Amžiaus vagystė yra visai kitokia!

Dirbau, dirbau, pailsėjau ir vėl dirbau – štai rezultatai:

Tai „Mokslo lyderių turnyro“ testo „Amžiaus vagystė“ (žr. temą „Atostogoms…“; čia įkeliu PDF) rezultatai. Įdomūs, džiaugsmo ir nerimo sukeliantys rezultatai.

MLT201303 Amžiaus vagystė

  1. Šeštokas Dovydas Vasiliauskas surinko 40 balų, o kažkas iš septintokų – tik du, tris, keturis… Aš jums jau ne kartą sakiau – kontrastai grėsmingi! Visi, kurie gavo iki dešimties balų, turėtų rimtai pakalbėti su tėvais ir ne tik… Čia toks testas, kad nebegali teisintis: esu „tiksliukas“, esu humanitaras…

*

  1. Taisydamas sužinojau įdomių dalykų: Jurbarkas nėra Lietuvoje, Nemunas neteka pro Jurbarką, pro jį teka Neris, Danija turi sieną ne su Vokietija, o su Prancūzija, Leonardas Oileris nebuvo matematikas, 1736 metais Karaliaučiuje tiltų nebuvo ir t.t. ir pan. Jie gali nežinoti, vaikai gi jie, bet kam rašyti?

*

  1. Visi mes turime matyti vaikų negebėjimą parašyti. Ką nors parašyti. Turime matyti ir negebėjimą laikytis nurodymų: sunumeruoti, pabraukti. Turime matyti ir negebėjimą logiškai išdėstyti teiginius, išvengti pakartojimų, susieti vieną teiginį su kitu. Žinoma, trečiuoju teiginiu pasakyto noro iškart, jaunesniųjų klasėse, nerealizuosime, bet pirmųjų dviejų dalykų reikia mokyti nedelsiant. Kitaip mes apvogsime savo vaikus. Ir tai bus didelė vagystė, amžiaus vagystė…

***

Atostogaukite tinkamai, vaikai!

Atsakymai

Burgis, 2013-03-24 22:24:34

Įvertinkite…

ak, 2013-03-25 08:39:36

Šis Burgio turnyras atskleidžia gana nerealų kai kurių tėvų požiūri į savo atžalas. Juk turnyras vadinasi mokslo lyderių turnyras – reiškia jame turėtų dalyvauti geriausi, gabiausi, labiausiai apsišvietę. Be to turnyras yra mokamas – tėvai moka pinigus, gabena atžalas į Kauną. Negi ir to septintoko, kuris pelnė du taškus tėvas manė, kad jo sūnelis labai geras mokinys ir gali lygiuotis į mokslo lyderius?

Burgis, 2013-03-25 08:46:16

ak pastaba teisinga tik šiek tiek – nepabandęs nesužinosi. Tam ir rengiame MLT. Kur kas baisiau galvojant, kaip atsakinėtų tie, kurie neatvyko į turnyrą, kurie niekur nedalyvauja ir į viską spjauna…

Agnė, 2013-03-25 14:49:38

O už klaidingus atsakymus atiminėjot taškus? Ir jeigu teiginys tekste nėra visiškai neteisingas, bet toks “slydokas”, ar už argumentuotą atsakymą duotumėt tašką? Aš pati nesu nei mokinė, mokytoja, nei mama, bet idėja patiko.

Agnė, 2013-03-25 14:51:18

T.y. mokytoja irgi nesu.

Burgis, 2013-03-25 16:06:06

Agnei: ne, už neteisingus atsakymus taškų neatiminėjome… Vertinau geranoriškai net „slidokus“ atsakymus.

Neringa, 2013-03-25 16:43:05

kodel astuntokams neduodate bendrojo issilavinimo testo?

D., 2013-03-25 17:06:24

na jei yra Jurbarke mamų nežinančių Nemuno gylio, tai iš vaikų sunku tikėtis daugiau 🙂 – http://youtu.be/lvuQdeVLceQ?t=3m2s

Burgis, 2013-03-25 19:43:28

Neringai: duosime, bet dabar aš keičiu požiūrį į bendrojo išsilavinimo testus: neteisinga klausti to, ką aš žinau ir manau, kad turi žinoti kiti; reikia klausti taip, kad jie galėtų parodyti, ką žino svarbaus ir įdomaus, net jei aš to nežinau. Tokius testus kurti labai sunku, dabar mokausi…

ne humanitaras, 2013-03-26 00:11:51

Tarp penktokų du lyderiai, bet kaip stipriai atsiplėšę nuo kitų! O šeštoko rezultatas iš viso nerealus, nepalyginamas su bendraamžių! Oho!

