Ar tau reikia 100 iš VBE?

Pažadėjau parašyti šia tema, reikia ištęsėti, bet daugiau iki pirmadienio nieko nerašysiu…

*

Taigi komentatorės klausimas buvo maždaug toks: kodėl būtinai reikia norėti gauti 100, jei laikai VBE? Kodėl universitete pateikiamas toks testas su pasirenkamaisiais atsakymais, kad gauti maksimumo neįmanoma?

*

Taigi aš ir klausiu tavęs, abituriente: ar tau būtinai reikia 100? Tikrai negadink sau kraujo ir nervų, jei negausi, pasiguosk, kad dabar tokie laikai, taip sudaromos užduotys. Bet aš klausiu ne to! Aš klausiu, ar tu būtinai sieki 100? Taip? Tada esi toks, koks buvau aš. Man visada reikėjo maksimumo. Visada. Tai ir mano gyvenimo džiaugsmas, ir skausmas. Kodėl skausmas? Todėl, kad perfekcionistai anksčiau ar vėliau susiduria su niūria tikrove, nepritaikyta perfekcionistams. Dabar mūsų valstybei ne tik nereikia tų, kurie būtinai siekia maksimumo, dabar mūsų valstybei tokie žmonės yra nepageidautini…

*

Iš kur atsiranda noras siekti maksimumo? Kiekvienam – kitaip. Trumpai pasakysiu apie save. Vaikystėje aš bijojau, kad mane bars, gal net muš. Po to bijojau, kad šaipysis – pirmūnas, o penketo negavo. Galiausiai supratau, kad man reikia maksimumų toje srityje, kurioje aš bent šiek tiek pranašesnis už daugelį, nes yra daugybė sričių, kuriose aš – nevykėlis: nemoku piešti, nemoku groti, nemoku dainuoti, šokti, nemoku meistrauti, nemoku… Pasibaigus paauglystei, siekti maksimumų moksle man buvo toks pats malonumas, kokį patiria sportininkai.

*

Dabar konkrečiai apie VBE. Tūkstančiai pažangiausių, stropiausių moksleivių dvylika metų daro viską, kad išmoktų, sugebėtų, kad neliktų jokių „skylių“, „plyšių“. Ir štai atsiskaitymas už tuos 12 metų. Ir valstybę teškia: nenorėk! mes čia apie priėmimus į universitetus galvojame; šis įvertis – du viename, už mokyklos baigimą ir už teisę įstoti.

*

Tai neteisinga! Vaikas turi gauti brandos atestatą, kuris parodo jo brandą. Vaikas turi gauti patvirtinimą, kad viską, ko iš jo reikalavo per 12 metų, jis padarė puikiai. Vaikas neturi rūpintis, kokia situacija universitetų rinkoje. Atestatas – visam gyvenimui, žmogaus vaikams ir jo anūkėliams. Tai visai ne tas pats, kas eilinis egzaminas (testas) universitete ar dar kur nors.

*

Dabartinė VBE vertinimo sistema tiesiog žudo perfekcionistus. Ugdo pilką vienodų žmogelių minią. Atima iš geriausių vaikų džiaugsmą. Vargšė valstybė…

Atsakymai

Burgis, 2015-05-22 10:56:58

Įvertink…

Andrius, 2015-05-22 11:05:26

Atestatas – visam gyvenimui, žmogaus vaikams ir jo anūkėliams.

Ooo kiek tų atestatų ir diplomų guli stalčiuje… Nepanaudojau nė vieno. O jei tektų panaudoti, tai imčiau paskutinį. Net buvo mintis – gal sudeginti juos, vis tiek jie niekam nereikalingi.

Burgis, 2015-05-22 11:06:59

Andriui: kiek anūkėlių turite? Kai turėsite bent du ir jiems bus bent po 10 metų, tada apsispręskite dėl deginimo…

Andrius, 2015-05-22 11:12:09

Gal aš negaliu žiūrėti iš senelio pozicijos, bet galiu iš sūnaus ar anūko…

Burgis, 2015-05-22 11:24:27

Andriui: vaikštinėdamas po kiemą pagalvojau: gimnazistei Agnei visus mokymosi metus turėjo būti smagu matyti tėčio pavardę pasaulinių olimpiadų prizininkų lentoje…

*

Tėvų ir senelių mokslo rezultatai yra puikus motyvatorius, genetinis pasitikėjimo garantas vaikams ir anūkėliams.

j.m., 2015-05-22 11:24:58

klausimas, gerb. Dėstytojui..

kaip Jūs apibūdintumėte savoką VALSTYBĖ? Kas tai yra? Iš ko ji atiranda, iš ko susideda? Kodėl išnyksta?

ačiū!

