Atsitokėkite, velniai jus griebtų!

 

zhimo

Рубо Франц: Живой мост

***

Norisi šaukti visa gerkle mūsų būsimiems rinkėjams: „Atsitokėkite, velniai jus griebtų! Negi neskiriate pelų nuo grūdų? O vėliau, po eilinio tokio aferisto valdžioje spjūvio mums visiems į veidą, bėgate dejuodami lauk iš Lietuvos“.

(Arkadijus Vinokuras, http://lietuvosdiena.lrytas.lt, „Atsitokėkite, velniai jus griebtų!“)

***

Ir aš sakau: „Žurnalistai, apžvalgininkai, komentatoriai! Atsitokėkite, velniai jus griebtų! Kiek kartų jums sakiau, rašiau, kad jokie rinkėjai, net patys tobuliausi, šiuose rinkimuose nieko nepakeis. Nes negali pakeisti! Nes valdžią turintieji tuo jau tikrai pasirūpino. O jūsų, žurnalistai, apžvalgininkai, komentatoriai, kaltės dėl netikusios valdžios permetinėjimas rinkėjams tai valdžiai yra medus ant širdies! Jie iš kailio neriasi įrodinėdami, kad pas mus demokratija, kad jie teisėtai žmonių išrinkti, patys geriausi, todėl visi kritikai tegu eina po velnių! „Ateikite į rinkimus! Tegu renkasi tauta!“ – trimituoja jie. Ir vėl jie, būtent jie, bus tautos išrinkti! Ar jūs, žurnalistai, apžvalgininkai, komentatoriai, tuo abejojate?

*

„Tai ką daryti?“ – paklausite jūs.

„Va, apie tai ir reikia rašyti, kalbėti, kad dabartinė rinkimų sistema neleidžia pakeisti net jos pačios, jau nekalbant apie valdžios uzurpatorius“ – atsakau jums.“

Atsakymai

Juozas P., 2016-08-30 17:57:44

Paveikslo aprašymas- pati esmė:

… Тогда рядовой Гаврила Сидоров…. первым лег на дно ямы. За ним устремились еще человек десять устроив таким образом живой мост….

….Пушки перевезли по телам живых солдат…

Na, ir ką Tamstos siūlote?!

Burgis, 2016-08-30 17:59:02

Juozui P.: Pirmiausia – nešnekėti nesąmonių. Neapsimetinėti. Neveidmainiauti. O paskui – sutarsime.

*

P.S. Tyčia įdėjau paveikslą, kuris sukelia prieštaringus jausmus…

Pentium100, 2016-08-30 21:54:37

Aš manau, kad kalbant sugedusios sistemos nepakeisim. Čia panašiai kaip įkalbėt Pauliną taikiai palikti Gimnaziją.

Reikia šakių ar šautuvo.

Burgis, 2016-08-30 22:09:45

Pentium100: taikliai! Ir teisingai…

Bet aš norėčiau kito varianto: atkakliai ir kantriai graužti sistemą iš vidaus, infiltruojant pačius geriausius žmones, graužti tol, kol susidarys „kritinė masė“ geriečių. O tada! Nieko ypatingo tada… Gyvenimas pasidarys pakenčiamas, bet valdžia niekada nebus labai gera… Tokia jos prigimtis.

Sokolovas, 2016-08-31 08:17:40

SKEPTIKAI BEI CINIKAI

Šie du “pogrupiai” tokie

panašūs…Tokie skirtingi…

Kokius dar “gerus žmones” ( kokie kriterijai?), kur konkrečiai, o svarbiausia- KAIP, įfiltruoti?

Visuomenę iš esmės sudaro skeptikai bei cinikai. Aišku, yra ir išimčių, šią taisyklę patvirtinančių.

Skeptikas tars- JIE VISI “GERI”. Ir balsuos už “buvusį”. Nes skeptikas žino- nebūna gerų permainų, būna tik “laiko klausimas”. Skeptikas nenori laukti, jis nori važiuot jau įsibėgėjusiu traukiniu. Skeptiko kredo- “po manęs nors tvanas”.

Tuo tarpu cinikas tars- ”o kuo dabar blogai”? “Reikia suktis, ir turėsi pakankamai”. …Cinikai mėgsta panašius į save. Cinikui yra GERI tie, ir tik tie, kas savo dvasia yra panašūs į jį patį…

Ir skeptikai, ir cinikai eis prie balsadėžių, kad būtų statistai visiems įgrisusiame spektaklyje “rinkimai”.

