Ak, kodėl, kodėl to negalima išmokti?…

BB_DSC_8555

Aš paklausiau pinigų keitėjo,

Kurs labai domėjosi rubliu:

Kaip ištarti, vakarui atėjus,

Mano Lalai persiškai „myliu“?

(Sergėjus Jeseninas)

***

Galvoju apie tą jauną vyruką…

Galvoju apie visus jaunus vyrukus – kaip jiems padėti susipažinti, kaip juos pamokyti draugauti, kaip juos nuvesti į meilės šalį?

Deja, deja… Nėra jokio algoritmo ir niekada nebus. Gamta numatė apsaugą nuo visokiausių „algoritmų“ – kad žmonija neišsigimtų.

Bet pasikalbėti galime.

***

Būk, koks esi. Sukurk save gerą. Sukurk save, kol dar jos nėra. Patobulink save, kai ji jau pasirodo. Klausyk širdies ir proto. Primenu savo taisyklę: jausmas turi eiti į žvalgybą, bet protas turi stovėti sargyboje. Tik tiek. Tau bus kitaip nei kitiems. Visai kitaip. Bet aš nežinau, kaip bus…

***

Ir atsakė man trumpai keitėjas:

Apie meilę nekalba žodžiu,

Dūsauja tiktai įsimylėjęs,

Akys dega tūkstančiais žvaigždžių.

(Sergėjus Jeseninas)

Atsakymai

skaitytojas, 2016-08-01 12:56:23

Tai dažnai vyksta internetu. Bet nemanau,kad tai gerai.

Sokolovas, 2016-08-01 12:58:32

“Pulkelyje žmonių”, aišku, galima rasti draugę. Bet dar lengviau ją ten prarasti…:)

Todėl,- kuo mažiau tave sups visokie “pulkeliai”, tuo geriau gyvensi…

Žmogus yra individuali, o ne “grupinė” būtybė…

Burgis, 2016-08-01 13:03:15

Sokolovui: ne visi nori taip „gerai“ gyventi, kaip Jūs. Oi, ne visi…

Sokolovas, 2016-08-01 15:08:40

NE VISI, OI NE VISI…

Gerb. Burgiui:

Aišku, kad ne visi. Širdžiai neįsakysi, kaip sakoma:)

Tačiau aš mėgstu vienatvę. Einu mieste, ar Akropoly, ar dar kur…Niekas neatpažįsta, nelenda su savo “klausimais iš mandagumo”. Niekas gyvent nemoko, o svarbiausia- niekas nuobodžios informacijos apie save nenutekina man:)

Na, ir apie mane nieko nesužino.

Jau buvau čia rašęs, jog “pertekliniai kontaktai” susiurbia informaciją apie žmogų kur kas intensyviau, negu koks nors elektroninis stebėjimas.

Ne visi tai supranta, oi ne visi…:)

Autistas, 2016-08-01 15:48:43

Kol merginos jaunos jos renkasi vyrus, iprastai vyresnius.

Kai sulaukia brandaus amziaus tada ateina vyru eile rinktis jaunesnes ? 🙂 Kalbu apie gamtos apsauga. Kas neissirinko jaunas gaus kai subres ? Net tarp musu politiku kiek pavyzdziu. Kai vyrui vos ne 60, o merginai virs 20. Tos 20 metes tas jaunuolis nesudomintu, dar per anksti 🙂

Ziurek vienam ne pirsto pajudinti nereikia, o kitas simteriopai turi stengtis. Draugas.lt svetaineje atlieku socialini eksperimenta. Idejus viena foto, merginos pacioss raso puola pacios kaip bites, idejus kita nei raso, ir labai stengiantis neatraso. Ne visu galimybes vienodos..

Autistas, 2016-08-01 16:59:49

Ak, kodėl, kodėl to negalima išmokti?…

Atsakysiu pusiau juokais pusiau rimtai…yra ir tokia mokykla..alfavyras.lt daznai spaudoje reklamuojasi :)) Kiti gimsta mokedami, kiti visa gyvenima mokosi patikti..

Burgis, 2016-08-01 17:14:51

Autistui: ak, užmirškite Jūs ir alfavyras.lt, ir draugas.lt! Užmirškite nedelsiant!

Autistas, 2016-08-01 17:21:27

Kad alfavyras nerimta suprantu, todel ir pasakiau pusiau juokais. O draugas.lt blogai, nes viskas turi prasideti realiame pasaulyje ? Galiu tik spelioti, Jus turite daugiau gyvenimo patirties, todel zinote geriau..

Burgis, 2016-08-01 20:11:56

Autistui: tavo draugas yra tavo kieme, tavo klasėje, tavo mokykloje, tavo gatvėje, o ne internete!

Rasa, 2016-08-01 21:27:38

Sokolovui: man vis smalsu Jūsų paklausti- kodėl jums taip svarbu, kad informacija apie jus nenutekėtų? Laikot po lova kojinėj milijoną ar namie persirenginėjat mergina? 🙂 O gal manot, kas kas iščiulps jus ir teliks kiautas? Ar kas gali nužiūrėt bloga akim? Ar tikrai laikot save tokiu jau svarbiu žmogum, kurio energiją būtina nuskaityti, iščiulpti, nuskanuoti ir t.t.? Pagaliau ar tikrai esat toks gležnutis, kuris atiduoda energiją kiekvienam prisiartinusiam? Nu tai neduokit ir bus viskas ok 🙂

Sokolovas, 2016-08-01 22:00:12

Rasai: Na, Jūs šiek tiek pernelyg tiesmukus akcentus sudėjote:). Tikrai neakcentavau būtent savęs. Rašiau, kaip sakoma, “apie gyvenimą”.

