausia! Išdidžiai tarti, jog mums nereikia to, kas yra stipriau už mus…Žmonėms įprasta atmesti tai, kas yra stipresnio už juos. Būdinga kratytis to, kas yra nepažinta ar neiš(si)aiškinta.

Yra daugybė nepažintų reiškinių (“ateiviai”, “vaiduokliai”, ir t.t.), buvo daugybė (neišgirstų) liudininkų. Dauguma žmonių atmeta tai kaip “mistiką”, esą “viso to nėra, visa tai-nesąmonė”. Aišku, tai tūkstantis kartų lengviau, nei ieškoti šių reiškinių mokslinio pagrindimo (biolaukai, kitos civilizacijos).

Ir ta prasme-dar apie tai, jog matematika-ne šio pasaulio. Aš esu tikras, kad yra kitų civilizacijų (kitų žvaigždžių sistemose). O kadangi Visata yra begalinė, tai ir civilizacijų be galo daug. Informacijos apie tai yra, bet ji yra įslaptinama ir visaip blokuojama.

Tai štai- kitos civilizacijos, be abejo, irgi susiduria su matematika. IR JOS DĖSNIAI TEN TOKIE PATYS! Tai kuo puikiausiai pagrindžia, kad matematika nėra žmonijos produktas. Ji neturi sėslaus pasaulio. Ji-kitame kosmose, kuris yra galingesnis už bet kokią civilizaciją.

Vištai, sugebėjusiai pakilt virš vištidės stogo, atrodo, jog ji užvaldė kosmosą. Bet tai juk iliuzija…

P.S. Kai mokinukas, negalėdamas įveikti matematikos uždavinio, emocingai ištaria “juk čia kosmosas”, -jis būna tūkstantį kartų teisus. Kartais net teisesnis už profesorių.

Dalius, 2019-07-13 20:40:01

Nesvaikite ir nesapaliokite, Sokolovai😄Teisingos Rostano mintys👌

Rūta, 2019-07-13 23:00:11

Na jau, vyrai, vyrai… Papylėt alyvos į ugnį, seniai renkuosi tylios skaitytojos poziciją, bet šį kartą nebesugebu ištylėt 🙂 🙂 :). Radot ką lygint – botaniką – totalus iškalimas – kiek iškalei ir kiek turi atminties, tiek tavo, filmų žiūrėjimą – malonumų gaudymas, ir du kraštutinumai – arba išeini gyvent į virtualią realybę, arba pradedi į gyvenimą kišti kažkieno patirtis, nežinau kokia apskritai iš to nauda, bet čia jau mano bėdos, kai dalino polinkį į menus, mane užmiršo… Ir taip, būtent mokslų karalienę – matematiką, kuri yra darbas, darbas, darbas, esminės žinios ir toliau vėl darbas. Tai vienintelis mokslas, iš tų, kuriuos iš mokyklos laikų pamenu, kuris skatina mąstymą, ne iškalimą, o gebėjimą rasti sprendimą… Gali iškalt tas formules, na ir kas iš to? Mokėsi formules. Pamirši, kaip ir visa kitą ką iškalei. Gali spręsti ir su laiku įsiminsi ir formulę, ir jeigu ją kada nors pamirši – pasižiūrėsi, atgaminsi įgūdžius ir vėl spręsi… Taip, aš nestudijavau matematikos. Taip, aš viską užmiršau, ko mokė aukščiau nei kokia 7 klasė. Bet… liko vingiai smegenyse. Ir už tai ačiū būtent matematikai. O tikrai ne tam, ką iškaliau 🙂 🙂 🙂 Nes galėdavau nors ir psl. mintinai iškalt 🙂 🙂 🙂

Rostanas, 2019-07-14 03:12:38

Sokolovui:

Aš nesu nei ekspertas, nei koks nors žinovas. Mano nuomone, yra dviejų rūšių matematika: matematika, kuria aprašomi gamtos(visatos) dėsniai ir mokyklose bei universitetuose mokinama marazmatika. Tiek paėmus vieną, tiek kitą, namų šeimininkėms jos yra nereikalingos. Ir buhalteriams jos nereikalingos. Ir statybininkai išsiverčia su minimaliomis žiniomis. Tu labiau kalbi apie gamtoje egzistuojančią matematiką ir aš ją vertinu, o matematikos, kuri yra beprasmė, išgalvota, išvesta, aš neįvertinu. Tie matematiniai išvedžiojimai niekuo nesiskiria nuo Platono ar Aristotelio išvedžiojimų(marazmų). Pvz., LR teisėje, nesvarbu kas parašyta įstatyme, nes viską lemia gebėjimas interpretuoti ir vartyti įstatymą. Nuobauda priklauso nuo teisėjo ir advokato, o ne nuo įstatymo. Aš neįvertinu tokių įstatymų.

Rūtai:

Tai tegu padaro šaškes, šachmatus ir sudoku mokslais, nes ten irgi reikia mąstymo ir visko neiškalsi, ir vingiai liks smegenyse 😀

Sokolovas, 2019-07-14 12:19:58

Rostanui:

Nėra jokių dviejų matematikų. Matematika yra vientisa. Nors tai nebūtinai akivaizdu besimokančiajam, nes mokomasi “skyriais”.

Taip pat nėra “išgalvotos”, “beprasmės” matematikos. Tik daugelis žmonių įsivaizduoja taip, kad viskas, ko jie nepajėgia suprast, neva yra išgalvota, ir neturi prasmės.

Be abejo, daugeliui žmonių matematikos nereikia.

Bet tai yra tų žmonių, o ne matematikos, problema. Ir, kuo toliau klimpsime liberalioje vartotojiškoje santvarkoje, tuo tokių niekuo nesidominčių žmonių daugės.

Galiausiai išnyks tradicine tapusi šviesuomenės samprata. Destruktyvioji liberastų kelrodė “kokybiškas išsilavinimas VISIEMS” nulems tragišką baigtį-šviesuomenė pavirs pilkąja mase. Nes būtent į pilkąją masę, kaip į savo socialinę bazę, ir orientuojasi liberastai. Tuo tarpu per visus ankstesnius šimtmečius bei tūkstantmečius buvo siekiama suteikt kokybišką išsilavinimą ne pilkajai masei (“visiems”), o jo vertiems, darbštiems, gabiems. Su vizija į šviesuomenės tąsą. Dabar šios ilgaamžės vertybinės tradicijos yra griaunamos liberalistiniu buldozeriu.

Sokolovas, 2019-07-15 01:23:33

Liberastai siekia kokybiško išsilavinimo VISIEMS. Tikrovėje tai virstų ateities šviesuomenės su pilkąja mase sulyginimu.

Pravieniškių banditai buvo tik JŲ agentai. Baršauskas su savo plagiatu- buvo tam tikru laikinu, niekingu agentu…

Gerb. Burgi! Aš neveidmainiauju, ir dar kartą sakau-ne iš karto pritariau Jums. Būdavo visko, bet už tai drąsiai atsiprašiau….

Sokolovas, 2019-07-15 02:11:01

AŠ NESUSTOSIU

Manau, jog Gerb. Burgiui, jei iššteisino, tai turi patraukti atsakomybėn Adžagauskus. Nereikia net primityviausiu išvadų, nereikia net brangių advokatų, kad adžagauskas buvo ….net nenori apie jį kalbėt…

Gerb. Burgi. Jiems nėra tai, ką jus išleisdavot. Gerb.Burgi, mes turime priešintis.

Ir mes galime priešintis…..