Vilė, 2013-03-29 12:20:56

Norėčiau pagirti to septintoko, kuris pelnė du taškus tėvus. Jie žino, kas tai MLT, jie žino, kas tas p.Burgis ir kuo ypatinga KTU gimnazija, jie skiria savo laiką ir lėšas vaikui atvežti į Kauną ir sudalyvauti turnyre. Šiuo atveju rezultatas ne tik du taškai, bet ir didelė tikimybė, kad tėvai pamatys tai, ką p.Burgis nurodė trečiame punkte. Laaaaabai daug tėvų nežino, kas tas MLT, kas tas p.Burgis ir kuo jis užsiima:) Objektyvumo dėlei pasakysiu, kad mano vaikai jau užaugę, MLT neaktualu ir pati ne iš Kauno esu, o p.Burgio veikla mane žavi. Sėkmės!

Burgis, 2013-03-29 16:14:34

Vilei: ačiū, Jūs taip gražiai parašėte, kad duočiau saldainį! Ne – du duočiau!

ak, 2013-03-29 18:12:15

Na taip – tai šiuolaikinės visuomenės paradoksas – nesugebantis normaliai parašyti sakinio, sunumeruoti užduočių, iš kokių penkiasdešimties klausimų atsakęs du – gali laikyti save mokslo lyderiu… Negi be Burgio ir MLT tėveliai niekaip negali suvokti, kad jų sūnus paprasčiausias mulkis?

Jurate, 2013-04-02 12:53:38

Norėčiau pasidalinti savo požiūriu į MLT. Mano vaikas yra penktokas ir dalyvauti MLT nelabai buvo linkęs. Jis sakydavo, kad nesijaučia mokslo lyderiu, o ir uždavinius spręsti šeštadienį tikrai jam neatrodė pati maloniausia veikla. Dar labai glumino tai, kad p. Burgis ir kiti KTUG mokytojai pamatys, kad jis nemokša. Bet mane žavi pati MLT ir p.Burgio idėja pamatyti spragas ir gal būt dar spėti jas ištaisyti. Realios padėties ir aš apie savo vaiką nežinojau. Mokykloje jis mokosi labai gerai, bet štai pirmojo MLT rezultatas – vaikas sąrašo beveik pabaigoje. Ką turėjau galvoti: “netyčia nepasisekė” – tokia mintis man pasirodė naivi, tuo labiau, kad buvo paskelbtos užduotys. Daug analizavusi, supratau, kad daugelio užduočių jis net nesprendė, nes perskaitęs sąlygą pirmai minutei praėjus, nuspręsdavo, kad čia labai sunkus uždavinys, net nepabandžius. Teko su juo daug ir dažnai apie tai kalbėtis. Ir rezultatas su kiekvienu MLT vis gerėja ir gerėja. Ne papildomai mokantis, padedant jam suprasti, jog visi uždaviniai gali būti įkandami. Tiesiog nutolus nuo mokyklos kurso standartinių formuluočių, vaikas išmoko spręsti ir tuos uždavinius, kurie atrodo bauginantys, neaiškūs, nematyti. Paskutinio MLT puikus rezultatas rodo, jog teisinga buvo neišsigąsti ir nenurašyti vaiko, kad MLT ne jam. Taigi ir septintokas, surinkęs du taškus, bei jo tėvai tikrai verti pagarbos, kad bent bando sužinoti tikrą padėtį ir vaikui padėti. Pavadinimas “mulkis” tikrai ne vietoje. Neskubėkime vaiko nurašyti….

Balanda, 2013-04-02 14:28:55

labai pritariu Jūratei ( maniškis – septintokas, taip pat “tikrinasi”, ” treniruojasi” MLT ) Gal mano ( būtent – mano!) savimeilę paglostytų geresni rezultatai ( nors sūnus apie “viduriuką”, kai kada -aukščiau ), bet nekalu jam į galvą, jog PRIVALAI žinoti tą ir tą, PRIVALAI būti pirmas-trečias ar dešimtas. Tai -jo gyvenimas ir jo pasirinkimas. Aš tik stengiuosi jam padėti, nukreipti, palaikyti, paaiškinti kur klydo ( kiek pati suprantu )….Beje, kiek pastebėjau iš 4MLT rezultatų, 2balus bendrojo išsilavinimo teste surinkęs septintokas anglų kalbos teste, berods, devintoje vietoje? …..Nereiktų svaidytis akmenimis – taip lengva užmušti norą augti tik ką prasikalusiam daigui.

Akui, 2013-04-03 09:06:24

Akai, tu labai vaikiškai/netašytai supranti kas yra mokslo lyderis. Iš tavo komentarų galima suprasti, kad tu pats/pati esi mulkių mulkis. Jeigu tu turi vaikų ar kada nors jų turėsi, iš tavęs suprantu, kad dėl jų nesėkmių/nesėkmėlių pradėsi juos malti į miltus, o miltus sušersi kiaulėms.

