Atleiskite… Nesmerkite… Palaukite

Rašau visiems geriems žmonėms, savo draugams.

Dabar aš negaliu adekvačiai reaguoti į jūsų gerumą. Man skauda. Dieną skauda, naktį skauda. Aš juk ne sloga susirgau. Pooperacinis laikotarpis dar nesibaigė. Ir kai aš gaunu gerus jūsų laiškus, kai aš jus sutinku ir kalbu su jumis, jūs galite pastebėti mano neadekvačią reakciją: man atrodo, kad aš daugiau padariau, daugiau paaukojau, gindamas jus, jūsų vaikus, mūsų švietimo sistemą, man atrodo, kad visuomenė, ypač švietimo visuomenė, galėjo ir turėjo padaryti daugiau. Tikriausiai aš galvoju neteisingai, bet jūs manęs nesmerkite bent kol skauda…

*

Atleiskite… Kai skauda, žmogus galvoja ne taip, kaip jūs norėtumėte. Štai ankstesnėje temoje komentatorius Darius pasidžiaugė, kad pernai jų dukra baigė mūsų gimnaziją, o šiemet sūnus įstojo į KTUG. Aš turėčiau atsakyti geru komentaru, tiesa? Negaliu…

*

Pirmiausia, Gimnazija man egzistavo, egzistuoja ir egzistuos tik iki 2014 gruodžio 5 d. Dabar – jokio ryšio su ta mokymo įstaiga. Ir ne mano iniciatyva… Atmetimo reakcija buvo tokia, kad aš vėl turėjau progą nusistebėti, koks naivus buvau iki šiol…

*

Antra, dabar ypač jaučiu, kad kažkas su ta visuomene, su ta šalies valdžia negerai, kai likimas pasiuntė dar vieną įrodymą. Jei dingusių lakūnų šeimos nariai turi prašyti valstybės institucijų, turi skambinti ministrui, kad būtų daroma tai, kas privalu daryti, tai keisti valstybę turi jau ne valdžios institucijos, o visuomenė.

*

Buvau susiruošęs eiti pas Kauno apygardos vyriausiąjį prokurorą ir paklausti jo, ar jis bent viena ausimi girdėjo, kad kažkokį keistą kaltinamąjį aktą surašė apylinkės prokuroras, kad nagrinėjama pirmoji tokio tipo baudžiamoji byla švietimo sistemoje, kad yra kažkokie įrašai, kurie akivaizdžiai įrodo, kad valstybės prokuroras valstybės vardu kažkodėl persistengė, norėdamas sukurti mano nusikaltimo sistemingumą ir t.t. O paskui nutariau: ne, aš neisiu. Gal kas nors kitas (pavyzdžiui, to vyr. prokuroro sekretorė…) užsimins jam, kad čia kažkas negerai? Gal kas nors iš visuomenės tai padarys?

*

Klausydamas dingusio lakūno dukros, dar kartą skaudžiai supratau, kad aš neturiu tokių kaip ji gynėjų, užtarėjų, padėjėjų… Žinoma, aš dar nenumiriau, bet kiek čia man liko?… Kai labiau skauda, noriu, kad būtų likę mažiau, kai mažiau skauda, noriu, kad būtų likę daugiau…

***

O kol kas aš susiriesiu į kamuoliuką ir lauksiu… Ir jūs palaukite. Neskubėkite pasmerkti. Atleiskite.

Atsakymai

Burgis, 2015-05-21 08:46:03

Teisingai sakau?…

Monika, 2015-05-21 10:32:56

Gerbiamas Dėstytojau, paguodai galiu pasakyti – džiaukitės, kad skauda Jums, o ne artimiesiems – vaikams ar anūkams… Būtų dar sunkiau. Ir aš galvoju, kad visuomenėje kažkas pasikeitė. Jūsų byla tarsi kažkoks lūžis… Ir dar. Vėl paguodai. Tiesa, teisingumas, dora Jūsų pusėje. Tai labai daug.

Burgis, 2015-05-21 10:45:50

Monikai: Visi trys teiginiai Jūsų komentare yra tiksliai tai, kas man suteikia jėgų ir optimizmo. Ačiū!

XXX, 2015-05-21 10:49:21

Labai pritariu – mūsų valstybėje žmogus valdžiai nerūpi. Tačiau keisti valstybę visuomenė nėra subrendusi, jau vien dėl to, kad nėra lyderių, palaikančių panašias idėjas. Ir greitu laiku nebus. Nes revoliucija (vadinkime tai revoliucija) realiai bręsta ne tiek liaudyje, kiek elite. Be to, tam reikalingas finansavimas. Ar yra tuo suinteresuotų turtingų žmonių?

