Ar jūs niekada nesergate?

Ar jūs niekada neliūdite?

Ar jūs niekada neverkiate?

Ar jūs niekada nesigailite?

Ar jūs niekada nebijote?

***

Paskaitęs žiniatinklio temas ir komentarus, gali pagalvoti, kad visi žmonės stiprūs, protingi, drąsūs, linksmi, sveiki… Na, ne visi, pasitaiko vienas kitas „lūzeris“, kuris pradeda skųstis: tai ją vyras paliko, tai jis sunkiai serga, tai jai baisu…

*

Sergi? Lūzeris!

Nusiminei? Lūzeris!

Ir t.t.

Net jei ta liga genetiškai paveldėta – lūzeris! Net jei ta neviltis sukelta nuo tavęs nepriklausančių aplinkybių – lūzeris!

Tu gali girtis ir didžiuotis tik tada, kai dantis sukandęs pakilai iš ligos patalo. Tik tada, kai, praradęs verslą, vėl pradedi atkusti. Tik tada, kai po vaiko, po sutuoktinio mirties pradedi dirbti ir gyventi taip, kaip gyvenai prieš tą mirtį. Tik tada, kai pagaliau trečioji tavo santuoka laiminga…

***

O aš manau, kad girtis ir didžiuotis gali tik tada, kai per beprotiškai intensyvų gyvenimą, nuo nepakeliamai sunkaus darbo visai sugadini sveikatą.

Visi tavimi turi gėrėtis tik tada, kai po skaudžios netekties tu visiškai nebegali atsigauti, visą likusį gyvenimą esi paniręs į gedulą.

Esi brandus tik tada, kai vienodai dažnai juokiesi ir verki. Tikromis ašaromis verki.

*

Ne, aš nesu antžmogis! Ir jau niekada nebūsiu… Kartais, kaip sakė viena mokytoja, kaulais pasiremdamas einu į darbą. Kartais turiu sukaupti visą valią, kad galėčiau ištverti tą beprotybę, kuri vadinama gyvenimu. Ir va tada, kai ištveriu, esu laimingas! Labai laimingas! Ligotas, pavargęs, išsekęs, pasenęs, bet labai, labai laimingas!

Atsakymai

Burgis, 2014-03-06 10:31:54

Jauni nesupras…

ir, 2014-03-06 10:54:02

Laimės tik akimirkos:)Čia kaip Vido Bareikio dainoje:niekas nesakė,kad bus lengva,bet niekas neminėjo,kad taip bus sunku…

http://www.youtube.com/watch?v=aIRNTlzGkLs&list=PL6sLEQsWkcTIW4DerEk_Eh_WAM7oZuAaS

Rasa, 2014-03-06 11:54:24

Bet jeigu kaip sakot: “Visi tavimi turi gėrėtis tik tada, kai po skaudžios netekties tu visiškai nebegali atsigauti, visą likusį gyvenimą esi paniręs į gedulą.” Ir jei tai būtų siekiamybė, tai visi, palikti po pirmos meilės, kuri žeidžia labai stipriai, liktų vieniši visą gyvenimą… O kur dar visi kiti, palikti mylimų? Tada iš susiraukusios tautos mes pavirstume dar ir amžinai gedinčia tauta… 🙂 O iš kur tada vaikučių gaut?

Burgis, 2014-03-06 12:05:38

Rasai: aš kalbu tik apie mirtį… Meilės neįmanoma prarasti! Galima išsiskirti su mylimu žmogumi, bet meilė juk lieka!

Rasa, 2014-03-06 12:18:53

O kuo kitaip mirus? Ji (Meilė) taip pat lieka, nes ji mūsų širdyje, ne mirusio ar išėjusio. Tik nesijauti dar ir išduotas, kaip palikto žmogaus atveju.

Burgis, 2014-03-06 12:38:58

Rasai: na, man yra milžiniškas skirtumas… Bet tik todėl, kad aš už Jus vyresnis…

Rasa, 2014-03-06 12:59:00

Na, abejoju ar tai dėl amžiaus 🙂 Suprantu Jūsų požiūrį, su mama daug kalbam, nes ji taip ir neatsigauna po tėčio mirties. Sėdi ir viskas… Nieko nenori. Diena iš dienos…

Na, o aš tėtį myliu nei per nago juodymą ne mažiau, nei tada, kai jis buvo čia, su mumis. Ir visada mylėsiu, nes jis nuostabiausias tėtis pasaulyje!

Gedėjimas būna labai skirtingas. Kai kada manau, kad dažnas mūsų esam siaubingi savanaudžiai ir gedim išties ne mirusio, gedim dažnai savęs palikto, tik pateikiam tai kitaip, kad atrodytų gražiau.

