Ar tavo asmenybė harmoninga?

Šiandien porą valandų (!) kalbėjausi su dviem „Harmoningos asmenybės instituto“ atstovėmis. Apie institutą galite paskaityti internete www.hai.lt. Šios svetainės lankytojai jau žino, kaip aš skeptiškai, o kartais net labai kritiškai vertinu vienų suaugusių žmonių norus mokyti kitus suaugusius žmones to, ko tie patys mokytojai yra pramokę iš panašaus lygio mokytojų… Ir visi kažkodėl yra pasišovę mokyti to, ko jie patys nepajėgūs apibrėžti kaip mokslo.

***

Tai apie ką gi mes kalbėjomės, jei mano toks požiūris? Mes (gimnazija ir aš) pasirengę bendradarbiauti su HAI. Kodėl? Todėl, kad matome problemų.

*

Verslininkas jaunas, žvalus, sveikas, bet… tuščias – net skamba! Jis turi pinigų, kam jam rūpintis savo išprusimu? Jis įtakingas, galingas, kas jam išdrįs pasakyti: „Tu bukas, už buką bukesnis!“? Gaila jo vaikų, kuriems tėvas niekada nepaaiškins, kas yra Gordijaus mazgas, Letos upė, Semiramidės sodai, būrai, antrasis kosminis greitis, sonetas, G taškas, tiranozauras, kuo lapnojimas skiriasi nuo tapnojimo, kuo mergelė skiriasi nuo mergužėlės…

*

Gaila to verslininko žmonos, kuri norėtų pakalbėti apie muziką, teatrą, literatūrą, meną, bet apie tai gali kalbėti tik ne šeimoje…

***

Tai va, čia ir pasirodome mes su HAI! Mes turime rasti temų, būdų, žmonių, kurie harmonizuotų (suderintų) visuomenę. HAI klientų randa, bet jų reikia rasti daugiau. Ir harmonizavimo priemonių, metodų reikia rasti daugiau.

*

Girdžiu, jūs sakote: „Tai tik pinigų „sunkimas“ iš turtingų žmonių!“

Atsakau klausimu: „Negi reikia „sunkti“ iš neturtingų?“ 🙂

Atsakymai

Burgis, 2011-06-21 15:00:32

Reitinguokite…

Smokas, 2011-06-21 15:39:50

pasak Oskaro Vaildo – tai toks žmogus, kuris žino visko kainą, bet nežino nieko vertės.

Darth vader, 2011-06-21 18:34:34

Pasamdykite mane! Už pinigu$ galiu tapti pačiu harmoningiausiu pasaulyje. Netgi galiu bet kuriam padėti tapti harmoninga asmenybe. Receptas bet kuriam iš skaitančių:

Jūs esate kūrybinga asmenybė, norinti siekti daugiau, tačiau kartais keliate sau pernelyg aukštus tikslus ir per anksti skubate jų siekti. Todėl Jums reikia labiau įsiklausyti į save, galbūt pamedituoti…

(ilga pauzė)

…o svarbiausia, pigiai, tik už 19999 litų ir 99 centus įsigyti vadovėlį “Kaip tapti ponu/ponia Harmonija!

Realiai, tai tik gimnazijos pinigų vagystė. Ar ne geriau nupirkti naujos įrangos, nuvežti vaikus į, pvz., Asyžiaus vienuolyną?

Burgis, 2011-06-21 18:42:13

Vaderi, pradžia gera, o pabaigoje… Jūs nesupratote – gimnazija niekam nieko niekada nemokės! Jei bendradarbiausime, tai tik tam, kad uždirbtume. Bet nesu tikras, kad bendradarbiausime, nes mes mokame dirbti patys.

Andrius, 2011-06-21 19:51:06

Smokui

O kas tada žmogus, kuris žino visko vertę, bet nežino niekeno kainos?

Smokas, 2011-06-22 09:45:57

Andriau – tai “bomžas”. 🙂

Glom, 2011-06-22 12:47:05

Visdelto, prieko cia KTUG?

ir kam konkreciai jus ruosiates padet? ir ar padet ar bendradarbiaut ir ar jus pats nusprendet ko norit ir kas jum patinka? nelabai jus supratau siuo atveju, butu malonu jei aiskiau paaiskintumet sios temos priezasti.

Aciu.

