Ar aš galėčiau?

Po rinkimų pamatai, kad šimtai žmonių mano galintys būti bet kas: TV laidų „žvaigždė“, miesto meras, Seimo narys, ministras, verslininkas, ambasadorius ir t.t.

Apninka mintys, kad gal turiu nevisavertiškumo kompleksą, jei nemanau taip, kaip jie? O gal manau? Pabandykime surikiuoti.

*

 1. Ar galėčiau būti miesto meras? Negalėčiau. Manau, kad meras turi išmanyti miesto ūkio sąranką, procesus.

 2. Ar galėčiau būti fakulteto dakanas? Negalėčiau. Fakultetų daug, vienam dekanui niekas neleistų užsiimti jokiomis radikaliomis permainomis.

 3. Ar galėčiau būti universiteto rektorius? Galėčiau. Pareikalaučiau tikros universitetui priklausančios autonomijos, perimčiau geriausių pasaulio universitetų patirtį ir šį tą realizuočiau mūsų sąlygomis.

 4. Ar galėčiau būti TV laidos vedėjas? Galėčiau. Leiskite man veikti – nepasigailėsite.

 5. Ar galėčiau būti didelio prekybos tinklo vadovas? Negalėčiau. Manau, kad „augti“ reikia pradėti nuo smulkaus prekybininko.

 6. Ar galėčiau būti Seimo narys? Negalėčiau. Ten vyksta politiniai žaidimai (jie patys taip sako!), o aš mėgstu dirbti.

 7. Ar galėčiau būti švietimo ministras? Negalėčiau. Jau po savaitės man paskelbtų ir užbaigtų interpeliaciją, nes tai, ką norėčiau padaryti, negali patikti tiems, kurie turi galią.

 8. Ar galėčiau būti kokio nors spausdinamo periodinio leidinio redaktorius? Galėčiau. Tik norėčiau visiškos finansinės nepriklausomybės.

 9. Ar galėčiau būti internetinio projekto vadovas? Galėčiau. Tik labai originalaus projekto.

 10. Ar galėčiau būti pradinių klasių mokytojas? Negalėčiau. Nemokėčiau paskirstyti dėmesio, jėgų, per porą mėnesių sugadinčiau savo sveikatą bei vaikų gyvenimą…

***

O jūs kuo galėtumėte būti? Nejaugi už gerą algą galėtumėte dirbti bet kur ir bet kuo?

Atsakymai

Baisuoklis, 2011-03-02 10:34:38

Mes viską galime daryti greitai ir gerai, kol … nesiimame ko nors daryti.

Nepris, 2011-03-02 11:16:25

Na, Jūs pernelyg sąžiningas su savimi.

Šiuolaikiniai save pažangiais laikantys žmonės puola ant visko, kas turi nors kokį atšvaitą “prestižo”. Į tai pirmiausiai įeina televizija, verslas, valdžia.

Saviraiška, savivoka, savirealizacija, saviaktualizacija — kam tai rūpi! Svarbiausia dalykai, kurie matomi — išvaizda, populiarumas, už pinigus perkami blizgučiai, bukai demonstruojama galia.

Nebūtume Spektaklio visuomenė…

Darth Vader, 2011-03-02 11:44:39

 1. Ar galėčiau būti miesto meras? Negalėčiau. Argumentacija: per sudėtingi procesai.

 2. Ar galėčiau būti fakulteto dakanas? Negalėčiau.

Sistema supuvusi, tarnaut jai negalėčiau, oponuot irgi.

 1. Ar galėčiau būti universiteto rektorius? Negalėčiau, universitetai tapo totalitarinėmis, Jo Šventenybei Rektoriui pavaldžiomis klikomis.

 2. Ar galėčiau būti TV laidos vedėjas? Greičiau ne, negu taip.

 3. Ar galėčiau būti didelio prekybos tinklo vadovas?

Negalėčiau, nes tam reikia turėti daug pinigų ir mažai sąžinės.

 1. Ar galėčiau būti Seimo narys? Galėčiau.Nors vienas sveiko proto, ne fiktyviom vestuvėm ar kelionėmis pas draugus-transvestitus narys Seime būtų gerai.

 2. Ar galėčiau būti švietimo ministras? Iš bedos galėčiau. Panaikinti absoliučiu blogiu, tironija ir stagnacija tapusias “autonomijas”.Rektoriai-skiriami ir atleidžiami ministro, kaip ir kiti universiteto pareigūnai. Tiems, kam sapnuojasi autonomija – prašom, imkit kiek norit…bet be šansų gauti nors 1 centą iš valstybės kišenės. Apkarpyt milijonines rektorių algas, daugiau teisių dėstytojams ir geresnį mokymą studentams. Privalomi stojamieji ir baigiamieji egzaminai.Skaidrus gautų speclėšų paskirstymas (nes dabar eina rektoriams 99%).

 3. Ar galėčiau būti kokio nors spausdinamo periodinio leidinio redaktorius? Galėčiau.radikalaus, žodžio į vatą nevyniojančio laikraščio – taip.