Rostanas, 2019-07-15 02:27:06

Sokolovui:

Amerikoje irgi mažina matematikos bei fizikos reikalavimus: maždaug nuo trečios minutės:

https://www.youtube.com/watch?v=vUs1XO7JTNo

sonata, 2019-07-15 03:22:56

Jaučiuos kaip dramblys krištolo parduotuvėj, nes matematikos vingrybės tikrai nemano natūrai. Na pabaigiau vidurinę tais penketais, bet dar kokias tris desėtkas metų sapnuodavau patį baisiausią gyvenimo košmarą- “ryt trigonometrija!!!” Ir per miegus jauti, kaip iš visų kampų lenda tangentai ir kotangentai, sinusai ir kosinusai. Ir griausmigas matematiko balsas vietoj žadintuvo:”Bitėnaite, o tokia protiga atrodai, kaip tokias nesąmones rašai” Kažkaip aš stengiuos juos sugrabaliot į krūvas, bet daugiau nesiseka, nei sekasi.Sudėliodavau kažkaip. Logartimai beveik prilygo japonų kalbai. Ir ją kažkaip žmonės išmoksta. Praeitą naktį sapnuoju p.Burgį. “Na viskas, tuoj prasidės, atims mano penketą kaip nekuriems mokslinį laipsnį” Bet išgirstu tik prašymą padaryti arbatos ir sumuštinį su lašiša. Gal čia pasąmonė per garbingą pasiuntinį paskleidė žinią, kad daugiau kontrolinių nebus.Gal nors paskutiniam gyvenimo trečdalį užteks tik aritmetkos. O tai labai baisu būna…😲

Burgis, 2019-07-15 12:21:01

O, kokių įdomių komentarų parašyta! Ačiū Jums visiems, ypač Sokolovui ir Sonatai! Žiūrėkime į viską linksmai ir narsiai! Būtent narsiai, nes kai perskaičiau, kad jau yra santrumpa SUP (specialiųjų ugdymo poreikių), supratau, kad mokyklose labai prireiks narsos. Kai kurie komentatoriai siūlo nešiotis beisbolo lazdas… 🙂

Sokolovas, 2019-07-15 15:27:36

Rostanui:

Kaip sakoma, pataikėte pirštu į dangų…

Kas gi nežino, kad Amerikoje yra pati blogiausia švietimo sistema. Ko norėt iš visuomenės, kurios “vertybių” viršūnė yra kepto kalakuto šventė? Ko norėt iš šalies-agresorės?

Amerikos švietimas neorientuotas į žinių teikimą (dauguma amerikiečių negali surast savo šalies pasaulio žemėlapyje). Amerikos švietimas orientuotas į tai, kad vidutinis pilietis mokėtų apskaičiuot, kiek reikės mokėt už hod-dogą (“karštas šuo”-amerikiečių nacionalinis patiekalas), jei šis pabrangs 20 procentų. Arba jei jis iš pradžių pabrangs 20 procentų, po to atpigs 20 procentų (mirtinai sunkus uždavinys).

O svarbiausia-JAV MOKYKLOSE NĖRA MATEMATIKOS, FIZIKOS, CHEMIJOS…Ten visa tai dėstoma pamokose, kurios tvarkaraštyje figūruoja pavadinimu “MOKSLAS”.

petras, 2019-07-15 16:17:06

Sokolovai, tai amerikiečiai gal gan realistiškai žvelgia į supantį pasaulį. Beje, o kaip su amerikos universitetais ?

skaitytojas, 2019-07-15 18:58:08

Sokolovui: tai kad trys geriausi pasaulio universitetai ( Harvardo,Stanfordo universitetai, Masačiusetso technologijos institutas….) yra JAV.

https://cwur.org/2018-19.php

Sokolovas, 2019-07-15 19:36:49

Dėl JAV universitetų. Ir dauguma studentų, ir dauguma dėstytojų bei mokslo darbuotojų-migrantai iš kitų šalių. Amerikiečiai pagal kilmę ten tikrai nedominuoja, vidurinis išsilavinimas ten išties košmariškas.

skaitytojas, 2019-07-16 12:58:36

Peržvelgus 2018 m. Nobelio premijos laureatų fizikos, chemijos , medicinos ir ekonomikos srityse sąrašus,paaiškėja,kad šeši iš dešimties yra amerikiečiai.

