Apsukriukė

Ir tu ją pažįsti, ir aš ją pažįstu…

Prisimeni, kaip ji mokėsi mokykloje?

Ir tą mokytoją pagiria, ir tam nusišypso, todėl jos niekas nebaudžia nei už neatliktus namų darbus, nei už neišmoktas pamokas.

Žinoma, brandos egzaminų rezultatai buvo menki, bet juk ji apsukriukė – pasirinko universitetą, kurio durys atsidaro automatiškai, kuriame nereikia smegenų džiovinti.

Prisimeni, kaip ji rašė diplominį darbą?

Iš vieno kursioko išprašė jai literatūros sąrašą parengti, iš kito – eksperimentus atlikti. Darbo vadovas ją bardavo, bet ji mokėjo taip graudžiai, taip gražiai paverkti, kad tas vadovas viską už ją ir parašė…

Vairuotojo teises ji gavo „per gastronomą“. Dabar ji važinėja taip:

– Nepykite! Praleiskite! Atsiprašau! Ačiū! Padėkite!

Ji dirba darbą, kurio neišmano. Na, ir kas? Šalia yra išmanančių! O ji tokia gera, tokia paslaugi, tokia meili! Čia arbatėlės (iš bendro fondo…) patiekia, čia gražiai gėles ant palangės sutvarko… Ir visi padaro tai, ko ji nemoka padaryti.

Ji turi vyrą ir du vaikučius. Vyras iš to vedybinio gyvenimo dažnokai pasuka ir į kairę, ir į dešinę, bet ji kenčia, paverkia patyliukais ir kenčia. Vyras patenkintas. Kartais ją kitiems girdint gražiai pagiria. Ko daugiau reikia?

***

Apsidairyk. Apie kurią aš čia parašiau?

Atsakymai

Rasa, 2016-04-27 10:52:37

☺Pažiūrėjus iš vienos pusės, vieni trūkumai… ☺

Bet jei pažiūrėtume įvairiau, tai labai moteriška moteriškė. Aš kartais nusijuokiu širdy iš tokių ir pasigėriu jų mokėjimu būti tokiomis būtybėmis. Juk kiek jos džiaugsmo suteikia vyrams! Pagalvokit- jie greta tokių moterų visada jaučiasi tikrais riteriais! Padėties valdovais! Proto bokštais! ☺ Be to, tokios moterys, manau, yra tam tikra prasme labai patogios. O už patogumą gyvenime dažniausiai reikia mokėti kažkuo, ir dažnai nepigiai ☺Taigi galvoju kaip geriau- ar kai turi kolegę, kuri nuolat lipa tau ant galvos, pavydi, trukdo dirbti, nes nori būti geresne ir už akių rezga visokias intrigas ir pletkina, ar turėti tokią, kuri tau bent jau nemaišys, o tu galėsi iš peties padirbėti ir dar sulaukti puodelio kavos su šypsena ☺

Be to, jei pasidomėtume vedomis, tai tokiomis moterimis ir mokoma būti. Moteris turėtų (gal būt) būti moteriška. Man tai kartais visai gražu jos tokios ☺Gal ne visada, bet…

petras, 2016-04-27 10:59:36

pabandžiau visišką priešingybę įsivaizduot. tai liūdnas vaizdas gavos, apsukriukė daug arčiau prie širdies 😀

M11, 2016-04-27 11:17:10

Rasa, nežinau, kaip kitiems vyrams, bet mane tokia apsukriukė gali sudominti tik trumpam. Pirmas įspūdis gal ir neblogas, intriguojantis, paglostantis savimeilę. Tačiau ilgainiui, kuomet perkandi jos gyvenimo filosofiją, tampa lyg akmuo po kaklu. Nėra iššūkio, nėra papildančios energijos, minčių, motyvacijos ieškoti joje kažko daugiau, atrasti vis kažko naujo.

Galbūt kažkam patogu turėti šalia savęs tokią “tarnaitę”. Galbūt kažkam viduje trūksta “riteriškumą” sutvirtinančių elementų, kad jų reikia ieškoti išorėje.. Lengva būti riteriu, kai ji pažeidžiama ir leidžiasi ginama. Bet tai tik žaidimas.

Rasa, 2016-04-27 11:29:36

M11 ☺ Visokių yra vyrų, visokių moterų ☺

O va kai kas net eiles rašo, prašydamas moterų kai ko 😉

Рождественский Роберт

Будь, пожалуйста, послабее

Будь, пожалуйста,

послабее.

Будь,

пожалуйста.

И тогда подарю тебе я

чудо

запросто.

И тогда я вымахну –

вырасту,

стану особенным.

Из горящего дома вынесу

тебя,

сонную.

Я решусь на все неизвестное,

на все безрассудное,-

в море брошусь,

густое,

зловещее,-

и спасу тебя!..

Это будет

сердцем велено мне,

сердцем велено…

Но ведь ты же

сильнее меня,

сильней

и уверенней!