Burgis, 2011-06-22 15:11:34

Glom: ryšys su KTUG – per vieno moksleivio mamą. Tik tiek. Kita vertus, mes atviri visiems, tiriame įvairius variantus, bet esame atsargūs – turime kelias karčias atvirumo pamokas…

Nepris, 2011-06-22 15:41:10

Jūs jau man atleiskit, bet “harmoninga asmenybė” šitam kontekste skamba kaip kažkas iš orveliškos naujakalbės žodynėlio. Pamenam? Miniluv, minipax, minitru…

Even the names of the four Ministries by which we are governed exhibit a sort of impudence in their deliberate reversal of the facts. The Ministry of Peace concerns itself with war, the Ministry of Truth with lies, the Ministry of Love with torture and the Ministry of Plenty with starvation. These contradictions are not accidental, nor do they result from ordinary hypocrisy; they are deliberate exercises in DOUBLETHINK.

Tie HAI atrodo geri žodžių kalviai… Psichodinaminė sesija. Ontopsichologinės konsultacijos. Organizacinės konsteliacijos. Neordinarinės inovacijos. Koučingo laboratorijos. Laisvė yra vergovė. Karas yra taika. Abejingumas yra stiprybė. Geras uždarbis yra harmonija…

Kai kažkas tai dėsto su mokslistiniu rimtumu ir dar profesionalo aureole virš galvos, tai suabejoti turbūt būtų gryniausias CRIMETHINK?

Mano kaime tokiais atvejais sakydavo — ačiū už kuilį, bet kiaulė bergždžia.

Burgis, 2011-06-22 20:03:57

Nepriui: taip, čia tinka net posakis apie restoraną iš H. Coben detektyvo, kurį dabar skaitau: „Aplinka čia nekokia, bet maistas dvokia.“

Lina, 2011-06-23 13:27:50

Manyciau, KTUG butu sveika vieshai atsiriboti nuo sito slamsto, nes is sito posto galima daug ka pagalvot 🙂 ivaizdziui pakenks tikrai.

Ontopsichologija destoma tik Rusijoje, ir gal dar Brazilijoje. Is Italijos jie pabego del prokuraturos rodomo demesio.

Beje, su psichologija jie nieko bendra neturi, desto tokia suposhlinta ir suprimityvinta psichoanalizes forma. Atseit tavo smegenys ir visi kompleksai yra pilve, nes ten smegenu lasteliu daugiau nei galvoje. Ir issitraukiojus visus kompleksus, kurie ten gyvena susisuke kaip gyvaciukai, galima pasiekt, kad intuicija versle ir gyvenime butu 100% teisinga. Vat koki brieda jie zada mainais uz nerealius pinigus 🙂 Dar su salyga kad issiskirsi su sheima, jiegu jinai nepakankamai palaiko ontopsichologines ambicijas…

Ju centras Lizaryje (Latvija) atseit pastatytas 100% tikslumu, kad skatintu kurybini, laisva ir super intelektualu prota. Pieveles uzpelkejusios, betone isispaude shuns pedos, nuo langu nusilupusios spalvotos pleves, lentos kreivos, is kranu bega dumblas 😀 Ir net bulkutes nevalgomos, slyksciai neiskepusios. Bet uz tai pastatai isdazyti spalvotai ir net stikline piramide yra.

Dar laisva forma is atminties pacituosiu viena ontopsichologe, is paskaitos: “Kas ta jusu Lietuva? Zinot, kokio dydzio Brazilija? Ir ten musu mokslas priimtas. Tai ka jus cia aiskinat.”

Burgis, 2011-06-23 13:34:36

Ačiū, Lina. Mes nebijome. Auksas ir pelenuose žiba.

Lina, 2011-06-23 13:35:13

o dumble? 🙂

Burgis, 2011-06-23 13:54:39

Linai: ir dumble, ir dumble… 🙂 Bet vis tiek ačiū, miela Lina!

Smile, 2011-06-28 09:07:18

Gal ir ne į temą, bet kartą bevažiuodama automobiliu per radiją nugirdau nuotrupą interviu su Klaipėdos jūreivystės mokyklos (gal neteisingai pavadinau) dėstytoju (pavardės irgi nežinau). Į klausimą, kokius žmones galite priimti į savo mokyklą jis atsakė, kad svarbu be abejo fizinės savybės, žinios ir, svarbiausia – žmogus negali būti tuščias, nes jūroje jis labai daug laiko turės praleisti pats su savimi. Tuštumoje tai neįmanoma. Pamaniau, tai yra Mokytojas.