Dalius, 2019-07-16 13:14:50

Sokolovai, migrantai ne migrantai – koks skirtumas. Svarbiausiai ar piliečiai. Kita vertus JAV visi imigrantai, išskyrus indėnus.

Giedrius, 2019-07-16 17:15:34

Teko girdėti apie tokią CŽV kuruotą programą, kuomet buvo sudarytas apie 800-tų specialybių sąrašas ir po 100 geriausių pasaulyje kiekvienos tos srities specialistų buvo kviečiami gyventi ir dirbti į JAV. Tai girdėjau iš savo kovos menų Mokytojo, kuris buvo pakviestas į kovos menų 100-ką ir ta proga surengtą kovos menų kongresą JAV. Sakė tokio aptarnavimo lygio kongreso metu gyvenime nebuvo sutikęs, nei Japonijoje, nei kur nors kitur.

Nenuostabu, kad 6 iš 10 Nobelio premijų laureatų yra amerikiečiai. Tikrai ne kiekvienas atsispirtų tokiai gundančiai galimybei, savotiškam pasiūlymui žaisti NBA su visais atitinkamais aptarnavimo kaštais.

Tikiuosi šiuom įrašu neišdaviau karinės JAV paslapties? 🙂 Nors šiaip jau išduoti gali tik jeigu esi savas ir prisaikdintas. Niekada JAV nebuvau nei savas, nei prisaikdintas, tai negaliu ir išduoti. Uffff… palengvėjo 🙂

Rasa, 2019-07-16 17:52:52

Giedriui: va, prisiminiau, kad buvau prašius parekomenduot kokius kovos menus rinktis sūnui ☺ Pamiršai ☺ Tai dabar jau kaip nuėjo! Gauna vis į kaulus ir dar džiaugiasi. Retkarčiais ir mudu “persimetam”, t.y. jis leidžia, kad jį palupčiau. Pamoko, kaip spirt ir dengtis ☺ Nes jis nelabai gali su manim treniruotis, sakė aš per minkšta ir pas mane nenormaliai iškart visur mėlynės lieka ☺Net nuo to, kai jį palupu. Be to, sakė žiauriai sunku psichologiškai, jei ateina mergina į treniruotes ir reikia kovot, nes neina morališkai persilaužt, kad reikia merginą užgaut ☺Bet vis vien kovos menai- gėris. Pasiilgau, kai jauna šiek tiek sportuodavau 😉

Giedrius, 2019-07-16 22:12:06

Rasai: Aš neužmiršau. Tik tiesą sakant neturėjau rimtos rekomendacijos Kaune. Atsiprašau 🙁 Ir nenorėjau paversti gerb. Burgio erdvės asmeninių susirašinėjimų erdve.

Kovos menai yra gerai vyrukams, bet… kaip visada yra bet 🙂 Turi būti kažkoks didesnis ir kilnesnis tikslas, turi būti kažkas iš Do (jap. kelias). Kitaip tai bus tik snukiadaužis, kuriame dalyvauti didelės prasmės nematau. Na, nebent fizinę formą reikia palaikyti. Bet tam pasiekti yra kitokių priemonių.

Visada yra techninė pusė ir yra dvasinė pusė. Didžioji dauguma užsiima tik technine puse. Tai japoniškai vadinama jutsu – tiesiog technika, veiksmas be jokių aukštesnių tikslų ir motyvų. Už pinigus ar šiaip iš puikybės pademonstruoti savo sugebėjimus kur reikia ir kur nereikia. Tada iš tokio jutsu gali būti daugiau žalos nei naudos.

Šiaip reikėtų pastudijuoti samurajų kodeksą. Giliai pastudijuoti. O pradžiai galima tiesiog pažiūrėti gerą filmą samurajų dvasioje. Rekomenduoju… ne, ne “Paskutinį samurajų” :), nors jis irgi neblogas su tam tikrom išlygom. Ir ne “Zatoichi”. Rekomenduoju “Po lietaus” https://www.youtube.com/watch?v=hFm3lzTzWR8 (rusų kalba) O čia su angliškais titrais https://www.youtube.com/watch?v=IeWc32b8wDA.