Burgis, 2015-05-22 11:32:52

j.m.: oho, koks platus klausimas! Jau esu rašęs, kad man visai ne tas pats, kas yra mano tėvynė, mano tėviškė ir mano valstybė.

*

Valstybė yra tam tikroje teritorijoje gyvenantys žmonės ir jų turimos bendrijos priežiūros, valdymo struktūros. Tos struktūros veikia pagal tos valstybės turimus įstatymus, teisės aktus.

*

Bėda tokia: valstybė sutapatinama su valdžia; valdžia pati save sutapatina su valstybe, o dažnokai net iškelia save virš valstybės.

*

Kita bėda – niekur pasaulyje dar nesukurta teisinga sistema, kaip žmonės turi išsirinkti valdžią. Yra tik blogų ir dar blogesnių sistemų. Kodėl taip? Todėl, kad taip naudinga tiems, kurie patenka į valdžią.

*

Valdžia visada stengiasi sukurti iliuziją, kad valstybę valdo visi jos žmonės. Valdžia visada stengiasi įtikinti žmones, kad ji, valdžia, ir jos sukurta santvarka yra geriausia, ko žmonėms reikia.

***

Pasaulis vis dar klaidžioja ieškodamas…

blahh, 2015-05-22 11:48:21

man nebuvo svarbu gaut 100, svarbu buvo gaut daugiau negu visi kiti. Tai jeigu sunkesnės užduotys -> mažesnis kiekis 100 -> man lengviau visus aplenkt. Pats skaičius nelabai svarbus… Pvz amerikoj baigiamuosiuose GRE niekas negauna maksimumo, bet užtad gali būt ” daugiausia surinkęs iš visos tautos”. Va čia tai pasiekimas, o ne kaip ketvirtokų lenktynėse, kur pirmi penki gauna auksą

Rasa, 2015-05-22 12:04:51

🙂 Skirtingai visi žiūrime į viską 🙂

Prisiminiau pokalbį su vienu grupioku susitikime po n metų. Jis prisėdo ir sako: “Tada aš baigiau geriausiais pažymiais ir gavau raudoną diplomą, bet aš visada žinau, kad nebuvau jo vertas, tu ir Aurimas turėjot juos gauti…” Nusijuokiau tada ir pasakiau: “Mes buvom gabesni už tave, taip, bet… Tu jį gavai, nes tau tai buvo svarbu, tu labai stengeisi, vadinasi ir buvai labai labai jo vertas. Ir esi jo vertas. Ir nesuk sau galvos. Man iki jo trūko vos 0,2 balo, jei gerai pamenu, bet aš juk nedėjau nei trupučio pastangų, kad jį gaučiau, vietoj paskaitų aš vaikščiojau panemunės šile su “kavalierium”, man bernai rūpėjo tuo metu, tikrai ne pažymiai. Ir dar- man visada buvo įdomiau mano žinios nei mano pažymiai 🙂 O Aurimas, kiek žinau, po to turi dar bakalauro ir du magistro diplomus, jam irgi nerūpėjo :)”

Bet suprantu, kad kažkam kažkas svarbu kitaip 🙂

Galvoju kokių juokingų diplomų pas mus pakabinėta pas vaikus. Tikrai ne olimpiadų 🙂 Tai mamytės (mano) juokinga 1 vieta boulingiadoje, kai žaidėm su kolektyvu (nes nemoku to boulingo žaist, bet kartais durniem sekasi :), paskui kabo dukros pirmo šuolio parašiutu dar… :), sūnaus varpelis, kurį jam padovanojo jo klasės auklėtoja, kuri labai nuostabi moteris… Va tokie mums svarbūs diplomai :)))

skridau pro šalį, 2015-05-22 12:13:20

Ačiū už temą. Entuziastinga, kažkodėl komjaunuolišką jaunystę priminė.

Geras tinklaraštis – ilgą asociacijų grandinę sujudina.

Ta intensija einu virtualybėn prisiminti, ką gi pasaulis kalba apie didžiausią iš 7 mirtinų nuodėmių – puikybę. Nuo Liuciferio pradėsiu.

