Atėjusiems prie pasirinkimų kryžkelės ir ją praėjusiems

Apie mokyklos baigimą jau pakalbėjome… Pakalbėkime apie tolesnes studijas, darbą. Pasirodo vienas kitas straipsnis, pritariantis mano požiūriui:

R. Laužikas. Kodėl išsilavinimo neverta taikyti prie rinkos poreikių.

(www.delfi.lt)

***

Tai aš tik konspektyviai pakartosiu pagrindinius savo teiginius tuo klausimu:

*

  1. Jokia valdžia, jokie universitetai tavimi nepasirūpins, nieko negarantuos! Pasirinkti reikia tau, savo galva. Pasitarti būtina su visais (tėvais, mokytojais, kaimynais), pasidomėti reikia viskuo (reklamomis, universitetų anonsais, žiniasklaida), bet nuspręsti reikia pačiam.

*

  1. Jokiu būdu negrįsk pasirinkimo vienu žodžiu „noriu“! Jau ne vienas už savo norus brangiai sumokėjo, mainais gavęs nusivylimą… Žymiai svarbiau suprasti, ką tu gali, kiek tu gali.

*

  1. Turi apsispręsti: sieksi profesijos ar išsilavinimo? Aš, žinoma, rekomenduoju siekti išsilavinimo!

*

  1. Universitetas, šalis yra svarbu, bet tikrai ne svarbiausia! Išsilavinimo gali siekti sėdėdamas miške ant kelmelio, jei tik yra interneto ryšys. Žinoma, gerame universitete to išsilavinimo siekimas yra spartesnis, patrauklesnis.

*

  1. Ne, tu nežinai, ką tau reikės dirbti! Nei kur, nei  ką, nei kaip – nežinai! Todėl pagrindinė užduotis aukštojoje mokykloje – išmokti išmokti. Greitai, efektyviai išmokti ir mokslą, ir praktiką. Ten ir tada, kai prireiks išmokti.

Atsakymai

Burgis, 2014-07-08 10:23:34

Įvertinsite?…

Ema, 2014-07-08 21:28:08

O gal kartu siekti ir išsilavinimo, ir profesijos? Jei baleto šokėjas ar muzikantas pradžioje sieks išsilavinimo, o po to galvos apie profesiją ir darbą, jo traukinys bus seniai nuvažiavęs.

Išmokti mokytis reikia kuo anksčiau. Kiekvienas turi rasti/susikurti sau priimtiniausius metodus, sistemas. Ypač tai aktualu gabiems, nes pradžioje (kai kuriems netgi labai ilgai) jiems sekasi savaime, dirbti nereikia. Tad mokymosi įgūdžiai nesiformuoja. Savo darbe laikausi nuomonės, kad su gabiais mokiniais nėra lengviau dirbti nei su ,,silpnais”. Juk gabusis taip pat turi keliauti pirmyn, tik jo galutinė stotelė yra toliau. Juk neretas atvejis, kai ,,vidutiniokai” ar ,,silpnieji” pralenkia gabiuosius. Darbui irgi reikia talento.

KTU pirmakursis, 2014-07-09 02:19:04

Nenoriu daryti niekam reklamos, tačiau rekomenduoju pažiūrėti šį video su G. Padegimu. Jame kalbama apie pono Bronislovo Burgio paminėtą temą (kaip pasirinkti savo gyvenimo kelią ir ne tik 🙂 Siūlau visiems nuoširdžiai pažiūrėti video taip pat ir Bronislovui 🙂

Štai video nuoroda:

https://www.youtube.com/watch?v=3bI6SSOlfQQ

petras, 2014-07-09 09:22:29

kaip fizikos egzaminas sekėsi gimnazistams ? kiek laikė ?

Burgis, 2014-07-09 09:36:34

Tuoj aš paskelbsiu galutinius rezultatus… Šiandien.

Burgis, 2014-07-09 09:37:12

KTU pirmakursiui: klausau režisieriaus ir galvoju: gal galima tai pasakyti greičiau nei per valandą?…

Edvinas, 2014-07-09 11:14:43

„Visa Vakarų civilizacija yra kaip narkomanas, pasodinta ant neorganinės energijos smaigalio. Tai yra ant dujų, ant naftos…” -G. Padegimas.

Kaip galima klausyti tokio absurdo? Ne menininkams kalbėti apie ekonomiką ir chemiją. Galėtų režisierius bent sąvokas (organinis-neorganinis) išmokti vartoti prieš kalbant. Sutinku su Burgiu.

KTU pirmakursis, 2014-07-09 11:51:38

ponas Burgi, Padegimas apie tai toje paskaitoje kalba daugiau negu pusę laiko , kurio trunka video, aišku, kad netiesioginiai apie studijų programos pasirinkimą, bet apie gyvenimo kelią pasirinkimą. Nereikia būti tokiam pragmatiškam, jeigu taip galima pasakyti. Čia maždaug tas pats būtų, kad Jūs skaitytumėt ne pilnas Haruki Murakami knygas, o tik kažkieno parašytas santraukas kelių puslapių :)))

Burgis, 2014-07-09 12:23:34

KTU pirmakursiui: Ars longa, vita brevis. (Menas amžinas, gyvenimas trumpas…).

Esu matęs keletą gerų G. Padegimo spektaklių, gerbiu šį žmogų, bet tai, kas tinka seminarui (aš kartais kalbu po keturias valandas…), nelabai tinka žiniatinkliui…

Tuo laiku, kai aš klausyčiau G.P., aš pats nieko nepadaryčiau ir nepatobulėčiau tiek, kiek verta valanda… Bet – kiekvienam savo! Spėju, kad Jūs puikiai baigėte mokslo metus, todėl dabar galite pasiklausyti…

*

Taip, ir knygas aš jau skaitau „selektyviai“… Tai, kas tiko prie žvakių aštuonioliktame, devynioliktame amžiuje, man šiame amžiuje netinka… Bet nemanykite, kad didžiųjų rašytojų, klasikų kūrybą esu tik peržvelgęs…