Įsivaizduok sportą ir įsivaizduok, kad yra daug sporto šakų. Vaikas, kokios nors sporto šakos (sunkiosios ar lengvosios atletikos, krepšinio, futbolo, meninės gimnastikos ar šachmatų) lyderis, jau gali įsivaizduot, kad yra sporto lyderis. Bet tas nereiškia, kad jis jau visų sporto šakų lyderis. Tas pats ir su mokslais. Mano vaikas trijuose iš šešių testų pateko į šešetuką (viename buvo antras). Logikos teste jis aplenkė 60 proc. aukštesnės klasės mokinių. Bet viename teste buvo vienas paskutinių. Manau tu Akai, ir kokią Rūtą Meilutytę galėtum pavadinti mulkių mulke, jeigu ją vertintum pagal tai kaip ji žaidžia šachmatais, atlieka meninės gimnastikos pratimus ir panašiai. “Mulkis” Žydrūnas Savickas nebūtų “praėjęs” meninės gimnastikos užduočių. “Mulkis” V. Alekna, labai keista, bet nebuvo 10 sporto šakų lyderis. O va A. Sabonis gal ir nebūtų “mulkis” jis manau ir futbole būtų Messi, plaukime R. Meilutytė, disko metime V. Alekna, šachmatuose G. Kasparovas ir t.t.

Akui, 2013-04-03 09:12:31

Tą patį norėčiau pasakyti ir Vilei. Neleisk žaisti Messi futbolo, Saboniui/Valančiūnui krepšinio, Kasparovui šachmatais, Aleknai mesti disko ir t.t. ir pamatysi, kad jie yra jokie talentai. Manau visi atvažiavę vaikai į KTUG yra kažkuo gabūs. Galbūt, kažkieno tėvai ir pervertino savo vaikų galimybes, bet žinant kokio skirtingo lygio mokyklos ir mokytojai būna, vaikų nekaltinčiau. O kokio lygio vaikų gabumai tai jau čia galime pamatyti. Jeigu rezultatai geri galime pasidžiaugti, o jeigu negeri, gal tenka pripažinti, kad čia ne tavo sportas.

ak, 2013-04-03 10:56:18

Na Meilutytė ir nelįstų į mokslo lyderių turnyrą. Jeigu ji lįstų ir mėgintų tai daryti – būtų tikra mulkė. Mat nebūtina viska žinoti, bet reikia suvokti savo galimybes – aš jeigu iškviesčiau dvikovon pasaulio čempioną – boksininką mane irgi visi vadintų mulkiu ir niekas neužjaustų kai gulėčiau be sąmonės. Aišku, gal tas du klausimus atsakęs lyderis puikiai žaidžia tenisą ir taps pasaulio teniso čempionu. Bet čia kalbama apie tuos, kurie labai gerai mokosi, domisi mokslu, domisi pasauliu – jis mulkis ne todėl kad yra mulkis absoliučiai – mulkis, kad nesugebėjo įvertinti savęs ir lindo kur nereikia.

akui, 2013-04-04 08:26:48

Dėl bokso tai kai susitinka du pasaulyje geriausi boksininkai, tai neretai vienas iš jų atsiduria nokaute ar nokdaune.

Reikia žinoti, kad ir žemiausio lygio kiekvienoj kaimo mokykloj yra geriausias ir blogiausias mokinys. Kiekvienam riomerio universitete yra geriausias ir blogiausias studentas. Oksfordo ir Harvardo universitetuose irgi yra geriausi ir blogiausi studentai. Bet tai savaime suprantama, kad visi negali būti to pačio lygio. NBA, Anglijos ir Ispanijos futbolo lygos turi irgi savo autsaiderius, bet tai nereiškia, kad tas komandas mes galime išjuokti, kaip ir žaidėjus, kurie neįsitvirtina tų lygų įvairaus lygio komandose. Mūsų labai geri krepšininkai Kleiza, Motiejūnas, Jasikevičius, Mačijauskas turėjo problemų įsitvirtinant tose komandose. Ar tai, kad jie patyrė sunkumų reiškia, kad jie mulkiai. Jie pabandė ir pamatė, kas iš to gavosi. Bet iš jų tyčiotis kultūringas žmogus neturėtų. Tie vaikai, kurie pabandė rungtis KTUG MMLT, tam tikrose lygose jau buvo kažką įrodę. O čia, kad kažkam sekėsi geriau, tai jau kitas dalykas.Negali visiems sektis vienodai.

akui, 2013-04-04 08:31:35

Beje tas vienas labai retų gabumų vaikinukas, kuris čia laimi daugumą rungčių, kitame turnyre buvo 4 šimtuke 8 dešimtuke. Taigi ir šį vaikiną, kokių tikriausiai Lietuvoje yra ne daugiau 10, pasitaikius progai galima būtų išvadinti mulkiu. Nuomonė, kad kiekvieną žmogų, kuris kažkokiam turnyre užima paskutinę vietą reikia žeminti ir įžeidinėti, rodo žmogaus bukumą ir ribotumą.

vilei, 2013-04-04 08:34:36

tarp kitko važiuodamas į MMLT tai juk nežinai kokios sporto šakos bus rungtis.

petras, 2013-04-04 08:36:37

Siauro mąstymo žmogų bandyt įtikinti žvelgt plačiau, tai tas pats kas su plikiu pešiotis 🙂

Arturas, 2015-05-21 00:26:05

Gal galima gauti šios užduoties atsakymus ?