Aukštai ir žemai

Šiandien mūsų draugas palaidojo savo Mamą… Mes norėjome su juo pabūti, juk jis iš JAV atskrido, kur jau daug metų gyvena, bet leidome laiką teisme…

O tada iš Kauno parsivežėme anūkėles. Ir dabar taip jauku namuose!

*

Bet aš vis šokinėju nuo minties prie minties, kaip ir čia, dabar rašydamas. O šokinėdamas vis primenu sau, vis primenu: negalima nusileisti vien į buitį, negalima vien tik vaikščioti žeme, valgyti ir miegoti; negalima įtikinti savęs, kad šeima, anūkėliai, viena kita knyga, viena kita TV laida ir yra jaukus, sotus, ramus gyvenimas.

*

Kita vertus, ne mažiau bijau pakilti taip aukštai virš savo žemės, kad nebejausiu jos kvapo, jos jėgos, kad nebematysiu savo mielų žmonių, jų džiaugsmų, rūpesčių, kad būsiu tik pats sau su savo mintimis, nerimais, kad pateksiu į amžinybę anksčiau nei ten mane pasiųs Likimas.

*

Tik pagalvok, kiek kartų per vieną dieną, per šią vieną dieną kilau ir leidausi: stebėjau žmones teisme, kuriems nei aukštai, nei žemai jau niekada nepavyks būti, sutikau savo buvusį bendradarbį – atidaus gyvenimo žinovą, galvojau apie savo draugą ir jo Mamą – koks didingas palikimas yra tas jos sūnus ir jo vaikai…

***

O juk visa tai jau ne jaunystės fone, ne fiziškai galingo gyvenimo fone…

Tada pagalvokime dar ir apie tuos mokytojus, kurie ruošiasi streikuoti. Ne teisėjas aš jiems, bet galėjau būti vedlys. Ne su manimi nuėjo… Ir vis tik – dar pamokau tuos, kurie ateina pasimokyti. Ne visi nori, ne visi gyvens taip – aukštai ir žemai – bet gal nors sužinos – taip gera gyventi, gera!

Atsakymai

qwerty, 2016-02-19 22:45:45

kai kurios esminės tinklaraštininko šio įrašo mintys tik patvirtina tai, jog tinklaraštininkas vis dar yra nespratęs kai ko šiame gyvenime…

Sokolovas, 2016-02-19 23:05:06

qwerty:

Viską supratus, tampa nuobodu bei neįdomu gyventi…

qwerty, 2016-02-19 23:11:07

Sokolovai, ne. Tik viską supratęs gali būti maksimaliai geras geriems.. Oar nuobodu būti realiai geram kitam žmogui, juo labiau, jei jį myli?

Edita, 2016-02-20 11:13:45

Bent jau pagal tai, kad žiniasklaida kitaip pateikia ir kitokias teismo detales nei anksčiau, atrodo, kad viskas eina gera linkme. Dauguma neabejoja teisinga pabaiga, bet vis tiek labai noriu palinkėti sėkmės ir sveikatos.

bebenžikas, 2016-02-20 22:23:54

ko gero sveikata (paties ir artimųjų) yra absoliuti vertybė. Visa kita – kaip kris korta. saviraiškos džiaugsmas – gerai, jaustis, kad dar galima kažką nuveikt – nusotabu, bet be pirmojo elemento visų kitų elementų suma lygi nuliui… šiaip žaviuosi žmonėmis, kurie visada jaučia ko nori iš gyvenimo…

NiekurNeiva, 2016-02-21 16:04:39

Rusijos provincijos mokytojas svečiuose pas Bavarijos miestelio mokytoją (įspūdžiai, palyginimas)

http://www.novayagazeta.ru/society/71917.html

Ona, 2016-02-21 20:01:13

Viskas aišku… Dieve apsaugok nuo tokio nuopuolio kokį skleidžia sėdintys Saulės dešinėje. Vargšai žmonės kurie neskaitė ir tikriausiai nebeskaitys Jų poezijos. Man stoja širdis. Tai juk Lietuvos Perlai. Kaip ir Jūs, Direktoriau B.Burgi. Mes taip nusivylę Lietuva, kad šiandien net nežinome ką daryti., iš tiesų ne mes,bet … parašysim jums asmeniškai.