Apie ką tu galvoji lietingą vasaros vakarą?

*

Man patinka galvoti apie tuos gerus žmones, kurie buvo ir yra mano gyvenime… Jie – kaip vaivorykštė, kurią jauniausioji anūkėlė man padovanojo.

*

Palūkėkite… Neskubėkite. Vasarą dar nesibaigia. Užėjus į feisbuką man atrodo, kad visi skuba, lekia per miestus, per šalis, per kalnus, per pilis, muziejus… Lyg mes visi turėtume įtemptą planą visai vasarai: aplankyk tą, pamatyk tą, paragauk to, išbandyk tai…

*

Ir mes tris savaites lėkėme: Švedija, Portugalija, Švedija, Lietuva… Lenktynės dar nesibaigė, ne! Bet dabar, lietingą vakarą Vilniuje, aš lėtai, lėtai galvoju apie jus, mieli mano gyvenimo žmonės… Konkrečiai.

*

Ką dabar veikia mieloji mano pavaduotoja Ina Dirgėlienė? Tokia tvirta, sumani, linksma ir protinga žemaitė. Tokia šauni pagalbininkė, iniciatorė…

*

Kažin kaip su ta lietuvių kalba dabar susitvarko mieloji Vilija Gediminskienė? Trys jų (mūsų!) gimnazistai užaugo. Ir sūnus, ir dvynukės ima pasaulį į savo rankas. Kaip ta Mokytoja žiūrėdavo į mane: lyg su pagarba, lyg su pašaipa, lyg ir ne mokytoja būtų, o tik gražuolė…

*

Kokie viesulai per gyvenimą dabar neša linksmas, azartiškas, jaunas kaip pavasaris anglistes Audronę Poškienę ir Vilmantę Liubinienę? Ir ko tik jos neprisigalvodavo, ir ko tik jos nesiimdavo! Ir viską puikiai padarydavo.

*

O mieloji Laima Kalvaitienė visa visutėlė Norvegijoje, ar vis dar kai kada ir Lietuvą pradžiugina? O kada jos sūnūs-ąžuolai mus aplankys? Ta Mokytoja visada man atrodė šiek tiek mokinukė: taip stropiai, taip atsargiai viską darė… Ir taip puikiai!

*****

O, koks ilgas gerų žmonių sąrašas, koks ilgas! Bet juk negaliu čia išvardinti ir buvusių mokslo draugų, ir mokslinių bendradarbių, ir katedros kolegų, ir gimnazistų, gimnazistų, gimnazistų…

Tegu lyja! Gera galvoti apie gerus žmones.

Atsakymai

Sokolovas, 2017-07-14 10:21:30

GALVOJU APIE SAULĖLYDĮ

Nenorėčiau,

kad jis būtų

lietingas…

Tad ir sveikinu Gęstančią Saulę,

Tai, kas buvo, pašvaistėj ištirps,

Iš Anapus gauta banderolė,

-Sausai šakai atgyt nepavyks

Banderolėj- laiminga minutė,

Nugarmėjusi laiko gelmėn,

Priešaky-besileidžianti Saulė,

Teks su ja leistis laiptais išvien

Kiekvienam-savo Saulė pakyla,

Ir tik kartą pragys vieversys,

Gal kur klystu, bet liksiu su Saule,

Ir užgesiu, kai ji įsakys…

Neišduokim kelių, kuriais eita,

Neieškokime džiunglių klaidžių…

Antrąkart nepakils jokia saulė,

Nors palydžiu, bet jau neliūdžiu…

Sokolovas, 2017-07-14 21:59:43

MATIJOŠAIČIO BEI KARBAUSKIO VEIDMAINYSTĖS

Karbauskis…Didysis “kovotojas” prieš alkoholizmą. Matijošaitis- Didysis kovotojas už Kauno gerovę…

Ir abu verti apkaltos už melą.

Karbauskis mojuoja kardais prieš vėjo malūnus-prieš reklamą, ir pan. Bet nepajudino pirštu, kad būtų uždarytos naktinės girdyklos, kur visą parą ne tik galima gaut išgert, bet ir parduoda alkoholinių gėrimų išsinešimui. Aišku, tokių taškų yra visoje Lietuvoje. Ir kas gali paneigti, jog “Karbauskio kompanijai” tie taškai neteikia……?

Kauno miesto Taryba liepos 11 nutarė uždaryt didžiąją “naktinių taškų” Kaune dalį. Tarp jų- įžymųjį “tašką” adresu Šv. Gertrūdos 10.