PS. Esu tiesiog chrestomatiškai ‘successful’, nors į gyvenimo vadybos vadovėlį dėk 🙂 Vaduojuosi po truputį, ale sunku …

ne humanitaras, 2015-05-22 12:13:55

Įdomu. Savo pažymių knygutes kadaise išmečiau. Olimpiadų diplomai irgi likę gimnazijoj (ne KTUg, ne). Tuo metu nusprendžiau kad nenoriu šito didžiavimosi prieš vaikus. Galbūt ir klaida. Kita vertus, savo močiutės ar senelio diplomų irgi nesu matęs, bet ir be to žinau ir žinojau kuo buvo ir ką darė.

Sokolovas, 2015-05-22 13:07:21

DĖL “ŠIMTUKO” PER VALSTYBINĮ GZAMINĄ

Aš irgi manau, kad VBE sistema yra tobulintina. Tačiau…

  1. Nemanau, kad užduotys ( kalbu apie matematiką) būna pernelyg sunkios. Tie, kas mokėsi (tokių nėra itin daug, deja), gali jas įveikt.

  2. Šimtuko dažniausiai itin nori konkursų bei olimpiadų nugalėtojai ar dalyviai. Tokia buvo, pavyzdžiui, mano dukra ( beje, 2006 metais baigusi KTUG). Ji šimtuką gavo. Bet ji MOKĖSI, o ne “laukdavo namų darbų”, ji pati ieškodavo uždavinių!

Kitiems ( ne dalyko “fanams”), užteks ir 80…Matematika- ne “stojimo tarnaitė”…

  1. Yra kur kas didesnė blogybė- IŠLAIKO BEVEIK VISI. To nebuvo, kai NEC direktorius buvo Jurgaitis, kurį 2006 metais “išgraužė” per diversiją, žinomą “egzaminų skandalo” pavadinimu. Taigi dabartinis NEC išlepino abiturientus. NETURI BŪTI VISUOTINIO IŠLAIKOMUMO.

4 Na, ir dar. Daug kam nepatikdavo “procentinė eilutė”, kuri buvo, regis, iki 2011. Tada “šimtukų” procentą laiduodavo “statistinė neišvengiamybė”.

Dabar “procentinės eilutės” nėra. Tad mokinių įvertinimai yra tokie, kokie yra. O žinios nuolat prastėja, vis daugiau mokinių niekuo nesidomi.

blahh, 2015-05-22 13:28:31

Gali būti, kad išlaikymui kartelę reiktų aukštinti. Kada aš mokiausi, tai būdavo galima prigąsdinti, kad neišlaikysit – mokykitės. Bet dabar internete iš tikrųjų galima susirasti VBE pavyzdžių, pasitikrinti, ir pamatyti, kad jau 10 klasėj išlaikysi, tad iš tiesų nebeverta, jei tenori tik “pabaigt mokyklą”.

Bet tada įstatymus gerokai pakeist reiktų, pavyzdžiui, kad neišlaikai egzamino, bet visvien gali stot į kokią prastą kolegiją. Norėčiau, kad tinginiai nesėdėtų viename suole VU, bet uždraust bet kur mokytis (nes VBE neišlaikė), tai nesąžininga, visvien jie galėtų išmokt kažko kolegijose. Ypač dėl to, kad kolegijos pagal savo lygį yra kaip ir profkės kokios.

petras, 2015-05-22 13:29:05

gali būt, kad kitkuo, o ne niekuo ?

skridau pro šalį, 2015-05-22 14:29:42

Blahh, mane, senosios mokyklos žmogų, net nupurtė perskaičius tamstos postą: tokia visažinystė, arogancija ir panieka!!!: ‘prasta kolegija; ‘kaip profkės kokios’ ‘galėtų išmokti kažko kolegijose’.

Net neabejoju, kad puikiai ,žinote’, ką ir kaip keisti įstatymuose…

Ir, ko gero, laikote save elitiniu, juk pavykdavo svarbiausias dalykas – aplenkti kitus.

