Antelė plaukia priekyje…

… o gaigalėlis – iš paskos.

Stebiu pro langą bundančią gamtą. Antelės virš meldyno skraido poromis kaip naikintuvai.

Nusileidžia į vandenį. Gaigalėlis (antinėlis) vis paskui antelę, paskui antelę! Žinoma, kurgi ne! Dabar toks šaunuolis, toks gražuolis (gaigalėlis, žinia, gražesnis už antelę, kaip ir kalakutas už kalakutę, kaip ir gaidys už vištą, kaip ir liūtas už liūtę… ; o kodėl moteris už vyrą gražesnė? o gal tik mums, vyrams, taip atrodo?), o paskui visi rūpesčiai šeima – antelei. Na, ne visi, ne visi, bet vis tiek antelei daugiau tenka. Kaip tai panašu į žmonių šeimas!

*

O aš mudviejų poroje – vis iš paskos ir iš paskos… Ir man patinka! Esu toks laimingas, kad turiu gyvenimo vedlę. Žinoma, tai kainuoja: ir materialiai, ir dvasiškai. Bet aš sutikau tada, prieš 41 metus, sutinku ir dabar – viską atiduočiau, viską! Vargšai tie vyrai, laisvės ištroškusieji… „Laisvė yra suprastas būtinumas“, – mane mokė marksistai. Toloka nuo šeimos gyvenimo, bet teorija tinka.

*

Vakar per TV šiek tiek pažiūrėjome diskusijų laidą apie senelius, apie globos namus. Kaip aš pritariu aktoriui Sauliui Sipariui: jokiu būdu nenorėčiau, kad mano mylimiausi žmonės turėtų su manimi vargti, kai aš pats jau nebegalėsiu nieko… O dabar lepinuosi: mano antelė, mano vedlė vis priekyje, vis priekyje, o aš – iš paskos, iš paskos…

Atsakymai

Burgis, 2015-03-20 16:56:00

Pusiau pokštas… 🙂

skaitytoja, 2015-03-20 17:32:58

Ką čia ir be pridursi – kaip miela!

Mielas užtaisas savaitgaliui. Ačiū.

Jaras Ramūnas, 2015-03-20 18:47:47

Menininkėlis Jaras rašo. Buvome susitikę prieš 18 metų neilgai, iš tikrųjų tai esame kaimynai, nes iš kito námo. Trumpai – visiškas palaikymas Jums kovoje su chamizmu. Paskaičiau str. apie Gimnazijos veiklą http://liberoblius.lt/ktug-burgis-kodel/ ir atsiliepimo sakinys „Kas tikėsis, kad įsileidus ją į savo veikiančią kažkokią grupę/įmonę/organizaciją ji padės šiai augti, o ne išduos pasitaikius progai?“ buvo atveriantis akis. Išdavystė – tai viena LT ligų ir Jūs ją sugebėjote gydyti Gimnazijoje. Manau, kad tai taiklus gydymas. Žodžiu, kiekvienas mąstantis LT pilietis (kurių mažoka, drįsčiau teigti), palaiko Jus. Mokytojas turi būti griežtas. Viską teisingai mokinei susakėte. Tai kas, kad ne pagal ministerijos taisykles. Ne ironiškai: Jūs esate toji išimtis, kuri gáli sau leisti būti aukščiau taisyklių. Sėkmės ir dar sykį sėkmės. Jei Jus ir pasodins į kalėjimą, iš ten išeisite dar aukštesnio lygio, tiesiai šviesiai.

Temidė, 2015-03-20 19:49:23

Jarai: Echidna Aukštyn?