Ar tu bailys, ar tu kvailys?

Nesuprantu aš tų žydų…  Vėl nuteisė M.Chodorkovskį, penki žmogeliai paprotestavo ir vėl ramu. Tai ar tas nuteistasis toks kvailys (jei M.Chodorkovskis kaltas), kad negalėjo numatyti savo ilgo gyvenimo už grotų? Kodėl M.Brudnas laiku dingo iš Rusijos? Ar tie pasaulio žydai tokie bailiai, tokie nesolidarūs, kad nekalto (jei M.Chodorkovskis nekaltas) apginti negali? Kas ta Rusija prie žydų vienybę?

*

O vakar mačiau, kaip mūsiškiai TV laidoje aiškinosi, ar Prezidentė teisi pasakiusi, kad Lietuvą valdo oligarchai. Ypač įstrigo Nacionalinio gynybos komiteto pirmininko „konkretumas“: žurnalistas prašo pateikti pavyzdžių – pirmininkas prašo pateikti pavyzdžių… Sėdėjau ir svarsčiau – kurio jie dabar labiausiai bijo? Tikriausiai manęs…

*

Taip pas mus įprasta – protingi po laiko. Kai jau išrenkame karalius į Seimą, kai jau subyra LEO, kai jau niekas nenori statyti atominės, kai neįsivedame euro, kai paaiškėja, kad vaikai nemokyti… O prieš tai? Bailiai ar kvailiai? Ar tokie ir tokie? Kažkas murma, kad mes laidais ir vamzdžiais dvidešimt metų tvirtai pririšti prie Rusijos, bet kas jo klauso? Kažkas nori pasakyti, kad mes Europos milijonus leidžiame vėjais, bet to net mūsų europarlamentarai negirdi… Tie, kuriems turėtų būti gėda, jau seniai gauna rentas, pasirūpino šiltomis vietomis, o tie, kurie norėjo būti išgirsti, išvyko ten, kur garsas geriau sklinda…

*

Paklausykite, kaip protingai kalba bankininkai, jų patarėjai. Tai kodėl jiems niekas neleidžia valdyti valstybės? Laukia, kol Vaderis tai padarys? :-).

*

Tai man rūpi, kas geriau: bailiai ar kvailiai? Pamenate rašiau, kad vienas Kauno humoristas (Aleksas Dabulskis) manęs paklausė, kas blogiau – kvailas ar nuplikęs? Aš sutrikau, o jis pats atsakė: geriau kvailas, mažiau matosi…

Atsakymai

giedrius_m, 2011-01-04 10:58:45

Įdomus dalykas: visi galvoja, kad valdo ne profesionalai ir kad turime labiau kvalifikuotų žmonių bankuose ir kitur. Viskas baigiasi ciklu “mesijas randamas->mesijas išrenkamas->mesijas nuvilia->mesijas blogas->ieškome naujo mesijo”.

Taip, Seimas tėra visuomenės atspindys, su visais karaliais, baukutėmis ir gražuliais. Bet vyriausybėje dirba ir profesionalai. Gali būti, kad ne ką prastesni kaip Nausėda arba kitas bankininkų atstovas.

Tačiau

a) pasirinkti keliai yra Politinis sprendimas (Seimo, pirmoje eilėje), paremti t.t. matematika.

b) Išorės ekspertams nereikia atsiskaityti už savo prognozes (išskyrus darbdaviams). Visi klysta, o daugelis ekspertų ir pataiko.

c) Visiems vienodai geras nebūsi.

Svarbiausia yra nebijoti pasakyti, kad kažkas yra blogai. Todėl iškeliant problemas geriau kvailys. O va ieškant sprendimų kvailių reikėtų mažiau 🙂

laisvamanis, 2011-01-04 14:44:14

iškelti problemoms nereikia kvailių, reikia, kad protingi netylėtų (jie geriau supranta, kas yra blogai). O spręsti – tik tikrai protingi, ir nebūtinai gražūs (nulaižyti-sulaižyti kaip G.N.), geriau jau piktoki (kai kada) ežiai, kaip kad šios svetainės šeimininkas.