Rūta, 2016-08-31 09:37:35

Optimistiškas požiūris. Tik… Infiltruotis į valdišką rikiuotę ilgam ir dar nuoširdžių pasekėjų rasti yra gana sudėtinga. Gali ten patekti ir pabūti, kol padarysi išskirtinį intelektualų-kūrybinį, kurį ne kiekvienas sugeba, ar juodą, kurį dažnas tingi, darbą. Paskui arba pritapsi, arba tapsi viskam abejingu, arba tapsi intrigų auka ir skrisi per lizdo bortą, kad nebetrukdytum, arba pats išeisi su pakelta galva ir savais idealais… Nebent infiltruoti iš karto labai daug 🙂 Bet daug “svetimų” prie gero lovio neprileis :).

Virėjas, 2016-08-31 09:44:54

Labai gerai parašyta. Dėl to neisiu balsuoti, nebent kada nors P.Burgis eitų į rinkimus.

Sokolovas, 2016-08-31 10:35:37

AR EITI Į SPEKTAKLĮ?

Šiaip tai, kol spektaklis netapo privalomas, tai- nuotaikos klausimas. Galiu eiti, galiu ir neiti. Ypač, jei pernelyg įgrista rėksminga “garbėtroškų” agitacija spektaklio išvakarėse, su kaupu atstojanti visą jo turinį-farsą.

Bet kuriuo atveju, ar eisime į spektaklį, ar ne,-“Otelas vis tiek pribaigs Desdemoną”. O kitame sezone gal atvirkščiai..Nes, jei režisierius nebus kūrybingas, į spektaklius iš viso niekas neis.

Politikoje tai- vadinamasis “švytuoklės principas”. “Laimi” Otelas, po ketverių metų- Dezdemona. Ir vienas be kito negali, visada valdo…tas pats režisierius.

Bet dar ne “visa Tauta” dalyvauja spektaklyje. Dar tik 50 procentų (“plius-minus”…). Bet juk yra puiki išeitis, išmėginta išeitis- “alus už vieną centą”. Tada jau politikų svaja išsipildytų- juos ĮTEISINS visiška Tautos dauguma. Bet…Otelas vis tiek pribaigs Dezdemoną…

Juozas P., 2016-08-31 10:56:44

Visos valdžios blogos. Aksioma. Empiriškai Vakaruose nustatyta.

Mūsuose paradoksas toks – vadinamieji kairieji sukūrė vos ne rojų KAPITALUI, o dešinieji- tie, kurie iš tikro kartais pakovoja ir už paprastą žmogų, kratosi bet kokios sąsajos su žodžiu DARBAS.

Čia turiu omeny kairiuosius- LSDP ir dešiniuosius – TS/LKD

Edita, 2016-08-31 15:07:09

Virėjui: na, o aš visada einu balsuoti. Ir iš esmės ne todėl, kad laimėtų tie, už kuriuos balsuoju (ir kurie man dažnai nepatinka), bet kad nelaimėtų tie, kurie man tikrai labai nepatinka ir už kuriuos balsuoja papirkti ar kažkaip kitaip atvežti į rinkimus rinkėjai.

Sokolovas, 2016-08-31 19:48:39

TAMSOS JĖGOS PRIEŠ MOKSLO ŠVIESOS ŠVENTĘ

Nors gyvename 21 amžiuje, bet mūsų žiniasklaida artėjančios Mokslo bei Žinių šventės proga suteikia žodį įvairioms būrėjoms ir astrologėms. Mūsų “centrinė” žiniasklaida baugina-“rytoj, rugsėjo pirmąja, nepradėkite mokslo metų, ir , jokiu būdu negimdykite vaikų…”. Koks dabar amžius? Tiksliau- KAM TAI NAUDINGA?

http://gyvbudas.lrytas.lt/nori-tikek/bureja-perspejo-rugsejo-1-oji-pazymeta-itin-blogu-zenklu.htm

Egidijus, 2016-08-31 21:11:41

Tiesiog “Gyvulių ūkis”…visuomet jis buvo…visuomet jis išliks…

Virėjas, 2016-09-01 11:29:48

Edita, o man jos visos vienodos(partijos), tarkim parduotuvėje būtu 5 dešros ir visos šlapiankos, tai ir čia tas pats. Burgis Sokolovas apie tai ir rašo…:)