Tačiau meras Matijošaitis, matyt, yra kitokios nuomonės apie tai. Nes…Šįvakar, liepos 14-ją, minėtas taškas alkoholiu prekiavo visu pajėgumu. Atvykusiems policijos patruliams taško barmenė pateikė V. Matijošaičio vadovaujamos savivaldybės leidimą prekiauti alkoholiu visą parą…

Vargas mums? Ne, vargas jiems, veidmainiams ir fariziejams…

Aišku, ir tiems, kas balsavo už “valstiečius” (kurių valdymo metu tik padažnėjo nuo alkoholio apsvaigusių asmenų vykdomi nusikaltimai) bei už “merą” Matijošaitį, kuris, kaip aiškėja, nesiruošia vykdyti net miesto tarybos sprendimų…

Karolis, 2017-07-18 11:15:28

Aš nežinau, kaip sistemiškai galima mažinti alkoholizmą. Žmonės neviltyje. Sunku kovoti su neviltimi. Aplinka Lietuvoje tiesiog tinka alkoholizmui.

Karbauskio (?) idėja surengti bealkoholinį festivalį yra labai gera. Man labai patiko. Tai puikus šventės pavyzdys tiems, kurie nesugeba įsivaizduoti šventės be svaigalo. O dabar jie gali savo akimis įsitikinti, kad tikrai galima ir be alkoholio išsiversti. Žmones gali pasekti šiuo pavydžiu ir tokiu būdu sumažinti alkoholio vartojimą savo virtuvėse, terasose, ant suoliukų ar kur nors gamtoj. Mat geras pavyzdys užkrečia.

O jei dar Naisiuose nebūtų tų bjaurių stabų, tai būtų dar geriau.

Alkoholikas turi ir pats kovoti su savo demonais, kurie gundo jį vis gerti. Nustoti gerti jis gali bet kada, o jeigu jaučiasi silpnas, tai tegul parduotuvėje jis pats pasako pardavėjui, kad kai kitą kartą ateis pirkti šnapso, tai tegul tas pardavėjas atsisako parduoti…

Pirmos dienos be svaigalų būna sunkios.

Sokolovas, 2017-07-18 12:35:53

REIKIA DYGLIUOTŲ PIRŠTINIŲ

  1. Esmė ne tai, kad būtų vaidinamas cirkas su “renginiais be alkoholio”. Ir ne kokiame nors sausame įstatyme. Pasakysiu tiesiai- “išgert” GALIMA. Tačiau alkoholio vartojimas neturi kelt socialinių problemų. Aš ir pats ne abstinentas. Bet “tam tikrom akimirkom” netriukšmauju, nesikabinėju prie žmonių, ir t.t.

  2. Būtina nustot mokėt pašalpas darbingo amžiaus, sveikiems žmonėms. Darbo rast GALIMA. Jei kas iš jų “nesugeba”, tai apkraut priverstiniais “viešaisiais” darbais. Ir mokėt atlyginimą pagal darbą. Darbine veikla užimtas žmogus neturės galimybių gert taip, kaip dažnas geria dabar.

  3. Siekti visuotinio darbinio užimtumo. Stebėti (su tolesniu išaiškinimu) asmenis, darbo dienomis ir darbo metu vartojančius alkoholinius gėrimus, ar esančius neblaivios būsenos. Steigti darbo įmones “socialinei profilaktikai”.

  4. Uždraust “spirituoto” (“stipraus”) alaus gamybą bei prekybą. Kitų alkoholinių gėrimų (įskaitant alaus) kainas pakelt trigubai.

  5. Sugriežtinti bausmes už nelegalią prekybą alkoholiniais gėrimais.

  6. Už vairavimą išgėrus turi būt numatyta ne abstrakti “baudžiamoji atsakomybę” su “teisminiais ginčais”, o realus įkalinimas PAGAL FAKTĄ. Nors ir pusei metų. Bet-realus.

  7. Viešai skelbti pavardes asmenų, sulaikytų dėl neleistino elgesio viešose vietose.

Karolis, 2017-07-18 15:51:22

Taip, išgerti galima, bet neverta. Tolerancija alkoholiui didėja su kiekvienu alkoholio paragavimu. Užtenka pavartoti alkoholį kelis kartus ir jis jau pasidaro skanus, o žmogus tampa priklausomu. Priklausomybė maža, beveik nepastebima, tačiau ji jau yra (ir, atrodo, išlieka visam gyvenimui). Tada žmogus legviau pasiduoda pavojingoms mintims, tokioms kaip, “nedideli kiekiai alkoholio nieko blogo socializacijos procese”, tampa perdėm familiarus.

Susibūrimai be alkoholio yra laisvesni, ramesni, jaukesni. Aš esu labai už susibūrimus be alkoholio. Bet jeigu jau išdrįstate tai vadinti cirku, tai lygiagrečiai pagvildekite situaciją “susibūrimas su alkoholiu”:

Kas tai?

Ne cirkas?

Sokolovas, 2017-07-18 19:50:28

Karoliui:

Na, jei imtų ir panaikintų alkoholinius gėrimus (aišku, utopija),-aš nesikankinčiau. Tikrai neieškočiau, kur “nelegaliai” įsigyti….

