Aš tave myliu! Tai kas?

Aš tave myliu!

Tu paliksi tėvą, motiną ir eisi su manimi.

Aš tave myliu!

Ir tu važiuosi studijuoti ten, kur aš važiuoju, ir tu važiuosi gyventi ten, kur man patinka gyventi.

Aš tave myliu!

Tai kas, kad aš iki šiol buvau tinginys, nemokša, mergininkas, sukčius, dabar tu manimi turi pasitikėti, turi būti su manimi, nors aš nė nežadu pasikeisti.

Aš tave myliu!

Ir man nesvarbu, kad tavo išsilavinimas, socialinė padėtis, šeimos tradicijos ir siekiai yra žymiai aukštesni už mano aplinkos ir mano paties, bet aš tave myliu!

***

Vasaros vakarą galvojau apie tai… Kokius barjerus meilė gali ir turi įveikti? Kiek turi būti paaukojama ant meilės aukuro? Kiek patikima garantija – aš tave myliu – palyginus su visomis kitomis garantijomis, kurias teikia žmogaus fiziniai, dvasiniai, intelektiniai duomenys? Kokias teises įgyja įtikėjęs, kad jo meilė yra tikra ir galinga? O kokias pareigas?

*

Kiek knygų parašyta, kiek filmų sukurta tema „aš tave myliu, bet mes, mūsų aplinkos, mūsų gyvenimai tokie skirtingi, kad savo meile aš nepriversiu tavęs kankintis…“ Ir kiek pasakyta apie tai, kad jie buvo labai skirtingi, iš labai skirtingų pasaulių, bet jie mylėjo vienas kitą (ar tik vienas – kitą?), todėl: a) ėjo meilės keliu ir pražuvo; b) ėjo meilės keliu ir įveikė visas kliūtis, buvo laimingi.

*

Šiandien ryt kai kam paskutinis šansas pasirinkti studijas. Kas rinksis meilės pagrindu?

*

Vakar paskambino gimnazijos naujokės mama, labai domėjosi, į kurią klasę dukra paskirta. Norėtų į tą, kur draugai (draugės?)! Na, čia tikriausiai dar ne apie meilę, bet tema artima…

*

Jausmas turi eiti į žvalgybą, bet protas turi stovėti sargyboje.

Atsakymai

Burgis, 2013-08-07 09:43:55

Aš tik paklausiau… 🙂

sonata, 2013-08-07 15:45:30

Kažkur šmėkštelėjo: “Klausimas: kas svarbiau – kai tu myli, ar kai tave myli? Atsakymas: kas svarbiau paukščiui – kairysis sparnas ar dešinysis?”. Ir su tuo paukščiu – meile – taip pat. Su abiem sparnais ji nesiaukoja, ji skrenda.

Ieva, 2013-08-07 15:45:43

Manau, kad dėl klasės nevertėtų pergyventi. Aišku, būtų smagu, jei patektum su senais draugais, bet juk aukštai neizoliuoti ir mergina galės matytis su draugais ir taip. O galimybė pažinti naujus žmones yra tikrai gera ir naudinga. Juk seni draugi nedings, jei tikri, o nauji tik praplės akiratį. Sėkmės naujokams!:)

Rasa, 2013-08-07 22:15:41

Sonatai: O argi meilė prekė, kuri mainoma? Aš tau, tu man ir tik tada teisinga? Tik tada lygsvara? Suabejočiau 🙂

Kažko neseniai kaip tik galvojau apie meilę ir gerumą ir apie tai, kad net jos tampa prekėmis, kurias norima “parduoti”. Už meilę reikalaujama meilės, už gerumą- gerumo. Ir piktinamasi, tarsi kitas tiesiog privalo tau tai atiduoti irgi atgal, nes kitaip jis negerėlis. “Aš jam tiek gero padariau, o jis…” Meilė ir gerumas ne prekės, tai dovanos, duotos pasaulio mums paturėti, pasidžiaugti ir pasidalinti su kitais. Ne mainyti kaip prekes 🙂 Na, tai tik mano nuomonė.