Ir dar. Apie “kojinėj laikantį milijoną”, arba apie tai, kaip kas namuose rengiasi, per perteklinius kontaktus informacija kaip tik ir NENUTEKA.

Per perteklinius kontaktus nuteka kur kas banalesnė, bet tam tikromis aplinkybėmis galinti tapti lemtinga, informacija. Pavyzdžiui, kiek dienų jūsų nebus namuose (per verbalinį telegrafą tai gali tapt žinoma vagims), kur yra jūsų artimieji, kokie jų vardai, kur dirba (per keletą grandžių, nors pirmoji grandis gali būti ir sąžiningas žmogus, bet “liežuvių srauto” jūs nesuvaldysite, ši informacija pasiekia, pavyzdžiui, elektroninius sukčius). Elektroninių sukčių aukos dažniai stebėdavosi, “iš kur anie taip viską žino”. Ogi per beatodairiškus atviravimus “širdingų draugų kompanijose”.

Dar kartą pabrėžiu- pirmoji grandis (betarpiški jūsų pašnekovai) gali būti sąžiningi žmonės. Tačiau jiems irgi būdingas atvirumas, jau “savo rate”. Ir…Grandinė tęsiasi toliau…

Rasa, 2016-08-01 22:18:32

Sokolovui: aišku, ačiū 🙂 Na, aš vis tik lieku prie atvirumo bendravime 🙂

Virėjas, 2016-08-02 00:22:56

Patiko eilėraštis:) o internetinės pažintys nėr jau taip blogai, pažystų pora žmonių kurie susirado taip antrą pusę, per tinder’į, pasiūlai susitikti, per daug nesirašinėdamas( jog nenutekintum per daug info apie save ir tuo nepadinaudotų klastingi žmonės) ir va tau pasimatymas. Nes pvz, jeigu pats esi namiseda ir tavo dar nesutiktoji yra namisėda, tai kaip su ja susitikti, o va tinderis viską palengvina:))

miklis, 2016-08-03 17:34:58

Autistui. Šiais laikais įdomios tendencijos. Anksčiau būdavo medžioklė, žemdirbystė, amatai. Vyrai išeidavo dirbti ir kovoti dėl maisto ir pinigų, o moteris palikdavo tvarkytis prie puodų, vaikų ir kitos buities. Dabar gi – žemė slysta iš po kojų. Dar nepasiekėm visiškos lyčių lygybės, bet jau galim matyt, kad padėtis jiems ne į naudą: moterys turi didesnes galimybes pačios užsidirbti, maistą galima nusipirkti paruoštą, vaikų, paliktų likimo valiai, irgi padaugėjo. Kur tu šiais laikais pasipuikuosi, kaip klesti tavo ūkis ar kiek su žmona vaikų susilaukei? Lieka puikuotis puikia chata, prabangiu mersu ir nuliova pana. Taip ir įsivaizduoju alfavyro sąvoką. Nors manyčiau, kad visai čia tada jokios romantikos nebelieka. Tikėjimas pinigais ir galia. Ir žinot, ar tik nebus dar taip, kad kaip atsakas į šį reiškinį padaugėja moterų, kurios tada iš viso nenori su tais vyrais susidėti, o jeigu ir susideda, tai tuoj pat palieka arba keičia?

miklis, 2016-08-03 18:08:37

Sokolovui: intravertiškas gyvenimo būdas gerai, nes žmogus gali būti individualu, atviresnis pats sau ir gyventi pagal taisykles, kurias sukūrė remdamasis savo patirtimis. Visgi yra ir keli pavojingi niuansai. Iš kur jam (kad ir autizmo atveju iš ankstesnės temos) žinoti, kad jo pasaulio suvokimas ir susikurtos taisyklės nėra už normos ribų ir kad jis nebus tas niekieno nesuprastas, suprantantis tik pats save? Kaip jis gali atrasti naujų dalykų savo vidiniame pasaulyje, jeigu nerado ryšio su kitų žmonių vidiniais pasauliais?

Ilgą laiką ir aš buvau intravertiškas. Buvo nemažai dalykų, kurie vystėsi iškreiptai. Niekas nekėlė minčių, kas konkrečiai su manim negerai, o pats ne viską tiksliai pastebi. Dabar net susilaukiau pastebėjimų, kad tampu ekstravertišku ir labai nemažai dalykų nuo to meto pasikeitė į gerą. Esminis privalumas, kad gali kolektyviškai mąstyti – ne tik savo, bet ir jų mintimis. Bent jau man tokiu būdu yra daug lengviau pažinti save, palyginti su kitais, kitų išminties dalį perimti. Ir vienatvės bei žmonių baimės sumažėjo, nesijaučiu gyvenantis riboto gyvenimo, kaip anksčiau.

Gintas, 2016-08-04 12:17:09

” taisyklė: jausmas turi eiti į žvalgybą, bet protas turi stovėti sargyboje.”

Puiki gyvenime nuostata , nudžiugau vėl perskaitęs po daugelio metų S.Jesenino vertimą ir grb. B .Burgio pastebėjimus, kad “Bet pasikalbėti galime.” ir tai “Tai gali būti lemtinga…”

Dėkui autoriui už nuolat atnaujinamus postus vis kita tema ir kitiems čia rašantiems-diskutuojantiems žmonėms!