Bet, kol kas…Mėgstu lauko kavinukėj išgert vieną-kitą alaus bokaliuką…Na kas be nuodėmės, tegu pirms, kaip sakoma…:)

Karolis, 2017-07-18 20:48:03

O kuo tu rėmeisi, Sokolovai, kai teigei, kad dėl “valstiečių” padažnėjo nuo alkoholio apsvaigusių asmenų vykdomi nusikaltimai?

Ar aš kažko nežinau?

petras, 2017-07-19 18:28:03

Karoli, susibūrimų jaukumas, ramumas ir laisvumas ne nuo alkoholio priklauso, o nuo susirinkusių žmonių būdo 😉

Karolis, 2017-07-19 20:44:26

Priklauso, petrai, labai priklauso. Na bet ką aš čia su alkoholikais ginčysiuosi :)))

Sokolovas, 2017-07-19 22:19:17

DAR KARTĄ TRUMPAI, TIESIAI, ŠVIESIAI

Be prievartos nieko nebus. Bet kokį kokybinį šuolį lemia prievarta. Jos produktus lydinčios “laisvos valios” teorijos kuriasi vėliau. Po kokybinio šuolio. Taip buvo, yra, taip bus visada…

Iš pradžių-vykdymas, tik po to- supratimas.

Susimastes, 2017-07-19 23:17:30

Sokolovai, klystate – be supratimo draudimai netures jokio naudos. Pasidomekite, koki efekta turejo garsusis sausasis istatymas JAV. Nepaprastai isaugo juodoji rinka, alkoholio vartojimas nemazejo, o istatymas patyre visiska fiasko ir buvo atsauktas. Tokia zmoniu prigimtis – kuo daugiau drausi, tuo labiau ieskos budu apeiti draudimus. Svarbiausia yra sviesti visuomene. Tik tokiu atveju pasieksime svariu pergaliu sioje srityje.

skaitytojas, 2017-07-20 20:01:51

Sokolovai, gyvename laisvoje šalyje.

Random, 2017-07-21 02:09:19

Sokolovai, panašu, kad turi kažkokią nuoskaudą ar traumą. Pastoviai skalambyji tą patį. Modelis kaip “pirma vykdymas, o tik po to supratimas” puikiai tinka nemąstančiam ir žemo IQ padarui dresuoti. Bet to pačio dydžio batų juk kiekvienas nesimauna, a?

Karolis, 2017-07-21 09:26:16

Aš, tiesą sakant, nelabai supratau, kaip tiksliai čia siejasi Sokolovo paskutinis komentaras su visa tema. Tačiau nereikia klijuoti traumuotojo etiketės tam, kuris pasisako už griežtumą ir įsakinėjimą vienu ar kitu klausimu.

Aš tikrai esu prieš, kad Lietuvos visuomenė pati spręstų, kiek jai gerti, žinant, kad lietuviai nėra labai jau protingi (ir man nesvarbu, jog tai kam nors gali skambėti nedemokratiškai). Iš kitos pusės, jie ir mąstyt nenori. Skaityt ir mąstyt jiems laiko nėra, nes darbai, barniai, šventės ir pagirios paprasčiausiai išsemia kiekvienos paros visas laisvo laiko atsargas. Gal jūs nežinote, kiek žmonių geria darbo metu, ypač statybose? Kone ne visi į darbą ateina pagirioti. Ką jaustis žmogui, kuris nori užsidirbti, negeria, bet darbe dirba su smirdinčiais padarais?

Sokolovas dar nuosaikus, nes jis tik degtinę uždraustų, o vynelius, alų, paliktų. Aš tai ir alų drausčiau, nes ten vien žalojanti (al)chemija. Nebėra alaus, koks anksčiau senovėje būdavo.

Sokolovas, 2017-07-21 10:36:51

Random:

“Pirma-vykdymas, po to-supratimas”,-tai ne modelis.

Tai- tarsi gamtos dėsnis, lydintis bet kokį raidos vyksmą. Iš pradžių A, po to B. Tačiau tai nereiškia, jog B yra menkinamas, ar A tampa prioritetu. Tai- VYSTYMOSI EILIŠKUMAS.

Liaudis turi daug šį dėsnį atitinkančių posakių, pavyzdžiui- “kiekvienai daržovei-savo laikas”…

Šis dėsnis tinka bet kokiai raidai-nuo mažo vaiko vystymosi iki mokymo proceso. Iš pradžių-vykdai, po to (“antras ratas”) pradedi suprasti. Ir pažangos esmė slypi ties tuo, kad tas “antras ratas” ateitų kiek įmanoma greičiau.

Dėl MĄSTYMO. Jis nenusileidžia iš dangaus kaip koks sakramentas. Mąstymas- ne apvaizda. Tai- veiksmo vadovas! Mąstymas formuojasi per kontaktus su aplinka, tiek fizine, tiek socialine. O šio kontakto pradžia-taipogi vykdymas.