Ir… Kiek žmonių, tiek savotiškų meilės spindulių, tiek atspindžių… Ir tikriausiai beveik kiekvienas galvoja apie save, kad tai jis išties moka mylėti 🙂

O visa meilė… Visa tiesiog neaprėpiama ir joje telpa viskas. Turbūt ji net nelabai jausmas, gal daugiau būsena? 😀

Per daug karšta namuose, kad būtų galima apie ką nors kalbėti išties rimtai 🙂

Rasa, 2013-08-08 00:19:45

Man prieš einant miegot jis kažko prisiminė, o jums visiems tebus rytui 🙂 Gana gražus. E. Asadovo. Gal būt žinomas, bet ko neprisiminti dar. Juk apie meilę galima kalbėti be galo… 🙂

***

Как много тех, с кем можно лечь в постель,

Как мало тех, с кем хочется проснуться

И утром, расставаясь улыбнуться,

И помахать рукой, и улыбнуться,

И целый день, волнуясь, ждать вестей.

Как много тех, с кем можно просто жить,

Пить утром кофе, говорить и спорить

С кем можно ездить отдыхать на море,

И, как положено – и в радости, и в горе

Быть рядом… Но при этом не любить

Как мало тех, с кем хочется мечтать!

Смотреть, как облака роятся в небе,

Писать слова любви на первом снеге,

И думать лишь об этом человеке

И счастья большего не знать и не желать.

Как мало тех, с кем можно помолчать,

Кто понимает с полуслова, с полу взгляда,

Кому не жалко год за годом отдавать,

И за кого ты сможешь, как награду,

Любую боль, любую казнь принять…

Вот так и вьётся эта канитель –

Легко встречаются, без боли расстаются

Все потому, что много тех, с кем можно лечь в постель.

Все потому, что мало тех, с кем хочется проснуться…….

sonata, 2013-08-08 08:19:24

Rasai: aš rašiau apie dviejų žmonių – jos ir jo- meilės pilnatvę. Ne apie nelaimingą meilę, ne apie meilę be atsako – sužeistą paukštį vienu sparnu. Galų gale ne apie motinišką meilę ar meilę Tėvynei.

Rasa, 2013-08-08 09:06:35

🙂 Sonatai: aš suprantu 🙂 Suprantu ir tai, kaip jūs suprantat meilės pilnatvę. Bet galvoju apie tai šiek tiek kitaip 🙂 Ar gal būti meilė nelaiminga? Kai ji pati- laimė? O tų paukščių būna visokių… Kai kurie su dviem sparnais, o skraidyt nemoka… O kartais su vienu pakyla taip aukštai, kad vos begalim įžiūrėti 🙂 Kiek šedevrų sukurta vienpusės meilės apimtų žmonių! Paveikslų, eilėraščių, prozos. Tadž Mahalas- juk jis pastatytas likus vienu sparnu? Aš anaiptol neraginu visų mylėti vienpusiškai, nesupraskit neteisingai. Tik galvoju, kad meilė pati iš savęs yra kuriančioji jėga. Jei tinkamai priimama. Ir gali tapti griaunančia kaip sniego lavina, jei netinkamai.

Na, tik trumpas pamąstymas, reik į darbuką skubėt 😉

asta, 2013-08-08 10:59:11

Taip, Rasa, meilė pati savaime ir skrydis, ir sparnas…

Ačiū p. Burgiui už jautrų žvilgsnį ir į išorę ir į vidų. Nuostabios mintys, įvardijančios numanomus dalykus. Tai taip reikalinga nekūrybingiems, negebantiems taip pasakyti… Ačiū

oLbe, 2013-08-08 12:53:31

O klasės neskirstomas pagal įstojimo vietą reitinge ?

sonata, 2013-08-08 13:22:33

Miela Rasa, Tadž Mahalas taip toli, o jauni žmonės susitinka va dabar šią minutę, šią sekundę. Daro sprendimus. Tegul esu pragmatiško mąstymo, bet man svarbiau, kad du jaunuoliai būtų laimingi “čia ir dabar”, mylėdami vienas kitą kiekvieną akimirką net ir kepdami blynus, o ne atnašautų aukas meilės abstrakcijai. Ar jūs manot, kad didingus kūrinius sukūrę autoriai savo noru rinkosi vienpusišką meilę? O gal tai tiesiog buvo to galingo jausmo sublimacija į kūrybą, kad ši galinga jėga “nesusprogdintų” iš vidaus?