Saulius, 2015-05-22 21:11:01

Direktoriau, žinot kas šitoje situacijoje yra blogiausia? Ogi tai, kad siekdamas kilnių tikslų, panaudojot metodus, kurie kaip kokius spastus – suaktyvino Kafkos vertą teisinės sistemos smūgį. Mažas, netyčinis sūrio užkliudymas – ir užmušantis spyruoklės smūgis. Kažkas, siekdamas toli gražu ne tokių gražių tikslų – pasidarė tą mechanizmą BK savo reikmėm (tokių nemažai palikta, esu pats susidūręs kitoje vietoje). O vat jūs – netikėtai užtaikėt ir įkliuvot į pasalą. Kaip suprantu, jums paišo BK145.2. Jei nebūtų graudu, tai būtų juokinga, nes jei būtumėt grasinęs tą paiką mergiotę užmušti ir mojavęs kirviu (būtina sąlyga turėti realią galimybę užmušti, be kirvio – nesiskaito), tai įstatymo akyse būtumėt smarkiai mažesnis nusikaltėlis (!) ir jus galima būtų į doros kelią vesti viešaisiais darbais ir pan. O vat už antrą dalį – kosmosas. Taigi, jus formaliai nori pasodinti ne dėl to, kad gero norėjot, ne dėl taisyklių ar vertybių. O dėl to, kad savo mintims išreikšti ir tikslams pasiekti panaudojot baustinas (įstatymo požiūriu – ne mano požiūriu) priemones.

Aš matyt su savo senamadiškom pažiūrom – turbūt irgi kada nors atsidursiu teisme už panašius “nusikaltimus”, kai parašęs komentarą Internete ir netinkamai sudėliojęs tą patį sakinį (prasmė nuo to nesikeičia, o va byla keliama arba ne!), gali sėkmingai gauti metų. Ypač jei kažkas to užsinori… Išvada – to užsinorėjo prokuroras. Kodėl – nežinau, bet labai tikiuosi, kad jūsų nenuteis, nors čia jau priklausys kaip seksis advokatui įrodyti buvo sistema ar ne. Plonytis lieptelis tarp Burgis nekaltas, ir Burgis visuomenės siaubas. Mano nuomone tai visiška neteisybė ir teisėtvarka turėtų užsiimti visai kitku, bet tai šalta realybė ir galiojantys įstatymai su visom savo grimasom. Deja.

Burgis, 2015-05-22 21:31:36

Sauliui: teisingas Jūsų komentaras, geras! Bet aš pakartosiu – nuosprendį man rašo ne teisme, jį rašo klinikose…

qwerty, 2015-05-22 23:10:04

Saulius rašo, esą yra plonytis lieptelis tarp Burgis nekaltas, ir Burgis visuomenės siaubas. Aš tai manau, kad to lieptelio storis vienas parsekas.Būsiu atviras: tik šizofrenikai gali svarstyti tinklaraštininko kaltumo – nekaltumo variantus baudžiamosios teisės aspektu. Kliedėti apie tinklaraštininką, kaip visuomenės siaubą.

qwerty, 2015-05-23 02:29:13

Tinklaraštinininkas, kuris ketvirtį amžiaus kūrė savo gimnaziją. Gimnazistai. Daug gimnazistų. Labai daug.Žmogelis, kuris dirba prokuroru. Esą nukentėjusių buduliukų šeimynėlė. Besmegenis žurnaliūga. Kas tarp jūsų bendra, kaip galvoji?

tegaida, 2015-05-23 02:44:52

Pries gera savaite su kolega kalbėjomės apie Jus.Sakeme -galvoje netelpa, kaip nesureagavo aplinka. Viskas vyksta lyg niekur nieko.Mokykla veikia, mokytojai moko… Tyla. Deja, taip butu visur. Todel, kad musu per daug? Ismirsime . O jei kita priezastis ?

Sveikite .Jums skauda teisingai. T.y. jei gyvenimas butu kreivas , tai neskaudetu .Sirdis yra…lai plaka.

Burgis, 2015-05-23 11:02:28

qwerty, tegaida: po jūsų komentarų jaučiuosi dukart geriau! Ačiū! Man reikia dar dviejų naktų ir trijų dienų…