Suglumino iki jaudulio. Beviltiška. Rat race.

petras, 2015-05-22 14:51:18

galima iš vis atsisakyti abitūros egzaminų. lai universitetai (koelgijos) rengia stojamuosius. o profesinės galėtų priimti visus norinčius, o jei reiktų irgi rengtų atrankas. ir viskas. problemos kaip nebūta. Na tik bėda ta, kad abiturientas praktiškai nebegalėtų stoti bent į 5kias skirtingas specialybes vienu metu.

o įvertinimas mokyklos baigimo proga nereikalingas, juk mokoma tam kad gauti žinių ir gebėjimų, o įvertinimas pats savaime žinių ir gebėjimų nei padidins nei pamažins. nebeliktų to skridau pro šalį nemėgstamo “rat race”.

Burgis, 2015-05-22 15:18:35

petrui: problema liktų – Jūsų neraštingumas… Gal Jūs dar saikingiau čia rašinėkite, ypač išsilavinimo klausimais?

Sokolovas, 2015-05-22 15:19:19

Petrui:

Aišku, to jau nebus. Bet aš būčiau UŽ STOJAMUOSIUS EGZAMINUS. Kažkada būdavo ir abitūros egzaminai, ir stojamieji. Daugelis jiems ruošdavosi itin rimtai. Ir žinios buvo geresnės.

Po to, nuo 1989 metų “proto bokštai” sugalvojo, kad stojamųjų egzaminų nereikia. Ir jų nebeliko…O valstybiniai egzaminai atsirado tik po dešimtmečio- 1999 metais. Per tą dešimtmetį, kai nebuvo JOKIŲ rimtų egzaminų, ir įvyko griūtis.

blahh, 2015-05-22 15:40:40

aš nepasitikėčiau, kad Lietuvoje ant tiek sumažėjo korupcijos, kad būtų galima pasitikėti stojamaisiais… Dabar ne sovietiniai laikai, už pinigą daugiau galima nusipirkt, nei tada..

blahh, 2015-05-22 15:43:31

nebent aukštųjų mokyklų sumažintų iki 3

V., 2015-05-23 02:30:56

Oi, tikrai labai ne visada taip:”tėvų ir senelių mokslo rezultatai yra puikus motyvatorius vaikams ir anūkėliams”… Kartais visai atvirkščiai, juk skirtingi charakteriai, skirtingas temperamentas, ir jaunoji karta užkompleksuoja – “geriau nepadarysiu, tai nedarysiu visai” – arba bent jau kažką darysiu visai kitoje srityje. Žmonės labai skirtingi, o pagyrūnų niekas nemėgsta… Taip pat nei vaikai, nei anūkai (dauguma) labai

nemėgsta, kai protėviai save rodo pavyzdžiu.

Sokolovas, 2015-05-23 07:01:23

ŠIANDIEN VYKSTA VALSTYBINIS ANGLŲ KALBOS EGZAMINAS. SĖKMĖS ABITURIENTAMS!

Rasa, 2015-05-23 09:20:52

V. : taip 🙂 Tėvai visada mums pavyzdys. Bet kokiu atveju. Pav. aš visada žinojau, kad aš labai stengsiuosi nebūti tokia, kaip mano mama. Tai nereiškia, kad aš jos nemyliu. Myliu. Ji visuomet buvo puiki, graži, veikli, protinga, gerbiama žmonių, kategoriška, mėgstanti valdyti situaciją ir savo gyvenimą. Ir kitus 🙂 Gyvenanti “taip, kaip reikia, taip, kaip teisinga”. Ir žinanti, kas yra “teisinga” 🙂 Tik man labai jau svetima visada buvo jos “teisybė”, nes ji nebuvo tokia, kaip manoji 🙂 Aš augau ir žinojau- vaikus auklėsiu kitaip ir nebūsiu, kaip ji 🙂 Bent jau labai stengsiuosi nebūti… Ir stengiuosi 🙂 Ir jos gyvenimo pasiekimai man svarbūs tik tiek, kad galiu pasidžiaugti už ją, kad jai tai teikia džiaugsmo. Mano vertybės kitokios. Tiesiog taip būna ir tiek 🙂 Tiesiog visada buvau šiek tiek kitoks vaikas. Kuriam nuo mažens nereikėjo autoritetų 🙂