Ты сама готова спасти других

от уныния тяжкого.

Ты сама не боишься ни свиста пурги,

ни огня хрустящего.

Не заблудишься,

не утонешь,

зла не накопишь.

Не заплачешь

и не застонешь,

если захочешь.

Станешь плавной

и станешь ветреной,

если захочешь…

Мне с тобою –

такой уверенной –

трудно

очень.

Хоть нарочно,

хоть на мгновенье,-

я прошу,

робея,-

помоги мне в себя поверить,

стань

слабее.

Virginija, 2016-04-27 13:58:08

Viskas priklauso nuo to, kam kokio reikia.”similia similibus curantur”…o kiek aš “pramečiau” nesugebėdama būt apsukriuke…gal net kokį karjeros laiptelį, tame žodyje yra” kriukė” – tai man jo nereikia…

ema, 2016-04-27 17:31:04

Roždestvenskis ir Apsukriukė – jokio sąlyčio taško.

Rasa, 2016-04-27 18:20:28

emai: gal būt taip, o gal ir ne ☺ Manau viskas priklauso nuo žiūrėjimo kampo. Žiūrint iš vienos pusės kaip ir neturi, žiūrint iš kitos- daug bendro. Man taip atrodo.

Kažko prisiminiau dukros pasiginčijimą su dėstytoju 🙂 Kai jai dėstytojas pareiškė, kad ji parinko neteisingas medžiagas, o ji jam išaiškino, kad tai jau senokai atsiradę naujausios technologijos, kurių dėstytojas dar kažkodėl nežino, jis tikrai nebuvo patenkintas… Nors ji tada domėjosi daug tuo, darydama tą savo darbą, rašinėjosi su architektais ir inžineriais konstruktoriais… Aš tada juokiausi ir jai pasakiau- būtum patylėjus, pamirksėjus ilgom blakstienom ir neišmokius dėstytojo apie naujoves, būtum gavus geresnį pažymį ☺ O jei būtum prisipažinus (pamindama savo gebantį giliai knisti žinias protą), kad esi neteisi ir leidus dėstytojui tave išmokyti senų dalykų, būtum dar geresnį gavus, nes dėstytojas būtų pasidžiaugęs stropiai jo besiklausančia ir iš jo besimokančia studente. O jei jis būtų laimingas, jis nepajungtų viso savo proto surasti šitos studentės darbo trūkumų bet kokia kaina, nes studentė neturi ir negali būti daugiau žinanti už dėstytoją! ☺

Toks jau tas gyvenimas. Labiau apsimoka būti “kytru durnium” šiais laikais ☺ Labiau apsimoka būti ir silpna moterim, kuria tikrai kažkas pasirūpins su dideliu malonumu ☺

Julius, 2016-04-28 16:32:13

Pats pirmas dalykas, kuris krenta i akis – pagyvenes baltasis vyras kritikuoja jaunos moters pasirinkimus, ir kadangi nera nieko apie panasius “berniukus”, atrodo kaip gryniausio vandens seksizmas.

Rasos komentas – “pamirkset blakstienom”, “pabut paklusnia moterim/studente”. Lyg neuztektu visu slavisku krastu, kur pagrindine moters ismintis – nuolankiai po kuo nors pasiklot.

Rasa, 2016-04-28 19:34:43

Juliau, neįsiskaitai 🙂 Arba nesupranti.

Nuo pat pirmo dalyko, kuris tau “krito į akis” 🙂 Juk Burgis net neatvėrus temos apačioje po temos pavadinimu prirašė: “O vyrai kitokie? Nemanau…” Jau nekalbant apie tai, kaip tu supratai mano komentarą 🙂 Kiekvienam tavo sakiny matosi tai, kad tu viską supratai lygiai atvirkščiai, nei parašyta 🙂 Gal tu ir vaikštai aukštyn kojom?

Burgis, 2016-04-28 20:17:31

Juliui: parašysiu ir apie vyrus, parašysiu! Jums patiks.

tegaida, 2016-05-01 23:48:00

Zmones mokantys gyventi. Labai daug tokiu. Jie neprotingi , bet gudrus.

Bet dabar pagalvojau – kiek pasiekia gabus ir talentingas, neturintis apsukrumo ? Van Gogu ir Ciurlioniu vienetai. Atmetus juos, visi politikai, universitetu vadovai ir t.t., t.y. visi, vairuojantys žmonijos kultura neapsieina be siu dviejų savybių derinio.

As nelabai tikiu, kad egzistuoja tokia gryna apsukriuke . Bet dominuojanti puse…o cia jau plati tema. Ir slidi. Mes zinom, kokios turi buti vertybes, ir kad statusas neturetu ju iškreipti, ir kad iškreipia…ir kad tie su iskreiptosiomis padaro ir geru dalyku gyvenime. Kartais labai sunku pasverti.

Na, o kai sunku, tai , ziurek, ir iškyla kalafioru klausimas…

Burgis, 2016-05-02 08:52:07

tegaidai: labai geras komentaras!