Burgis, 2014-03-06 13:28:37

Rasai: vaiko meilė tėčiui arba mamai yra visai kitokia, nei meilė vieno sutuoktinio kitam. Visai, visai kitokia! Gaila, kad mes tuos dalykus vadiname tuo pačiu žodžiu…

Rasa, 2014-03-06 13:46:40

Tai kad tai nuostabus dalykas, į kurį telpa viskas 🙂 Meilė! Tai nuostabu. Ji turi daug formų ir pavidalų, daug spalvų ir atspalvių 🙂

Vieno sutuoktinio meilė kitam irgi turi ne mažiau skirtumų skirtingų žmonių supratimu nei kad meilė vaikams, tėvams ar pan. Vienas supranta meilę, kai “muša tai myli”, kitas ” ji (jis) yra mano”, kitas “visko jai perku, tai ji man brangi”, dar kitas “tegul tik jis būna laimingas”, o dar kitas “nėra kitų dievų, ji man dievas…”

O man daug kas iš jų atrodo tokie NEmylintys…

Rasa, 2014-03-06 14:27:02

Dirbu 🙂 , skauda petį (čia į temą :), galvoju apie savo metus (galėtų ir mažiau skaudėt 🙂 ir galvoju apie va ką: o kaip vis tik teisingiau? Kurio meilė gražesnė? Tarkim gyvena du vienas kitą mylintys senukai. Ar tiesiog žmonės, nebūtinai juk senukai 🙂 Vienas mirs anksčiau. Na, dažniausiai taip būna. Taigi, kaip teisingiau norėti, Jūsų nuomone? Ar: “Aš taip ją (jį) myliu, kad geriau mirčiau pirmas (-a), nes nebeištverčiau be jos, turbūt širdis plyštų, nenoriu gyventi vienas…” Ar teisingiau taip: “Aš taip labai ją (jį) myliu ir žinau, kaip labai ji (jis) mane myli, kad nenoriu, kad ji stipriai kentėtų. Geriau tegul ji pirma miršta, tada jai neteks kęsti skausmo, likus vienai, o aš dėl jos ištversiu viską, net gyvenimą vienam…”

Burgis, 2014-03-06 14:58:03

Rasai: aš džiaugiuosi, kad mano mieloji Albina griežtai draudžia kalbėti, net galvoti ta tema! O, kokia ji teisi drausdama!

Gintare, 2014-03-06 15:18:19

Kai gimė mūsų negyvas kūdikis, o paskui neteko apkabinti dar trijų, vis girdžiu klausimą “kaip tu tai ištvėrei?”. Neištvėriau aš, net nesistengiau. Buvo dienų, kai manęs čia tiesiog nebuvo. O paskui visą darbą padarė Laikas ir Žmogiškoji Prigimtis. Aš gyvenu ir netgi sugebu tuo gyvenimu mėgautis. Ar tuo didžiuojuosi? Anaiptol. Kažkuri manęs dalis visą likusį gyvenimą gedės savo negyvenusių vaikų. Bet kita dalis – gyvens. Dėl Gyvųjų ir dėl Meilės, kuri padėjo man išgyventi 🙂

Rasa, 2014-03-06 15:29:59

Burgiui: galbūt Jūsų Albina teisi. Gal Jūs ten labai jautriai į tai reaguojat. O aš pagalvoju. Gal per anksti? Bet tai kad tačiau gyvenimas priverčia 🙂 O gal tiesiog tam tikruose dalykuose esu realistė 🙂 Yra dalykų gyvenime kai valdom situaciją, yra dalykų, kai turim tiesiog priimti kai ką kaip duota.

O tas negalvojimas priveda prie keistų dalykų… Štai žmogus sulaukia 70,80,90m. ir jį vis dar labai pribloškia artimo mirtis. O tai gal jis įsivaizduoja amžinai čia būsiantis?

Be to, šiandien pelenų diena. Pas tikinčius 🙂 „Atmink, žmogau, jog dulkė esi ir dulkėmis virsi“ (plg. Pr 3,19).

Rasa, 2014-03-06 16:40:55

Atsiprašau, vakar buvo pelenų diena, nes ji po užgavėnių būna, pirmą dieną 🙂 Persidirbau turbūt. O gal per prasta katalikė 😉

qwerty, 2014-03-07 00:45:55

Gražiausias įrašas. Egzistenciniai klausimai.Nuostabūs komentarai.Daug mano klausimų paklausė ir atsakė tinklaraštininkas su Rasa, kiti. Daug mano minčių išsakė.Plagiatoriai…)Tačiau su kai kuom nesutinku.Ypač su tinklaraštaininko kai kuriom mintim. Bet apie tai gal kitą kartą.Sunku šliaužti išdidžiai pakėlus galvą (Žvaneckis).