 4. Ar galėčiau būti internetinio projekto vadovas? Galėčiau. Tegu tik duoda įdomesnį.

 5. Ar galėčiau būti pradinių klasių mokytojas? Negalėčiau. Nemoku dirbti su vaikais.

Aš, 2011-03-02 12:19:43

Darth Vader: Nepyk, bet ir labai gerai, kad negalėtum su vaikais dirbti. Su tamstos pažiūrom užaugtų Paleckio jaunesniojo kartos, o tada būtų tikrai baisu.

petras, 2011-03-02 14:03:47

jokios išskirtinės kartos neužaugtų, nes kažin ar vienas mokytojas taip šimtu procentų suformuotu nuomonę ir mąstymą. todėl nežinau kuom remiesi tai teigdamas Aš 🙂 beto suaugusius dar lengviau apgaut, nes jie neklausia kaip, kodėl, kas :DD

petras, 2011-03-02 14:05:13

norėjau pasitaisyt: neapgaut, o įkalbėt, suformuot nuomonę, nukreipt linkme kokia. juk nėra jokio pasipriešinimo 🙂

giedrius_m, 2011-03-02 14:54:33

Jei reikia, žmogus gali dirbti bet ką. Tik:

a) Reikia būti užtikrintam, kad padarysi geriau, negu jau esantis tame poste

b) Pageidautina mokėti išklausyti, bet turėti ir savo nuomonę.

c) Reikia būti pasiruošus išeiti, kai nėra motyvacijos dirbti geriau už ką nors kitą.

Žinios – įgyjamos. Merais, prekybos centrų vadovais, mokytojais, direktoriais žmonės negimė.

Beje, manau, kad prekybos tinklo vadovas turi mažai ką bendro su smulkiu prekybininku.

Vasia, 2011-03-02 19:16:04

Galeti ir noreti skirtingi dalykai. Bet Dideli pinigai privercia noreti, o noreti privercia galeti 🙂

Povilas, 2011-03-02 21:06:15

Taip skrupulingai savęs niekada nesu analizavęs ir to nedarysiu. Žinau du dalykus (man kol kas pakanka): geriausiai jaučiuosi prieš klasę (įtariu, kad ir vaikai į mane “nespjauna”) ir rengdamas leidinį spaudai. Mano gyvenimo būdas toks, kad savaime suplaukia informacija iš aplinkos, o aš ją susirūšiuoju galvoje ir veikiu savo nuožiūra. Gyventi šia diena: praeities nesugrąžinsi, o ateities dar nėra, džiaugiuosi, kad dabar esu. Susmulkėjimas? Kaip kam atrodo…

nv, 2011-03-02 21:33:01

Gerb.B.B.-klausimėlis iš matematikos rinkimų tematika:

Kaišiadorių raj. nepriklausomo tarybos nario mandatui reikėjo 622 balsų,o 2 partiniams nariams iš Lics-624 balsai arba 312 balsų vienam mandatui?!

Kelmės raj.-nepartniam mandatui-940 balsų,o TT 2 mandatai ,,kainavo” 969 arba vid.486 balsai vienam mandatui,Lics 3 mandatai už 1161 balsą arba 387 balsai už vieną mandatą…..

Kur logika?

loreta, 2011-03-03 07:46:11

Nežinau, kaip reikėjo sugalvoti, kad pavieniai kandidatai gali varžytis su kandidatų sąrašais. Įsivaizduokime, kas būtų, jei kurioje nors savivaldybėje 90 proc. balsų gautų koks nors populiarus „pavienininkas“? Kam atitektų jo balsų perteklius? Sąrašams, už kuriuos žmonės kaip tik ir nebalsavo! Beje, kažkas panašaus įvyko Skuode, tik, žinoma, procentų surinkta gerokai mažiau. Tai bent rinkimų reforma! Negali sąrašai varžytis su „pavienininkais“ – kalbant logikos terminais, modalumai skiriasi! Sąrašai turi konkuruoti su sąrašais, „pavienininkai“ – su „pavienininkais“.

Daugiau http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ekuris-vyriausybe-arteja-prie-igaliojimu-nutrukimo.d?id=42669765

Burgis, 2011-03-03 09:48:12

nv ir kt.: logika rinkimuose?! Norite nerealių dalykų… Juokingiausia yra tai, kad logikos nebuvimas ne visada rodo politikų klastą, godumą. Labai dažnai rodo įstatymų leidėjų neišprusimą, matematikos neišmanymą. O rimti žmonės, matematikai nėra kviečiami sutvarkyti rinkimus taip, kad jie būtų teisingi.

giedrius_m, 2011-03-03 14:25:21

nv: http://www.vrk.lt/lt/pirmas-puslapis/rinkimai/2007-savivaldybiu-tarybu-rinkimai/informacija-rinkejui/rezultatu-nustatymas.html

Į savivaldybę yra nustatytos % kvotos.

Valdas, 2011-03-03 15:53:16

Matematiniu ir loginiu požiūriu mandatų skirstymo tvarka, mano manymu, yra pakankamai gera. Kad savivaldos įstatymas atgyvenęs, tai kitas reikalas. O kas gi atsitiktų, jei, pasak E. Kūrio “kurioje nors savivaldybėje 90 proc. balsų gautų koks nors populiarus „pavienininkas“. Atsitiktų štai kas – likusius mandatus pasidalintų kiti daugiausiai balsų surinkę sąrašai. Na ir kas, kad jais pasitikėjimas mažas. Galbūt yra per didelis pasitikėjimas tuo “pavienininku”? Nebus gi jisai tuo pat metu ir meras, ir vicemeras, ir administracijos direktorius… Va, kad jis greičiausiai jokio posto negaus, tai čia gal ir nelogiška, bet tai jau ne mandatų skirstymo tvarkos, o savivaldos įstatymo bėda.

Beje, Kaišiadorių raj. nepartiniam kandidatui, kad gautų mandatą, reikėjo ne 622 balsų, o 419. O jau kiek gavo – tiek. Taigi neteisingai suformuota sąlyga…

giedrius_m, 2011-03-03 16:22:02

Beje, Savivaldybės yra skirtingo dydžio. Visur reikia primesti procentines reikšmes.