Burgis, 2015-05-23 12:11:26

V.: mums pasisekė, jau ketvirtoji karta nekompleksuoja dėl ankstesnių kartų pasiekimų, o patys ima ir pasiekia daugiau…

qwerty, 2015-05-23 13:02:46

Tinklaraštininkas ir Rasa.Tiek vienas, tiek kitas čia tiek spalvotų savo gyvenimo mozaikos stikliukų savo komentarais pažėrę, kad žinau apie juos beveik viską. Kuomet tuos stikliukus sudėlioju (tai nesunku, nes jie patys susidėlioja). Žinau net ką jie daro šiuo konkrečiu momentu (serga, susirietę į kamuoliuką, tortą kepa ar ryto kavą geria). Artimi žmonės, nes suprantami. Komentarus rašau greitai. 1 ar 2 minutės. Ką galvoju tą ir parašai. Akimirkos momentas. Tačiau surasiu kada žymiai daugiau laiko ir parašysiu ką nors daug apie Tinklaraštininką ir Rasą ką nors. Bus jums)

Sokolovas, 2015-05-23 18:21:39

PEDAGOGUI REIKIA NEDAUG

Kas mane nuostabiai pradžiugino? O štai kas.

Sausį ruošiau vieną pirmakursę, KTU studentę, atsiskaitymui už pirmą semestrą. Laiko buvo mažai, bet studentė tikrai buvo gabi. Puikiai atlikdavo visas mano užduotis…

Po egzamino man neparašė. “Neišlaikė vis dėlto”,- pamaniau nuliūdęs. Bet…

Šiandien sulaukiau jos skambučio. Pasirodo, kažkas nutiko jos telefonui tada, ir laikinai neteko mano numerio! Ir todėl neparašė, nepaskambino…

“Kiek gavai tada?”- paklausiau nekantraudamas. “Devynis!”…Tai bent…Studentas- ne abiturientas, jam ir “penki balai”- šventė. O čia…

Ta akimirka man buvo šventė.

Dabar vėl mokysimės…Jau integralų, dif. lygčių…Ir vėl lauksiu džiugios žinios. Šventės įsilaužimo į kuklų kiemelį.

Mums, pedagogams, nereikia limuzinų, turtų bei pinigų. Pinigai mums- pragyvenimo svertas. Mums reikia jūsų, besimokantys žmonės, sėkmės. Jūsų pažangos, pasisekimo! Ir…džiugios žinutės apie tą sėkmę. Ir nieko nereikia daugiau.Tiek nedaug…

Jūsų sėkmė- tai geriausias atlygis mums! Nes..

Dar mokosi. Dar domisi. Dar džiaugiasi…

V., 2015-05-23 19:16:47

Esu tikra, kad jus anūkai myli tikrai visai ne už penketus atestate ir studijų knygelėje. Ir dar labai kažin, ar jiems tai svarbu. Svarbiau jums pačiam.

Burgis, 2015-05-23 20:34:25

V.: Ne dėl to, kad anūkėliai mylėtų, o dėl to, kad jie žinotų – senelis galėjo, ir mes galėsime. Tiems, kuriems jau po septynerius, tai svarbu. Aš matau ir džiaugiuosi.

V., 2015-05-23 20:54:21

Sutinku 🙂

Rasa, 2015-05-23 21:10:30

Qwerčiui: tu klysti. Manau 🙂 Jei manai, kad iš tų stiklo mozaikos karoliukų gali susidėlioti pilną tikrą vaizdą 🙂 Nors kita vertus savo vaizdą gali. Bet kiek ir kam jis būtų tikras? 🙂

qwerty, 2015-05-23 22:03:29

Rasa, nekreipk dėmesio.Pajuokavau.

Rasa, 2015-05-23 22:22:03

Qwerčiui: suprantu 🙂 Viskas gerai 😉

qwerty, 2015-05-23 22:29:53

O bet tačiau. Kartais užtenka vieno stikliuko, kad suprasti iš kokios jis mozaikos.Pavyzdžiui komentatorius Sokolovas.Matematikas ir sąmokslų teorijų mėgėjas. Jam tik duok vieną stikliuką, tai tuojaus sudėlios eilinę sąmokslo teorijos mozaiką. Nes žino kaip. Tiki. Žmogus, kuris linkęs tikėti viena sąmokslo teorija, tikės ir kita.Tokie žmonės įdomūs. Tačiau tik už stalo kur nors. Realybėje gi su tokiais geriau neturėti jokių reikalų. Jokių.Kategoriškai. Pilnaties žmonės savo esme labai pikti ir tamsūs subjektai. Nieko gero iš jų nėra. Sakai, kad iš tų stiklo mozaikos karoliukų negalima susidėlioti pilno, tikro vaizdo? Galima.Patikėk.Yra tokia sąvoka-holistika.Tai štai, kuomet žinai, kaip kas veikia, kokie ryšiai, santykiai tarp elementų, tuomet ir sudėlioji viską…

Sokolovas, 2015-05-23 23:18:47

‘SOKOLOVAS GERIA IKI DUGNO”

Mes neturime

valstybės saugumo

Qwerčiui:

Jūs kalbate apie “stikliuką”. Gal “po mažiuką”. Ne, aš jei geriu, tai stiklinėmis:)

O jei rimtai..Pamėginkite kada kreiptis į prokuratūrą, kai jus kas įžeis..Ir pamatysite.

