Anksti kėlęs, anksti vedęs…

Tie ankstyvos meilės pranašai gimnazijoje man visada kelia rūpestį ir nerimą… Deja, turime ir nelinksmų istorijų. Tačiau melas, melas, kad visada ankstyvos meilės rezultatai blogi!

Jūs tik pažiūrėkite, koks čia grožis!

Ši jauna šeima – mūsų gimnazijos!

Paskaitykite keletą ištraukų iš nuoširdaus ir ilgo laiško, kurį atsiuntė gimnazistas (buvusių nebūna, sakėte jūs…), žurnalo „Kompiuterija“ bendradarbis, labai įsimintinas vyrukas Edvardas

*

Jau senokai ruošiuosi Jums parašyti arba tiesiog užeiti į gimnaziją, bet… čia turbūt tinka posakis „jei arti bažnyčia, tai toli Dievas“. Išties, gėda prisipažinti, bet gimnazijoje, ko gero, nebuvau nuo pat jos baigimo. Galbūt sulaikė tai, kad, kitaip nei kiti gimnazistai, kuriuos minite savo svetainėje, negaliu pasigirti jokiais išskirtiniais pasiekimais – nebaigiau prestižinio universiteto, nepadariau karjeros ir negyvenu kuriame nors Europos didmiestyje. Vis dėlto jaučiuosi patenkintas gyvenimu, nuo pat dešimtos klasės dirbu mėgstamą darbą šeimos versle ir gyvenu su Vaida bei vaikais Dainavos rajone.

*

Baigęs gimnaziją pasirinkau ekonomikos studijas VDU ir įstojau čia pirmuoju numeriu. Buvo minčių kartu su ilgamečiu kolega ir geriausiu draugu Povilu važiuoti studijuoti į Rygą, į SSE, tačiau sulaikė noras likti kartu su Vaida. Ji taip pat pasirinko ekonomikos studijas, tik KTU. Iki šiol nesutariame, kur mokytis ekonomiką yra geriau, tačiau bent jau yra apie ką diskutuoti. Man VDU patiko dėl bent šiokios tokios laisvės pačiam susidaryti savo tvarkaraštį, rinktis, kurį semestrą vieną ar kitą bendrojo pobūdžio dalyką studijuoti. Be to, VDU suteikia gana ilgas atostogas. Tiesa, egzaminų čia, kitaip nei KTU, perlaikyti negalima, bet man to niekada neprireikė. Dėstytojų per tuos keturis studijų metus sutikau labai įvairių – iki šiol malonu prisiminti tokius savo darbą mylinčius ir studentus gerbiančius dėstytojus kaip A.Karoblis (matematika), R.Kamuntavičius (Lietuvos valstybės ir visuomenės raida), A.Motuzas (religijotyra), R.Čiegis (ekonominių teorijų istorija), tačiau teko sutikti ir atmestinai dirbančių ar tik save vertinančių žmonių, kurių minėti nenorėčiau. Vis dėlto niekada nesigailėjau pasirinkęs VDU, nors suprantu, kad jis nė iš tolo neprilygsta garsiesiems Vakarų universitetams.

*

Didžiausias įvykis studijuojant buvo mūsų su Vaida vestuvės antrame kurse, o pradėjus ketvirtąjį kursą mūsų komandą papildė sūnus Jonas. Dėl to bakalauro studijų baigimas nebuvo lengvas. Taip ir rašėme bakalaurinius – iki pietų aš rašau, o Vaida sūpuoja, o po pietų ji sėda prie kompiuterio, o aš „imuosi“ su Jonu.

*

Prieš dvejus metus, praėjus trims metams nuo Jono gimimo, mūsų šeimyną papildė antrasis sūnus Matas. Joną pusantrų metų leidome į darželį, tačiau jis ėmė dažnai sirgti, gydytojai nustatė alerginę astmą ir darželį teko palikti.

*

Kaip jau minėjau, jau kone dešimt metų dirbu šeimos versle ir darbas man patinka. Mano darbo pobūdis yra automobilių rinkos statistinių pradinių duomenų apdorojimas, taisymas, analizė, įvairių ataskaitų rengimas. Taip galiu suderinti dvi mane dominančias sritis – automobilius ir kompiuteriją. Labai nuliūdino, kad buvo baigta leisti „Kompiuterijos“ žurnalą.

*

Norėčiau padėkoti už tuos ketverius nuostabius metus gimnazijoje, kurie turbūt buvo smagiausi mano gyvenime ir kur aš sutikau savo išrinktąją, su kuria šiemet švęsime jau septintąsias vestuvių metines.

*****

Ačiū, Edvardai! Būkite jūs visi keturi (ar daugiau…) laimingi!

Atsakymai

Burgis, 2012-07-15 20:49:34

Už?…

juokinga, 2012-07-15 22:48:06

Aš tai “UŽ”. Reikia žmones padrąsinti. Dar ne viskas prarasta. Kai atsigaus “Kompiuterija”, atsigaus ir automobilių rinka. Kas žino, gal tada papildomai prireiks ir dviejų ekonomistų, tegu ir iš nė iš tolo neprilygstančių vakarietiškiems universitetų.

šviesa, 2012-07-16 00:37:53

Dar didesnio džiaugsmo kam šypsosi likimas

ajaxiss, 2012-07-16 14:39:01

Geras žurnaliukas buvo…

attente, 2012-07-18 00:05:40

Smagu kažką plačiau išgirsti iš labai seniai matytų pažįstamų, kurių pasakojimai apie Gimnaziją padarė didžiulę įtaką mano sprendimui čia stoti 🙂 Sėkmės visiems keturiems!! 🙂

sonata, 2012-07-18 15:13:05

Man tai šiandien šventė – įsidarbinau KTUG absolventę. Dabar bus dvi – netgi 10 proc. visų darbuotojų. Pati sau pavydžiu, kaip sekasi!:)