Atsparumo rezervas

Šiandien mums atveža mūsų anūkėles iš Vilniaus! Nesitikėkite jokių įrašų šioje svetainėje dvi paras – aš mėgausiuosi savo laime.

Pačiu laiku atveža – buvo sunki savaitė, laukia dar gal sunkesnė. Man reikia padidinti atsparumo rezervą. Magnio jau neužtenka… Reikia gilaus ir tikro džiaugsmo.

*

Stebiu vieną artimą žmogų. 82 metų. Gana staiga silpnėja regėjimas, klausa. Gyvena vienas. Koks didelis jo atsparumo rezervas, koks didelis! Kaip man tokį sukaupti? O gal neprireiks? Bet jei prireiks?

*

Skubėkime kaupti! Visais būdais: gerais darbais; giliu buvimo su artimais žmonėmis džiaugsmu; dosnumu; syvais iš gamtos, iš pavasario žalių šaltinių…

*

O šiuo metu kažkas rengiasi sudėtingai operacijai. Gydytojai žino, kad vilties nėra. Tiesiog nėra. Bet to žmogaus tikėjimas toks, kad akmenys lydosi! Ir todėl negali nebūti vilties.

Atsakymai

Burgis, 2013-05-24 16:41:57

Saviems…

sonata, 2013-05-24 16:49:57

Viltis visada turi būti. Motyvvacija gali būti įvairi, bet viltis turi būti. Mano mamai beveik prieš penkias dešimtis pasakė, kad jos dukra neišgyvens – gyvenu iš pasiutimo:) Tokia mano motyvacija. Bičiuliui pernai nutraukė abi kojas iki kelių – šiandien duodasi su protezais po piketus ir vairuoja automobilį. Ir … žmoną šokdina. Na ne “garadų polką”, lėtą valsą… O galėjo ramiai neįgaliųjų vežimėly tūnot ir keikt visą pasaulį, bet ne – piketuot reikia… Facebook`e paskaičiau apie tokią motyvaciją: “Norėjau nusižudyt, bet pagalvojau, kad gert nebegalėsiu. Tai nesižudžiau”.

Dainius, 2013-05-26 09:54:10

Taip, kartais būna, kad tikėjimo, valios rezultatai nustebina medikus. Gaila, kad toli gražu ne visiems taip pasiseka.

Žadėjote, kad “Nesitikėkite jokių įrašų šioje svetainėje dvi paras – aš mėgausiuosi savo laime”, bet vis tiek savaitgalį čia aktyviai rašote. Nesijaučiate priklausomas nuo darbo, nuo šios svetainės? Nebijote pats “perdegti”, rimtai susirgti? O kaip asmeninis gyvenimas?

Dažnai būna – žmogus plėšosi (vienas dėl garbės, kitas dėl pinigų, dar kitas dėl to, kad visi taip daro) į visas puses, rengia didelius ateities palnus. Staiga taukšt – insultas – bėgimas voverės rate sustoja…

Burgis, 2013-05-26 13:29:09

Dainiui: aš čia priešokiais, priešokiais… Ką tik su mergytėmis buvau kine, dabar jos – pas kaimynų vaikus. Ilsiuosi…

*

Mano asmeninis gyvenimas lygiai tiek pat intensyvus, kaip ir visuomeninis. O dėl taupymosi… Pasakysiu Jums baisų dalyką: visi, kurie valgė agurkus aštuonioliktame amžiuje – mirė… Visi mirė!