Anoniminiai mūsų svečiai. Svečiai?

Šiąnakt (laikas 00:12) vienas anoniminis svetainės lankytojas išdavė, kas yra „miklis“… Komentaro į svetainę nepraleidau. Kodėl? Todėl, kad anonimiškumą pasirenka arba jo atsisako pats žmogus. Tai privatu, net šiek tiek intymu.

*

Ar aš prieš 50 metų, kai moksleivių laikraštis išspausdino mano pirmuosius straipsnelius (mokytojų užsakytus…), galėjau pagalvoti, kad ateis laikas ir mano viešai parašytus žodžius viešai komentuos anoniminiai moksleiviai, mokytojai, draugai, nedraugai, pacientai?… Toks yra internetas.

*

„Miklis“ neturėtų rinktis anonimiškumo, jis turi to, kuo kiti gali gėrėtis. „juokinga“ gali komentuoti tik anonimiškai – jis toks… Visuomenė suskilo į tris dalis: 1) tie, kurių visai nėra internete; 2) tie, kurie rašo, komentuoja, pasirašydami tikraisiais vardais ir pavardėmis; 3) anonimų minia… Trumpai pakomentuosiu kiekvieną grupę.

*

  1. Yra neraštingų. Yra nemokančių naršyti, neturinčių prieigos. Bet dauguma – tiesiog gyvena realybėje, ne internete. Dauguma turi darbų, pramogų, draugų ir rašinėjimas žiniatinklyje jų netraukia. Ne vienas iš jų šį tą paskaito, gal net skaito reguliariai, bet kodėl turėtų rašyti?

  2. Tai aš, kuriam šis rašinėjimas „prilipo“ nuo redaktoriavimo laikų. Rašyti , komentuoti man priklauso (aš taip manau…) pagal pareigas. Be to, rašinėti man – šeimyninė pramoga, pastebėjote… Kiti rašo, nes nori būti žinomi. Politikai. Specifinių verslų atstovai. Literatai. Menininkai. Yra daug profesijų, postų, kurių turėtojai jaučia, supranta neanoniminio buvimo žiniatinklyje naudą.

  3. O, šią grupę pakomentuokite jūs patys! Jūsų – dauguma. Aš turiu savo versiją, bet turiu ir savo viziją – tokių mažės. Man atrodo, kad tai neperspektyvu. Man atrodo, kad jau dabar mažai kas nori būti grupėje su „juokinga“… Bet gal tik man taip atrodo?

Šioje grupėje yra pogrupis, kuris turėtų likti. Tai žmonės, kurie plačiajai žiniatinklio erdvei nežinomi, bet svetainės bendrijai, šeimininkams – žinomi. Kaip „feisbuke“. Manau, kad tai tinkamas pasirinkimas.

*

Parašykite. O aš tuoj vėl ištrinsiu „juokinga“ rašliavėlę… 🙂

Atsakymai

Burgis, 2012-08-10 09:39:49

Reitingams… :-)))

Loreta, 2012-08-10 10:50:35

Kam trint, netrinkit. Taip jau atsikratėt Neprisistatančiojo, o jis buvo tikra dovana Jūsų svetainei, dabar juokinga… Juk juokinga:) Man rodos, šita erdvė priklauso visiems kaip žemė Mėnulyje:):)

petras, 2012-08-10 11:33:15

Žemė mėnulyje priklauso, mėnuliečiams. O šiaip manyčiau internete visi yra pageidaujami. jeigu “nefludina”, neįžeidinėja kitų, nevartoja necenzūrinių žodžių, nepropaguoja smurto ir pan. juk realiame gyvenime taip pat bendraujame su nepažįstamais žmonėmis, tik gal rečiau. o tie, kurie nepatinka, tiesiog ignoruojame, bet nesusidorojame su jais.

o dėl juokinga, tai nemanau, kad jis kažkam kenkia. truputis ironijos ar lengvos kritikos gal nėra blogai, kol neperlenkiama lazda.

Burgis, 2012-08-10 12:53:07

Aš pasirinksiu ir jūs pasirinkite… Visi esame laisvi žmonės laisvoje šalyje.

Saulius, 2012-08-10 16:03:14

Tas trečio punkto pogrupis suponuoja į “lygesnių” kastą.

Burgis, 2012-08-10 16:48:48

Sauliui: ar Jūs esate „feisbuke“? Kodėl esate, jei esate? Kieno svečias esate? Ką priimate į svečius?

*

Žmonės gerieji, yra daugybė žiniatinklio sričių, svetainių, kur galite nueiti! Kam veržtis ten, kur šeimininkas nepatinka? Sužlugdykite šią svetainę boikotu! Tada aš ir suprasiu, kad buvau neteisus… (Nustebsite – visai dėl to nenusiminsiu ir… nepasikeisiu.)

Pentium100, 2012-08-10 17:24:51

Mano anonimiškumas dalinis – tie, kas mane asmeniškai pažįsta, atpažins ir “Pentium100”, o kiti neatpažins ir tikro vardo/pavardės, taigi nėra prasmės jų čia rašyti ir palengvinti tų, kurie nori mane susekti (jei tokių yra), darbą.

Facebook nenaudoju, nematau prasmės firmai leisti pardavinėti mano asmeninę informaciją, nes teikiama paslauga manęs nedomina.

Savo vardo/pavardės viešai prieinamuose puslapiuose neskelbiu, taip pat man padeda tai, kad suvedus mano vardą ir pavardę į googlę randami žmonės (bet ne aš).