Daiva, 2011-01-04 15:39:47

“Ar tie pasaulio žydai tokie bailiai, tokie nesolidarūs, kad nekalto (jei M.Chodorkovskis nekaltas) apginti negali?”

Ar galėtumėte, žiūrėdamas kad ir savo gimnazijos absolventui/ei į akis, taip provokuojamai paklausti: “Nu, ko neini Chodorkovskio gint? Ką, bijai?”

Maja, 2011-01-04 15:56:02

Chamiškesnių pasvarstymų seniai neteko skaityti…. Net nejauku pasidarė…

Baisuoklis, 2011-01-04 18:03:52

Kas yra “t.t. matematika” ? (žr. giedrius_m žinutę)

Burgis, 2011-01-04 19:47:04

Maja, kas Jums atsitiko? Kurie pasvarstymai chamiški ir kuo chamiški?

Burgis, 2011-01-04 19:53:04

Daivai: labai tiksliai! Gali ateiti toks momentas, kai aš turėsiu, žiūrėdamas buvusiems ir esamiems gimnazistams, jų tėvams, mokytojams į akis, paklausti: „Na, apginsite savo direktorių?“

*

Gal ir sunku tuo patikėti, bet aš ginčiau savo draugus, jei žinočiau, kad jie nekalti.

Daiva, 2011-01-04 20:15:29

O kodėl turėtų būti sunku patikėti apie draugus? Va, kad gintumėt nepažįstamus, tik pagal vieną parametrą panašius, – tai jau sunku patikėti. Ypač jei pagal tą parametrą būtų 14 mln. ar kiek ten atitinkančių – tai visus ir ginti?

Savo tinklaraštyje Jūs taip gražiai rašote, kiek visko išmokstate iš anūkų. Manau, dar vieno dalyko reikėtų pasimokyti. Mažas vaikas žiūri individualiai. Nors jis/ji nesidrovėdamas rėš “Žiūrėk, tu storas / plikas / neturi kojos”, bet jam/jai neegzistuoja tokios kategorijos kaip “žydai”, “tuštutės”, “imigrantai”, “elitas”… Psichologai nustatė, kad maži vaikai geba atskirti daugybę žmonių ir gyvūnų veidų, įžvelgdami kiekvieno individualybę, bet augant ir smegenims vis labiau apsikraunant kita informacija, smegenys “optimizuoja” savo veiklą, pradeda kurti ir naudoti kitų sukurtas lentynėles, stereotipus, kad nereikėtų mąstyti. Bet kartais sveika pažiūrėti į anūkus ir susimąsyti sau, nemanot?

Labai rekomenduočiau apsilankyti Izraelyje. Ten pamatysite visokių žydų: elgetaujančių benamių, prostitučių subadytomis venomis, vakarais mašinų variklius be tikslo byzginančių “gezų”, savo girtų nuotraukas į Facebook kraunančio “auksinio” jaunimėlio, šlavėjomis dirbančių diplomuotų inžinierių, iki 35-tojo gimtadienio nuo penkių gimdymų be laiko suvargusių religingų moterų, auskarų į lūpas prisivėrusių paauglių, guvių bandelių pardavėjų, po parką, padedant filipinietei slaugei, tursinėjančių pensininkų… Chodorkovskis jiems niekada niekuo nepadėjo. O kuo jie jam gali padėti? Gal peticiją pasirašyti?

Burgis, 2011-01-04 20:30:42

Daivai: o, kaip aistringai! Vis tiek manau, kad žydai yra solidarūs…

Saulius, 2011-01-05 13:16:53

o kam viešintis ?

juk žmogų paprasčiau ir saugiau pervežtį kitur visuomenei ir politikams žinant, kad jis kalejime.

Povilas, 2011-01-05 20:51:20

Prašymas: pasakykit kas nors DEMOKRATINĖS valstybės pavadinimą (tik neminėkit Lietuvos).

senelis, 2011-09-19 14:13:48

ar kvailys kaltas, kad jis kvailai vadovauja vyriausybei.Atsakimas vienas- kvailys ir privalo kvailai elgtis, kitaip jis jau nebebus kvailys ir iš jo bus galima reikalauti atsakomybės,o ką iš kvailio jis gi nepakaltinamas.