Po to ramiai pamąstyti, “viduje” pabūti ir pajusti kur traukia… Visa kita įvyks jau automatiškai.

Tai tokia kol kas ta mano rekomendacija.

skaitytojas, 2019-07-17 11:08:33

Giedriui: nereikia sąmokslo teorijų-visi mano minimi šeši amerikiečiai,2018 m.Nobelio premijos laureatai minėtose srityse, gimė ir mokėsi JAV.

Dalius, 2019-07-17 11:16:23

Taip. Sąmokslo teorijos dabar populiarios☹️

Lukas, 2019-07-17 13:36:47

https://www.mckinsey.com/industries/social-sector/our-insights/drivers-of-student-performance-insights-from-europe

Vien faktus (duomenys yra PISA tyrimų 2010 metais), o ne politinę nuomonę pateikiantis reportas (anglų kalba). Pagrindinės įžvalgos apie švietimo sistemą Europoje:

(1) Teisingai “sukalibruota” (žinojimas ir laikymasis disciplinuotiems mokiniams būdingų elgesio normų) motyvacinė mokinio sistema turėjo stiprių sąsajų su dvigubai aukštesniais testų įvertinimais ir tokie mokiniai tyrimuose pasirodė netgi geriau nei mokiniai, turintys perfekcionistinį mentalitetą (nori būti geriausiais).

(2) 60/40 pasiskirstymas tarp veiklų, kurioms vadovauja mokytojas, ir eksperimentinių pamokos užsiemimų leido pasiekti 26% aukštesnių nei vidutinių testų rezultatų. Tik mokytojo vedamos veiklos (t.y. tradicinės pamokos) arba tik eksperimentinės veiklos rodė prastesnius rezultatus.

(3) Technologijos mokyklose nėra problema, tačiau ir ne atsakymas. Mokiniai, kurie internetu namie naudojosi 1-4 val., turėjo geresnius rezultatus negu tie, kurie visiškai arba daugiau nei 4 valandas praleido naršydami internete.

(4) Nors technologijų naudojimas pamokose turėjo skirtingų efektų, bent vienas kompiuteris, skirtas mokytojui, turėjo stiprią koreliaciją su 13% aukštesniais mokinių pasiekimais.

Giedrius, 2019-07-17 14:25:02

Skaitytojui: Anokia čia sąmokslo teorija. Tik faktai, daugiau nieko. Tiesiog pasakiau apie ilgalaikę JAV strategiją sutelkti pas save geriausius pasaulio protus visose srityse. Ar Jūs manote, kad jie, nusižiūrėję nuo lietuvių, vadovaujasi politika “išgrūsk protus iš savo šalies”?

Bet niekam nieko neįrodinėju. Kiekvienas turi teisę gyventi savo susikurtame subjektyviame iliuziniame pasaulyje 🙂 T.t. ir aš.

Kaip tik domėjausi klausimu kas yra žmogaus sąmonė. Mokslas iškėlė rankas ir atsakyti negali, nes du žmonės, žiūrėdami į tą patį daiktą ar reiškinį, mato jį skirtingai. O mokslas užsiima tuo kas objektyvu, o ne subjektyvu. Taigi, pasaulyje dabar yra virš 7 mlrd. skirtingų įsivaizdavimų apie tą patį pasaulį.

Sveiki atvykę į iliuziją 🙂

Giedrius, 2019-07-17 15:25:28

Rasai: Netyliu ir neignoruoju 🙂 Atsakymą parašiau. Gal kiek ilgoką? Tai dabar kabo pakabintas ir laukia patvirtinimo.

Rasa, 2019-07-20 17:26:20

Ačiū Giedriau, atsirado tavo komentaras. Teisingas 🙂