Loreta, 2012-08-10 17:48:03

Ponas Burgi, jei Jums nereikėtų mūsų, rašytumėte sau dienoraštį ir laikytumėte po pagalve:):)

Burgis, 2012-08-10 17:50:25

Gerb. Loreta, tai Jūs man labdarą teikiate? Guodžiate? Nežinojau…

Burgis, 2012-08-10 17:58:37

Gerbiamieji! Gali būti, kad dar ne visi skaitėte, kaip aš įsivaizduoju šią svetainę, kodėl joje rašau. Paaiškinsiu dar kartą.

*

Tokiose svetainėse lankytojai gali keistis nuomonėmis, džiaugsmais ir rūpesčiais, prašyti informacijos, teikti informaciją, dalytis pramogoms tinkamais tekstais, ginčytis, kelti hipotezes… Lankytojai, kurie net nekomentuoja, gali tai skaityti kaip tam tikros rūšies knygas. Nieko nekainuoja! Beveik kasdien – šviežiena! Kiti lankytojai gali dalyvauti tų knygų kolektyvinėje kūryboje – ir pajusti pasitenkinimą!

*

Dar kartą pabrėžiu, kad jokios materialios naudos iš svetainės negaunu, niekam netarnauju, todėl manęs visai nedomina lankytojų gausa ar kuri nors konkreti lankytojų kategorija. Nieko nenoriu parduoti, niekam nenoriu įtikti.

*

Ar dabar aiškiau, kad čia ne vieta rietis ir kandžiotis? Kad čia ne vieta auklėti mane? Jei mano išdėstytos nuostatos netinka – nebeužeikite čia. Ir tiek. Rodos, taip paprasta.

*

Saulius, 2012-08-10 19:03:50

Burgiui:

Esu;

Ketinau ten talpinti savo darbus;

Svečias ar draugas turėjote omeny? Ats.: klasiokų, grupiokų, pažįstamų;

Klasiokus, grupiokus, pažįstamus.

-*-

Regina D., 2012-08-10 20:13:29

Ar galiu paklausti – kokius filmus ir kodėl mėgstate?

Burgis, 2012-08-10 20:59:24

Reginai D.: paklausti gali visi ir visko… :-).

*

Mėgstu realistinius dramatinius filmus: „Niekas nenorėjo mirti“, „Šalta 1953 metų vasara“, „Musulmonas“, „Titanikas“ ir pan.

Mėgstu geras komedijas: „Kaukazo belaisvė“, „Seniai plėšikai“, „Operacija Y ir kiti Šuriko nuotykiai“ ir pan.

Mėgstu tik kai kuriuos fantastinius filmus: „Šeštasis pojūtis“, „Soliaris“ ir pan.

*

Nemėgstu holivudinio kičo. Štai šią savaitę su anūkėliais (šiandien – tik su Luku) pažiūrėjau „Madagaskarą“ ir „Ledynmetį“ – iš bėdos…

Nemėgstu nusaldintų melodramų.

Nemėgstu užsieninių „kovinių“ filmų…

Žydrūnas, 2012-08-11 00:55:59

Sunku kai kuriem nuo komentarų susilaikyti :)))

idiotai liks idiotais, man tarkim linksma tokias visokias mintis skaityt :)))

Regina A., 2012-08-11 12:29:21

Mano anonimiškumas irgi dalinis. Nenoriu “viešintis” 🙂 Kas man iš tos laimės ir iš tos garbės 🙂

Porą kartų “Dialogas” perspausdino mūsų čia pateiktas mintis. Nežinau, ar su šeimininko leidimu, ar be jo. Bet tai gal ir nesvarbu.

Esmė ta, kad dauguma mūsų, čia komentuojančių, nesame literatai, duoną uždirbame kitose srityse. Čia rašome laisvalaikiu, iš intensyvaus darbų grafiko nugriebę minutę kitą, gal per daug nerinkdami žodžių ar išsireiškimų. Svarbu, pasikeisti mintimis, diskutuoti su maloniais žmonėmis: gerb. Burgiu, Rasele, Vladu ir kt., paskaityti savo buvusių mokinių GL, Vaivos mintis. Ir visai nenoriu, kad tą mano nuoširdų, bet literatūriškai nebrandų komentaro tekstą “D” skelbtų “ant visos Lietuvos” su mano pavarde 🙂 Nenoriu suteikti malonumo pasidžiaugti “tikriems” lietuviams 🙂

Rasa, 2012-08-11 21:17:16

:))))))))))) Jūs man kas nors paaiškinkit, kaip čia gaunasi, kad aš visur “nueinu” kaip Rasa, o “pareinu” kaip Raselė? 🙂 Ir darbe tas pat. Visur nueinu dirbt kaip Rasa, išeinu jau Rasele… Na, miela, žinoma, bet… Gal aš jau suvaikėjus nepataisomai? :)))))))

Bet ačiū. Už tą Raselę.

Regina A., 2012-08-13 12:41:04

Na, gerai, Rasa…

Na, va… Tai dar kartą patvirtina, kad žodžiai nerenkami, o liejasi tik iš širdies 🙂 Bet, Rasa, Tu toks mielas ir šaunus žmogiukas, kad net nepastebėjau, kaip parašiau “Rasele”. Atsiprašau 🙂 Ne tik virtualioje erdvėje džiaugčiausi turėdama taip jaučiančią ir mąstančią pašnekovę 🙂

Rasa, 2012-08-13 14:36:05

Tai Jums ačiū, Regina A. Viskas gerai, ar Rasa ar Raselė- man patinka ir tinka visaip 🙂 Tik nusišypsojau paskaičius 🙂

Vladas, 2012-08-13 20:59:12

Regina A., ačiū kad paminėjote (teigiamame kontekste) kartais suabejoju, ar visada esu čia laukiamas, tad kiekvienas geras žodis man labai svarbus. Žinau, kad nesu “dovanėlė”, o pabendrauti čia visai smagu, bet stengiuosi nebūti ten kur esu nepageidaujamas daugumai.