Rasa, 2013-08-08 13:42:48

🙂 Sonatai: puiku, kad esat pragmatiško mąstymo. Visad maniau, kad esat kur kas puikesnė už mane 🙂 Ir aš nesakau, kad esat neteisi. Tik svarstau, kad būna ir kitaip. Bet ne mažiau gražu. 🙂 O būna abipusė kai mušasi kas antrą dieną… 😀 Bet meilė… Bet ne visiems gražu į tai žiūrėti 🙂

Burgis, 2013-08-08 13:58:24

oLBe: skirstomos taip, kad visos būtų vienodos…

sonata, 2013-08-08 14:01:19

Rasai: na gerai gerai, puikumui įsegėt “špilką”:))) Dėl tų besimušančių – kai gyvenom šeimyniniam bendrabuty, kaimynystėj buvo tokia porelė. Jie nesimušdavo, tik susipykę svaidydavo daiktus vienas į kitą. Kai kada netyčia pataikydavo. Žiūrėt nežiūrėdavom, bet itališkas santykių aiškinimasis girdėdavosi nori nenori. Paliaubų metu buvo idiliška šeima. Kaip dainuoja Žvagulis ”…tai kas per velns ta meilė yra…”

Povilas, 2013-08-08 18:37:17

17:43: Antanėli, Antanėli, mėgsti pavažinėti rogėmis žvyrkeliais, nors už lango vasara… (“nedrožia” dantų?).

Gabija, 2013-08-09 17:03:06

Iš patirties galiu pasakyti,kad aukoti savęs kitam negalima,po trijų dešimtmečių “aukos” likau reikalinga tik sau ir vaikams dar vis.

Ir nelygiavertės “aplinkos” turi labiau neigiamos įtakos santykiams….

Burgis, 2013-08-09 17:31:45

Gabijai: meilė nėra sandoris – kiek tu man? Kiek aš tau? Kai pamilau, iš manęs buvo galima atimti viską – nebūčiau pasipriešinęs, nes žinojau, kad aš jau pamilau! Ta meilė nei turtais, nei gyvenimu, nei „aukomis“ neįvertinama…

Gabija, 2013-08-10 11:02:10

Tada aš jau nieko nesuprantu…

Mano “auka” tai ir buvo ta meilė,nes aš nesipriešinau,iš manęs atimti nereikėjo aš pati atidaviau,bet matyt nesuprasta buvau…

ak, 2013-08-10 18:12:20

Na mat su ta meile, beje, atsiprašau už tą žemaitišką žodį. Nieko aš niekam neatidaviau, dėl nieko iš proto neišėjau, bet bent kelios panos man patiko , o galiausiai viena, labai patiko. Ją apsiženijau. Nu, o toliau nebepaistau, o su ja gyvenu. Tiesa, visko būna, buvom susipykę, išsiskyrę, bet susitaikėm. Na o dėl Burgio meilės, na manau jis paisto ar šiaip š… mala.

Dalia, 2013-08-13 14:19:05

Sutinku su tais, kurie teigia kad meilė yra būsena, apimanti viską. Kuo daugiau tu duodi, tuo daugiau gauni…Taip maniau iki šiol, bet visai nelauktai mane aplankė kitokia Meilė…Deja, tai buvo meilė be atsako, buvo pažaista mano jausmais…bet vis tiek, net ir tai supratusi, žinojau, kad myliu, kad visai nesvarbu ar mylima esu…Žmogus, kuris tai pajuto,visada bus laimingas…jis laimingas kad gyvena,kad yra užpildytas to visa apimančio jausmo.Ir tada visai būna nesvarbu, ką tu gauni atgal…Meilė yra nedaloma…ir tik po kurio laiko įsijungia protas ir savisaugos instinktas sustabdo…O gal ir tas kitas žmogus sustabde, nes pajuto, kad negali vistik atsakyti į mano meilę…bet ne tai svarbu…man svarbu pats jausmas, bet, deja,šiuo metu nenoriu su niekuo dalintis tuo jausmu,nenoriu ištaškyti to jausmo…jis liks man…aš linkiu visiems tai patirti…tai vis tik nuostabu…