Tuo tarpu kai kas kreipėsi, ir…rezonansinė byla! Kodėl?

Kodėl B. Burgio negina KTU rektorius, kodėl pastarasis leidžia (dar) Burgio Gimnazijoje knistis vanagams-reformatoriams iš ŠMM? Kodėl?

Kas gali paneigti, kad Lietuvos Valstybės priešai sunkiu Valstybei metu kuria dar vieną rezonansinę bylą, kas gali paneigt? Juk tokie dalykai išaiškėja tik po daugelio metų, arba neišaiškėja visai…

Kaip bebūtų, jei aš bent kiek būčiau atsakingas už Valstybės saugumą,- tai visų pirma pasidomėčiau “nukentėjusiųjų” ryšiais su prokuratūra,

Bet mes…neturim Valstybės Saugumo! Nes- JEI BŪTŲ VALSTYBĖS SAUGUMAS, TAI KAUNO PROKURORAI TOKIŲ CIRKŲ NEKRĖSTŲ.

Švietimas- Valstybės pagrindas. Provokacija prieš Burgį- provokacija prieš Lietuvos Valstybę. Prokuroro veikla- tirtinas klausimas.

Rasa, 2015-05-23 23:20:51

Qwerčiui: mhm. Holistika. Menkai apie ją nutuokiu. Gal būt. Tik tiek, kad holistinis požiūris galimas visose srityse: holistinis požiūris į ligą, terapiją, psichologiją, meną, teologiją – tai visuminis, neskaidantis požiūris.

Galbūt tu apie tai daug daugiau žinai. Žinok sau į sveikatą 🙂 Bet nepamiršk ir savęs susirinkti į harmoningą visumą, nes iš tavo rodomų taviškių “stikliukų” kartais atrodo, kad esi gerokai pabiręs… 🙂

Nekreipk dėmesio. Pajuokavau.

Tiesiog su trupučiu svečių geriu šlakelį viskio, tai man šiandien atleistina 😉 Ir šiek tiek keista pačiai, kokio bieso aš apskritai čia kalbu su tavimi :)))) Gal tik dėl to, kad tu su savo prieštaringais komentarais man atrodai didžiausias psichas iš visų čia rašančių. O dar ant kitų kalbi. Ir neįsivaizduoju, kaip dar kažkam gali pašauti į galvą, kad mes gerai sutartume. Nė velnio! O gal ir aš jiems tokia atrodau? :)))

Nu viskas, einu toliau pas svečius ir vieną mažiuką svečiuką, kuris kažko nemiega… 🙂

Rasa, 2015-05-24 00:29:34

Atsiprašau, Qwerty. Nereikėjo man taip sakyti. Viskas su tavimi gerai, nesi tu psichas. Geriau miegok ramiai. Atsiprašau dar kartą.

miklis, 2015-05-24 04:34:56

Nors pats buvau respublikinės prizininkas, 100 negavau. Nes prieš abitūros egzaminus gyvenau ne vien jais. Neprisiverčiau, kiek reikėjo. Tuo metu, atsimenu, kaip tik buvo įkvėpimas atėjęs kompleksinių skaičių geometrijoje ir simetrinėse nelygybėse. Ir aš manau, kad tie, kas gauna 100, verti didelės pagarbos. Tuo labiau tie talentai, kurie lyginant su kitais, daug mažiau ruošęsi gauna. Bet reikia pastebėti ir kitus. Literatūros, istorijos, geografijos žinias ir pan. sunku įvertinti, nes kūrybingi mokiniai gali būti labiau apsiskaitę už šimtukininkus, o pavyzdžiui sporto, teatro, šokio, muzikos, dailės ir kitų nemokslinių sričių pasiekimų turinčių žmonių beveik neįmanoma įvertinti, nors galbūt tobulėjimas tose srityse turėjo ne mažesnę dvasinę naudą už tobulėjimą moksle.

