Atleisk jiems, meile…

Išėjome po pirmo veiksmo…

O juk ne taip dažnai mudu nueiname į „Žalgirio“ areną. Ir šį kartą nebūtume ėję, jei geri žmonės nebūtų padovanoję bilietų. Neturėjau laiko domėtis, kur eisime, ką matysime… Tik džiaugiausi. Šiandien buvo labai sunki diena, norėjau pailsėti. Anksti nuėjome, jaukiai įsitaisėme, karšto vyno išgėrėme…

Ir tik tada pradėjau domėtis, kas dainuos. Ir tik tada supratau, kad čia to TV „šou“ aidas… Ir jau nuo pirmo epizodo supratau, kad ištverti bus sunku.

*

Jaunieji mano draugai! Ta roko opera visai neparodo meilės! Aš jums sakau – jie, atlikėjai, nė nepriartėja prie meilės. Tai kičas, baisus kičas. Aš jums sakau – mūsų „Šimtadieniai“ geresni. Žymiai geresni, nes jie nepretenduoja į aukštąjį meną. Nes jūs, mano šaunieji gimnazistai, nepretenduojate į profesionalus. Todėl jūs žymiai nuoširdžiau ir gražiau parodote savo gyvenimą, savo meilę.

*

Aš taip bijau, kad tokios roko operos pakeis jūsų skonį, pakeis jūsų pajūčius.

Ir todėl išėjome po pirmojo veiksmo.

Ir todėl rytoj visi kitoks bus pokalbis su antrokais…

Atsakymai

Burgis, 2013-12-10 21:10:43

Mačiusiems ir nemačiusiems…

Adefagija, 2013-12-10 21:32:59

Ir teisingai pasielgėte, kad žiūrėjot tol, kol buvo meilė!

Mirtį tegul jie sau pasilieka.

qwerty, 2013-12-10 23:17:35

Yra tokia kiek nesveikai aktyvi užstalio dainuškų atlikėja iš Karmėlavos-dainininkė Liveta Kazlauskienė. Ji su savo Petru antradienį Kaune taip pat žiūrėjo tą legendinės roko operos „Meilė ir mirtis Veronoje“ interpretaciją, pavadintą „Romeo ir Džuljeta“. Tai jie sakė, kad to kūrinyje verda beprotišką aistra.

Tai kuom dabar mums su Adefagija tikėt?

chemikas Rimas, 2013-12-11 08:14:47

ne vieną sykį klausiau ir žiūrėjau ankstesnius pastatymus, o naujasis netraukė. Matyt, sprendimas geras – neiti.

petras, 2013-12-11 08:22:04

Tai kad pati šekspyro drama labiau primena melodramą (bent jau man).

Aš, 2013-12-11 08:22:22

O man patiko. Nereikia įsivaizduoti, kad pastatymai visi turi būti klasikiniai. Kitoks požiūris nebūtinai gali visiems patikti. Nepaisant kai kurių techninių nesklandumų, mūsų šeimas šis pastatymas patiko. Vien kiek gyvas garsas vertas!

ak, 2013-12-11 08:35:15

Na, visada gera žinoti kur eini. Tiesa, nemanau, kad visi šiuolaikiniai dalykai yra absoliučiai verti pasišlykštėjimo. Pasitaiko kartais ir neblogų. Bet tik jau ne šiuolaikiškai interpretuota klasika – šituo bjaurėtis galima. Kadangi Romeo ir Džiuljeta yra klasikinis kūrinys, kurį Šekspyras, o greičiausiai kažkoks kitas ano meto autorius parašė prieš maždaug tris šimtus metų, šiuolaikiniams režisieriams būtų geriau prie jo nagų nekišti. Spėju, kad ta roko opera su Šekspyro kūriniu turėjo tik tiek bendro, kad pagrindinių veikėjų vardai buvo Romeo ir Džiuljeta. Tad perspėju – tiems, kurie domisi klasika, šiuolaikiškos jos interpretacijos sukels tik pasibjaurėjimą.O Liveta Kazlauskienė spėju Šekspyro nėra skaičiusi ir vertina ne meilę, istorinės aplinkos atkūrimą, bet tik sceninius efektus…

Iš arčiau, 2013-12-11 10:29:14

Gaila, kad Jums taip nepasisekė. Apskritai roko opera “Meilė ir mirtis Veronoje” visai įdomus kūrinys, esu matęs Keistuolių teatro pastatymą, kur kunigą vaidino Kaniava, buvo Giniotis ir panašiai. O čia aišku tiesiog jau iš realybės šou ar kas ten buvo matėsi, kad bus didelis š…

Adefagija, 2013-12-11 13:59:29

Niekaip nesuprantu tų žmonių, kurie vis lipa ant to paties grėblio, o po to dėl savo žioplumo piktinasi.

Taigi nuo mokyklos laikų visi gerai pažįstat Montekius su Kapulečiais, gerai žinot visą istoriją ir ikiteisminio tyrimo medžiagą: kas ką nužudė ir kaip ten kas nusinuodijo….Nu tai ko ten einat žiūrėt? Kiekvieną kartą tikitės, kad veiksmai bus suderinti ir tie durneliai nenusinuodys? – Taip nebus, nes V.Šekspyras nedavė leidimo keisti libretą.

P.S. būtų mano valia, tai uždrausčiau šitą kūrinį skaityti, statyti ir kitaip platinti. Nes jame yra romantizuojama mirtis dėl meilės, o tai tik skatina savižudybes!

Kas už, kad uždrausti Šekspyrą?

D., 2013-12-11 16:51:24

man pirmą kartą pažiūrėjus tą veikalą atvirkščiai kilo mintis jog nereikia skubėti žudytis, nes po to kelio atgal tai jau nebus 🙂

qwerty, 2013-12-11 21:04:52

Joe Burgis, ar ne giminė?

Burgis, 2013-12-12 08:02:26

qwerty: gal ir giminė, bet mudu abu apie tai nežinome…