Burgis, 2015-05-24 13:02:42

mikliui: čia kaip tik tas atvejis, mielasis mikli (taip ir noriu parašyti Tavo tikrąjį vardą!), kai Tu žinai, kad esi matematikas, esi šioje srityje daug aukščiau už daugelį, todėl Tau visai nebūtina gauti 100 iš VBE. Jei aš mokėčiau groti, tai man nereikėtų 100 už skambinimą pianinu, jei aš žinočiau, kad smuiku griežiu kaip Vilhelmas Čepinskis…

asds, 2015-05-24 15:04:29

Aš tai atsimenu rimtai matematikai ruošiausi, nes ne mano specialybė, galvoju paimsiu dabar ir susimausiu netikėtai. Tai pradėjau gal prieš visą savaitę ruoštis, persprendžiau viso dešimtmečio egzaminus, net pas mokytoja nuėjau apie porą kombinatorikos uždavinių pakalbėt. Laikiau šimtuką gaut ne intelekto, bet valios išbandymu, vat paimt ir prisiverst išmokt ką reikia laiku ir nefeilint. Gyvenime pravertė.

Tarp kitko pastebėjau, kad egzaminų užduotys buvo kur kas logiškesnės ir normalesnės ir įdomesnės už tai, ką visus dvyliką metų mokydavomės klasėje. Nuo to laiko kažkaip ir turiu pagarbos egzaminų centrui.

V., 2015-05-24 18:22:45

blahh, Gegužės 22 13:28

Ar jūs iš prigimties toks arogantiškas, ar “profkę” iš arti matėt tik sovietmečiu, ir dar tokią, į kurias per prievartą suvarydavo trejetukininkus (‘proforientuodavo”? Turiu tris drauges (ir daugiau tolimesnių pažįstamų), dėstančių skirtingose kolegijose (reklamą, viešbučių vadybą, chemiją, filosofiją, sodininkystę, lyderiavimą ir kt.). Tai žinot, profesijos tos kolegijos išmoko oho kaip! Jų renginiai, mokymo bazė, motyvacija dažnai pralenkia universitetų ir studentaujančių (o ne studijuojančių) studentų lygį. Mes tik įpratę sakyt “profkė, profkė”. Dažnai ji naudingesnė negu plikas universiteto dipolmas.

Random, 2015-05-26 04:21:43

Burgiui: bet tai ir yra didžioji tokių egzaminų problema – lygina geriausius su nevykėliais. Juk ir chemikai olimpiadininkai gan dažnai negauna šimto, nes kartais nebūna paskaitę kokias medžiagas naudoja lėktuvų sparnams! Labai panašiai kaip ir KET testuose – tikrinamas išsitreniravimas, o ne išmanymas. Mokyklos suole mokėdamas pusę lietuviško universiteto kurso žmogus negauna šimto, nes nėra išsitreniravęs arba labai greit mechaniškai rašyt, arba būtent tokių uždavinių spręst, visada bando įžvelgt kažką giliau, o taip sugaišta laiko… Olimpiadų principas man patinka žymiai labiau 🙂 Kadaise galvojau pats persilaikyt matematikos egzaminą dėl tų kelių taškelių, bet kažkaip dabar jau nei šilta nei šalta.

Sokolovas, 2015-05-26 07:50:42

EGZAMINAS- TAI KROSAS, O NE APŽVALGINĖ EKSKURSIJA

Taip, egzaminas- ne olimpiada, ir ne seminaras.

Egzaminas- tai krosas, o ne apžvalginė ekskursija. Ir tai turi būti išaiškinta abiturientui.

Pavyzdžiui, reikia apskaičiuoti cos2010 (laipsnių) ( pasirinktinio, arba “trumpojo” atsakymo uždavinys). Ir mokinys…ima “taikyti redukciją” ( taip jį mokė mokykloje). Tai- “olimpiadininkas”, tai-“seminaristas”, bet ne potencialus egzamino pirmūnas! Užuot pasinaudojęs skaičiuokliu, ir susitaupęs laiko kitiems uždaviniams, jis “akademizuoja” detales…

Per egzaminą reikia lankstumo, laiko planavimo, net “gebėjimo suktis”, o ne tik gilių teorijų apmąstymų “tykioj žvakių šviesoj”…

Random, 2015-05-26 08:18:19

Sokolovai, bet ar tikrai norime, o tuo pačiu ar reikia suprimityvinti matematiką iki to? Galiausiai būna taip, kad toks kaip miklis (ypatingai gerai išmanantis algebrą), stodamas į matematiką, turi mažiau stojamųjų balų nei koks latras, kuris tiesiog išmoko egzamino sistemą, bet matematikos nemoka. Kur logika? O kartais tokie dalykai užkerta kelius į Kembridžus, Oksfordus, Harvardus ir kitas panašias oazes 🙂

petras, 2015-05-26 08:52:13

Tegul perlaiko egzaminus. jeigu genijui iš trijų kokių bandymų nepavyks gauti 100 balų iš matematikos egzamino, tai toks ir genijus.

iš patirties galiu pasakyt, mokiausi mife vu, tai ten visokie olimpiadininkai ar šiaip matematikos fanatikai visi 100tukus, 99 ar 98 balus buvo gavę, tai nesuprantu kaip čia kai kuriems kitiems nepavyksta.

Sokolovas, 2015-05-26 13:35:51

Random:

Mes gal ir nenorime to. Ir niekas mūsų neklausys. Su NEC iš viso diskutuoti neįmanoma, kaip, pavyzdžiui, su televizoriumi 🙂

Bet šį kartą parašiau ne tai, ko noriu, o tai, kaip yra. Egzaminas- krosas. Ir abiturientai turi į tai atsižvelgti. Jie turi sugebėt nesutrikti, nesustingti, turi “skubėt lėtai”, kai kur naudotis skaičiuokliu, o ne dėsniais, ir pan…

O dėl genijų- olimpiadininkų…Jei universitetai nesuteikia jiems papildomų, ar net lemiamų, balų,- tai vargšai universitetai…

blahh, 2015-05-26 14:41:13

Ai jo, tas tiesa, šiais laikais visi papildomi balai panaikinti. Tai va kodėl aš buvau toks ramus prieš egzaminus… na tai tada norėčiau ypač sunkių uždavinių egzaminuose, kad tikrai nebūtų taip, kad iš matematikos ir taip visi 100 gauna, o į fizikos fakultetą stojimus pagal lietuvių valstybinį rikiuoja.

miklis, 2015-05-27 06:03:17

Man baigus gimnaziją prizinė (trečioji) vieta olimpiadoje stojant į matematiką kompensavo 25% procentus iš matematikos egzamino arba 50% procentų iš bet kurio kito egzamino, nes už pasiekimą buvo pridedama prie konkursinio balo nemažiau kaip 1 balas. Reikėjo matematikos ir dar poros egzaminų. Nors tais metais į mano specialybę ko gero būtų įstoję ir tie, kas dvejetus iš egzaminų susirinko. Kaip dabar su tais papildomais balais, nežinau.

Sokolovas, 2015-05-27 07:28:41

PREKEIVIAI UŽVALDĖ ŠVENTOVES…

Dabar universitetams nereikia gabių studentų. Reikia tik pinigų.

Todėl KTU Fundamentaliųjų mokslų fakulteto Taikomosios matematikos specialybėje “cackinamasi” su skolininkais, leidžia po kelis kartus perlaikyti įvairius matematikos (!) dalykus, nes už perlaikymus dabar yra mokama ( legalios indulgencijos dvejetukininkams!).

Tas pats ir kitur. Per 2013 metų LMD konferenciją buvo bene su pasigardžiavimu kalbama, jog VU matematikos absolventų dauguma nemoka spręsti net mokyklinės matematikos uždavinių.

KUR EINAMA? KAS DĖSTYS PO KELERIŲ METŲ?…

Sokolovas, 2015-05-27 07:28:41

PREKEIVIAI UŽVALDĖ ŠVENTOVES…

Dabar universitetams nereikia gabių studentų. Reikia tik pinigų.

Todėl KTU Fundamentaliųjų mokslų fakulteto Taikomosios matematikos specialybėje “cackinamasi” su skolininkais, leidžia po kelis kartus perlaikyti įvairius matematikos (!) dalykus, nes už perlaikymus dabar yra mokama ( legalios indulgencijos dvejetukininkams!).

Tas pats ir kitur. Per 2013 metų LMD konferenciją buvo bene su pasigardžiavimu kalbama, jog VU matematikos absolventų dauguma nemoka spręsti net mokyklinės matematikos uždavinių.

KUR EINAMA? KAS DĖSTYS PO KELERIŲ METŲ?…